لوگو دکتر محرابیان

021-88427630

۱۹ فروردین۱۴۰۳

بزرگ و برجسته کردن لب با تزریق ژل در لب

فهرست مطالب

tenaj_beautiful_woman-1500x630

ممکن است شما از بدو تولد لب‌هایی باریک یا نامتقارن داشته‌اید و یا بعد از گذشت چندین سال و با بالا رفتن سنتان متوجه شده‌اید که پری و برجستگی لب‌هایتان کمتر شده است. در هر صورت، روش‌های مختلفی برای حل این مشکل و برجسته کردن لب‌ها وجود دارد.

بهترین کاندیدهای بزرگ کردن لب

 • لب‌های بالایی که بیش از ۱.۸ سانتی‌متر طول دارند، معمولاً به علت بلند بودن پوست ناحیه بالایی لب هستند. این لب‌ها ممکن است فرم خود را از دست داده باشند، پوست آنها چروکیده و لاغر شده باشد و به سمت داخل دهان برگشته باشد.
 • علاوه بر این، برخی افراد لب‌هایی دارند که به طور طبیعی باریک و تقریباً غیرقابل دیدن هستند و به چهره‌ی شخص حالتی شبیه به عصبانیت می‌بخشند. همچنین، برخی افراد قسمت بسیار کوچکی از ناحیه قرمز لب‌های خود را نمایان می‌کنند.
 • در ضمن، بعضی افراد هنگام خندیدن یا در حالت عادی، دندان‌های خود را به مقدار بسیار کمی نمایان می‌کنند. این مسئله ممکن است باعث ایجاد احساس ناخوشایندی و تمایل به پنهان کردن دندان‌ها شود.
 • به طور کلی، برای بهبود این مشکلات، روش‌های ترمیمی و زیبایی‌سازی لب مانند تزریق ژل و جراحی می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. این روش‌ها به افراد امکان می‌دهند لب‌های خود را به شکل و حجم مطلوبی بازسازی کنند و ظاهری جوان‌تر و زیبا داشته باشند.

روش‌های بزرگ کردن لب‌ها

به طور کلی سه راه حل اصلی برای بزرگ کردن و قلوه ای کردن لب ها وجود دارد:

 • تزریق ژل- تزریق ژل یکی از روش های جوانسازی و رفع چروک صورت است. در روش تزریق ژل لب توسط سرنگی، مواد پرکننده‌ی مخصوص (ژل لب ) به لب تزریق می‌شوند. ژل‌های تزریقی مختلفی جهت تزریق ژل به صورت در بازار وجود دارند که در انواع موقتی تا دائمی در دسترس هستند. می‌توان تزریق ژل لب را به صورت منفرد بر روی لب بالایی یا لب پایینی و یا بر روی هر دو لب انجام داد.
 • تزریق چربی- می‌توان از یک ناحیه دیگر از بدن (مانند شکم) چربی‌های اضافه را گرفت و سپس این چربی را در لب تزریق کرد. این روش موجب برجسته کردن لب ها شده و برای بیمارانی که مایل نیستند یک ماده‌ی خارجی را وارد بدن خود کنند، یک راه‌حل موفقیت‌آمیز و موثر است. یکی از نقاط ضعف این روش این است که ممکن است لب‌ها ظاهر نامتقارن پیدا کنند و نتایج تزریق لب، ماندگاری نداشته باشند.
 • کاشت پروتز لب- در روش پروتز لب پروتز‌های سیلیکونی در لب بالا و پایین قرار داده می‌شوند و موجب برجسته شدن و بزرگ شدن لب‌ها می‌شوند و به طور دائمی و برای همیشه فرم لب را تغییر می‌دهند.

معمولا برای بزرگ کردن لب‌ها، روش تزریق ژل و چربی را ترجیح داده می‌شود، چرا که این روش نتایج بسیار طبیعی‌تری را به دنبال دارد و لب‌ها به طور هموار و متوازنی برجسته خواهند شد و همچنین این روش در مقایسه با سایر روش‌ها با خطرات و عوارض بسیار کمتری همراه است.

