درمان قطعی زگیل تناسلی !!

سوالات رایج در مورد زگیل تناسلی _ قسمت اول

سوالات رایج در مورد زگیل تناسلی قسمت دوم

سوالات رایج در مورد زگیل تناسلی قسمت سوم

( پاسخ به پرسشهای شایع خانمها از زگیل تناسلی ( بخش ۱)(خانمها بخوانند)

( پاسخ به پرسشهای شایع خانمها از زگیل تناسلی ( بخش ۲)(خانمها بخوانند)

( پاسخ به پرسشهای شایع خانمها از زگیل تناسلی ( بخش ۳)(خانمها بخوانند)

مبتلایان به زگیل تناسلی شانس خوب شدن را از خودتان نگیرید هر روز بیماران زیادی از اقصی نقاط کشور و حتی کشورهای مجاور جهت درمان زگیل تناسلی به مطب دکتر محرابیان مراجعه و درمان می شوند.دکتر محرابیان با تجربه و تحقیق بسیار در این بیماری بعلت پایان نامه تخصصی خود از تجربه بالایی در درمان این بیماری برخوردار است.درمان این بیماری توسط پزشکان با تخصص غیر مرتبط با این رشته و بدون تجربه و صرفا با سوزاندن و از بین بردن ظاهری زگیل ها در کلینیک ها و مطب ها  امکان پذیر نیست.درمان این بیماری ظرافت ها و ریزه کاری های فراوان را می طلبد.پس شما نیز مانند بسیاری از بیمارانی کا کاملا درمان شده اند این شانس را دارید که نه تنها به صورت ظاهری،بلکه با پیگیری درمان و درمان صحیح ازشر این ویروس خلاص گردید

[/alert]

جهت مشاهده فیلم های آموزشی در مورد زگیل تناسلی و درمان آن بر روی لینک زیر کلیک کنید

فیلم های آموزشی در مورد زگیل تناسلی

آیا زگیل تناسلی درمان قطعی دارد؟
آیا ویروس مولد زگیل تناسلی ریشه کن می شود؟
تقریبا تمامی بیماران مبتلا به زگیل تناسلی مراجعه کننده به مطب اینجانب که تعداد آنها بسیار زیاد واز اقصی نقاط ایران و گاها کشورهای دیگرجهت تشخیص و درمان مراجعه می نمایند ،با تعابیر مختلف دو سوال فوق را مطرح می نمایند.که جهت پاسخ به آن ذکر مقدمه ای کوتاه لازم است.سیستم ایمنی بدن به دو صورت عمده با عوامل خارجی مبارزه و از بدن ما در مقابل این عوامل دفاع می کنند.

الف) ساختن آنتی بادی (پادتن)
ب) بیگانه خواری(سلولار)
گاهی نیز ترکیبی از این دو روش ، که در مورد این بیماری روش اصلی ، روش سلولار است.

حال بر میگردیم به سوال فوق که آیا زگیل تناسلی درمان قطعی دارد؟
پاسخ این است که در حقیقت هیچ کدام از روشهای درمانی رایج برای زگیل تناسلی که ما به کار می گیریم جهت ریشه کنی ویروس که علت زگیل تناسلی است ، طراحی نگردیده و قادر به ریشه کنی ویروس نیستند و به علت اینکه کد ژنتیکی ویروس در کد ژنتیکی سلولهای زایای پوست ادغام می شود و این سلولها دائما در حال تکثیر می باشند ، موجب عود ضایعات می گردد ولی این بدان معنا نیست که این ویروس به هیچ عنوان ریشه کن نمی شود در حقیقت این وظیفه مهم بر عهده سیستم ایمنی بدن است.و اگر درمان به خوبی پیگیری شده و سیستم ایمنی توانمند باشدمیتواند ویروس را ریشه کن نموده وقطعا درمان گردد.

سوال اساسی اینجاست که اگر درمان برای ریشه کنی ویروس طراحی نشده و ضایعات نیز عود می نمایند.
پس چرا زگیل ها را درمان می کنیم ؟
پاسخ این است که درمان زگیل تناسلی به سه علت انجام می گردد :

  1. رفع ظاهر نا زیبا و مزاحمت آنها در هنگام رفع موی زائد و بعضا اگر بزرگ باشند جلوی مجرای ادرار ،مدفوع و یا تناسلی را می گیرند ضمن اینکه درصورت عدم درمان منتشر و یا بزرگ می شوند.
  2. احتمال انتقال به شریک و یا شرکا جنسی در هنگام وجود ضایعات بالا تر است.
  3. دلیل سوم که از دو دلیل قبلی مهمتر است ، کمک به سیستم ایمنی در پاکسازی ویروس از سطح پوست است.همانطور که ذکر شد سیستم ایمنی در این بیماری از نوع سلولی است.بنابراین با تخریب ضایعات زگیلی ،سلولهای آلوده به ویروس منهدم گردیده و ذرات ویروسی به صورت وسیع در اختیار سیستم ایمنی قرار می گیرد ودفاع وپاکسازی موثرتری انجام یافته و در نتیجه احتمال ریشه کنی ویروس بالاتر می رود.

