لوگو دکتر محرابیان

021-88427630

۲۳ آبان۱۴۰۲

جوانسازی پوست با لیزر فرکشنال CO2 چگونه انجام میشود؟

فهرست مطالب

روش‌های جدید درمانی متنوعی برای پیشگیری از پیری و بهبود ظاهر جوان‌تر پوست وجود دارند. یکی از روش‌های درمانی موثر، لایه‌برداری پوست با استفاده از لیزر CO2 فرکشنال است. این روش به منظور بهبود کیفیت و بافت پوست با کاهش خطوط ریز و چین‌های نسبتاً عمیق پوست استفاده می‌شود. با تحریک سنتز کلاژن، لیزر CO2 لایه‌بردار پوست، نتایج بسیار چشمگیر و طبیعی‌تری نسبت به تزریق فیلر به تنهایی به ارمغان می‌آورد.

به ویژه، لیزر لایه‌برداری پوست CO2 فرکشنال تغییرات قابل توجهی در بافت و رنگ پوست ایجاد می‌کند. این روش با تعادل دادن رنگدانه‌های پوست، لکه‌های پوستی ناشی از آفتاب سوختگی را حذف می‌کند و خطوط پوست، به خصوص در ناحیه اطراف دهان و چشم‌ها، را کاهش می‌دهد. لیزر CO2 فرکشنال علاوه بر مزایای زیبایی، مزایای پزشکی نیز دارد؛ با حذف لایه‌های بالایی تخریب شده پوست به صورت فیزیکی، سلول‌های پیش سرطانی را از بین می‌برد و رشد پوستی جوانتر و سالم‌تر را تحریک می‌کند.

همانند تمامی روش های درمان زیبایی،ماهر و متخصص بودن جراح زیبایی، برای  نتیجه درمان شما تعیین کننده خواهد کرد. دکتر محرابیان دارای ماهرت، تجربه و تخصص مناسب برای ارائه نتایج منحصر به فرد و برتر می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت با شماره های ۰۲۱۸۸۴۲۷۶۳۰ و ۰۲۱۸۸۴۰۳۸۱۵تماس حاصل فرمایید.

لیزر CO2 به چه منظور استفاده می شود؟


لیزر CO2 به چه منظور استفاده می شود؟

لیزر لایه برداری CO2 فرکشنال بافت، رنگ و لک های قهوه ای پوست را هدف قرار می دهد، در سطح جهانی برای جوانسازی پوست استفاده می شود. مشکلات رنگ پوست را رفع، خطوط را محو و پوست را سفت می کند، همچنین به تمام صورت ظاهری جوانتر می دهد و شاداب تر می دهد.

اگرچه این نوع لیزر اکثرا برای درمان صورت به کار برده می شود، اما می توان از آن برای پوست گردن، قفسه سینه، بازوها و دست ها نیز استفاده کرد. این روش مکررا با روش های جراحی لیفتینگ ترکیب می شوند. اگر لیفت صورت یا گردن به تنهایی انجام شود، پوست با ظاهر لیفت شده جدید مطابقت پیدا نمی کند و ظاهری غیر طبیعی ایجاد می کند. با جوانسازی پوست همزمان با جراحی، نتیجه نهایی طبیعی تر می شود. همچنین لیزر به صورت مناسبی خطوط عمودی اطراف دهان را کمتر یا حذف و پوست پلک را سفت تر می کند که این عمل را هیچ روش درمانی تزریق فیلر یا جراحی نمی تواند به خوبی لیزر انجام دهد.

چگونه کار می کند؟


در دهه ۱۹۹۰، لیزر CO2 فرکشنال کامل تنها فناوری در دسترس بود و چون لیزر، کل سطح پوست را یک جا حذف می کرد، ترمیم مستلزم صرف زمان زیادی بود و احتمال زخم یا تغییر رنگ دائمی بعد از درمان وجود داشت. اخیرا، این دستگاه ها با دستگاه های فرکشنال تعویض شده اند که بهبود سریعتر و عوارض جانبی کمتری را دارند. لیزر CO2 فرکشنال با تمرکز پرتوهای نور میکروسکوپیک روی پوست به شکل شبکه ای کار می کند. زیرا لیزر آب، ترکیب اصلی پوست، را هدف قرار می دهد، که فورا به دلیل حرارت به بخار تبدیل می شود و رطوبت بافت را بالا می برد. بافتی که رطوبت را گرفته لکه های قهوه ای و آفتاب سوختگی را از بین می برد و منجر به ایجاد زخم های بسیار ریزی  توسط لیزر می شود و فرایند ترمیم زخم را تحریک می کند که منجر به سنتز کلاژن می شود. نهایتا، خطوط کاهش می یابند و پوست محکم تر می شود. به دلیل اینکه نواحی کوچکی از پوست طبیعی بین زخم های ریز وجود دارند، روند ترمیم تسریع می شود. بعد از درمان، معمولا، پوست جدید صورتی بعد از پنج تا ده روز قابل مشاهده است.

