لوگو دکتر محرابیان

021-88427630

جوانسازی پوست با لیزر فرکشنال CO2 چگونه انجام میشود؟

فهرست مطالب

روش های جدید درمانی متنوعی برای جلوگیری از پیری وجود دارند که می توانند ظاهر شما را جوانتر کنند. لایه برداری پوست توسط لیزر با روش لیزر کربن دی اکسید فرکشنال یکی از موثرترین روش های درمانی است که با کم کردن خطوط ریز یا نسبتا عمیق پوست برای بهبود کیفیت و بافت پوست در نظر گرفته می شود. چون لیزر CO2 لایه بردار پوست وابسته به تحریک سنتز کلاژن می باشد، نسبت به تزریق فیلر به تنهایی، نتایج بسیار چشمگیرتر و طبیعی تر می شوند.

به خصوص، لیزر لایه برداری پوست CO2 فرکشنال تغییر چشمگیری در بافت و رنگ پوست ایجاد می کند. رنگدانه های پوست را متعادل می کند، لکه های پوستی ناشی از آفتاب سوختگی را حذف می کند و همچنین خطوط پوست، مخصوصا اطراف دهان و چشم ها را کمتر می کند. لیزر CO2 فرکشنال مزیت پزشکی نیز دارد و به وسیله حذف لایه های بالایی تخریب شده پوست به صورت فیزیکی، سلول های پیش سرطانی را حذف و رشد پوست جوانتر و سالم تر را تحریک می کند.

همانند تمامی روش های درمان زیبایی،ماهر و متخصص بودن جراح زیبایی، برای  نتیجه درمان شما تعیین کننده خواهد کرد. دکتر محرابیان دارای ماهرت، تجربه و تخصص مناسب برای ارائه نتایج منحصر به فرد و برتر می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت با شماره های ۰۲۱۸۸۴۲۷۶۳۰ و ۰۲۱۸۸۴۰۳۸۱۵تماس حاصل فرمایید.

لیزر CO2 به چه منظور استفاده می شود؟


لیزر CO2 به چه منظور استفاده می شود؟

لیزر لایه برداری CO2 فرکشنال بافت، رنگ و لک های قهوه ای پوست را هدف قرار می دهد، در سطح جهانی برای جوانسازی پوست استفاده می شود. مشکلات رنگ پوست را رفع، خطوط را محو و پوست را سفت می کند، همچنین به تمام صورت ظاهری جوانتر می دهد و شاداب تر می دهد.

اگرچه این نوع لیزر اکثرا برای درمان صورت به کار برده می شود، اما می توان از آن برای پوست گردن، قفسه سینه، بازوها و دست ها نیز استفاده کرد. این روش مکررا با روش های جراحی لیفتینگ ترکیب می شوند. اگر لیفت صورت یا گردن به تنهایی انجام شود، پوست با ظاهر لیفت شده جدید مطابقت پیدا نمی کند و ظاهری غیر طبیعی ایجاد می کند. با جوانسازی پوست همزمان با جراحی، نتیجه نهایی طبیعی تر می شود. همچنین لیزر به صورت مناسبی خطوط عمودی اطراف دهان را کمتر یا حذف و پوست پلک را سفت تر می کند که این عمل را هیچ روش درمانی تزریق فیلر یا جراحی نمی تواند به خوبی لیزر انجام دهد.

چگونه کار می کند؟


در دهه 1990، لیزر CO2 فرکشنال کامل تنها فناوری در دسترس بود و چون لیزر، کل سطح پوست را یک جا حذف می کرد، ترمیم مستلزم صرف زمان زیادی بود و احتمال زخم یا تغییر رنگ دائمی بعد از درمان وجود داشت. اخیرا، این دستگاه ها با دستگاه های فرکشنال تعویض شده اند که بهبود سریعتر و عوارض جانبی کمتری را دارند. لیزر CO2 فرکشنال با تمرکز پرتوهای نور میکروسکوپیک روی پوست به شکل شبکه ای کار می کند. زیرا لیزر آب، ترکیب اصلی پوست، را هدف قرار می دهد، که فورا به دلیل حرارت به بخار تبدیل می شود و رطوبت بافت را بالا می برد. بافتی که رطوبت را گرفته لکه های قهوه ای و آفتاب سوختگی را از بین می برد و منجر به ایجاد زخم های بسیار ریزی  توسط لیزر می شود و فرایند ترمیم زخم را تحریک می کند که منجر به سنتز کلاژن می شود. نهایتا، خطوط کاهش می یابند و پوست محکم تر می شود. به دلیل اینکه نواحی کوچکی از پوست طبیعی بین زخم های ریز وجود دارند، روند ترمیم تسریع می شود. بعد از درمان، معمولا، پوست جدید صورتی بعد از پنج تا ده روز قابل مشاهده است.

