لوگو دکتر محرابیان

021-88427630

لوگو دکتر محرابیان

آر اف فرکشنال پدیده ای نو در جوانسازی پوست

فهرست مطالب

بشر از ابتدای خلقت تا به امروز پیوسته به دنبال کشف راز جوانی بوده و افسانه های بسیاری که در تمامی اقوام و ملل درباره جستجوى آب حیات و اکسیر جوانی موجود است موید این مطلب می باشد. گذشت عمر جریان پیر شدن اندامها، بافتها و سلولها لحظه ای متوقف نمانده و به سرعت به کار خود ادامه می دهد، لیکن از آنجایی که پوست انسان آشکارترین و در معرض ترین بافت بدن می باشد، آثار پیری در این بافت، نمودی واضح تر دارد و همگان هر روزه آن را مستقیما و یا در آینه نظاره گر می باشند. وحشت از پیری انسان را بر آن داشته که از قدیم الایام با هر روش ممکن، ظاهری جوان تر و شاداب تر برای خود فراهم کند و با کمک گرفتن از روشهای طبیعی، گیاهی، شیمیایی و یا فیزیکی به جوان سازی پوست خود بپردازد.

پوست ما به دلیل اینکه اولین سد دفاعی خارجی ما می باشد، علاوه بر جریان پیری، هر روز در معرض انواع صدمات فیزیکی و شیمیایی محیطی خارجی و داخلی می باشد که باعث تغییرات ظاهری مانند چین وچروک، لک، خشکی، و غیره می باشد.ساختار پوست از سه لایه خارجی (اپیدرم)، میانی(درم)، زیر پوستی (هیپودرم) تشکیل شده است. داربست پوست که باعث استحکام و انعطاف پذیری پوست می گردد از رشته هایی به نام کلاژن و الاستین تشکیل شده که این رشته ها در طی روند پیری و آسیب های محیطی ساختار خود را از دست داده و افزایش طول پیدا می کنند. و به همین دلیل شل و بی استحکام گردیده که نمود بیرونی آن ایجاد شلی پوست و ایجاد چین و چروک در آن می باشد.

  ژل الانسه چگونه به بهبود روند کلاژن سازی پوست کمک می‌کند؟

از دهه های گذشته تا به امروز روش های مختلفی برای جوانسازی پوست و بازسازی این رشته ها بر روی پوست به کار گرفته شده که روشهای اولیه تهاجمی تر بوده و هر چه به تکنولوژی امروزی نزدیک تر گردیده این، روش ها موثرتر و غیر تهاجمی تر گردیده اند. برای ایجاد نو سازی کلاژن باید کلاژن های قدیمی تخریب و کلاژن های جدید ساخته شوند.

کلاژن ها انواع متفاوتی داشته که هر نوع آن در درجه حرارت خاصی شکسته می شود، پس برای نوسازی آن می باید انرژی گرمایی را به صورت هدفمند به عمقی از پوست برسانیم که کلاژن در آن قرار دارد تا کمترین آسیب به بافتهای اطراف برسد. در این راستا دستگاه های جوانسازی پوست با rf که مخفف رادیو فرکوانسی می باشد به کار گرفته شدند. کار این دستگاهها ایجاد گرما به واسطه امواج رادیوفرکانسی است که طیفی از نور می باشند ولی چون به صورت غیر انتخابی ایجاد حرارت می کردند کارایی آنها کم و دارای عوارض بود.

با پیشرفت تکنولوژی RF فرکشنال به خدمت گرفته شد. فرکشنال از لغت فراکسیون به معنای قطعه و بخش گرفته شده، بدین ترتیب که به صورت تکه تکه در بافت پوست ایجاد حرارت می کند، بنابر این در قطعه ای از بافت که در آن گرما ایجاد می شود، کلاژن های قدیمی تخریب و نوسازی می شود و قسمت های اطراف فرصت خنک شدن و ترمیم را به پوست می دهند.

نسل پیشرفته تر این تکنولوژی که نوع سوزنی آر اف فرکشنال می باشد، با هدف کاهش میزان تخریب در درم (بافت میانی پوست) و اختصاصی تر شدن بافت هدف، سوزنهایی ظریف به تعداد ۲۵ تا ۵۰ عدد در مساحتی در حدود ۱ تا ۲ سانتی متر مربع به طورمنظم بر سر قطعه ای از دستگاه که بر روی پوست قرار دارد به صورت همزمان و یکنواخت به داخل عمق دلخواه از پوست وارد و میزان موثری از انرژی را به بافت منتقل می کنند که باعث تحریک تولید میزان کافی از الیاف کلاژن می گردد. سرعت بالا و ظرافت این سوزنها منجر به افزایش کارایی نتایج درمان و کاهش قابل توجه درد می گردد.

