لوگو دکتر محرابیان

021-88427630

۲۳ آبان۱۴۰۲

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد صورت و بدن چیست؟

فهرست مطالب

با توجه به مشغله های فراوان زندگی، همه ما همیشه به دنبال راه های کارامدتری می گردیم تا بتوانیم در وقت صرفه جویی کرده و از ساعات روزمان بهتر استفاده کنیم. مدت زمان زیادی است که اصلاح موهای زائد تقریبا برای همه افراد به یک کار روزمره خسته کننده و زمانبری تبدیل شده که از اهمیت بالایی برخوردار است. از پیشرفت های هیجان انگیز تکنولوژی در طی این چند سال گذشته بسیار متشکریم که حالا لیزر موهای زائد به زنان و مردان این امکان را می دهد تا از شر این موها خلاص شده و بتوانند از اتلاف ساعات گرانبهایشان در طول هفته جلوگیری کنند.

موهای زائد را می توان با استفاده از انواع مختلف دستگاه های لیزر از بین برد، زیرا این دستگاه ها به این منظور ساخته شده اند تا موها را خیلی سریع، با خیال راحت و اغلب بدون درد از بین ببرند.

دربین راه های متعدد درمانی، لیزر موهای زائد می تواند بهترین گزینه برای شما باشد، اما بهترین تصمیم تعیین وقت ملاقات با دکتر محرابیان است که با او در این خصوص مشورت کنید. ایشان تمامی شرایط شما را ازجمله نوع موهایتان و نوع پوستتان را درنظر میگیرد و هدف ایشان کمک به فهم پاسخ درست برای موهایی است که نمی خواهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت با شماره های ۰۲۱۸۸۴۰۳۸۱۵ و ۰۲۱۸۸۴۲۷۶۳۰ تماس حاصل فرمایید.

لیزر موهای زائد چیست؟


لیزر موهای زائد چیست؟

دستگاه های لیزر و آی پی ال ( سیستم های نور شدید پالسی) سال ها است که برای جوانسازی پوست و رفع دائمی موهای زائد استفاده می شوند. گرچه هر دوی آنها بر پایه  تکنولوژی نور است اما تفاوت های زیادی با هم دارند. نور یک بخشی از طیف موج الکترومغناطیسی است. کلمه لیزر مخفف ( تقویت نور با تحریک انتشار تابش) است. برای فهمیدن اینکه لیزر چگونه کار می کند لازم است معنای این دو واژه را بدانیم: نور منسجم و نور گسسته.

نور گسسته به معنای استفاده از نورهای معمولی مانند نور لامپ‌ها و چراغ‌های قوه است. در این نوع نور، تابش فرکانس‌های مختلف نور در جهت‌های مختلف انحراف دارند (مانند دستگاه‌های آی‌پی‌ال)، بنابراین پرتوها پیش از رسیدن به پیاز مو پراکنده می‌شوند.

نور منسجم به معنای تابشی است که فرکانس یکنواختی دارد و نوسانات آن در تمام طول موج یکسان است و نور پخش یا پراکنده نمی‌شود. در لیزرهای اصلی، امواج به گونه‌ای یکسان و هم‌فاز هستند که نور منسجم را ایجاد می‌کنند. برای دستیابی به بهترین نتیجه در لیزر موهای زائد، نیاز است که نور منسجم به طور دقیق روی پیاز مو تمرکز کند.

طول موج لیزر

  • بلندتر ( پراکندگی کمتر)
  • نفوذ عمیق تر ( آسیب پوستی کمتر)
  • لیزر یاقوت پالس بلند — ( ۶۹۴ nm)
  • لیزر الکساندرایت پالس بلند — ( ۷۵۵ nm)
  • لیزر دیودی — ( ۸۰۰ nm )
  • لیزر ND: YAG بلند — ( ۱۰۶۴ nm)
  • سیستم فلش لامپ — ( ۵۱۵-۱۲۰۰nm)

مدت زمان پالس لیزر

  • بلندتر ( تضمین بهترین نتیجه)
  • گرمای سریع و دقیق بدون آسیب رساندن به نواحی اطراف ( فوتوترمولیز انتخابی)

اندازه نقطه لیزر

  • هر چه اندازه نقطه بزرگتر باشد نتیجه بهتر خواهد شد.

مزایای لیزر موهای زائد


مزایای لیزر موهای زائد

رشد موها را کاهش می دهد

تنها روش تایید شده در  سازمان غذا و دارو برای رفع دائمی موهای زائد، الکترولیز یا سوزاندن ریشه مو است. گرچه ممکن است این روش درست باشد اما با لیزر کردن، روند رشد موها به طور قابل ملاحظه ای کاهش می یابد.