بزرگ کردن لب چه تاثیراتی دارد؟

نتایج بزرگ کردن لب به مقدار ماده‌ی تزریق شده و همچنین نوع ماده‌ی تزریق شده بستگی دارد. شما عموما به نتایج زیر دست پیدا می‌کنید:

 • افزایش حجم کلی لب‌ها
 • برطرف کردن هر گونه عدم تقارن در لب‌ها
 • اصلاح کردن هر گونه بدشکلی در خط مرزی لب‌ها
 • برطرف کردن چروک دور لب و اطراف لب
 • تغییر دادن فرم و شکل کلی لب‌ها

بزرگ کردن لب با تزریق ژل و چربی

بزرگ کردن لب با تزریق ژل لب  و چربی را در شرایطی کاملا ایمن و در کمتر از ۳۰ دقیقه انجام می‌شود.  در ابتدا لازم است شما با پزشک خود در زمینه معایب و مزایای تزریق ژل و چربی، صحبت کنید و او نه تنها در مورد نحوه‌ی انتخاب ماده‌ی تزریقی (چربی یا ژل و انتخاب نوع ژل) به شما کمک خواهد کرد بلکه تعیین می‌کند برای رسیدن به نتایج مورد انتظار شما، لب‌های شما تا چه میزان و چگونه باید تغییر کنند.

برای افزایش راحتی شما و کاهش احتمال هر گونه درد و ناراحتی، قبل از تزریق ژل، کرم بی‌حس‌کننده روی محل مورد نظر استفاده می‌شود. سپس با استفاده از سوزنی بسیار باریک، تزریق ژل در نقاط مختلف لب انجام می‌شود. این تزریق می‌تواند تنها در لب بالا یا لب پایین یا در هر دو لب انجام شود.

در برخی موارد، تزریق ژل در یکی از لب‌ها می‌تواند به طور چشمگیری توازن بیشتری در چهره شما ایجاد کند. در این روش، حجم لب‌ها به طور حرفه‌ای افزایش می‌یابد تا نتیجه به طور کاملاً طبیعی به دست آید. شما می‌توانید بلافاصله پس از تزریق ژل یا چربی در لب، به فعالیت‌های روزمره خود ادامه دهید.

بعضی افراد از بزرگ بودن بیش از حد لب‌های خود ناراضی هستند. اما آنچه بسیاری از این افراد نمی‌دانند، وجود یک روش جراحی زیبایی است که برای خالص کردن ژل لب‌ها و تناسب آنها با سایر اجزای صورت طراحی شده است. این روش به شما امکان می‌دهد لب‌های خود را به طور متناسب و طبیعی با سایر ویژگی‌های صورت تغییر دهید.

هزینه‌ی بزرگ کردن لب‌ها با تزریق ژل و چربی

هزینه‌ی بزرگ کردن لب‌ها با تزریق چربی و هزینه ژل لب به نوع ماده‌ی تزریق شده و میزان ماده‌ی تزریقی استفاده شده بستگی دارد. بنابراین هزینه تزریق ژل در افراد متفاوت است.

درمان سایر مشکلات مربوط به پوست اطراف لب، همزمان با بزرگ کردن لب‌ها

 افزایش حجم لب‌ها و تغییر شکل و فرم لب‌ها تنها مزیت تقبل هزینه تزریق ژل به لب و تزریق چربی در لب نیست. ما در حین انجام تزریق ژل و چربی در لب، علاوه بر بهبود ظاهر لب‌ها، به بهبود وضعیت اطراف لب‌ها نیز توجه ویژه‌ای می‌شود.

