لوگو دکتر محرابیان

021-88427630

لاغری و فرم دهی باسن با استفاده از دستگاه لاغری موضعی کویتیشن

فهرست مطالب

روش کوچک کردن باسن با دستگاه کویتیشن، از یک فناوری اولتراسونیک جدید و انقلابی برای حذف چربی‌ها استفاده می‌کند که نیازی به جراحی ندارد. این روش یک درمان برای فرمدهی بدن است که باعث از بین رفتن فوری سلول‌های چربی باسن می‌شود. لاغری و فرمدهی باسن با دستگاه کویتیشن به بی‌هوشی نیازی نداشته، بافت اسکار (جای زخم) و ناراحتی ایجاد نمی‌کند و مهمتر از همه بعد از درمان نیازی به استراحت ندارد. فناوری کویتیشن اولتراسونیک سلول‌های چربی را به مایعی تبدیل می‌کند که خود بدن آن را به طور طبیعی و به تدریج دفع می‌کند. این فناوری با یک روش غیرتهاجمی لایه‌های چربی باسن که با سخت‌ترین ورزش‌ها و رژیم‌های غذایی از بین نمی‌روند را حذف می‌کند. کویتیشن اولتراسونیک برای زنان و مردانی که می‌خواهند از چربی‌های مقاوم نواحی شکم، باسن، پهلوها، کمر، لگن و ران‌های خود خلاص شوند روش بسیار مناسبی است.

لاغری سریع باسن با دستگاه کویتیشن این روش را به گزینه ایده‌آلی برای خیلی از افراد تبدیل کرده است، با این حال باید توجه داشت که این عمل حتماً باید توسط یک پزشک مجرب و آموزش دیده انجام شود.

مزایای لاغری باسن با استفاده از دستگاه کویتیشن


مزایای لاغری باسن با استفاده از دستگاه کویتیشن

 • سلولیت را کاهش داده و به جلوگیری از بروز مجدد آن در آینده کمک می‌کند.
 • فرورفتگی‌های ریز پوست را کاهش داده و ظاهر پوست را صاف‌تر می‌کند.
 • باعث جوانسازی پوست در ناحیه درمان شده می‌شود.
 • ضایعات سطحی پوست را کاهش می‌دهد.
 • به نابودی سلول‌های چربی کمک می‌کند.
 • کاملاً غیرتهاجمی بوده و در آن تنها از چیزی شبیه به یک دستگاه ماساژ دستی استفاده می‌شود.
 • از خود، بافت اسکار به جا نمی‌گذارد.
 • بعد از درمان به هیچگونه استراحتی نیاز نیست.

چه کسانی می‌توانند از درمان کویتیشن برای باسن استفاده کنند؟


چه کسانی می‌توانند از درمان کویتیشن برای باسن استفاده کنند؟

کسانی که از وضعیت سلامت عمومی خوبی برخوردار هستند برای استفاده از این درمان مشکلی نخواهند داشت. اما مبتلایان به بیماری‌های قلبی و عروقی، دیابت، بیماری‌های حاد و اختلال عملکرد کبد، کسانی که معمولاً دچار خونریزی‌های شدید می‌شوند، یا کسانی که در بدنشان دستگاه ضربانساز نصب شده و زنانی که در دوره بارداری یا شیردهی قرار دارند می‌بایست از انجام این درمان خودداری کنند.

آماده شدن برای کویتیشن اولتراسونیک باسن


2 تا 3 روز قبل و بعد از درمان از مصرف الکل و کافئین خودداری کنید. در طول این مدت دستگاه لنفاوی و کبد می‌بایست در بهترین وضعیت خود باشند تا بتوانند مواد زائد را برای تخلیه از بدن آماده کنند.

رعایت یک رژیم غذایی کم کالری، کم کربوهیدرات، کم چرب و با قند پایین به مدت 24 ساعت قبل از درمان و سه روز بعد از آن کمک می‌کند تا درمان نتیجه بهتری داشته باشد. این کار در واقع تضمین می‌کند که بدنتان از تری‌گلیسریدهای (نوعی چرب بدن) آزاد شده توسط پروسه کویتیشن استفاده ‌کند. البته، افراد می‌توانند چنین رژیمی را چندین بار و به مدت بسیار طولانی‌تر از 2 تا 3 روز دنبال کنند. به علاوه، خود این رژیم شروع خوبی برای رفتن به سوی یک سبک زندگی سالم‌تر است.