چه کسی گزینه مناسب است؟


جوانسازی پوست با لیزر فرکشنال برای چه کسی مناسب است؟

بیماران سالم با انتظارات واقع گرایانه که به دنبال جوانسازی کلی پوست، درمان جای زخم جراحی یا آکنه هستند، بهترین گزینه ها برای لیزر لایه برداری CO2 فرکشنال می باشند. بیماران مبتلا به بیماری التهاب پوست، احتمالا قبل از کار با لیزر نیاز به درمان بیماری خود دارند و افراد دارای پوست بسیار تیره به دلیل خطرناک بودن تغییر رنگ پوست طبیعی آنها، گزینه های مناسبی نمی باشند.

مشاوره شما


در طی ارزیابی، متخصص پوست دارای مجوز، پیشینه پزشکی و دارویی شما را بررسی می کند، همچنین پوست شما را بررسی کرده و در مورد انتظارات شما توضیح می دهد. ممکن است شرایط خاص پزشکی و دارویی، خطرات درمان و دوره بهبود را افزایش دهد. اگر سیگار می کشید، بهتر است قبل از درمان، سیگار کشیدن را کم یا متوقف کنید. زیرا سیگار می تواند روند بهبودی را کاهش دهد. احتمالا داروهای ضد ویروسی برای شما تجویز می گردد تا از ایجاد تبخال بعد از جراحی جلوگیری شود.

پیش از درمان


متخصص پوست نواحی دارای مشکل و الگوی درمانی مورد استفاده را مشخص می کند و عکس های قبل از عمل گرفته می شود. معمولا، پزشک پیشنهاد می کند که لباس راحت بپوشید و یکی از اعضای خانواده یا دوستان را همراه خود داشته باشید تا آن شخص بعد از عمل جراحی شما را به منزل برساند. بعد از درمان، خلاصه کاملی از اینکه نتیجه چه خواهد بود، خطرات بلقوه، عوارض جانبی و چگونگی مراقبت از خودتان بعد از عمل دریافت خواهید کرد.

نحوه جوانسازی پوست با لیزر فرکشنال


نحوه جوانسازی پوست با لیزر فرکشنال

برای حداکثر راحتی قبل از درمان، از ترکیبی از بی‌حسی و تزریق موضعی استفاده می‌شود. در طی فرآیند بی‌حسی، پزشکان از تکنیک‌های خاصی برای کاهش درد استفاده می‌کنند. اگر شما اعتقادی به تزریقات ندارید، احتمالاً پزشک به شما دارویی را برای کاهش این احساس تجویز خواهد کرد، اما در طول درمان، شما هوشیار خواهید بود. بی‌هوشی کامل ضروری نیست و خطراتی را نیز افزایش می‌دهد. وقتی شما بی‌حس شده و احساس راحتی دارید، متخصص پوست از ترکیبی از روش‌های درمانی استفاده می‌کند که بر اساس نوع پوست شما و درجه جوانسازی مورد نظرتان تنظیم شده است. در جریان درمان، از مواد نرم‌کننده استفاده می‌شود و دستورالعمل‌های مراقبتی به شما توضیح داده می‌شود. معمولاً تمام مراحل، از گرفتن عکس تا پس از درمان، حدود ۱.۵ تا ۲ ساعت زمان می‌برد.

پس از درمان و بهبود


پس از درمان و بهبود

شما دستورالعمل های دقیق و مفصلی برای مراقبت بعد از جراحی دریافت خواهید کرد. پیگیری کردن این دستعورالعمل ها برای به حداکثر رساندن احساس راحتی، بدست آوردن بهترین نتایج و اجتناب از عوارض، ضروری است.

