لوگو دکتر محرابیان

021-88427630

هزینه هایفوتراپی برای جوانسازی و لیفت صورت و غبغب

فهرست مطالب

هزینه هایفوتراپی صورت با توجه به اندازه و ناحیه درمان، تعداد جلسات درمان مورد نیاز برای رسیدن به نتیجه مورد نظر، موقعیت جغرافیایی و شرایط کلینیک متفاوت است. برای برآورد هرینه باید با کلینیک مورد نظر تماس بگیرید.

آیا میخواهید پوستی صاف تر و جوانتر، بدون نیاز به جراحی داشته باشید؟ هایفوتراپی جدیدترین روش غیرجراحی برای لیفت و جوانسازی پوست صورت است که به ظاهر پوست شما شادابی طبیعی و ماندگار می دهد. برای اینکه بهترین نتیجه را از هایفوتراپی بگیرید باید آن را به پزشکان متخصص دراین زمینه بسپارید. دکتر ابوالفتح محرابیان از اولین نفراتی بودند که در سال 93 شروع به انجام هایفوتراپی کردند و آن را با نگارش مقاله ای در هفته نامه سلامت به جامعه ی پزشکی و مردم معرفی نمودند. برای کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت با شماره های ۰۲۱۸۸۴۲۷۶۳۰ و ۰۲۱۸۸۴۰۳۸۱۵ تماس حاصل فرمایید.

هایفوتراپی (HIFU) چیست؟


 HIFU (Intensity Focused Ultrasound) یک درمان غیر جراحی است که از فناوری اولتراسوند متمرکز با شدت بالا برای سفت کردن و لیفت پوست صورت و بدن استفاده میکند. هایفوتراپی انرژی را به زیر پوست منتقل می کند. هایفو سه لایه سطحی و غشای پوست و SMAS (همان لایه بافتی که جراحان برای لیفت صورت آن را می شکند) را تحت تاثیر قرار می دهد. همانطور که انرژی حرارتی به طور ایمن این بافت را گرم می کند، باعث انقباض آن شده بنابراین پوست سفت میشود و کلاژن جدید تولید می کند و درنتیجه باعث سفت شدن طولانی مدت پوست میشود.

هایفو مستقیما انرژی اولتراسوند را به پوست و بافت زیرین منتقل می کند و باعث تحریک تولید کلاژن می شود، درنتیجه بافت پوست بهبود یافته و افتادگی پوست کاهش می یابد. هزاران نقطه انعقاد ریز به طور پراکنده در عمق های مختلف برای تولید کلاژن های جدید ایجاد می شود. این انرژی متمرکز شده بدون ایجاد آسیب از بالاترین لایه پوست عبور می کند.

هایفوتراپی برای لیفت صورت و بدن نتایجی کاملا مشابه با جراحی دارد اما با این تفاوت که به هیچگونه جراحی یا تزریقی نیاز ندارد. علاوه بر این شما بعد از هایفوتراپی به استراحت نیاز ندارید. برخلاف لیزر و نورهای پالس شدید برای هر فردی با رنگ پوست متفاوت نتیجه های یکسان دارد. عمق نفوذ اولتراسوند متمرکز با شدت بالا 1.5 تا 16 mm است و علاوه بر قسمت بیرونی که تولید کلاژن می کند بر روی لایه های عمیق تر SMAS هم تاثیر دارد.  لایه SMAS همان قسمتی که پزشک هنگام لیفت صورت، مورد درمان قرار می دهد. بنابراین هایفوتراپی محدودیت درمان های قبلی را تا حد زیادی از بین می برد، هایفو اولین روش غیر تهاجمی است که می توانید این لایه را درمان کند به طوری که شما بعد از درمان به استراحت نیاز نداشته باشید. شما می توانید بعد از هایفوتراپی آرایش کنید یا به زندگی روزمره خود بازگردید.

