لوگو دکتر محرابیان

021-88427630

AHCC در کمک به سیستم ایمنی در درمان زگیل تناسلی

فهرست مطالب

ویروس پاپیلومای انسانی، که به HPV نیز شناخته می‌شود، یک ویروس رایج است که سالانه در 63000 مورد سرطان جدید در سراسر جهان نقش دارد. در ۸۰ درصد از سرطان‌های دهانه رحم رد پای این ویروس وجود دارد. انواع دیگر سرطان‌ها مانند 70 درصد سرطان‌های دهانه حلق، 90 درصد سرطان مقعد و 70 درصد سرطان واژن و فرج به HPV نسبت داده شده است. 100 نوع مختلف HPV وجود دارد که بسیاری از آنها سرطان ایجاد نمی‌کنند. با این حال، محققان 6 نوع HPV را به عنوان سرطان‌زای قطعی برای انسان شناسایی کرده اند.

بر اساس نتایج یک مطالعه آزمایشی کوچک، به نظر می‌رسد یک عصاره قارچ ژاپنی، ترکیب فعال هگزوز (AHCC) در ریشه کن کردن ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) مداوم موثر باشد.

آیا عفونت‌های HPV از بین می‌روند؟ 


HPV اغلب در طی دو سال بدون هیچ درمانی از بین می‌رود و از نتایج آزمایش پاپ اسمیر پاک می‌شود. در حالی که این سناریو در اکثر موارد اتفاق می‌افتد، اما همیشه به همین شکل رخ نمی‌دهد.

در برخی موارد از عفونت HPV، ویروس سال‌ها بعد در حالت خاموش باقی مانده و ظاهر می‌شود. در این موارد، عفونت‌ها هرگز برطرف نمی‌شوند و HPV برای مدت طولانی پایدار می‌ماند. بدن به ویژه در افرادی که دارای سیستم ایمنی ضعیف هستند، در پاسخ به ویروس دچار مشکل است. وقتی عفونت ادامه پیدا کند، احتمال عوارض جدی تر افزایش می‌یابد و منجر به بروز سرطان دهانه رحم، زگیل‌های تناسلی و سایر موارد می‌شود.

موثرترین رویکرد برای درمان HPV چیست؟


موثرترین رویکرد برای درمان HPV چیست؟

عملکرد ایمنی بهینه برای دفاع در برابر مهاجمان بیماری زا مانند HPV ضروری است. در حالی که هیچ درمانی برای عفونت‌های HPV شناخته نشده است، تقویت سیستم ایمنی بدن با مواد طبیعی مانند AHCC نتایج امیدوار کننده ای را نشان داده است.

AHCC یک عصاره کشت شده از گونه‌های مختلف میسلیوم (ریشه) قارچ دارویی است. این ماده یک اثر تقویت کننده ایمنی است که آن را قادر می‌سازد تا بدن را در ریشه کن کردن ویروس کمک کند. این عصاره با افزایش تعداد و فعالیت سلول‌های کشنده طبیعی و سایر سلول‌های ایمنی عملکرد ایمنی بدن را افزایش می‌دهد.

بیش از 30 آزمایش بالینی انسانی، اثر AHCC را در درمان بسیاری از بیماری‌های شدید مانند سرطان سر و گردن، سرطان کبد و سرطان دهانه رحم HPV مثبت بررسی کردند. نتایج این مطالعات چنان چشمگیر بوده است که برخی از معتبرترین موسسات در سراسر جهان AHCC را مطالعه کرده اند.

یک مطالعه آزمایشی در مرکز علوم بهداشتی دانشگاه تگزاس در هوستون 10 زن HPV مثبت را که 3 گرم AHCC یک بار در روز به مدت سه ماه و حداکثر شش ماه مصرف کردند، دنبال کرد. در پایان آزمایش، 50٪ از زنان آزمایش HPV منفی داشتند. این نتایج فوق العاده دلگرم کننده است با توجه به اینکه در حال حاضر هیچ درمانی برای این بیماری وجود ندارد.