به علاوه این اطمینان داده می شود که موهایی که دوباره رشد می کنند نازک تر و کمرنگ تر از قبل خواهند شد. برای گرفتن بهترین نتیجه، شما باید جلسات فراوانی  سپری کنید. اما با گذشت زمان به این نتیجه می رسید که دیگر نیازی به استفاده از روش های دیگر برای خلاصی از این موها ندارید.

برای تمام نقاط بدن به کار می رود

لیزرتراپی تقریبا برای تمام نقاط بدن مورد استفاده است که همین امر باعث شده هم برای مردان و هم برای زنان کاملا مناسب باشد. لیزر می تواند نواحی بزرگ، از پاها  گرفته تا بازوها و سینه و یا کمر را به سرعت مورد هدف قرار دهد.

این روش برای نواحی کوچکتر و حساستر بدن مثل خط بکینی و صورت نیز بسیار کارآمد است.

لیزر دردناک نیست

اگر شما به روش وکس کردن عادت دارید، لیزرتراپی برایتان مثل قدم زدن در پارک مفرح است. اگرچه مانند اصلاح کردن با تیغ بی درد نیست اما به هیچ عنوان دردی مثل وکس یا الترولیز هم ندارد.

تکنسین ها برای کم کردن درد، ناحیه مورد نظر را با استفاده از یخ بی حس می کنند. آنها این کار را هم قبل و هم بعد از انجام لیزر به کار می برند.

لیزرتراپی خیلی سریع است

در طی انجام لیزر، کمتر از یک ثانیه طول می کشد تا هر پالس آن مقدار کثیری از موها را از بین برد.

در واقع لیزر می تواند در هر ثانیه به اندازه یک سکه از  ناحیه مورد نظر را پاک سازی کند.

این به این معناست که لیزر کردن نواحی کوچکتری مثل بالای لب یا چانه در کمتر از یک دقیقه تمام می شود. نواحی بزرگتر مثل کمر، سینه و پاها حدود یک ساعت طول می کشد.

انواع دستگاه های لیزر


انواع دستگاه های لیزر موهای زائد

لیزرتراپی موهای زائد به پنج روش مختلف دسته‌بندی می‌شود. اگرچه این روش‌ها تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند، اما عملکرد آنها بر اساس یک قاعده یکسان است، به این معنی که نور به تولید گرما تبدیل می‌شود. لیزرها قادرند به طور انتخابی موهای تیره و ضخیم را به عنوان هدف قرار دهند، در حالیکه به پوست مناطق اطراف آن هیچ آسیبی وارد نمی‌کنند. این روند نیازی به دوره نقاهتی ندارد و شخص می‌تواند بلافاصله به انجام فعالیت‌های روزمره خود بپردازد.

طول موج‌های نور در انواع مختلف پوست و بدن ما تأثیرات متفاوتی دارند و این موضوع باعث می‌شود انتخاب یک دستگاه مناسب برای مشتری در حل مشکل دشوار شود. دستگاه لیزر باید مناسب برای نوع پوست، مو و رنگ آن باشد و همچنین برای نوع کاری که فرد می‌خواهد انجام دهد (مانند برداشتن مو، رفع تیرگی پوست و غیره) مناسب باشد.

این به این معنی است که رفع موهای زائد برای دو نفر مختلف در یک مرکز زیبایی به طور کاملاً متفاوت خواهد بود.

رفع موهای زائد با دستگاه لیزر یاقوت

لیزر یاقوت اولین دستگاه ساخته شده برای رفع موهای زائد است که طول موج آن ۶۹۴ نانومتر است. این دستگاه پیازمو را از بین برده و به پوست نواحی اطراف آن آسیبی وارد نمی کند. نتیجه این عمل این است که رشد مو برای مدت زمان طولانی متوقف شده و هر مو جدیدی که دوباره در بیاید نازک تر و ظریف تر و پراکنده تر از قبل خواهد بود. سیستم خنک کنندگی این دستگاه به طور مرتب پوست را خنک کرده و در مقایسه با سایر دستگاه ها کمترین درد را دارد. این لیزر می تواند در نواحی کوچک مورد استفاده قرار گیرد و با تکرار روند آهسته آن نتیجه طولانی تری به دست می آید.

