آن چه در مورد ویروس مولد زگیل تناسلی(اچ – پی – وی)و واکسن آن باید بدانیم.

سوالات رایج در مورد زگیل تناسلی _ قسمت اول

سوالات رایج در مورد زگیل تناسلی قسمت دوم

سوالات رایج در مورد زگیل تناسلی قسمت سوم

درمان قطعی زگیل تناسلی!!

HPVمخفف(Human Papillomm Virus) یا ويروس پاپيلوماي انسـانیاست که بالغ بر ۱۴۰نوع مختلف را شامل می شود.که تعدادی از آنها عامل ایجاد زگیلهای مختلف و تعدادی نیز درارتباط با بدخیمی های گوناگون به خصوص در نواحی تناسلی و حلق حنجره می باشند.یکی از این بیماریهای مرتبط با این ویروس زگیلهای تناسلی میباشد ،که بالغ بر ۹۰% آنها بوسیله تیپ ۶ و ۱۱ این ویروس ایجاد می شود.

انواع دیگری از این ویروسها که شایعترین آنها تیپ ۱۶ و ۱۸ می باشد عاملی برای سرطان های دهانه رحم ،فرج ،مهبل ،آلت ومقعد میباشند.از هر ۱۰ زن ۸ نفر در طول عمرشان به این ویروس آلوده می شوند. که البته اکثر این عفونتها خود بخود بر طرف می شوند.اما بیماری وقتی بروز می کند که گونه های خاصی از HPVبه صورت عفونت مداوم باقی بماند.

درحال حاضر برای زگیل ناحیه تناسلی واکسن وجود دارد.که نام آن گارداسیل (GARDASIL) است.این واکسن علیه ۲ نوع اصلیHPV با ریسک بالا(۱۶،۱۸)که عامل بعضی از بدخیمی های تناسلی و ۲ نوع شایع ایجاد کننده زگیل تناسلی (۶،۱۱) برای فردی که هنوز آلوده نشده است،مصونیت ایجاد می کند.در بسیاری از کشورهای جهان از سن ۹ سال به بالابه صورت روتین این واکسن تزریق می شود. بهترین سن تزریق آن قبل ازآغاز سن فعالیت جنسی تا نهایتا ۲۶ سالگی می باشد.

گارداسیل .باید ۳ بار تزریق شود. ۱ نوبت بار اول-سپس۲ماه بعد از تزریق اول-و نوبت سوم۶ ماه بعد از تزریق اول. خوشبختانه واکسن گاردازیل در ایران موجود است .(که قیمت هر آمپول آن برای یک نوبت در حال حاضر چهارصد هزار تومان می باشد.)به علت قیمت بالای آن تزریق واکسن به صورت طرح همگانی می بایست توسط اپیدمیولوژیستها از نظر مطالعات هزینه با اثر بخشی مورد بررسی جدی قرار گیرد.ولی تزریق فردی آن در واجدین شرایط توصیه می گردد.

توجه داشته باشید واکسن، بیماری و عفونت با HPV را درمان نمی کند،شما را از گونه های دیگر HPVو سایر بیماریهای مقاربتی محافظت نمی کند و جای معاینات مرتب و پاپ اسمیر را برای خانمها نمی گیرد.در بارداری نباید استفاده شود و تا بعد از دریافت آخرین نوبت واکسن باید از باردار شدن پرهیز کرد.ضمنا در کسانی که که داروهای تضعیف کننده سیستم ایمنی برای بیماریهای خاص استفاده می کنند، امکان دارد واکسیناسیون کاملا موثر نباشد.این واکسن در عضله بازو تزریق می شود و شایع ترین عوارض آن شامل درد،خارش،کبودی و قرمزی محل تزریق ،سر درد ،تب ،تهوع ،گیجی ، استفراغ و ندرتا غش می باشد.

اهمیت موضوع


به علت گسترش روز افزون بیماری ، ارتباط انواعی از ویروس پاپیلوم انسانی که با سرطان دهانه رحم،واژن، مقعد و آلت در ارتباط است واطلاعات کم عموم جامعه به خصوص دختران و پسران جوان در این رابطه می باشد..

لذا با توجه به اینکه پایان نامه دوره تخصصی اینجانب در مورد زگیل تناسلی بوده وبه همین علت در مورد این بیماری تحقیقات زیادی نموده ودارای تجارب بالینی زیادی می باشم چنانچه خانمها وآقایان محترم در این زمینه نیاز به توضیح،مشاوره و هرگونه راهنمایی تشخیصی و درمانی بیشتری دارند می توانند سوالات خود را در سایت مطرح نموده و یا با شماره همراه اینجانب تماس گرفته و یا با تعیین وقت قبلی به مطب مراجعه نمایند.

زگیل تناسلی را جدی بگیرید. با توجه به محدودیت نوبت های مطب لطفا با تعیین وقت قبلی مراجعه فرمایید.

تعیین نوبت مطب: ۰۲۱۸۸۴۲۷۶۳۰ بعد از ظهر ها ساعت ۴ تا ۸

https://www.facebook.com/pages/Mehrabian-clinic/768037533206873

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است