برای از بین بردن HPV چه دوز AHCC را باید مصرف کرد؟ 


برای از بین بردن HPV چه دوز AHCC را باید مصرف کرد؟

دوز مناسب برای شما ممکن است به عوامل مختلفی از جمله سن، جنسیت و وضعیت پزشکی شما بستگی داشته باشد. از پزشک خود به دنبال مشاوره شخصی باشید.

بر اساس بهترین شواهد علمی‌موجود، 3 گرم AHCC ،HPV را درمان می‌کند. به نظر می‌رسد روزانه یک دوز AHCC برای برای از بین بردن HPV موثر است. درمان با این مکمل ویروس را در بدن خاموش می‌کند، بنابراین برای دستیابی به سرکوب مداوم، ادامه مصرف مکمل به صورت نامحدود مهم است.

به دنبال چه چیزی باشیم؟


کپسول‌ها یا ژل‌های نرم اغلب ترکیبی از AHCC و سایر ترکیبات یا مواد تشکیل دهنده هستند. دوزها از 300 میلی گرم تا 750 میلی گرم یا بیشتر است.

به دلیل فقدان تحقیقات پشتیبانی کننده، توصیه برای AHCC برای هر شرایط سلامتی خیلی زود است. علاوه بر این، شواهد کافی برای اثبات این ادعا که AHCC می‌تواند از سرطان جلوگیری کند، وجود ندارد.

برای کاهش خطر کلی سرطان، موسسه ملی سرطان به شما توصیه می‌کند از استعمال سیگار و دخانیات خودداری کنید. قرار گرفتن در معرض اشعه را محدود کرده و از نظر شرایط پیش سرطانی غربالگری کنید. به دنبال یک رژیم غذایی سالم، ورزش منظم و حفظ وزن طبیعی نیز می‌تواند به پیشگیری از سرطان کمک کند.

اگر می‌خواهید از AHCC برای یک بیماری مزمن استفاده کنید، حتما با پزشک خود مشورت کنید. خوددرمانی یک بیماری مزمن با AHCC و جلوگیری یا تأخیر در مراقبت‌های استاندارد ممکن است عواقب جدی داشته باشد.

علاوه بر این، هنگام خرید مکمل‌های خود از روش‌های توصیه شده استفاده کنید. در محصولی که خریداری می‌کنید به دنبال برچسب حقایق مکمل باشید. این برچسب حاوی اطلاعات مهمی ‌از جمله مقدار مواد فعال در هر وعده، و اینکه آیا این محصول حاوی سایر مواد افزودنی مانند فیلرها، مواد پیوند دهنده و طعم دهنده‌ها است یا خیر.

عوارض جانبی احتمالی


درباره ایمنی در استفاده طولانی مدت از AHCC اطلاعات کمی‌ در دست است. با این حال، این نگرانی وجود دارد که AHCC ممکن است عوارض جانبی خفیفی را ایجاد کند، از جمله نفخ، اسهال، خارش، گرفتگی پا و خستگی. همچنین گزارش‌هایی از احساس تب یا افزایش دمای بدن پس از استفاده روزانه از AHCC گزارش شده است.

در صورت استفاده از داروهای جایگزین سیتوکروم P450 2D6 یا داروهایی که توسط کبد تغییر می‌کنند، نباید AHCC مصرف کنید، زیرا مکمل می‌تواند اثر دارو را کاهش دهد. با داروساز یا پزشک خود مشورت کنید تا ببینید آیا داروی شما تحت این تأثیر قرار می‌گیرد یا خیر.

دیگر کاربردها


دیگر کاربردهای AHCC  

مزایای سلامتی

گفته می‌شود که در طب جایگزین، AHCC سیستم ایمنی بدن را تحریک می‌کند و دفاع شما را در برابر عفونت‌های ویروسی، از جمله آنفولانزا و سرماخوردگی افزایش می‌دهد. بسیاری از طرفداران همچنین اظهار داشتند که AHCC می‌تواند به محافظت در برابر سرطان و کاهش عوارض جانبی شیمی‌ درمانی کمک کند. علاوه بر این گفته می‌شود AHCC به جلوگیری از بیماری‌های قلبی و درمان هپاتیت کمک می‌کند.

