لوگو دکتر محرابیان

021-88427630

۱۹ فروردین۱۴۰۳

انواع ژل فیلر ریوانس: کاربرد، ماندگاری، مزایا + قیمت

فهرست مطالب

ژل فیلر ریوانس یک ماده پرکننده تزریقی حاوی اسید هیالورونیک است که باعث افزایش هیدراتاسیون، و بهبود حجم برای صاف شدن خطوط و چین و چروک‌ها می‌شود.

ژل فیلر ریوانس چگونه عمل می‌کند؟


ژل فیلر ریوانس با یک سوزن فوق‌العاده نازک به پوست تزریق می‌شود تا به پوست حجم داده و چین و چروک‌ها و خطوط از جمله خطوط بینی تا دهان را از بین ببرد. ژل فیلر ریوانس دائمی نیست و با گذشت زمان به تدریج جذب بدن می‌شود.

 مزایای فیلرهای ریوانس


مزایای فیلرهای ریوانس

هدف اصلی ژل فیلر ریوانس ، کاهش نشانه‌های چین و چروک بدون محدود کردن حرکات صورت است. این نوع فیلر از سایر انواع فیلرها متمایز است، زیرا طراحی و تولید شده است تا ساختار طبیعی ملکول‌های اسید هیالورونیک را تا جای ممکن حفظ کند. طراحی خاص این فیلر باعث ایجاد ظاهری طبیعی می‌شود.

محصولات حاوی ژل فیلر ریوانس می‌توانند در کاهش چین و چروک‌های عمیق و چشمگیر موثر باشند. ژل فیلر ریوانس به تنهایی نیز موثر است و همچنین می‌تواند به همراه روش‌های زیبایی غیرجراحی و جراحی دیگر استفاده شود.

از سایر مزایای فیلرهای ریوانس به موارد زیر می‌توان اشاره کرد:

 • بازگرداندن ظاهر جوان پوست
 • حفظ حرکت عضلات و عدم محدودیت در ایجاد حالات طبیعی صورت
 • ایجاد ظاهری طبیعی
 • ارائه نتایج طولانی مدت
 • از کار افتادگی کم
 • حداقل تهاجمی بودن روش

انواع فیلر ریوانس


انواع فیلر ریوانس

فیلرهای ریوانس بر اساس نواحی که تحت درمان قرار می‌دهند به سه دسته زیر تقسیم می‌شوند:

فیلر ریوانس RHA 2

فیلر ریوانس RHA 2 گزینه‌ای عالی برای افرادی است که قصد اصلاح خطوط و چین و چروک‌های خفیف تا متوسط در اطراف لب و دهان را دارند. این فیلر برای خطوط خنده نیز موثر است. محلول فیلر ریوانس RHA 2 را می‌توان به هر دو لایه میانی و عمیق پوست تزریق کرد.

فیلر ریوانس RHA 3

فیلر ریوانس RHA 3 نیز می‌تواند برای اصلاح خطوط خنده متوسط تا شدید و چروک‌های اطراف لب و دهان موثر باشد. یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های بین فیلر ریوانس RHA 2 و فیلر ریوانس RHA 3 این است که فیلر ریوانس RHA 3 شامل یک بی‌حسی موضعی به نام لیدوکائین است که می‌تواند ناراحتی را در حین تزریق کاهش دهد.

فیلر ریوانس RHA 4

فیلر ریوانس RHA 4 اغلب برای چین و چروک‌های شدید مورد استفاده قرار می‌گیرد. این فیلر نیز یک گزینه عالی برای اصلاح خطوط خنده چشمگیر است. بعلاوه، فیلر ریوانس RHA 4 حاوی مقدار کمی لیدوکائین به منظور افزایش راحتی در طول تزریق است.

پروسه درمان با فیلرهای ریوانس


پروسه درمان با فیلرهای ریوانس

روند درمان بسیار سریع است. ژل فیلر ریوانس که برای اصلاح خطوط و چین و چروک مورد استفاده قرار می‌گیرد، با احتیاط و دقت زیاد با یک سوزن خیلی نازک به نواحی مورد نظر تزریق می‌شود. برخی از انواع ژل فیلر ریوانس به منظور کاهش ناراحتی در طول تزریق حاوی لیدوکائین هستند و پزشک حتی می‌تواند برای راحتی بیشتر از یک بی‌حسی دیگر نیز استفاده کند.