اثر گرمایی که هایفوتراپی روی کلاژن پوست، فیبرهای کلاژن، لایه چربی و SMAS دارد، نتیجه ی بهتری از روش ترماژ ایجاد می کند. بعد از اولین جلسه درمان شما کاملا متوجه سفت شدن و بهتر شدن حالت پوستتان می شوید. تاثیر درمان برای 12 تا 24 ماه بعد از اولین جلسه درمان ماندگار است. اما علائم پیری پوست بعد از یک سال دوباره برمی گردند.

مزایای هایفوتراپی


مزایای هایفوتراپی

  • رفع چین و چروک پوست
  • لیفت و سفت کردن پوست
  • صاف کردن پوست، بهبود افتادگی و سایر علائم پیری
  • مناسب برای انواع پوست
  • مناسب برای صورت، گردن و بدن

هایفوتراپی برای چه کسانی مناسب است؟


هایفوتراپی برای هر کسی که می خواهد پوستی سفت تر و با طراوت تر بدون دوران نقاهت داشته باشد مناسب است. هایفو برای افراد بالای بیست سال که دچار شلی خفیف تا متوسط پوست هستند موثر است.

با این حال باید توجه داشته باشید که نتایج درمان در افراد مختلف، متفاوت است. برخی از افراد ممکن است برای رسیدن به نتیجه مورد نظر به چندین جلسه درمان نیاز داشته باشند. پزشکان معمولا برای مراجعه کنندگان مسن تر که خاصیت ارتجاعی پوستشان کمتر است یک دوره درمانی سه ماهه پیشنهاد می کنند.

هزینه هایفوتراپی چقدر است؟


هزینه ی هایفوتراپی با توجه به موارد زیر متفاوت است:

مهارت و تجربه پزشک

مهارت پزشک یکی از عوامل بسیار مهم در تعیین هزینه هایفوتراپی است. به طور طبیعی هایفوتراپی توسط یک پزشک متخصص هرینه بیشتری خواهد داشت. برای رسیدن به نتیجه ی مطلوب و ایمن حتما به یک پزشک واجد شرایط مراجعه کنید. یک کلینیک مجهز به آخرین فن آوری را انتخاب کنید و مطمئن شوید که پزشک شما تجربه ی درمانی کافی را داشته باشد.

نام تجاری دستگاه هایفو

هایفوتراپی با دستگاه های اولترافورمر و اولترا هزینه ی بالاتری دارد. اما هزینه تهیه این دستگاه ها برای برخی کلینیک ها سنگین است.

ناحیه تحت درمان با هایفو

از هایفوتراپی می توان برای تمام صورت و گردن استفاده کرد. معمولا چون همه افراد به درمان کامل صورت نیاز ندارند پزشکان و کلینیک ها، هایفو را به درمان های کوچکتر برای نواحی مشخصی مانند اطراف چشم یا پایین صورت شما تقسیم می کنند.

تعداد شات ها

معمولا یک پروتکل استاندارد برای تعدا شات های مورد استفاده برای هر ناحیه از صورت مشخص شده است. اما برخی کلینیک ها ممکن است پروتکل ها را سفارشی کنند و تعدا شات ها را تغییر دهند.

تعداد جلسات درمان 

بسیاری از کلینیک ها برای رسیدن به بهترین نتیجه درمان، انجام سه جلسه هایفوتراپی در سال را توصیه می کنند. اما در سال های بعد یک تا دو جلسه درمان کافی است. اگر چه تعدا جلسات به مشکل پوستی بیمار بستگی دارد اما تجربه نشان میدهد که این تعدا جلسات درمانی بهترین نتیجه را به همراه دارد.

سوالات متداول


سوالات متداول

آیا هایفوتراپی نیاز به جراحی دارد؟ 

خیر هایفوتراپی یک روش غیر جراحی است. هایفوتراپی با هدف قرار دادن لایه های زیرین پوست بدون نیاز به برش مشکلات پوست را درمان می کند.

