زاویه‌دار کردن فک و صورت بدون جراحی

خلق یک چهره زیبا یک هنر محسوب می‌شود، اما زیبایی در اصل یک امر خصوصی و وابسته به تفکرات شخصی می‌باشد. ممکن است بعضی از خانم‌ها مایل باشند که یک خط فک برجسته داشته باشند، اما در عین حال خیلی از خانم‌ها نیز از اینکه فک مربع شکل و برجسته داشته باشند، احساس راحتی نمی‌کنند. در هر صورت اگر شما هم بخواهید که یک صورت V شکل (يا به شکل مثلث وارونه) داشته باشید، راهکارهایی برای دستیابی به این هدف وجود دارد.

Closeup of a young beautiful woman.

صورت V-شکل و یا صورتی که به شکل يک مثلث وارونه است، در افرادی دیده می‌شود که اندام لاغر و صورت تخم‌مرغی دارند و چهره آنها از بالا به پایین باریک می‌شود و به یک نقطه تیز در قسمت چانه منتهی می‌گردد. امروزه این حالت چهره در بین خانم‌ها بیشترین طرفدار را دارد. در واقع زاویه زیبایی که بین خط عمودی میانی صورت و خط فک تشکیل می‌شود، باید در حدود ۴ تا ۹ درجه به سمت داخل تمایل داشته باشد. بعضی از مشکلات ساختاری رایج در اجزای صورت که باعث عدم انطباق چهره با این حالت ایده‌آل می‌شود، شامل آرواره مربعی شکل (به خاطر هیپرتروفی عضله ماستر)، افتادگی پوست در ناحیه پایین صورت و عدم رشد کامل چانه می‌باشد.

روش‌های زاویه‌دار کردن صورت


زاویه‌دار بودن صورت به این دلیل برای خانم‌ها اهمیت دارد که باعث زنانه‌تر به نظر رسیدن چهره آنها می‌شود. تعداد زیادی از هنرپیشگان و چهره‌های مشهور به خاطر داشتن صورت V-شکل، معروف شده‌اند و حتی بعضی از آنها هم سعی کرده‌اند تا به کمک جراحی پلاستیک و تزریق ژل به اطراف فک‌های خود، صورت خود را به حالت زاویه‌دار و V-شکل در بیاورند. برای دستیابی به یک صورت زاویه‌دار راهکارهای مختلفی وجود دارد. پزشکان متخصص می‌توانند با بررسی خصوصیات چهره شما تعیین کنند که کدام روش برای شما مناسب‌تر است. این روش‌ها عبارتند از:

دکتر محرابیان در یک جلسه مشاوره می‌تواند با بررسی خصوصیات چهره شما مشخص کند که آیا کاندیدای خوبی برای عمل اصلاح شکل فک از طریق روش‌های غیر جراحی هستید یا خیر؟ و اینکه کدام روش غیر جراحی برای دستیابی به نتایجی که مد نظر شما است، مناسب‌تر خواهد بود. برای مشاوره در این باره می‌توانید با شماره ۸۸۴۲۷۶۳۰ -۰۲۱ تماس بگیرید.

