لوگو دکتر محرابیان

021-88427630

لاغری موضعی ران پا با دستگاه کویتیشن: مزایا، عوارض

فهرست مطالب

این روزها لاغری ران‌ها یکی از دغدغه‌های رایج است. بسیاری از افراد زمانی که از ورزش و رژیم غذایی نتیجه‌ای نمی‌گیرند، به دنبال یک روش جدید برای لاغر کردن ران‌هایشان هستند. به همین دلیل یافتن خدمات مناسب که بتواند به شما در این راه کمک کند، دشوار و چالش برانگیز است. یکی از این روش‌ها التراسونیک کویتیشن است. این یک روش غیرتهاجمی و بدون درد برای کاهش وزن است. نتایج حاصل از این روش پس از اولین جلسه درمان قابل مشاهده هستند.

التراسونیک کویتیشنیک روش برای کانتور کردن بدن است که ذخایر چربی زیر پوست در ناحیه ران را از بین می‌برد. این روش نسبت به گزینه‌های جراحی مانند لیپوساکشن، امن‌تر است. در این روش از امواج رادیویی اولتراسونیک برای ازبین بردن سلول‌های چربی استفاده می‌شود، که پس از آن توسط سیستم لنفاوی جذب می‌شود.

کویتیشن با سیار روش‌های درمانی مانند لیپوساکشن تفاوت دارد، چراکه در این روش خبری از برش نیست. این به معنی بهبودی راحت‌تر و سریع‌تر است. و همچنین نتایج کمتر قابل توجه هستند.

به منظور کاهش زمان بهبودی و همچنین به حداقل رساندن خطرات و عوارض جانبی، این روش باید توسط یک پزشک ماهر و باتجربه انجام شود.

مزایای لاغری موضعی ران پا با دستگاه کویتیشن


لاغری موضعی ران پا با دستگاه کویتیشن مزایای زیادی به همراه دارد، که برخی از آنها عبارتند از:

 • نیازی به از کار افتادگی یا زمان بهبودی ندارد.
 • با پیروی از سبک زندگی سالم، نتایج طولانی مدت خواهند بود.
 • باعث ایجاد عوارض جانبی بسیار کمی می‌شود.
 • نیازی به بیهوشی نیست.
 • نتایج به تدریج نمایان می‌شوند.

نحوه انجام کویتیشن ران پا


نحوه انجام کویتیشن ران پاکویتیشن برای از بین بردن سلول‌های چربی به تکنولوژی اولتراسوند متکی است.

امواج اولتراسوند عمیق به لایه‌های پوست ارسال شده و باعث ایجاد لرزش مخرب می‌شوند. سپس سلول‌های چربی از یکدیگر جدا شده و از لایه‌های پوستی بیرون می‌آیند.

پس از چند روز، سلول‌های چربی توسط سیستم لنفاوی جذب شده و مانند ضایعات از بدن دفع می‌شوند.

نمی‌توان گفت که این درمان تا چه حد موثر است، اما نتایج حاصل از تحقیقات اخیر امیدوار کننده هستند.

یک مطالعه کوچک در سال 2019 اثربخشی کویتیشن را بر روی 50 زن که دارای اضافه وزن بودند مورد آزمایش قرار داد.

نیمی از زنان به سادگی رژیم غذایی کم کالری را دنبال کردند، در حالی که نیمی دیگر رژیم غذایی کم کالری را با کویتیشن دنبال کردند.

پس از 5 هفته، آن دسته از زنانی که از کویتیشن استفاده کرده بودند، متوجه کاهش توده چربی شدند. جالب است بدانید که آنها نسبت به دیگر افراد وزن بیشتری از دست نداده بودند، بلکه تنها چربی بدن را از دست داده بودند.

یکی دیگر از مطالعات کوچک که در سال 2007 قبل‌تر از آن انجام شد، 30 نفر را با کویتیشن تحت درمان قرار داد.

شرکت کنندگان همه پس از سه درمان، متوجه کاهش توده چربی بدن شدند. نتیجه تحقیق به اینصورت شد که افراد بین 1 تا 3 سانتی‌متر کاهش وزن را تجربه کردند.

این مطالعه نیز نشان داد که شرکت کنندگان وزن را از دست ندادند، آنها فقط چربی از دست دادند.

کاندید مناسب کویتیشن ران پا


کاندید مناسب کویتیشن ران پاافراد واجد شرایط برای انجام کویتیشن، افرادی هستند که دارای شاخص توده بدنی ثابت‌اند و زنانی که در اطراف شکم دارای چربی هستند. این روش برای افراد با شرایط زیر اصلا توصیه نمی‌شود:

 • زنان باردار و شیرده
 • افرادی که چروک پوستی کمتر از 2 سانتی‌متر دارند
 • وجود عفونت یا التهاب در ناحیه‌ای که در آن کویتیشن انجام می‌شود
 • افرادی که سابقه بدخیمی دارند
 • افراد دارای ضربان ساز قلب یا سایر ایمپلنت‌های فلزی
 • افراد مبتلا به اختلالات انعقادی یا افرادی که از داروهایی که بر لخته شدن خون تاثیر می‌گذارد، استفاده می‌کنند.
 • افراد با عارضه‌های جدی پزشکی مانند دیابت و پوکی استخوان

فرد ایده‌آل برای کویتیشن:

 • دارای سلامتی کامل است.
 • سیگار نمی‌کشد.
 • انتظارات واقع بینانه دارد.
 • حدود 15 پند از وزن ایده‌آل خود فاصله دارد.