تاکنون، چند آزمایش بالینی اثرات AHCC را آزمایش کرده اند. هنوز هم، برخی تحقیقات اولیه نشان می‌دهد که AHCC ممکن است مزایای سلامتی خاصی داشته باشد. در اینجا نگاهی به چندین یافته اصلی از تحقیقات موجود است.

عوارض جانبی شیمی‌درمانی 

تحقیقات مبتنی بر حیوانات نشان می‌دهد که AHCC ممکن است به کاهش عوارض جانبی خاص شیمی‌ درمانی کمک کند. به عنوان مثال، در گزارش سال 2009 مجله Experimental Therapyics and Onology، دانشمندان کشف کردند که درمان موش با AHCC  به آنها کمک می‌کند تا از آسیب کبدی ناشی از شیمی ‌درمانی و سرکوب مغز استخوان محافظت کنند. با این حال، خیلی زود است که بفهمیم آیا AHCC همچنین می‌تواند به کاهش عوارض جانبی شیمی‌درمانی در انسان کمک کند.

سرطان 

AHCC ممکن است به مهار پیشرفت سرطان کمک کند. مطالعه ای که در سال 2018 در Nutrition and Cancer منتشر شد نشان داد که AHCC از تکثیر سلول‌های سرطانی تخمدان جلوگیری می‌کند. محققان پیشنهاد می‌کنند که این ترکیب قابلیت استفاده به عنوان درمان سرطان مکمل برای سرطان تخمدان را دارد. این ترکیب ممکن است در درمان سرطان‌های دیگر نیز پتانسیل استفاده درمانی داشته باشد.

بیماری التهابی روده

AHCC نوید دهنده ای در درمان بیماری التهابی روده است. مطالعه ای در سال 2014 نشان داد که AHCC اثرات درمانی بر کولیت رانده شده در لنفوسیت‌ها در موش‌ها دارد. محققان پیشنهاد می‌کنند که این یافته‌ها نشان می‌دهد که AHCC ممکن است اثرات ضد التهابی مفیدی در تسکین بیماری التهابی روده داشته باشد.

آنفلوآنزا 

در آزمایشی روی موش‌ها، دانشمندان نشان داده اند که AHCC ممکن است به تقویت پاسخ ایمنی به عفونت آنفولانزا کمک کند. به عنوان مثال، به نظر می‌رسد AHCC در سال 2009 از تحقیقات تغذیه ای، شدت عفونت آنفولانزا را كاهش داده و باعث افزایش فعالیت در سلول‌های طبیعی قاتل (عامل اصلی در پاسخ ایمنی) در موش‌های مبتلا به آنفلوانزا شده است.

دکتر ابوالفتح محرابیان

دکتر ابوالفتح محرابیان

متولد سال ۱۳۴۹ پس از اخذ دیپلم در رشته تجربی در سال۱۳۶۸ با رتبه عالی درکنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شده و در سال۱۳۷۵ با مدرک دکتری پزشکی فارغ التحصیل گردید .پس از گذراندن خدمات با توجه به علاقه فراوان به رشته پوست با موفقیت در امتحان دستیاری این رشته پذیرفته و موفق به اخذ مدرک تخصصی پوست ،مو و زیبایی گردید.

دکتر ابوالفتح محرابیان

دکتر ابوالفتح محرابیان

متولد سال ۱۳۴۹ پس از اخذ دیپلم در رشته تجربی در سال۱۳۶۸ با رتبه عالی درکنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شده و در سال۱۳۷۵ با مدرک دکتری پزشکی فارغ التحصیل گردید .پس از گذراندن خدمات با توجه به علاقه فراوان به رشته پوست با موفقیت در امتحان دستیاری این رشته پذیرفته و موفق به اخذ مدرک تخصصی پوست ،مو و زیبایی گردید.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
تماس