لوگو دکتر محرابیان

021-88427630

۱۹ فروردین۱۴۰۳

لاغری موضعی با لیزر لیپولیز

فهرست مطالب

لیزر لیپولیز، انقلابی بزرگی در حوزه کاهش چربی‌های موضعی، کاهش سلولیت و قوام بخشیدن به پوست به‌وجود آورده است. لیزر لیپولیز برای از بین بردن چربی‌های موضعی و مناطقی از بدن که به ورزش پاسخ نمی‌دهند و در کل لاغری سریع و موضعی ایده آل می‌باشد. این درمان هم برای مردان و هم برای زنان مناسب است.

لیزر لیپولیز برای موارد زیر مناسب است:

 • وجود چربی اضافی در بخش‌هایی از بدن که به ورزش پاسخ نمی‌دهند.
 • قصد بارداری و نیاز به از دست دادن چربی‌های اضافی.
 • از شکل ظاهری برخی از مناطق بدن خود راضی نیستید.
 • قصد دارید سایز بدن خود را کاهش دهید.
 • کاهش اندازه دور کمر
 • داشتن رژیم لاغری  و موفق نبودن در از دست دادن چربی‌های اضافه.
 • سینه بزرگ مردان
 • لاغری صورت و غبغب
 • لاغری موضعی شکم
 • لاغری موضعی ران ها

تجزیه و تحلیل و آنالیز بدن برای اندازه‌گیری درصد چربی بدن، به شما گزارش دقیقی از ترکیب بدن ارائه می‌دهد. این گزارش شامل شاخص توده بدن (BMI)، توده بافت بدون چربی، توده بافت چربی و درصد چربی بدن است. این آزمایش همچنین نتایج را به طور موضعی نشان می‌دهد، که به شما کمک می‌کند مناطقی از بدن که نیاز به توجه بیشتری دارند را تعیین کنید.

اندازه‌گیری ترکیب بدن برای ارزیابی سطح کلی تناسب اندام بسیار مفید است. برای افرادی که در حال اجرای برنامه‌های کاهش وزن یا بهبود تناسب اندام هستند، این اندازه‌گیری می‌تواند مبنای مهمی برای اندازه‌گیری پیشرفت و تهیه برنامه‌های مناسب با نیازهای خاص آنها باشد.

کدام نواحی بدن می‌توانند تحت لیزر لیپولیز قرار بگیرند؟


 لیزر لیپولیز می‌تواند در کاهش سایز موارد زیر مؤثر باشد:

 • قفسه سینه مردان (سینه‌ها)
 • بالا و پایین شکم
 • چانه
 • گردن
 • لاغری شکم
 • گونه و صورت
 • غبغب
 • لگن
 • درون و بیرون ران
 • باسن
 • برآمدگی‌های دو طرف کمر
 • بالا و پایین کمر
 • کوچک کردن بازو ها (زیر عضله دوسر)
 • برآمدگی ناشی از زایمان
 • زانو

لیزر لیپولیز شکم می‌تواند ظاهر شکم شما را بهبود بخشد پس بنابراین می توان لاغری با لیزر لیپولیز داشت. این ناحیه برای درمان، بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. با این روش وزن زیادی از دست نمی‌رود، اما سایز آن کاهش می‌یابد و ظاهر آن بهبود می‌یابد. توسط این روش سایز کمر و لگن کاهش می‌یابد، به نحوی که شلوار و یا لباس شما اندازه خواهند شد. همچنین لیزر لیپولیز یکی از روش های درمان سلولیت نیز می باشد.

لیزر لیپولیز چیست؟

لیزر لیپولیز نوعی از لیزرهای بی‌خطر لیپوساکشن است و از روش های لاغری موضعی می باشد که می‌تواند ظاهر بدن شما را تغییر دهد. تقریباً بلافاصله نتیجه این عمل ظاهر می‌شود. در این روش از یک لیزر با شدت پایین (یا لیزر سرد) استفاده می‌شود تا چربی‌های اضافی شما کاهش یابند. این روش از روشهای لاغری سریع ، جزئی عمل‌های جراحی زیبایی محسوب می‌شود. اما این روش غیرتهاجمی است، زیرا که از هیچ سوزن و یا تزریقی استفاده نمی‌شود. این روش بدون درد است و نیاز به بستری شدن ندارد. مزایای لیزر لیپولیز به شما اجازه می‌دهد تا بدون جراحی از نتایج لیپوساکشن بهره‌مند گردید.

قبل و بعد از درمان با لیزر لیپولیز چه‌کارهایی باید انجام دهید؟

۴ ساعت قبل از انجام درمان  لاغری موضعی باید دوش بگیرید. اطمینان حاصل کنید که تا ۲۴ ساعت قبل از درمان از کرم یا محصولات معطر استفاده نکرده باشید.