بسیاری از افراد پس از تزریق ژل فیلر ریوانس می‌توانند بلافاصله فعالیت‌های روزمره خود را از سر بگیرند و دوره بهبودی و از کار افتادگی در کار نیست. ممکن است پس از تزریق کمی کبودی خفیف یا تورم را تجربه کنید،  اما این عوارض پس از چند روز از بین می‌روند.

عملکرد، سرعت عمل و ماندگاری ژل فیلر ریوانس


عملکرد، سرعت عمل و ماندگاری ژل فیلر ریوانس


بعد از تزریق ژل فیلر ریوانس چه انتظاراتی می‌توان داشت؟


نتایج حاصل از تزریق ژل فیلر ریوانس ۱۵ ماه یا حتی بیشتر دوام دارد. بلافاصله پس از تزریق می‌توانید تاحدودی نتایج را مشاهده کنید، اما نتایج کامل معمولا پس از یک هفته قابل مشاهده هستند. برخی افراد ممکن است کبودی خفیف و تورم را پس از تزریق تجربه کنند.

در حالی که تورم و کبودی موقت پس از تزریق ژل فیلر ریوانس رایج هستند، نتایج بلافاصله قابل مشاهده می‌باشند. عوارض جانبی معمولا طی یک هفته از بین می‌روند و تازه آن زمان می‌توان نتایج نهایی را مشاهده کرد. افرادی که ژل فیلر ریوانس تزریق می‌کنند، معمولا از نتایج به دست آمده و ظاهر صاف و جوان پوست خود راضی هستند. در اکثر افراد نتایج حاصل از تزریق ژل فیلر ریوانس تا ۱۵ ماه دوام دارد. به منظور حفظ نتایج به دست آمده توصیه می‌شود که پس از کم شدن تاثیر تزریق، دوباره تزریق را انجام دهید، پزشک می‌تواند بهترین زمان برای تمدید تزریق را به شما اطلاع دهد.

چه کسانی می‌توانند از ژل فیلر ریوانس استفاده کنند؟


کسانی که به دنبال جوانسازی و حجیم‌سازی پوست خود هستند، بهترین کاندید برای انجام این روش می‌باشند. افراد واجد شرایط باید سلامت کامل داشته باشند و سیگار نکشند. ژل فیلرهای ریوانس روشی مناسب برای جوانسازی پوست هستند، اما عواملی همچون دود سیگار و قرارگرفتن در معرض نور خورشید، بدون استفاده از ضدآفتاب مناسب، می‌توانند اثرات این روش‌های درمانی را از بین ببرند.

مقایسه فیلر ریوانس با سایر مدل‌ها


در این مقاله یک گزارش از شباهت‌ها و تفاوت‌های بین فیلرهای سنتی قدیمی و روش‌های جدید از جمله ژل فیلر ریوانس شرح داده شده است:

تفاوت در ترکیبات

ترکیبات اصلی هر دو فیلر ریوانس و فیلرهای قدیمی از جمله ژوویدرم هالورانیک اسید است. با این حال، با توجه به نحوه پردازش آن، و تغییرات شیمیایی و نگهدارنده‌های کمتر- اسید هیالورونیک موجود در  ژل فیلر ریوانس خالص‌تر بوده و بیشتر شبیه به اسید هیالورونیک طبیعی موجود در بدن است.

تفاوت در موارد استفاده

در گذشته، تنها روش مورد استفاده برای کاهش و از بین بردن چین و چروک صورت، تزریقات تنظیم کننده عصبی بود که با مسدود کردن پیام‌رسانی بین عصب و عضلات، باعث کاهش انقباض عضلات و در نتیجه کاهش چین و چروک‌ها می‌شد. اما با ظهور ژل فیلر ریوانس، این روش تغییر کرد. ژل فیلر ریوانس اولین فیلر اسید هیالورونیک است که توسط سازمان غذا و داروها (FDA) برای کاهش چین و چروک‌ها تایید شده است. این فیلر متمایز از فیلر ژوویدرم است و طراحی شده است تا بهبود چین و چروک‌های استاتیک، که ناشی از از دست دادن کلاژن و پیری ذاتی هستند، را فراهم کند.