کوتیشین به معنای هدف قرار دادن نواحی کوچک چربی و کمک به کانتورینگ و فرمدهی بدن است. این درمان برای افرادی که قصد دارند وزن زیادی را از دست بدهند، اصلا مناسب نیست.

آماده شدن برای کویتیشن ران پا


آماده شدن برای کویتیشن ران پابه منظور آمادگی برای درمان، پزشک دستورالعمل‌های دقیقی را به شما می دهد که باید به دقت دنبال کنید.قبل از مراجعه به پزشک برای شروع درمان، موارد زیر را با او در میان بگذارید:·

 • هرگونه شرایط پزشکی که به آن مبتلا هستید·
 • هر مکمل گیاهی که مصرف می‌کنید·
 • هر دارویی که برای شما تجویز شده است.
 • حداقل به مدت 48 ساعت قبل از درمان از نوشیدن الکل خودداری کنید.
 • همچنین ممکن است به شما توصیه شود که از 2 هفته قبل از عمل، از مصرف داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs)، مانند ایبوپروفن خودداری کنید.
 • به منظور دفع سریع رسوبات چربی، قبل و بعد از درمان مقدار زیادی آب بنوشید.

در طول جلسه کویتیشن ران پا چه اتفاقی رخ می‌دهد؟


در طول جلسه کویتیشن ران پا چه اتفاقی رخ می‌دهد؟عمل کویتیشن بسیار ساده است.روز عمل، از شما خواسته می‌شود که لباس‌هایتان را درآورده و بسته به ناحیه تحت درمان لباس مخصوص به تن کنید.پزشک با استفاده از الکل ناحیه مورد نظر را ضدعفونی می‌کند و سپس دستگاه سونوگرافی دستی را به آرامی روی ناحیه مورد نظر قرار می‌دهد.ممکن است در حین عمل کمی احساس گرما کنید و از دستگاه صدای وزوز ر بشنوید. درمان معمولا بین 40 دقیقه تا یک ساعت طول می‌کشد.

پس از کویتیشن ران پا چه انتظاری باید داشته باشیم؟


پس از کویتیشن ران پا چه انتظاری باید داشته باشیم؟

پس از انجام کویتیشن باید بتوانید روی پاهایتان بایستید و به خانه بروید.درد و کبودی معمولا جزئی است. باید پس از درمان به اندازه کافی آب بنوشید و هیدراته بمانید تا بدن به راحتی بتواند سلول‌های چربی را از طریق سیستم لنفاوی دفع کند.اما انتظار نداشته باشید که نتایج را بلافاصله مشاهده کنید. بلافاصله پس از اتمام جلسه درمان، ممکن است کمی پف و تورم داشته باشید. بدن برای تجزیه و از بین بردن چربی‌ها نیاز به زمان دارد.شاید لازم باشد به منظور دستیابی به نتایج عالی، چندین جلسه درمان انجام دهید. نهایت پس از 6 تا 12 هفته نتایج نهایی را مشاهده خواهید کرد. معمولا بین 1 تا 3 جلسه درمان مورد نیاز است.نتایج حاصل از این درمان تا زمانی که از یک رژیم غذایی سالم پیروی کنید و به طور منظم ورزش کنید دائمی است. در صورتی که سبک زندگی کم‌تحرکی دارید، ممکن است رسوبات چربی دوباره به نواحی درمان شده بازگردند.

عوارض جانبی کویتیشن ران پا


عوارض جانبی کویتیشن ران پاکویتیشن برای اکثر افراد یک درمان بی‌خطر است. عوارض جانبی رایج ناشی از کویتیشن عبارتند از:·

 • قرمزی
 • کبودی
 • سردرددر برخی موارد،
 • پوست پس از تجزیه شدن چربی را به طور یکنواخت جذب نمی‌کند. به همین دلیل ممکن است پس از کویتیشن پوست برآمده شود.این برآمدگی‌ها احتمالا با تکرار جلسات از بین می‌روند.

معایب کویتیشن ران پا


معایب کویتیشن ران پامعایب کویتیشن ران پا عبارتند از:·

 • کاهش وزن کمتر در مقایسه با روش‌های تهاجمی مانند لیپوساکشن·
 • ممکن است برای افرادی که وزن زیادی دارند موثر نباشد·
 • ممکن است برای دستیابی به نتایج مطلوب نیاز به استفاده از سایر روش‌های کاهش وزن باشد.·

اطلاع از میزان دقیق چربی از دست رفته غیرممکن است.پس از کویتیشن باید از یک رژیم غذایی سالم و متعادل پیروی کرده و به اندازه کافی آب بنوشید. از یک رژیم غذایی کم کالری و کربوهیدرات کمتر پیروی کنید و مواد غذایی با شاخص گلیسمی پایین (مانند میوه ها و سبزیجات) را مصرف کنید.