درک این مطلب مهم است که عدم ریشه کنی ویروس توسط روشهای درمانی ما مساوی با عدم ریشه کنی قطعی آن نیست ، چرا که همانگونه که ذکر شد در نهایت ،این سیستم ایمنی بدن است که یا موفق به پاکسازی کامل گردیده و یا اینکه مغلوب می گردد.احتمال پاکسازی و ریشه کنی ویروس در حدود ۳۰% است که با کمی مثبت اندیشی عدد کمی نیست.پر واضح است مواردی که باعث تضعیف سیستم ایمنی گردند ،احتمال پاکسازی کامل ویروس را کاهش و احتمال عود را افزایش می دهند.که در این بین نقش سیگار و استرس به صورت پررنگ تری در منابع ذکر گردیده است.

در پایان ،ذکر این نکته خالی از لطف نیست که هر آنچه در این مقاله و سایر کتب ، دراین باب ذکر شده است ، مربوط به دانش پزشکی امروز بشری است و قطار پژوهش و پیشرفت علم که پزشکی نیز شاخه ای از آن می باشد ، لحظه ای از حرکت باز نه ایستاده و با سرعت روز افزون در حرکت است .در نظر بگیرید که در روزگاری نه چندان دور، آبله آنچنان شایع بوده که آثار آن در صورت قدیمی ترها هنوز هم مشاهده می شود در حالی که امروزه این بیماری از روی کره زمین ریشه کن گردیده .فلج اطفال و خیلی از بیماریهای دیگر نیز همین گونه هستند.در مورد بیماری ایدز هم پیشرفتهای زیادی در کند کردن روند بیماری و افزایش طول عمر بیماران مبتلا ،در سالهای اخیر ایجاد شده است. پس ضمن جدی گرفتن بیماری و لزوم آگاه سازی در مورد زگیل تناسلی و ویروس مولد آن ،نگرانی بی مورد در رابطه با آن جز ایجاد اضطراب ، استرس و به دنبال آن کاهش عملکرد سیستم ایمنی به ارمغان نخواهد آورد.

توجه داشته باشید:

  • تجارب بالینی تشخیصی به همراه انجام آزمایش دقیق PCR و نیز انتخاب راهکار درمان هر فرد مبتلا به زگیل تناسلی و یا مشکوک به آن متناسب بانوع،محل وشرایط بیمار راهگشای بیماران مبتلا به این بیماری می باشد .
  • معاینات دوره ای توسط فرد مجرب در این زمینه و اجرای الگوریتم تشخیصی و درمانی صحیح در این بیماری از اهمیت بسیار بالایی در پیشگیری و درمان سرطانهای احتمالی مرتبط با این بیماری به خصوص در خانمها دارد.
  • اهمیت موضوع به علت گسترش روز افزون بیماری ، ارتباط انواعی از ویروس پاپیلوم انسانی که با سرطان دهانه رحم،واژن، مقعد وآلت در ارتباط است واطلاعات کم عموم جامعه به خصوص دختران و پسران جوان در این رابطه می باشد..

لذا با توجه به اینکه پایان نامه دوره تخصصی اینجانب در مورد زگیل تناسلی بوده وبه همین علت در مورد این بیماری تحقیقات زیادی نموده ودارای تجارب بالینی زیادی می باشم، چنانچه خانمها وآقایان محترم در این زمینه نیاز به توضیح،مشاوره و هرگونه راهنمایی تشخیصی و درمانی بیشتری دارند می توانند سوالات خود را در سایت مطرح نموده و یا با شماره همراه اینجانب تماس گرفته و یا با تعیین وقت قبلی به مطب مراجعه نمایند.

زگیل تناسلی را جدی بگیرید. در عین حال شما نیز در صورت معاینات دوره ای و منظم ومدیریت درمان دقیق و صحیح می توانید از شانس غلبه سیستم ایمنی تان بر ویروس اچ پی وی برخوردار باشید و مانند بیمارانی از بیماران اینجانب باشید که پس از یکسال پیگیری ، دارای آزمایش PCR منفی گردیده اند.

با توجه به محدودیت نوبت های مطب لطفا با تعیین وقت قبلی مراجعه فرمایید.

 تعیین نوبت مطب: ۰۲۱۸۸۴۲۷۶۳۰ عصر ها ۴ تا ۸ بعد از ظهر

https://www.facebook.com/pages/Mehrabian-clinic/768037533206873

به این پست امتیاز دهید.
درمان قطعی زگیل تناسلی !!
۴٫۱۵ از ۴۱ رای