ژل فیلر ریوانس به طور عمده در مرکز و قسمت پایین صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد و به منظور کاهش چین و چروک‌های متوسط تا شدید در اطراف بینی، لب‌ها و دهان استفاده می‌شود. با تزریق ژل فیلر ریوانس، کانتور صورت نیز بهبود می‌یابد و شکل صورت بهبود می‌یابد.

ژل فیلر ریوانس چه عوارضی دارد؟


عوارض جانبی ناشی از تزریق ژل فیلر ریوانس شبیه عوارض جانبی دیگر فیلرهای اسیدهالورانیک است. از جمله این عوارض جانبی موقت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تورم
 • کبودی یا سفتی
 • درد، حساسیت یا خارش
 • قرمزی یا تغییر رنگ پوست
 • برآمدگی‌های پوست

اکثر افراد تورم خفیف را تجربه می‌کنند. عوارض جانبی معمولا موقت بوده و به ناحیه تزریق محدود است.

هزینه ژل فیلر ریوانس


هزینه کلی تزریق ژل فیلر ریوانس به جزئیات طرح درمان منحصر به فرد شما بستگی دارد. ژل فیلر ریوانس انتخابی، مقدار محلول مورد استفاده برای دستیابی به نتایج مورد نظر و عوامل دیگر همگی در هزینه نهایی دخیل هستند.

سوالات متداول


ژل فیلر ریوانس چقدر دوام دارد؟

ژل فیلر ریوانس چقدر دوام دارد؟ در بیشتر موارد، نتایج حاصل از تزریق ژل فیلر ریوانس تا ۱۵ ماه دوام دارد. اگرچه مدت زمان ماندگاری نتایج در بیماران مختلف متفاوت خواهد بود. ژل فیلر ریوانس نسبت به دیگر روش‌ها دوام بیشتری دارد.

چقدر زمان می‌برد تا ژل فیلر ریوانس اثر کند؟

معمولا نتایج جزئی بلافاصله قابل مشاهده هستند، و پس از گذشت یک هفته می‌توانید نتایج اصلی را مشاهده کنید.

آیا ژل فیلر ریوانس باعث تحریک کلاژن می‌شود؟

بله، ژل فیلر ریوانس باعث تحریک کلاژن می‌شود و با استفاده مداوم از این فیلر، تولید کلاژن طبیعی بدن نیز تحریک خواهد شد.

آیا ماساژ ناحیه دارای فیلر می‌تواند باعث تجزیه فیلر شود؟

ماساژ می‌تواند باعث تجزیه سریع‌تر ژل در بدن شود.

آیا ژل فیلر ریوانس به راحتی قابل حل است؟

ژل فیلر ریوانس نیز مانند دیگر فیلرهای هالورانیک اسید می‌توانند با آنزیمی به نام هیالورونیداز حل شوند.

دکتر ابوالفتح محرابیان

دکتر ابوالفتح محرابیان

متولد سال ۱۳۴۹ پس از اخذ دیپلم در رشته تجربی در سال۱۳۶۸ با رتبه عالی درکنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شده و در سال۱۳۷۵ با مدرک دکتری پزشکی فارغ التحصیل گردید .پس از گذراندن خدمات با توجه به علاقه فراوان به رشته پوست با موفقیت در امتحان دستیاری این رشته پذیرفته و موفق به اخذ مدرک تخصصی پوست ،مو و زیبایی گردید.

دکتر ابوالفتح محرابیان

دکتر ابوالفتح محرابیان

متولد سال ۱۳۴۹ پس از اخذ دیپلم در رشته تجربی در سال۱۳۶۸ با رتبه عالی درکنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شده و در سال۱۳۷۵ با مدرک دکتری پزشکی فارغ التحصیل گردید .پس از گذراندن خدمات با توجه به علاقه فراوان به رشته پوست با موفقیت در امتحان دستیاری این رشته پذیرفته و موفق به اخذ مدرک تخصصی پوست ،مو و زیبایی گردید.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
تماس با ما