لوگو دکتر محرابیان

021-88427630

لاغری شکم و پهلو با دستگاه کویتیشن: مزایا و معایب، عملکرد، هزینه

فهرست مطالب

یکی از مهم‌ترین اهداف لاغری، از بین بردن چربی شکم و پهلو است زیرا چربی شکم مضر است. طبق تحقیقات انجام شده ارتباط قوی بین بیماری‌هایی مانند دیابت نوع 2 و بیماری‌های قلبی با چربی شکم و پهلو وجود دارد. به همین دلیل، از دست دادن چربی در نواحی شکم و پهلو می‌تواند مزایای قابل توجهی برای سلامتی داشته باشد. تکنیک‌های درمانی زیادی برای حذف چربی شکم و پهلو وجود دارد.

التراسونیک کویتیشن در از بین بردن چربی ناخواسته، کاهش سلولیت و تحریک گردش خون و تولید کلاژن در نواحی شکم و پهلو بسیار موثر است. این روش سلول‌های چربی را در لایه‌های زیر پوست با استفاده از امواج اولتراسوند درمانی با فرکانس پایین به منظور کاهش چربی، مورد هدف قرار می‌دهد. پس از چند روز، سلول‌ها مواد چرب را آزاد می‌کنند که توسط سیستم لنفاوی بدن جذب می‌شوند و به طور طبیعی به عنوان مواد زائد حذف می‌شوند. به منظور کاهش عوارض جانبی و زمان بهبودی، این روش باید حتما توسط یک پزشک ماهر و باتجربه انجام شود.

مزایای التراسونیک کویتیشن چیست؟


مزایای التراسونیک کویتیشن چیست؟

سن، متابولیسم، ساختار بافت فرد و ناحیه درمان همه و همه بر نتایج تاثیر می‌گذارند، بنابراین مهم است که یک رژیم غذایی سالم و ورزش منظم داشته باشید تا بهترین نتایج را از درمان التراسونیک کویتیشن بدست آورید.

به منظور دستیابی به بهترین نتایج باید چندین جلسه درمان انجام دهید و پس از اولین جلسه درمان نتایج را مشاهده خواهید کرد. این روش مزایای زیادی دارد که آن را بر روش لیپوساکشن شکم و پهلو ارجح می‌کند.

کاهش چربی، سلولیت و ترک‌های پوستی

التراسونیک کویتیشن با مایع کردن رسوبات چربی که از طریق مواد زائد بدن ترشح می‌شود، چربی را کاهش می‌دهد. اولتراسوند همچنین باعث تحریک رشد دوباره بافت و کلاژن به منظور کاهش ظاهر سلولیت و ترک‌های پوستی می‌شود، و باعث فرم‌دهی به بدن می‌شود.

غیرتهاجمی یا غیرجراحی، بدون از کار افتادگی

از آنجایی که هیچگونه جراحی یا بیهوشی در کار نیست، این روش از کار افتادگی یا دوره بهبودی نیز به همراه ندارد و می‌توانید بلافاصله پس از درمان به روال عادی و روزمره خود برگردید.

بدون درد است.

در طول درمان با التراسونیک کویتیشن، ممکن است احساسی شبیه به حس ماساژ ملایم داشته باشید. اگرچه برخی افراد سوزش یا حساسیت را تجربه می‌کنند، این یک روش بدون درد و کاملا بی‌ضرر است، و بافت‌ها، سلول‌ها و اندام‌های اطراف آن به هیچ وجه تحت تاثیر قرار نمی‌گیرند.

مناسب برای انواع پوست

التراسونیک کویتیشن برای انواع پوست مناسب است و هیچ محدودیتی ندارد. این روش بدون توجه به بافت یا رنگ پوست، کاملا ایمن و موثر است. بااین حال، در صورتی که هرگونه زخم باز روی پوستتان داشته باشید، پزشک تا زمان بهبودی کامل پوست درمان را به تعویق می‌اندازد.