هزینه کویتیشن ران پا چقدر است؟


هزینه کویتیشن ران پا چقدر است؟کویتیشن ران پا یک عمل انتخابی است، به این معنی که باید تمام هزینه‌ها را از جیب‌تان پرداخت کنید. بیمه معمولا این نوع درمان را تحت پوشش قرار نمی‌دهد.هزینه کلی این بستگی به عوامل زیر دارد:·

 • دستگاه مورد استفاده برای درمان·
 • سطح تجربه پزشک·
 • تعداد جلسات درمانی مورد نیاز

به جز هزینه دستمزد ارائه دهنده، درمان کویتیشن هیچ هزینه‌ی اضافی دیگری را شامل نمی‌شود. معمولا برای این درمان نیازی به بیهوشی نیست. این روش محبوب اکثریت است زیرا زمان بهبودی آن حداقل است.

سوالات متداول


آیا کویتیشن چربی، روی ران‌ها اثر دارد؟

کویتیشن در نواحی که دارای چربی موضعی هستند، موثرتر است. این نواحی عبارتند از: شکم، پهلوها، ران‌ها، باسن و بازوها. این درمان را نمی‌توان در قسمت‌هایی مانند سر، گردن و سایر نواحی استخوانی بدن انجام داد.

 با کویتیشن چند اینچ می‌توانم چربی کم کنم؟

معمولا می‌توانید پس از اولین جلسه درمان انتظار 1 تا 2 اینچ کاهش چربی را داشته باشید، و پس از هر جلسه درمان بعدی تا 2 سایز دیگر کاهش چربی را تجربه خواهید کرد.

آیا کویتیشن چربی را برای همیشه از بین می‌برد؟

معمولا به منظور دستیابی به بهترین نتایج نیاز به 3 جلسه درمان دارید. نتایج حاصل از این درمان تا زمانی که رژیم غذایی سالم را دنبال کنید و ورزش کنید دائمی هستند. اگر سبک زندگی کم‌تحرکی دارید، رسوبات چربی ممکن است دوباره به نواحی درمان شده بازگردند.

 می‌توان کویتیشن را هروز انجام داد؟

پس از درمان، بدن برای حذف چربی اضافی که اکنون از طریق سیستم لنفاوی به کبد وارد می‌شود، نیاز به زمان دارد. به همین دلیل، درمان چندین ناحیه توصیه نمی‌شود و ممکن است موثر نباشد. در عرض 72 ساعت نباید بیش از 30 دقیقه کویتیشن انجام شود.

 آیا می‌توانم بعد از کویتیشن دوش بگیرم؟

به مدت 24 ساعت پس از درمان از سونا، جکوزی یا گرمای شدید خودداری کنید. می‌توانید بلافاصله پس از درمان محل را تمیز کرده و یا دوش بگیرید.

بعد از کویتیشن باید ورزش کرد؟

بلافاصله پس از درمان حداقل به مدت 30 دقیقه باید ورزش هوازی انجام دهید. تا مطمئن شوید که انرژی ذخیره شده آزاد شده توسط فرآیند کویتیشن سوزانده شده است.

 هرچند وقت یکبار باید کویتیشن را انجام دهم؟

3 جلسه اول درمان باید با فاصله 3 روز باشد و پس از آن بین هر جلسه باید 1 هفته فاصله باشد.معمولا بین 10 تا 12 جلسه درمان برای رسیدن به بهترین نتایج مورد نیاز است. تحریک ناحیه درمان شده بعد از هر جلسه بسیار مهم است.

دکتر ابوالفتح محرابیان

دکتر ابوالفتح محرابیان

متولد سال ۱۳۴۹ پس از اخذ دیپلم در رشته تجربی در سال۱۳۶۸ با رتبه عالی درکنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شده و در سال۱۳۷۵ با مدرک دکتری پزشکی فارغ التحصیل گردید .پس از گذراندن خدمات با توجه به علاقه فراوان به رشته پوست با موفقیت در امتحان دستیاری این رشته پذیرفته و موفق به اخذ مدرک تخصصی پوست ،مو و زیبایی گردید.

دکتر ابوالفتح محرابیان

دکتر ابوالفتح محرابیان

متولد سال ۱۳۴۹ پس از اخذ دیپلم در رشته تجربی در سال۱۳۶۸ با رتبه عالی درکنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شده و در سال۱۳۷۵ با مدرک دکتری پزشکی فارغ التحصیل گردید .پس از گذراندن خدمات با توجه به علاقه فراوان به رشته پوست با موفقیت در امتحان دستیاری این رشته پذیرفته و موفق به اخذ مدرک تخصصی پوست ،مو و زیبایی گردید.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
تماس