چه کسی گزینه مناسب است؟


جوانسازی پوست با لیزر فرکشنال برای چه کسی مناسب است؟

بیماران سالم با انتظارات واقع گرایانه که به دنبال جوانسازی کلی پوست، درمان جای زخم جراحی یا آکنه هستند، بهترین گزینه ها برای لیزر لایه برداری CO2 فرکشنال می باشند. بیماران مبتلا به بیماری التهاب پوست، احتمالا قبل از کار با لیزر نیاز به درمان بیماری خود دارند و افراد دارای پوست بسیار تیره به دلیل خطرناک بودن تغییر رنگ پوست طبیعی آنها، گزینه های مناسبی نمی باشند.

مشاوره شما


در طی ارزیابی، متخصص پوست دارای مجوز، پیشینه پزشکی و دارویی شما را بررسی می کند، همچنین پوست شما را بررسی کرده و در مورد انتظارات شما توضیح می دهد. ممکن است شرایط خاص پزشکی و دارویی، خطرات درمان و دوره بهبود را افزایش دهد. اگر سیگار می کشید، بهتر است قبل از درمان، سیگار کشیدن را کم یا متوقف کنید. زیرا سیگار می تواند روند بهبودی را کاهش دهد. احتمالا داروهای ضد ویروسی برای شما تجویز می گردد تا از ایجاد تبخال بعد از جراحی جلوگیری شود.

پیش از درمان


متخصص پوست نواحی دارای مشکل و الگوی درمانی مورد استفاده را مشخص می کند و عکس های قبل از عمل گرفته می شود. معمولا، پزشک پیشنهاد می کند که لباس راحت بپوشید و یکی از اعضای خانواده یا دوستان را همراه خود داشته باشید تا آن شخص بعد از عمل جراحی شما را به منزل برساند. بعد از درمان، خلاصه کاملی از اینکه نتیجه چه خواهد بود، خطرات بلقوه، عوارض جانبی و چگونگی مراقبت از خودتان بعد از عمل دریافت خواهید کرد.

نحوه جوانسازی پوست با لیزر فرکشنال


نحوه جوانسازی پوست با لیزر فرکشنال

ترکیبی از بی حسی و تزریق موضعی استفاده می شود تا احساس راحتی قبل از درمان به حداکثر برسد. در طی روند بی حسی، پزشکان از تکنیک های خاصی برای کاهش آزردگی استفاده می کنند. اگر عصبی هستید، احتمالا به شما پیشنهاد دارویی برای کاهش آن را بدهند، اما در طی درمان هشیار خواهید بود. بی هوشی کامل ضروری نمی باشد و خطرات احتمالی را نیز افزایش می دهد. زمانی که بی حس شدید و احساس راحتی داشتید، متخصص پوست از ترکیبی از درمان ها استفاده می کند که مخصوص نوع پوست و درجه جوانسازی مورد نظر شما تنظیم شده است. در ادامه جریان درمان، نرم کننده استفاده می شود و دستورالعمل های مراقبتی مرور می شود. تمامی مراحل از گرفتن عکس تا پس از درمان معمولا 1.5 تا 2 ساعت زمان می برد.

پس از درمان و بهبود


پس از درمان و بهبود

شما دستورالعمل های دقیق و مفصلی برای مراقبت بعد از جراحی دریافت خواهید کرد. پیگیری کردن این دستعورالعمل ها برای به حداکثر رساندن احساس راحتی، بدست آوردن بهترین نتایج و اجتناب از عوارض، ضروری است.