التراسونیک کویتیشن چگونه عمل می‌کند؟


التراسونیک کویتیشن چگونه عمل می‌کند؟

این روش با تجزیه و کوچک کردن سلول‌های چربی در ناحیه مورد نظر عمل می‌کند و این کار را بدون آسیب رساندن به سلول‌های دیگر بدن انجام می‌دهد. هنگامی که چنین سلولی نابود می‌شود، چربی بین آنها آزاد می‌شود، جایی که آنها به پروتئین و سپس به اسیدهای چرب آزاد و گلیسرول تبدیل می‌شوند. اسیدهای چرب آزاد به کبد منتقل می شوند، همان‌جایی که از بدن خارج می‌شوند و گلیسیرین به عنوان انرژی استفاده می‌شود. به منظور تسریع روند و افزایش اثربخشی، توصیه می‌شود که التراسونیک کویتیشن در ترکیب با پرسوتراپی یا ماساژ تخلیه لنف انجام شود. بنابراین سلول‌ها با استفاده از امواج صوتی با فرکانس پایین تخریب می‌شوند. زمانی که امواج صوتی در داخل بافت چربی مرتعش می‌شود، چربی‌ها تجزیه و آزاد می‌شوند و مانند کالری سوزانده می‌شوند. سپس به طور طبیعی از بدن خارج می‌شوند.

درمان التراسونیک کویتیشن برای چه کسی مناسب‌تر است؟


درمان التراسونیک کویتیشن برای چه کسی مناسب‌تر است؟

کاهش چربی به روش التراسونیک کویتیشن باید با یک رژیم غذایی سالم و متعادل و کم کالری همراه باشد و فرد باید هیدراته بماند و به طور منظم ورزش کند. این روش نباید جایگزین ورزش و رژیم غذایی سالم شود. در طول درمان ممکن است متوجه کاهش سایز خود شوید، و این نتیجه با انجام چندین جلسه درمان بیشتر هم خواهد شد.

بیماران 18 سال به بالا، و افراد یکه از سلامت کامل برخوردارند، کاندید مناسبی برای التراسونیک کویتیشن هستند. افرادی که باردارند، مبتلا به بیماری کلیوی، کبد یا بیماری قلبی هستند یا هر گونه شرایط تهدید کننده دیگر دارند، گزینه مناسبی برای انجام این روش نیستند.

آماده شدن برای التراسونیک کویتیشن شکم و پهلو


آماده شدن برای التراسونیک کویتیشن شکم و پهلو

قبل از انجام کویتیشن باید اقدامات مورد نیاز جهت آماده‌سازی را انجام دهید، از جمله موارد زیر:

 • 3 روز قبل از عمل الکل نخورید.
 • روز قبل از عمل، غذاهای چرب، تند و یا سرخ شده نخورید.
 • یک ساعت قبل از عمل، حتما یک لیتر آب بنوشید.

یک هفته قبل از اولین جلسه کویتیشن نباید در نواحی مورد نظر از محصولات مراقبت از پوست استفاده کنید. زیرا این محصولات می‌توانند از نفوذ عمیق اولتراسوند به پوست جلوگیری کنند.

همچنین باید از برنزه کردن، استفاده از موم یا الکترولیز در این دوره اجتناب کنید. با انجام اقدامات لازم جهت آماده‌سازی، مطمئن خواهید شد که جلسه بدون خطر است و نتایجی که انتظار دارید را به دست خواهید آورد.

نحوه عمل کویتیشن بر روی شکم و پهلو


نحوه عمل کویتیشن بر روی شکم و پهلو

نحوه عمل کویتیشن بسیار ساده است. در روز عمل، از شما خواسته می‌شود که لباس‌هایتان را در آورید و بسته به ناحیه تحت درمان یک لباس مخصوص بپوشید. پزشک ناحیه مورد نظر را با الکل ضدعفونی می‌کند. و سپس دستگاه سونوگرافی دستی را به آرامی بر روی منطقه هدف قرار می‌دهد. ممکن است در طول عمل کمی احساس گرما و کنید و صدای وزوز بشنوید. درمان معمولا بین 40 دقیقه تا یک ساعت طول می‌کشد.

چند جلسه درمان مورد نیاز است؟


چند جلسه درمان مورد نیاز است؟

بسته به وضعیت فردی شما (که ما در طول مشاوره خود ارزیابی خواهیم کرد)، به منظور دستیابی به بهترین نتایج ممکن است در هر نقطه از 6 تا 12 درمان مورد نیاز باشد. پس از اولین درمان متوجه نتیجه خواهید شد، اما با گذشت 3 جلسه درمان می‌توانید نتایج کامل را مشاهده کنید. هرجلسه با فاصله 1 هفته انجام می‌شود تا بدن زمان داشته باشد که چربی‌های تجزیه شده در طول عمل کویتیشن را دفع کند.