 • خطوط خنده به صورت دو خط عمودی در کناره‌های لب هستند که بر اثر حرکت ماهیچه‌های صورت در هنگام خندیدن ایجاد می‌شوند. با استفاده از همان ماده‌ی تزریقی که برای بزرگ کردن لب‌ها به کار می‌رود، می‌توان خطوط خنده را نیز درمان کرد.
 • با استفاده از روش لیزر موهای زائد (هم در مردان و هم در زنان) می‌توان به نحو موثری موهای پشت لب و تمامی موهای زائد اطراف دهان را به طور دائمی از بین برد.
 • برای درمان لکه‌های موجود روی پوست، که بیشتر در ناحیه‌ی بالای لب وجود دارند می‌توان از روش لیزردرمانی استفاده کرد. تاباندن اشعه لیزر بر روی لکه‌های قهوه‌ای موجب روشن شدن تدریجی آن‌ها می‌شود.

سوالات رایج


 • چه زمانی می‌توانم نتایج تزریق ژل و چربی در لب را مشاهده کنم؟

شما بلافاصله بعد از بزرگ کردن لب بدون جراحی با تزریق ژل یا چربی، شاهد تغییرات خواهید بود. حجم لب‌های شما بلافاصله بعد از اتمام تزریق، بیشتر شده و برجسته می‌شوند. البته لب‌های شما بعد از تزریق کمی متورم خواهند بود و نتایج نهایی تزریق ژل یا چربی، (بعد از برطرف شدن کامل تورم لب) حدودا دو هفته بعد از تزریق مشخص می‌شوند.

 • آیا می‌توان بیشتر از یک سرنگ چربی یا ژل در لب‌های خود تزریق کرد؟

بله شما می‌توانید برای رسیدن به نتایج دلخواه خود بیش از یک سرنگ از مواد پرکننده (ژل یا چربی) را در لب خود تزریق کنید. برخی از بیماران تصمیم می‌گیرند که برای تزریق سرنگ دوم کمی صبر کنند، اما بسیاری از بیماران نیز ترجیح می‌دهند که هر دو تزریق را همزمان و در یک جلسه انجام دهند.

 • نتایج این روش چه قدر ماندگاری دارند؟

میزان ماندگاری نتایج به نوع ماده‌ی تزریقی بستگی دارد. در صورت تزریق ژل‌های تزریقی از نوع هیالورونیک‌اسید، میزان متوسط ماندگاری نتایج بین ۶ ماه تا یک سال است. بسته به نظر و خواسته‌ی بیمار می‌توان قبل از اتمام این دوره (و محو شدن کامل نتایج) تزریق ژل را مجددا تکرار کرد.

 • آیا تزریق ژل و چربی در لب دردناک است؟

ممکن است به خاطر این که لب‌ها کمی حساس هستند، در هنگام تزریق، کمی احساس ناراحتی کنید. برای آن که هنگام فرو بردن سر سوزن در لب، احساس درد و ناراحتی نداشته باید، قبل از انجام تزریق، به لب شما کرم بی‌حس‌کننده زده می‌شود. بعد از تزریق ژل یا چربی ممکن است لب‌های شما موقتا کمی حساس شوند. اگر این حالت شما را آزار می‌دهد می‌توانید از قرص‌های مسکن غیر تجویزی استفاده کنید.

 • آیا باید قبل از تزریق ژل و چربی در لب، اقدامات خاصی انجام دهم؟

اجتناب از نوشیدن الکل و مصرف قرص آسپیرین و کشیدن سیگار، یک هفته قبل از انجام تزریق، کمک می‌کند که لب‌های شما کمتر ورم کنند  و احتمال بروز کبودی نیز بسیار کمتر شود. در صورتی که لب‌های شما کبود شوند، به راحتی می‌توانید آن را با آرایش مخفی کنید.