رفع موهای زائد با دستگاه الکساندرایت

رفع موهای زائد با دستگاه الکساندرایت

دستگاه الکساندرایت عملکرد مشابهی با دستگاه یاقوت دارد. طول موج این دستگاه ۷۵۵ نانو متر است که طیف نوری آن مادون قرمز بوده و سریعترین دستگاه موجود برای رفع موهای زائد است. الکساندرایت نفوذ بسیار بالایی داشته و می تواند نواحی بزرگ پوست را به خوبی پوشش دهد. این دستگاه برای پوست های کک و مکی و افراد زال هم بسیار کارآمد است که خیلی از دستگاه های دیگر این مزیت را ندارند. الکساندرایت در بازه رنگ پوست سفید تا زیتونی که موهای نازک تری دارند بسیار موثر است ولی برای پوست های تیره مناسب نیست زیرا رنگدانه شان قابل تغییر است.

رفع موهای زائد با دستگاه دیودی

دستگاه دیودی از دیود یا نیمه رساناها ساخته شده که طول موجش ۸۰۰ تا ۸۱۰ نانومتر است. این دستگاه کاملا برای پوست تیره با موهای زخیم و زمخت مناسب بوده و با توجه به تاثیرش در موهای کمر و سینه بسیار برای مردان شناخته شده است. این دستگاه به عنوان کارامدترین وموثرترین دستگاه رفع موهای زائد در رتبه بعدی قرار می گیرد. لیزر دیودی طول موج بلندتری داشته، بنابراین برای افراد دارای رنگ پوست تیره نتیجه بهتری به همراه دارد. این لیزر عمیق تر و ایمن تر به داخل لایه های پوست نفوذ می کند. به همین دلیل نواحی بزرگ بدن خیلی سریعتر بهبود می یابند.

رفع موهای زائد با دستگاه Nd:YAG

دستگاه Nd:YAG  پیشرفته ترین دستگاه لیزر است. این دستگاه با طول موج ۱۰۶۴ در دو مدل فرکانس کار می کند که نور سبزی با طول موج ۵۳۲ نانومتر می سازد. این لیزر برای تمام نوع پوست از آسیایی گرفته تا تیره ترین رنگ پوست مناسب است. سرعت تکرار بالایی دارد و می تواند در نواحی بزرگ مورد استفاده قرار گیرد.

 رفع موهای زائد با IPL

آی پی ال یا سیستم نور شدید پالسی، دارای نور گسسته است. این سیستم انعطاف پذیرتر از لیزر بوده زیرا طول موج ندارد. نوع درمان در این دستگاه به نیاز هر شخص وابستگی دارد. آی پی ال می تواند ناحیه برگ از بدن را پوشش دهد و احتمال کمی دارد که به نواحی اطراف آسیبی وارد کند.

اگر می خواهید در مورد مشکلات نوع پوست و مو خود اطالاعاتی به دست بیاورید، به یک متخصص پوست مراجعه کرده و سوالاتتان را بپرسید.

انتخاب بهترین دستگاه لیزر موهای زائد


انتخاب بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

یکی از متداول ترین سوالاتی که افراد برای انجام لیزر می پرسند این است که آیا گزینه مناسبی برای این کار هستند یا خیر. بهترین راه برای تشخیص این که لیزر برای شما موثر است یا نه ارزیابی توسط تکنسین های باتجربه و کاربلد است. به طور کلی، افراد دارای رنگ پوست روشن و موهای تیره برای رفع موهای زائد با لیزر خیلی سریعتر جواب می گیرند، ولی به این معنا نیست که افراد تیره پوست به نتیجه دلخواه نخواهند رسید.

می توان گفت که مهمترین عامل در روند رفع موهای زائد، نوع پوست شماست.

پوست من از چه نوعی است؟

در طول مدت مشاوره اولیه و در جلسات بعدی انجام لیزر، متخصص زیبایی شما کارش را با سنجش نوع پوستتان، انتخاب دستگاه مناسب و  اندازه گیری مقدار مورد نیاز شروع خواهد کرد. از آنجایی که در لیزر نوع رنگ پوست و مو واکنش کاملا متفاوتی دارند، این مرحله برای داشتن درمان موثر و بی خطر بسیار حائز اهمیت است.

نوع پوست شما با استفاده از مقیاس فیزپاتریک مشخص می شود. این مقیاس نسبتا ساده عددی به شش نوع مختلف تقسیم می شود که هر کدام از آنها بیانگر یک نوع رنگ است. شماره ۱ روشن ترین و شماره ۶ تیره ترین رنگ پوست را نشان می دهند.