مراقبت پس از کویتیشن شکم و پهلو


مراقبت پس از کویتیشن شکم و پهلو

پس از عمل کویتیشن می‌توانید بلافاصله فعالیت‌های عادی و روزانه خود را از سر بگیرید. نیازی به مرخصی گرفتن نیست. برخی از بیماران حتی در زمان استراحت برای صرف ناهار این عمل را انجام می‌دهند. به این دلیل که این روش کاملا بدون درد و آرام است و در کمتر از یک ساعت انجام می‌شود.

پس از عمل باید از مصرف موارد زیر اجتناب کنید:

 • کافئین ننوشید (چای یا قهوه).
 • الکل ننوشید (کبد شما مشغول خلاص شدن از شر تمام این چربی‌های اضافی است).
 • آب زیاد بنوشید و میوه فراوان بخورید.
 • بلافاصله پس از عمل غذاهای خیلی چرب نخورید (از جمله غذاهای سرخ کردنی).

این درمان را به هیچ‌وجه تحت شرایط زیر انجام ندهید:

 • در طول قاعدگی
 • در طول بارداری یا شیردهی
 • عفونت‌ها و بیماری‌های کلسترول بالا یا نامتعادل، بیماری تیروئید و سایر اختلالات هورمونی
 • هر گونه بیماری مزمن، بیماری‌های ایمنی، بیماری‌های قلبی یا ضربان‌ساز
 • بیماری‌های خود ایمنی، اچ آی وی یا ایدز
 • سرطان در هر شکل در هر زمان
 • فشار خون بالا یا مشکلات گردش خون
 • بیماری کبد یا کلیه، درمان با ضد التهابی، ضد انعقاد، آنتی بیوتیک‌ها
 • سن زیر 18 سال

نتایج چه زمانی قابل مشاهده هستند؟


نتایج چه زمانی قابل مشاهده هستند؟

نتایج ممکن است به تدریج در طول دوره درمان ظاهر شوند. کویتیشن در ترکیب با فرکانس رادیویی نتایج موثرتری دارد؛ بنابراین چه بخواهید سایز خود را کاهش دهید چه پوست شل‌تان را سفت کنید، کویتیشن می‌تواند به بهبود فرم بدن و افزایش اعتماد به نفس کمک کند.

خطرات ناشی از کویتیشن شکم و پهلو


خطرات ناشی از کویتیشن شکم و پهلو

اگرچه این روش کم خطر است اما ممکن است عوارض جانبی خفیف و موقتی را تجربه کنید.

کبودی یا قرمزی

پس از درمان کویتیشن، کبودی یا قرمزی قابل توجه پوست در چند ساعت اول طبیعی است. برخی بیماران ممکن است کبودی‌های عمیق‌تر و بنفش را تجربه کنند، در هرصورت عوارض در هر فردی متفاوت است و معمولا پس از گذشت چند روز از بین می‌رود.

تشنگی

بیماران ممکن است پس از عمل احساس تشنگی شدید کنند. این به دلیل حذف طبیعی مواد است، بنابراین توصیه می‌شود برای کمک به فرآیند حذف، روزهای پس از درمان بیشتر آب مصرف کنید.

حساسیت پوست

مانند روش سونوگرافی، نفوذ ژل مورد استفاده در حین عمل به پوست، مانند سونوگرافی، ممکن است باعث حساسیت شود. ممکن است احساس خارش یا تورم داشته باشید، اما این احساس موقتی بوده و پس از چند روز از بین نخواهد رفت.

اختلالات پوستی

در برخی موارد، چربی به طور ناهموار تجزیه می‌شود که می‌تواند باعث برجای گذاشتن توده و برآمدگی روی پوست شود. بدن نیاز به زمان برای تجزیه سلولهای چربی مخلوط کرده و درمان های پیگیری نیز می تواند به حل و فصل هر گونه قابل ملاحظه ای کمک کند. بدن برای تجزیه سلول های چربی خارج شده نیاز به زمان دارد و جلسات درمانی بعدی هرگونه برآمدگی و توده را از بین می‌برد.

سر درد

تجربه سردرد یا سرگیجه امری طبیعی‌ست و ناشی از سموم آزاد شده در بدن است. هیدراته ماندن و انجام ورزش پس از درمان می‌تواند به از بین رفتن هرچه سریع‌تر این عوارض کمک کند.