ویژگی منحصر به فرد هایفوتراپی چیست؟

هایفو تنها درمان غیر تهاجمی است برای درمان بافت های زیرین پوست است که تا قبل از آن با جراحی درمان میشده اند. همچنین تنها روش درمانی است که از اولتراسوند تصویری استفاده می کند و به پزشک این امکان را میدهد تا در طول درمان بافت مورد نظر را ببینید و از رسیدن انرژی به آن قسمت مطئمن شود.

آیا بعد از هایفوتراپی به استراحت نیاز داریم؟

هایفوتراپی یک روش کاملا غیر تهاجمی است بنابراین بعد از درمان شما می توانید فورا فعالیت های عادی روزانه خود را از سر بگیرید.

آیا هایفوتراپی یک روش بی خطر است؟

طی چندین مطالعه بالینی و ده ها هزار درمان در سراسر جهان نشان داده شده که این روش بی خطر است. علاوه بر این انرژی اولتراسوند بیشتر از 50 سال است که در علم پزشکی مورد استفاده قرار گرفته است.

آیا حین درمان  انرژی اولتراسوند احساس میکنیم؟

 بله، درواقع چیزی که شما در حین درمان احساس می کنید مقدار کمی اولتراسوند متمرکز است که در زیر سطح پوست رسوب می کند. برخی بیماران در هنگام برخورد انرژی با پوست احساس درد می کنند اما این درد موقتی است. این درد نشانه ی مثبتی است. که نشان دهنده ی شروع فرآیند کلاژن سازی است. آستانه درد در یک بیمار با بیمار دیگر متفاوت است، اما به طور معمول میزان درد هایفوتراپی محدود است.

نتایج هایفوتراپی تا چند وقت ماندگار است؟

نتایج هایفوتراپی به طور چشمگیری برای مدت طولانی باقی می ماند. این مدت برای اکثر افراد دو تا سه سال است. اگر می خواهید نتایج درمانتان حفظ شود توصیه می کنیم که هر چند سال یکبار یک جلسه هایفوتراپی انجام دهید.

آیا میشود هایفوتراپی را در کنار سایر درمان ها انجام داد؟

هایفوتراپی میتواند در کنار سایر درمان ها مانند تزریق های شل کننده، فیلر های پوستی یا لایه برداری بیولوژیکی احیا کننده PRXT33 استفاده کرد چون این کار باعث تحریک تولید کلاژن بدن میشود.

هایفوتراپی چقدر موثر است؟

در حال حاضر هایفوتراپی یکی از موثرترین درمان های غیر جراحی جوانسازی صورت و جایگزین مناسبی برای لیفت صورت در سراسر جهان شناخته شده است. همه افرادی که این درمان را انجام میدهند به مرور زمان و برخی از افراد بلافاصله شاهد صاف تر و سفت تر شدن پوست خود خواهند بود.

دکتر ابوالفتح محرابیان

دکتر ابوالفتح محرابیان

متولد سال ۱۳۴۹ پس از اخذ دیپلم در رشته تجربی در سال۱۳۶۸ با رتبه عالی درکنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شده و در سال۱۳۷۵ با مدرک دکتری پزشکی فارغ التحصیل گردید .پس از گذراندن خدمات با توجه به علاقه فراوان به رشته پوست با موفقیت در امتحان دستیاری این رشته پذیرفته و موفق به اخذ مدرک تخصصی پوست ،مو و زیبایی گردید.

دکتر ابوالفتح محرابیان

دکتر ابوالفتح محرابیان

متولد سال ۱۳۴۹ پس از اخذ دیپلم در رشته تجربی در سال۱۳۶۸ با رتبه عالی درکنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شده و در سال۱۳۷۵ با مدرک دکتری پزشکی فارغ التحصیل گردید .پس از گذراندن خدمات با توجه به علاقه فراوان به رشته پوست با موفقیت در امتحان دستیاری این رشته پذیرفته و موفق به اخذ مدرک تخصصی پوست ،مو و زیبایی گردید.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
تماس