11

در جلسه مشاوره سابقه پزشکی و وضعیت فعلی شما بررسی می‌شود و انتظارات و اهداف شما به‌دقت مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. شما از مراحل و روند درمان و همچنین عوارض و مزایای لیزر لیپولیز مطلع خواهید شد. اگر نیاز باشد ممکن است درمان‌های جایگزین و یا کمکی به شما توصیه گردد. همچنین توصیه‌هایی در مورد کنترل وزن، رژیم غذایی، ورزش و تغییر سبک زندگی به شما ارائه خواهد شد. ممکن است در جلسه اول مشاوره شما در خصوص انجام درمان تصمیم خود را بگیرید و یا ممکن است تصمیم در خصوص درمان را به زمان بعد موکول کنید. به هر حال در صورتی که شما قصد درمان با روش لیپولیزر را داشته باشید، ما مفتخریم که با تمام توان خدمات لازم را به شما ارائه دهیم.

در طول درمان چه اتفاقاتی می‌افتد؟

پزشک از شما درخواست می‌کند تا یک پرسشنامه درباره سلامتی و مناطقی از بدن که می‌خواهید تحت درمان قرار بگیرد، پر کنید. سپس از شما خواسته می‌شود در حالت دراز بر روی تخته‌ی مخصوص دراز کشیده و پدهای مخصوص دستگاه لیزر را روی ناحیه‌ای که نزدیک به گره‌های لنفاوی است، قرار دهید. سپس شما دراز کشیده و استراحت می‌کنید تا دستگاه شروع به کار کند. در طول این فرآیند، شما با جزئیات و روند درمان ، همچنین عوارض لیزر لیپولیز آشنا خواهید شد.

 چگونه لیزر لیپولیز چربی‌ها را کاهش می‌دهد؟

در فرآیند لاغری موضعی با لیزر لیپولیز، پرتوهایی لیزری با توان کم، تا عمق ۹ میلی‌متری پوست نفوذ می‌کنند، جایی که لایه‌های چربی زیر جلدی قرار گرفته‌اند. دیواره سلول‌های چربی توسط لیزر متلاشی شده و منافذ کوچکی در آن‌ها ایجاد می‌شود. چربی از درون سلول‌ها خارج شده و در فضای بین سلولی منتشر می‌شود. در این زمان سیستم لنفاوی شما وارد عمل می‌شود. رگ‌های لنفاوی شما چربی‌های اضافی را از فضای بین بافتی جذب کرده و وارد جریان خون می‌کنند. هنگامی که پس از درمان شما شروع به ورزش می‌کنید، بدن آن‌ها را به‌عنوان یک منبع انرژی مصرف می‌کند. به‌طور معمول در این مواقع از چربی‌های اطراف اندام‌های حیاتی (مانند کبد و کلیه‌ها و غیره) استفاده می‌شود، ولی به دلیل آن که شما از قبل با کمک لیزر چربی‌های در دسترس (مناطقی که معمولاً نسبت به چربی سوزی مقاوم هستند) را افزایش داده‌اید، بنابراین بدن از این چربی‌ها به‌عنوان منبع انرژی استفاده می‌کند. در نتیجه سایز مناطق تحت درمان قرار گرفته، کاهش می‌یابد. اگر به دنبال درمان، ورزش‌های هوازی را انجام ندهید، این چربی‌ها در مناطق دیگر بدن شما مانند شکم یا باسن مجدداً ذخیره می‌شوند.

 پس از درمان چه‌کاری باید انجام شود؟

شما باید حداقل برای نیم ساعت از ورزش‌های هوازی استفاده کنید. این ورزش‌ها می‌توانند شامل مواردی همچون: طناب زدن، دو ثابت، تردمیل، دویدن آهسته یا پیاده روی سریع باشد. این تمرینات می‌تواند شامل هر ورزشی که ضربان قلب شما را افزایش می‌دهد و باعث تعریق شما شود، باشند. برای دریافت بهترین نتیجه بهتر است ظرف یک ساعت پس از درمان این ورزش‌ها انجام گیرند. درواقع بازه زمانی مناسب ظرف ۴ ساعت پس از درمان خواهد بود. پس از چهار ساعت چربی‌های منتشر شده دوباره شروع به باز جذب می‌کند و ممکن است در مکان‌های از بدن که شما تمایل ندارید دوباره ذخیره شوند.

مزایای استفاده از لیزر لیپولیز نسبت به درمان‌های مشابه

 • کاملاً بدون درد است.
 • شما سریعاً نتایج قابل مشاهده را کسب خواهید کرد.
 • این روش کاملاً ایمن است.
 • نیاز به بستری شدن ندارد.
 • نیاز به تحمل گرسنگی‌های سنگین و رژیم لاغری سریع نمی‌باشد.
 • از یک نتیجه طبیعی و طولانی مدت بهره‌مند خواهید شد.