هزینه کویتیشن برای شکم و پهلو


هزینه کویتیشن برای شکم و پهلو

هزینه کویتیشن شکم و پهلو بستگی به ناحیه مورد نظر و مدت زمان مورد نیاز دارد. هزینه همچنین به مطبی که عمل را در آن انجام می‌دهید بستگی دارد. لازم به ذکر است که بیمه این نوع درمان را تحت پوشش قرار نمی‌دهد.

سوالات متداول


آیا کویتیشن باعث افتادگی پوست می‌شود؟

در حالی که برخی از درمان‌های مورد استفاده برای کاهش سریع وزن می‌توانند منجر به افتادگی و شلی پوست شوند، کویتیشن اثر سفت کنندگی بر روی پوست و بافت عضلانی دارد، از جمله پوست شلی که نتیجه کاهش وزن‌های قبلی بوده است.

نتایج چقدر دوام دارند؟

این درمان سلول‌های چربی را از بین نمی‌برد، بلکه محتویات آن را خالی می‌کند. بنابراین سلول‌ها توانایی خود را برای ذخیره چربی دوباره حفظ می‌کنند، ازاین‌رو حفظ یک رژیم غذایی متعادل، موثرترین راه برای اطمینان از نتایج طولانی مدت است. در صورتی که کالری مصرفی شما بیشتر از کالری‌ای که می‌سوزانید باشد، احتمالا نتایج حاصل از کویتیشن کوتاه مدت خواهند بود.

آیا کویتیشن چربی را به طور دائمی از بین می‌برد؟

ذخایر چربی که با امواج اولتراسونیک از بین می‌روند، به طور دائمی نابود می‌شوند، اما در صورت پیروی نکردن از رژیم غذایی کم کالری و سطح مناسب فعالیت بدنی، بدن شما ممکن است چربی‌های جدید را در نواحی هدف در طول زمان ذخیره کند. این می‌تواند منجر به بازگشت چربی حتی پس از درمان‌های کویتیشن شود.

آیا می‌توان کویتیشن را هر روز انجام داد؟

پس از درمان، بدن باید تلاش کند تا چربی اضافی را، که در حال عبور از طریق سیستم لنفاوی به کبد است، از بین ببرد. به همین دلیل، درمان چندین ناحیه توصیه نمی‌شود و ممکن است موثر نباشد. در هر 72 ساعت نباید بیشتر از 30 دقیقه از کویتیشن استفاده شود.

آیا می‌توان پس زا کویتیشن دوش گرفت؟

به مدت 24 ساعت از رفتن به سونا، وان آب داغ، یا دمای بیش از حد، خودداری کنید. می‌توانید ناحیه درمان شده را بلافاصله تمیز کنید.

می‌توان در دوره قاعدگی کویتیشن انجام داد؟

با وجود اینکه طبق تحقیقات انجام شده انجام کویتیشن در دوران قاعدگی بلامانع بوده و بی‌خطر است، اما آن را توصیه نمی‌کنیم.

می‌توان پس از غذا خوردن کویتیشن انجام داد؟

تا 2 ساعت پس از درمان چیزی نخورید. در صورتی که پزشک ورزش قبل از عمل را توصیه کرد، به مدت حداقل 30 دقیقه پس از درمان تمرینات هوازی انجام دهید.

دکتر ابوالفتح محرابیان

دکتر ابوالفتح محرابیان

متولد سال ۱۳۴۹ پس از اخذ دیپلم در رشته تجربی در سال۱۳۶۸ با رتبه عالی درکنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شده و در سال۱۳۷۵ با مدرک دکتری پزشکی فارغ التحصیل گردید .پس از گذراندن خدمات با توجه به علاقه فراوان به رشته پوست با موفقیت در امتحان دستیاری این رشته پذیرفته و موفق به اخذ مدرک تخصصی پوست ،مو و زیبایی گردید.

دکتر ابوالفتح محرابیان

دکتر ابوالفتح محرابیان

متولد سال ۱۳۴۹ پس از اخذ دیپلم در رشته تجربی در سال۱۳۶۸ با رتبه عالی درکنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شده و در سال۱۳۷۵ با مدرک دکتری پزشکی فارغ التحصیل گردید .پس از گذراندن خدمات با توجه به علاقه فراوان به رشته پوست با موفقیت در امتحان دستیاری این رشته پذیرفته و موفق به اخذ مدرک تخصصی پوست ،مو و زیبایی گردید.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
تماس