 • آیا بزرگ کردن لب با تزریق ژل و چربی خطراتی به همراه دارد؟

عوارض جانبی مرتبط با روش بزرگ کردن لب‌ها وابسته به نوع ماده تزریقی استفاده شده است. در بیشتر موارد استفاده از هیالورونیک اسید در روش تزریق ژل شایع است و احتمال بروز عوارض جانبی با استفاده از این ماده بسیار کم است. برخی از عوارض جانبی احتمالی عبارتند از:

 • عدم تقارن لب‌ها: در برخی موارد، ممکن است پس از تزریق ژل، تقارن لب‌ها حفظ نشود و یکی از لب‌ها بیشتر از دیگری برآمده شود. این مشکل معمولا توسط پزشکان زیبایی‌سازی با تجربه قابل رفع است.
 • عفونت: همانند هر روش تزریقی دیگری، ممکن است خطر عفونت وجود داشته باشد. اطمینان حاصل کنید که تزریق ژل لب توسط یک پزشک مجرب و در یک محیط بهداشتی و استریل انجام شود تا خطر عفونت به حداقل رسد.
 • به جا ماندن جای زخم: پس از تزریق ژل، ممکن است موقعیت زخم‌های کوچک یا سوزن‌ها در لب باقی بماند. این عارضه معمولاً به صورت موقت است و با گذشت زمان بهبود می‌یابد.

در هر صورت، برای کاهش احتمال عوارض و مشکلات پس از تزریق ژل، مهم است که این روش توسط پزشکان مجرب و متخصص در زمینه زیبایی‌سازی صورت انجام شود. همچنین، باید طبق دستورات پزشک پس از تزریق، مراقبت‌های لازم را انجام داده و هرگونه ناراحتی یا علائم غیرمعمول را به پزشک خود گزارش دهید.

 • عوارض جانبی تزریق ژل و چربی در لب چیست؟

عوارض جانبی تزریق ژل که بیشتر شایع هستند، عبارتند از: کبودی، تورم و احساس درد خفیف. این عوارض جانبی معمولا بیشتر از چند روز ادامه نخواهند داشت و در اغلب موارد ظرف یک هفته کاملا برطرف می‌شوند. سایر عوارض جانبی حجیم کردن لب که کمتر شایع هستند، عبارتند از خارش شدید، قرمزی و تورم شدید که می‌تواند (با توجه به نوع ماده‌ی تزریقی) نشانه‌ی واکنش آلرژیک باشد.

 • آیا آقایان نیز می‌توانند تزریق زل و چربی در لب را انجام دهند؟

قطعا! هم مردان و هم زنان می‌توانند عمل بزرگ کردن لب‌ها را انجام دهند. شرایط کاندید بودن برای انجام این عمل، این است که شخص از باریک بودن یا نامتقارن بودن لب‌های خود ناراضی باشد و جنسیت فرد در این مورد اهمیتی ندارد.

دکتر ابوالفتح محرابیان

دکتر ابوالفتح محرابیان

متولد سال ۱۳۴۹ پس از اخذ دیپلم در رشته تجربی در سال۱۳۶۸ با رتبه عالی درکنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شده و در سال۱۳۷۵ با مدرک دکتری پزشکی فارغ التحصیل گردید .پس از گذراندن خدمات با توجه به علاقه فراوان به رشته پوست با موفقیت در امتحان دستیاری این رشته پذیرفته و موفق به اخذ مدرک تخصصی پوست ،مو و زیبایی گردید.

دکتر ابوالفتح محرابیان

دکتر ابوالفتح محرابیان

متولد سال ۱۳۴۹ پس از اخذ دیپلم در رشته تجربی در سال۱۳۶۸ با رتبه عالی درکنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شده و در سال۱۳۷۵ با مدرک دکتری پزشکی فارغ التحصیل گردید .پس از گذراندن خدمات با توجه به علاقه فراوان به رشته پوست با موفقیت در امتحان دستیاری این رشته پذیرفته و موفق به اخذ مدرک تخصصی پوست ،مو و زیبایی گردید.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
تماس با ما