تجزیه چربی‌های ناحیه صورت


 • تزریق لیپولیز (مزو فت) یک عمل پزشکی است که از طریق آن، چربی‌های ناخواسته که در بدن یا ناحیه صورت انباشته شده است، آب شده و حذف می‌شوند. روش لیپولیز از طریق به‌کارگیری تزریق آنزیم‌های تجزیه کننده چربی به صورت مستقیم در داخل بافت چربی انباشته در اندام‌های هدف انجام می‌شود. این روش باید در چندین جلسه و بین ۳ تا ۵ بار تکرار شود. عمل لیپولیز در حذف چربی‌های ناخواسته مؤثر است، اما تأثیری در رفع افتادگی پوست در ناحیه صورت ندارد.
 • لیزر از لیزر برای کاهش افتادگی پوست روی گونه‌ها و اطراف آن و نیز ناحیه فک‌ها و زیباسازی چانه و قسمت پایین صورت استفاده می‌شود. هدف استفاده از لیزر آن است که جوانی و شادابی را به پوست اطراف فک‌ها و گردن باز گرداند و حالت گلابی شکل و پیر صورت را برطرف نماید و برای صورت یک حالت سیبی شکل، جوان و شاداب ایجاد کند. این عمل به سادگی و با استفاده از بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و فقط نیاز به ایجاد چند سوراخ ریز با استفاده از سوزن‌های بسیار کوچک دارد. برای انجام این عمل ابتدا ناحیه مورد عمل بی‌حس می‌شود و سپس فیبر لیزر از طریق یک سوراخ ریز که با سوزن ایجاد شده است در زیر پوست قرار داده می‌شود. انرژی لیزر از طریق این فیبر به بافت چربی که در ناحیه مورد عمل انباشته شده است، می‌رسد و آن را تجزیه می‌کند. در نتیجه، چربی‌های انباشته در این ناحیه از حالت جامد و سخت به حالت آبکی و شبيه به مایع در می‌آیند که به آن امولسیون گفته می‌شود. در نهایت این چربی‌ها با استفاده از یک کانال لیپوساکشن کوچک به درون یک سرنگ کوچک کشیده شده و حذف می‌شوند.
 • رادیوفرکانسی (آر اف) یکی از روش‌های غیر جراحی برای برطرف کردن نشانه‌های اولیه افتادگی یا پیری پوست در ناحیه صورت می‌باشد. این روش اصولاً برای درمان شُل‌شدگی پوست از طریق کشیدن پوست صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد و بیشترین کاربرد آن در بیمارانی است که از افتادگی خفیف تا ملایم بافت‌های نرم صورت رنج می‌برند. روش آر اف در افراد مختلف با هر رنگ پوستی قابل استفاده می‌باشد.
 • لیفت صورت با نخ (PDO)
 • بوتاکس فک پایینی از عمل زیبایی بوتاکس می‌توان با کارایی بالایی به منظور لاغر کردن فک و صورت استفاده کرد. عمل بوتاکس یک روش کاملاً شناخته شده و مؤثر برای باریک کردن پایین صورت در افرادی است که مشکل برجستگی یا هیپرتروفی عضلات ماستر دارند. این افراد غالباً مایلند که فک مربع شکلی داشته باشند و یا عرض قسمت پایین صورت آنها بیشتر باشد. نتیجه نهایی عمل بوتاکس برای عضله ماستر آن است که صورت بیشتر به حالت سه ضلعی در می‌آید و ظاهر جوان‌تری پیدا می‌کند. علاوه بر آن با استفاده از عمل بوتاکس در درازمدت، شکل استخوان فک به تدریج تغییر پیدا می‌کند و در امتداد زاویه مطلوب مورد نظر قرار می‌گیرد. این حالت به دلیل شُل شدن و یا کاهش حجم عضله ماستر در عرض یک دوره زمانی طولانی به وجود می‌آید و باعث می‌شود که بعد از این مدت، استخوان فک لاغرتر به نظر برسد.
 • لیفت نفرتیتی ما می‌توانیم با استفاده از بوتاکس و ژل، پوست صورت اطراف خط فک و گردن شما را کشیده و علائم افتادگی و پیری پوست مانند غبغب را برطرف نماییم. افتادگی پوست در ناحیه پایین صورت را نیز می‌توان با تزریق ژل و بازسازی حجم از دست رفته آن، برطرف نمود. علت اصلی برای آنکه بعضی از خانم‌ها پیرتر از سن واقعی خود به نظر می‌رسند، همین پیری و افتادگی پوست در اطراف خط فک و گردن می‌باشد که با استفاده از عمل "لیفت نفرتيتی" ما می‌توانیم به طور مؤثری پوست این ناحیه را کشیده و حجم از دست رفته آن را جایگزین کنیم. با تزریق بوتاکس به درون ماهیچه کوچکی به نام پلاتیسما که در اطراف خط فک قرار دارد، این ماهیچه به حالت آسوده و غیر فعال در می‌آید. به این ترتیب عضلاتی که در قسمت بالای صورت قرار دارند، قوی‌تر شده و حالت V-شکل در صورت ایجاد می‌شود. در واقع با تزریق بوتاکس، بافت‌های نرم صورت از طریق یک روش غیر جراحی به طرف بالا کشیده می‌شود. انجام این عمل فقط حدود ۴ تا ۵ دقیقه زمان می‌برد، کاملاً بدون درد است و هیچ گونه عوارض جانبی به دنبال ندارد.
 • تزریق ژل در چانه این عمل برای چانه‌های کوتاه و زمخت انجام می‌شود. عمل زیباسازی چانه با تزریق ژل می‌تواند حالت برجسته‌‌تر و شکیل‌تری در چانه شما ایجاد کند. این عمل نه تنها در افرادی که دچار پس‌رفتگی چانه هستند موجب جلو آمدن آن می‌شود، بلکه حالت ظاهری چانه در افرادی که چانه کوچک و کوتاه دارند را نیز برجسته‌تر و بلندتر می‌سازد. به این ترتیب یک حالت V-شکل در صورت ایجاد می‌شود که برای هر کسی می‌تواند مطلوب باشد.