  مزوبوتاکس چیست؟ رفع چین و چروک صورت و گردن با مزوبوتاکس

در آر اف صورت (اف ار اف صورت) به علت عدم ایجاد آسیب در اپیدرم (سطح پوست)،مدت زمان بهبودی به طور چشمگیری کاهش می یابد. ازاین تکنولوژی در درمان چین چروکهای عمقی پوست، درمان افتادگی و شلی پوست و منافذ باز آن می توان استفاده کرد. جوانسازی پوست بوسیله فراکشنال آر اف سوزنی به ۲-۳ جلسه درمان به فواصل ۱ ماهه نیاز دارد که انجام آن با بی حسی موضعی بوسیله کرمهای بی حس کننده انجام شده و به شرط استفاده صحیح از آن، درد ناچیزی دارد. عمق فرو رفتن این سوزنها و انرژی آزاد شده در بافت قابل تغییر و نسبت به محل های مختلف صورت و ضخامت آن به تشخیص پزشک متخصص تنظیم می گردد. بعد از انجام آن زخم و پوسته ریزی ایجاد نمی شود و بیمار فردای آن روز قادر به باز گشت به سر کار می باشد. آر‌اف فرکشنال برای درمان های مختلفی مانند لیفت بازو، رفع غبغب و… نیز بکار برده میشود.

لاغری با ار اف فرکشنال نیز از همان مکانیسم جوانسازی پوست صورت پیروی می کند، نکته قابل توجه این است که این تکنولوژی در درمان چین های بسیار عمیق ناحیه اخم، پیشانی، دور چشم، دور دهان و خط خنده به تنهایی فاقد اثر می باشد و در این گونه موارد می باید از روشهای خاص خود همچون تزریق بوتاکس ، فیلرها (پر کننده ها) اعم از تزریق ژل یا چربی استفاده کرد. همچنین در پوست های بسیار شل و افتاده سالمندان که نیاز به لیفت جراحی دارند فاقد کارایی دلخواه می باشد.

هزینه روش درمانی آراف، به شدت وضعیت نامطلوب پوست، اندازه ناحیه‌ای که قرار است تحت درمان قرار بگیرد و همچنین به دستمزد جراح بستگی دارد. در جلسه مشاوره معمولا هزینه آر اف صورت با شما در میان خواهد گذاشته شد.
تهیه و تنظیم: دکتر ابوالفتح محرابیان متخصص پوست ،مو ،زیبایی و لیزر

  تفاوت ميكرونيدلينگ و آر اف: برای جوانسازي پوست كدام يك بهتر است؟

برای تعیین نوبت جهت مشاوره و انجام آر اف فرکشنال سوزنی با شماره  ۰۲۱۸۸۴۲۷۶۳۰ تماس بگیرید.

دکتر ابوالفتح محرابیان

دکتر ابوالفتح محرابیان

متولد سال ۱۳۴۹ پس از اخذ دیپلم در رشته تجربی در سال۱۳۶۸ با رتبه عالی درکنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شده و در سال۱۳۷۵ با مدرک دکتری پزشکی فارغ التحصیل گردید .پس از گذراندن خدمات با توجه به علاقه فراوان به رشته پوست با موفقیت در امتحان دستیاری این رشته پذیرفته و موفق به اخذ مدرک تخصصی پوست ،مو و زیبایی گردید.

دکتر ابوالفتح محرابیان

دکتر ابوالفتح محرابیان

متولد سال ۱۳۴۹ پس از اخذ دیپلم در رشته تجربی در سال۱۳۶۸ با رتبه عالی درکنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شده و در سال۱۳۷۵ با مدرک دکتری پزشکی فارغ التحصیل گردید .پس از گذراندن خدمات با توجه به علاقه فراوان به رشته پوست با موفقیت در امتحان دستیاری این رشته پذیرفته و موفق به اخذ مدرک تخصصی پوست ،مو و زیبایی گردید.

مقالات مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x
Call Now Buttonتماس