بعد از درمان با لیز لایه برداری CO2 ، انگار آفتاب سوختگی بدی داشته اید و پوست شما گرم می شود. در ابتدا، التهاب به طور قابل توجهی در اطراف چشم به وجود می آید. معمولا پوست مرطوب و حتی پوسته پوسته می شود. پس از سه تا پنج روز، پوست آسیب دیده قدیمی کنده می شود و پوسته پوسته شدن سبک تا ده روز ادامه می یابد. بعد از درمان،اگر چه پوست برای چند هفته صورتی می مانند، اما بیشتر بیماران قادر به استفاده از لوازم آرایشی در روزهای هفت تا دهم می باشند. پزشک روند ترمیم را از نزدیک تحت نظر می گیرد تا مطمئن شود که بهبود به خوبی و طبق انتظار حاصل می گردد. در طول دوره بهبود، کارکنان و متخصصان ما برای جوابگویی به سوالات شما دردسترس خواهند بود.

اگرچه در طی یک هفته بعد از درمان، پوست شما به طور قابل توجه ای سفت تر و نرم تر می شود، اما نتایج نهایی معمولا سه تا شش ماه بعد نمایان خواهند شد. زیرا سنتز کلاژن نیاز به زمان دارد.

پرسش و پاسخ


پرسش و پاسخ

تفاوت بین لیزر CO2 فرکشنال و لیزرهای دیگر چیست؟ 

چون لیزر CO2 کانونشنال عملکرد فرکشنال یا میکروناحیه ای ندارد، پرتو لیزر به کل پوست تابیده می شود. بنابراین دوره ترمیم پوست طولانی تر خواهد بود.

درمان با عملکرد فرکشنال احساس راحتی بیشتری همراه با نتیجه بهتری می دهد و زمان بهبود نیز بسیار کوتاه است.

در بافت های جدید، سنتر بافت های پیوندی مثل کلاژن و الاستین افزایش می یابد و به پوست اجازه می دهد که کشیده تر و جوانتر شود. باید درمان میکروترمال و ترمیم بافت همگن بدون تخریب بافت ها ایجاد گردد. در لیزر فرکشنال، زمان بهبود در مقایسه با لیزر کلاسیک بهتر خواهد بود.

چه زمانی تاثیر لیزر CO2 فرکشنال مشخص می شود؟ 

درمان لیزر CO2 فرکشنال بعد از یک روز قرمزی و چهار تا پنج روز پوسته پوسته شدن سبک قابل مشاهده است. وقتی پوسته ها کاملا ریختند، پوست صورت رنگ جدیدی از پایه ایجاد می گردد.

چند جلسه  درمانی برای لیزر CO2 فرکشنال نیاز است؟ 

تعداد جلسات درمان چین و چروک ریز پوست یک تا دو جلسه و برای چروک های عمق سه تا چهار جلسه می باشد. تعداد جلسات برای جای جوش در جای جوش عمیق و سطحی متفاوت می باشد. برای حذف لکه ها پوستی، ممکن است دو تا سه جلسه درمانی نیاز باشد. این جلسات هر یک یا یک ماه و نیم تکرار می شوند.

دکتر ابوالفتح محرابیان

دکتر ابوالفتح محرابیان

متولد سال ۱۳۴۹ پس از اخذ دیپلم در رشته تجربی در سال۱۳۶۸ با رتبه عالی درکنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شده و در سال۱۳۷۵ با مدرک دکتری پزشکی فارغ التحصیل گردید .پس از گذراندن خدمات با توجه به علاقه فراوان به رشته پوست با موفقیت در امتحان دستیاری این رشته پذیرفته و موفق به اخذ مدرک تخصصی پوست ،مو و زیبایی گردید.

دکتر ابوالفتح محرابیان

دکتر ابوالفتح محرابیان

متولد سال ۱۳۴۹ پس از اخذ دیپلم در رشته تجربی در سال۱۳۶۸ با رتبه عالی درکنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شده و در سال۱۳۷۵ با مدرک دکتری پزشکی فارغ التحصیل گردید .پس از گذراندن خدمات با توجه به علاقه فراوان به رشته پوست با موفقیت در امتحان دستیاری این رشته پذیرفته و موفق به اخذ مدرک تخصصی پوست ،مو و زیبایی گردید.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
تماس