پوست شماره ۱: این روشن ترین و بورترین نوع پوست است. افراد دارای رنگ پوست شماره ۱ هیچوقت برنزه نمی شوند و همیشه آفتاب سوختگی دارند. اکثر این افراد دارای موهای بلوند یا قرمز رنگ هستند.

پوست شماره ۲: افراد داری پوست شماره ۲ هم، سفید و بور هستند ولی نه به اندازه نوع ۱. معمولا این افراد هم آفتاب سوختگی دارند ولی در بعضی موارد می توانند برنزه شوند.

پوست شماره ۳: این گروه معمولا بیشترین نوع پوستی است که به دنبال انجام لیزر می گردند و در حالت کلی رایج ترین نوع پوست است. افراد دارای رنگ پوست بژ تا گندمی که هم برنزه می شوند و هم می توانند در برابر نور آفتاب بسوزند، عموما بهترین نتیجه را با یکی از پیشرفته ترین دستگاه های لیزر زیبایی به دست خواهند آورد. با توجه به اینکه این افراد به راحتی برنزه می شوند، ممکن است بعد از قرار گرفتن در معرض نور خورشید در دسته نوع ۴ پوستی قرار بگیرند. تنها یک متخصص زیبایی ماهر و با تجربه می تواند به درستی نوع پوست شما را تشخیص داده و دستگاه مناسب با آن را انتخاب کند.

پوست شماره ۴: افرادی که پوستی با شماره ۴ دارند، رنگ پوست آن‌ها بدون قرارگیری در معرض نور خورشید، قهوه‌ای روشن یا برنزه است. آنها تقریباً هرگز به سوختگی از آفتاب دچار نمی‌شوند، اما رنگ پوستشان به قهوه‌ای تیره تغییر می‌کند. همانطور که در بالا اشاره شد، افرادی که رنگ پوست آن‌ها با شماره ۳ است و به سوختگی از آفتاب می‌پردازند، ممکن است در دسته‌بندی شماره ۴ قرار بگیرند. این موضوع تشخیص نوع پوست ۳ و ۴ را نسبت به ارزیابی پوست با شماره‌های ۱، ۲ و ۳ بسیار دشوارتر می‌کند. یکی از عواملی که می‌تواند نوع طبیعی پوست شماره ۳ و ۴ را از یکدیگر تمایز دهد، نژاد است. بنابراین، از افراد باید در مورد سابقه خانوادگی خود سوال شود تا بتوان دستگاه مناسب را برای آنها تشخیص داد.

پوست شماره ۵: پوست شماره ۵ هرگز دچار آفتاب سوختگی نمی شود، به راحتی برنزه شده و قهوای بسیار تیره است. برخی مراکز قادر نیستند افراد دارای پوست ۵ و ۶ را درمان کنند.

پوست شماره ۶:‌ تیره ترین نوع پوست به رنگ مشکی تیره است که هرگز نمی سوزد. افراد دارای این نوع پوست برای درمان ممکن است نسبت به سایر گروه ها نیازمند تعداد جلسات بیشتری باشند.

زمانی که متخصص زیبایی نوع پوستتان را تشخیص داد، لیزر مناسب را انتخاب کرده و درمان را شروع خواهد کرد. با توجه به ناحیه مورد نظر، هر جلسه ممکن است ۵ تا ۶۰ دقیقه طول بکشد و معمولا برای رهایی از این موها بین ۵ تا ۸ جلسه زمان می برد. این روند وابسته به نوع پوست و مو و دیگر عوامل متغییر خواهد بود.

دکتر ابوالفتح محرابیان

دکتر ابوالفتح محرابیان

متولد سال ۱۳۴۹ پس از اخذ دیپلم در رشته تجربی در سال۱۳۶۸ با رتبه عالی درکنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شده و در سال۱۳۷۵ با مدرک دکتری پزشکی فارغ التحصیل گردید .پس از گذراندن خدمات با توجه به علاقه فراوان به رشته پوست با موفقیت در امتحان دستیاری این رشته پذیرفته و موفق به اخذ مدرک تخصصی پوست ،مو و زیبایی گردید.

دکتر ابوالفتح محرابیان

دکتر ابوالفتح محرابیان

متولد سال ۱۳۴۹ پس از اخذ دیپلم در رشته تجربی در سال۱۳۶۸ با رتبه عالی درکنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شده و در سال۱۳۷۵ با مدرک دکتری پزشکی فارغ التحصیل گردید .پس از گذراندن خدمات با توجه به علاقه فراوان به رشته پوست با موفقیت در امتحان دستیاری این رشته پذیرفته و موفق به اخذ مدرک تخصصی پوست ،مو و زیبایی گردید.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
تماس با ما