 درمان چه مدت طول می‌کشد؟

یک ساعت برای هر جلسه درمانی در نظر بگیرید. درمان لیزر لیپولیز بین ۲۰ الی ۴۰ دقیقه طول می‌کشد.

آیا لیزر لیپولیز بی‌خطر است؟

بله این روش کاملاً ایمن است. در این روش از لیزر درمانی “سرد” استفاده می‌شود. درنتیجه بدن شما در پیان گرم نمی‌شود. روش لیزر لیپولیز مانند لیزرهای جراحی نیست. در لیزرهای جراحی از لیزرهای توان بالا استفاده می‌شود، در نتیجه بافت گرم شده و متلاشی می‌شود، همانند چاقوهای لیزری که در جراحی‌ها استفاده می‌شود.

دستگاه‌های تولید کننده لیزر کم‌انرژی، مانند لیپولیزر، فقط طول موجی حدود ۶۵۰ نانومتر را ایجاد می‌کنند و به همین دلیل به بافت‌ها آسیب نمی‌رسانند. در واقع، این دستگاه‌ها فقط سلول‌ها را تحریک می‌کنند. لیزر لیپولیز یک درمان بی‌خطر است، زیرا سلول‌های بدن شما قادرند در برابر این تحریک سلولی مقاومت نشان دهند و به همین ترتیب بافت‌های بدن در اثر تابش لیزر لیپولیز هیچگونه آسیبی نمی‌بینند.

اگر به جای دو جلسه درمانی در هفته، از پنج جلسه درمانی استفاده کنید، نتایج بهتری خواهید داشت. استفاده از لیپولیزر تنها یک نوبت در هفته کافی نیست. در ابتدا، تکنولوژی لیزرهای کم توان فقط برای تسکین درد و بازسازی سلول‌ها استفاده می‌شد. اما یک آزمایش بالینی نشان داد که تغییر فرکانس و خروجی لیزر در کاهش چربی‌ها مؤثر است. سپس تحقیقات بیشتری انجام شد و مشخص شد که لیزرهای کم توان، بدون درد و بی‌خطر بوده و برای فرم‌دهی به بدن و کاهش چربی‌های موضعی نتایج قابل توجهی دارند.

لیپوماتیک یک روش درمانی ویژه است که از طریق ایجاد ارتعاشات ممتد کار می‌کند. به کمک لیپوماتیک جراح می‌تواند بدون استفاده از نیروی فیزیکی، عمل جراحی را به‌راحتی انجام دهد. این بدین معنی است که دقت حرکت در طول جراحی نسبتاً ثابت است، بنابراین عمل کوتاه‌تر شده و دوره بهبودی بیمار نیز سریع‌تر خواهد شد. عمل لیپوماتیک به جراح اجازه می‌دهد، بدون آسیب رساندن به بافت‌های دیگر پوست، سلول‌های چربی را حذف نماید. جراحی لیپوماتیک در حقیقت یک دستگاه ساکشن پیشرفته برای تخلیه چربی‌های موضعی از زیر پوست می‌باشد. تکنولوژی بکار گرفته شده در این ابزار بقدری دقیق و فوق‌العاده عمل می‌کند که کاملا آن را از تقبل  قیمت لیپوساکشن متمایز می‌سازد. همچنین برتری این دستگاه بر لیزر لیپولیز هم در حین عمل برای جراح و هم در نتایج عمل برای بیمار کاملا قابل لمس است.

 12

دکتر ابوالفتح محرابیان

دکتر ابوالفتح محرابیان

متولد سال ۱۳۴۹ پس از اخذ دیپلم در رشته تجربی در سال۱۳۶۸ با رتبه عالی درکنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شده و در سال۱۳۷۵ با مدرک دکتری پزشکی فارغ التحصیل گردید .پس از گذراندن خدمات با توجه به علاقه فراوان به رشته پوست با موفقیت در امتحان دستیاری این رشته پذیرفته و موفق به اخذ مدرک تخصصی پوست ،مو و زیبایی گردید.

دکتر ابوالفتح محرابیان

دکتر ابوالفتح محرابیان

متولد سال ۱۳۴۹ پس از اخذ دیپلم در رشته تجربی در سال۱۳۶۸ با رتبه عالی درکنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شده و در سال۱۳۷۵ با مدرک دکتری پزشکی فارغ التحصیل گردید .پس از گذراندن خدمات با توجه به علاقه فراوان به رشته پوست با موفقیت در امتحان دستیاری این رشته پذیرفته و موفق به اخذ مدرک تخصصی پوست ،مو و زیبایی گردید.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
تماس با ما