مزایای عمل تزریق ژل در چانه

 • نتایج فوری بلافاصله بعد از تزریق ژل بدون نیاز به جراحی
 • کاهش ورم چانه و بهبودی سریع‌تر آن بعد از عمل
 • ماده اسید هیالورونیک که در عمل تزریق استفاده می‌شود، هیچ گونه بقایایی به جا نمی‌گذارد، مگر آنکه از انواع نامرغوب و بی‌کیفیت آن برای تزریق استفاده شود.
 • عمل زیباسازی گونه‌ها از تزریق ژل می‌توان برای زیباسازی گونه در مواردی که یک ایمپلنت پلاستیکی در گونه یک شخص کاشته شده است نیز استفاده کرد. ناحیه گونه، استخوان‌های ناحیه بینی، زاویه فک پایینی و چانه، همگی اجزایی از صورت هستند که می‌توان عمل زیباسازی آنها را با استفاده از تزریق ژل انجام داد. ژل را می‌توان به عنوان یک شبیه‌ساز اولیه برای کسانی که می‌خواهند در آینده ایمپلنت‌های دائمی در صورت خود بکارند، استفاده کرد و یا در افرادی که مایلند به طور موقتی عمل زیباسازی را انجام دهند، می‌توان تزریق ژل را به صورت دوره‌ای و در فواصل زمانی منظم تکرار نمود. زیباسازی گونه‌ها، شکل دادن خط فک و بزرگ کردن چانه، از مهم‌ترین عمل‌هایی هستند که تزریق ژل برای آنها کارایی بسیار خوبی دارد و نتایج ظریف اما تأثیرگذاری در افرادی که از آن استفاده می‌کنند، به وجود می‌آورد. این عمل غیر جراحی می‌تواند آثار چشم‌گیری در بهبود وضعیت بافت‌های نرم صورت ایجاد نماید.

سؤالات رایج


آیا زیباسازی فک به روش غیر جراحی، یک عمل آزار دهنده است؟

در مورد خود عمل می‌توان گفت که اگر از هیچ عامل بی‌حسی موضعی در زمان قبل از انجام عمل استفاده نشود، اغلب بیماران ممکن است کمی احساس سوزش و ناراحتی داشته باشند. البته معمولاً شدت این سوزش در حدی است که به راحتی می‌توان آن را تحمل کرد. علاوه بر آن می‌توان با استفاده از یک بی‌حسی موضعی در ناحیه مورد عمل، شدت سوزش و ناراحتی را به حداقل ممکن رساند.

آیا عمل غیر جراحی تزریق برای کوچک کردن فک، هیچ گونه عوارض جانبی به دنبال دارد؟

عوارض جانبی مربوط به این عمل تزریق بسیار نادر است، اما ممکن است عوارضی از قبیل ورم یا روند کند بهبودی در محل عمل مشاهده شود. خون‌مردگی هم ممکن است در بعضی از موارد اتفاق بیفتد. یکی دیگر از عوارض جانبی این عمل که برای هر گونه عمل تزریق دیگر نیز وجود دارد، احتمال بروز عفونت در محل تزریق است. البته این عارضه بسیار بسیار نادری محسوب می‌شود. همچنین افرادی که این عمل را انجام می‌دهند، ممکن است در آینده برای جویدن غذا نیاز به اندکی تلاش بیشتر داشته باشند و یا ماهیچه‌های ناحیه فک آنها دچار ضعف نسبی شود. چراکه در واقع این تزریقات با هدف ضعیف کردن و کاهش حجم این عضلات انجام گرفته است. البته لازم به ذکر است که قدرت جویدن و خوردن و آشامیدن طبیعی شما به هیچ وجه تحت تأثیر قرار نخواهد گرفت.

آیا بعد از عمل غیر جراحی زیباسازی خط فک، نیاز به استراحت می‌باشد؟

این عمل هیچ نیازی به استراحت بعد از عمل ندارد. تمامی مراحل این عمل معمولاً در عرض تنها چند دقیقه انجام می‌شود و شما می‌توانید بلافاصله به منزل یا محل کار خود باز گردید و فعالیت‌های عادی خود را از سر بگیرید. در واقع این یکی از مزایای متعددی است که این عمل نسبت به عمل‌های جراحی تهاجمی از قبیل تراشیدن استخوان دارد. عمل‌های جراحی تهاجمی که برای شکل دادن و زاویه‌دار کردن صورت انجام می‌شود معمولاً به یک دوره طولانی استراحت بعد از عمل نیاز دارند.

به این پست امتیاز دهید.
زاویه‌دار کردن فک و صورت بدون جراحی
۵ از ۱ رای