بعد از درمان با لیز لایه برداری CO2 ، انگار آفتاب سوختگی بدی داشته اید و پوست شما گرم می شود. در ابتدا، التهاب به طور قابل توجهی در اطراف چشم به وجود می آید. معمولا پوست مرطوب و حتی پوسته پوسته می شود. پس از سه تا پنج روز، پوست آسیب دیده قدیمی کنده می شود و پوسته پوسته شدن سبک تا ده روز ادامه می یابد. بعد از درمان،اگر چه پوست برای چند هفته صورتی می مانند، اما بیشتر بیماران قادر به استفاده از لوازم آرایشی در روزهای هفت تا دهم می باشند. پزشک روند ترمیم را از نزدیک تحت نظر می گیرد تا مطمئن شود که بهبود به خوبی و طبق انتظار حاصل می گردد. در طول دوره بهبود، کارکنان و متخصصان ما برای جوابگویی به سوالات شما دردسترس خواهند بود.

اگرچه در طی یک هفته بعد از درمان، پوست شما به طور قابل توجه ای سفت تر و نرم تر می شود، اما نتایج نهایی معمولا سه تا شش ماه بعد نمایان خواهند شد. زیرا سنتز کلاژن نیاز به زمان دارد.

پرسش و پاسخ


پرسش و پاسخ

تفاوت بین لیزر CO2 فرکشنال و لیزرهای دیگر چیست؟ 

زیرا لیزر CO2 کانونشنال فرکشنال یا میکروناحیه ای ندارد، پرتو لیزر به سراسر پوست تابیده می‌شود. بنابراین، فرآیند ترمیم پوست طولانی‌تر خواهد بود.

درمان با عملکرد فرکشنال، علاوه بر احساس راحتی بیشتر، نتایج بهتری نیز به ارمغان می‌آورد و زمان بهبود بسیار کوتاه‌تر است.

در بافت‌های جدید، سنتر بافت‌های پیوندی مانند کلاژن و الاستین افزایش می‌یابد و به پوست اجازه می‌دهد که بطور کشیده‌تر و جوانتر ظاهر شود. برای دستیابی به ترمیم میکروترمال و بافت‌همگن بدون تخریب بافت، لازم است. در مقایسه با لیزر کلاسیک، درمان با لیزر فرکشنال زمان بهبود بهتری را به ارمغان می‌آورد.

چه زمانی تاثیر لیزر CO2 فرکشنال مشخص می شود؟ 

درمان لیزر CO2 فرکشنال بعد از یک روز قرمزی و چهار تا پنج روز پوسته پوسته شدن سبک قابل مشاهده است. وقتی پوسته ها کاملا ریختند، پوست صورت رنگ جدیدی از پایه ایجاد می گردد.

چند جلسه  درمانی برای لیزر CO2 فرکشنال نیاز است؟ 

تعداد جلسات درمان چین و چروک ریز پوست یک تا دو جلسه و برای چروک های عمق سه تا چهار جلسه می باشد. تعداد جلسات برای جای جوش در جای جوش عمیق و سطحی متفاوت می باشد. برای حذف لکه ها پوستی، ممکن است دو تا سه جلسه درمانی نیاز باشد. این جلسات هر یک یا یک ماه و نیم تکرار می شوند.

دکتر ابوالفتح محرابیان

دکتر ابوالفتح محرابیان

متولد سال ۱۳۴۹ پس از اخذ دیپلم در رشته تجربی در سال۱۳۶۸ با رتبه عالی درکنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شده و در سال۱۳۷۵ با مدرک دکتری پزشکی فارغ التحصیل گردید .پس از گذراندن خدمات با توجه به علاقه فراوان به رشته پوست با موفقیت در امتحان دستیاری این رشته پذیرفته و موفق به اخذ مدرک تخصصی پوست ،مو و زیبایی گردید.

دکتر ابوالفتح محرابیان

دکتر ابوالفتح محرابیان

متولد سال ۱۳۴۹ پس از اخذ دیپلم در رشته تجربی در سال۱۳۶۸ با رتبه عالی درکنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شده و در سال۱۳۷۵ با مدرک دکتری پزشکی فارغ التحصیل گردید .پس از گذراندن خدمات با توجه به علاقه فراوان به رشته پوست با موفقیت در امتحان دستیاری این رشته پذیرفته و موفق به اخذ مدرک تخصصی پوست ،مو و زیبایی گردید.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
تماس با ما