کویتیشن اولتراسونیک باسن چگونه انجام می‌شود؟


کویتیشن اولتراسونیک باسن چگونه انجام می‌شود؟

در طول جلسه درمان کویتیشن، که حدوداً 45 تا60 دقیقه طول می‌کشد، روی ناحیه‌ای که قرار است درمان شود مقداری ژل اولتراسونیک اعمال می‌کند. سپس او یک دستگاه دستی را به آرامی روی ناحیه مورد نظر حرکت می‌دهد. در اینجا ممکن است بیمار کمی احساس گرمی و مورمور شدن کرده و یک صدای وز وز بشنود که ناشی از امواج صوتی است. این عمل بدون درد بوده و غالباً ریلکس کننده نیز هست.

بین جلسات درمان چربی با کویتیشن چقدر فاصله باید باشد؟


بعد از هر درمان بدن به 72 ساعت برای حذف سموم نیاز دارد بنابراین بین هر جلسه 40 دقیقه‌ای درمان حداقل باید 3 روز فاصله وجود داشته باشد به طور متوسط، اکثر مراجعین برای رسیدن به بهترین نتیجه ممکن به 6 تا 10 جلسه فرم دهی بدن نیاز دارند. با این حال، بهترین کسی که می‌تواند یک برنامه واقع‌بینانه برای درمانتان تهیه کند پزشک شما است.

بعد از درمان کویتیشن اولتراسونیک باسن


بعد از درمان کویتیشن اولتراسونیک باسن

در طول 72 ساعت بعد از جلسه درمان خواهید دید که بدنتان همچنان در حال فرآوری و دفع سلول‌های چربی تجزیه شده است. همچنین متوجه خواهید شد که در این مدت خیلی بیشتر از حالت عادی به دستشویی رفتن نیاز پیدا می‌کنید، بنابراین به مقدار زیاد مایعات و خصوصاً آب مصرف کنید تا بدنتان با کمبود آب مواجه نشده و پروسه دفع چربی‌های تجزیه شده و سموم از بدنتان دچار اختلال نشود. آب بهترین وسیله برای به حرکت درآوردن این مواد زائد در بدن و در نهایت تخلیه آن‌ها است. غیر از مسئله آب چند نکته دیگر هم وجود دارد که رعایت آن‌ها بعد از درمان، باعث خواهد شد نتیجه درمانتان را در سریعترین زمان ممکن ببینید:

 • ورزش کردن درست بعد از درمان به حذف سریعتر چربی‌ها و سموم از بدن کمک کرده و در نتیجه به پروسه بهبودی سرعت می‌دهد. هرگونه ورزش یا تمرینی که باعث شود عرق کنید به این پروسه کمک خواهد کرد. نشستن در سونا یا اتاق بخار هم یکی دیگر از گزینه‌های عالی برای سرعت بخشیدن به دفع چربی‌ها و سموم است.
 • مصرف زیاد آب را تا سه روز ادامه بدهید تا این مواد زائد به خوبی از بدنتان دفع شوند.
 • در طول این سه ورزش را نیز همچنان ادامه بدهید.
 • از نتیجه درمانتان لذت ببرید
 • در صورت نیاز می‌توانید با انجام یک یا چند جلسه درمان بیشتر به فرم مورد نظرتان برسید

چقدر طول می‌کشد تا نتیجه درمان را ببینم؟


گاهی اوقات می‌توان نتیجه درمان را بعد از اولین جلسه دید، البته مشاهده نتیجه نهایی درمان می‌تواند تا 6 الی 12 هفته طول بکشد. به نظر متخصصان، با انجام 6 تا 12 جلسه درمان، هر کدام به فاصله یک هفته از دیگر، می‌توان به بهترین نتیجه ممکن رسید. بعد از هر جلسه نیز چند روزی طول می‌کشد تا چربی و سموم دفع شوند. باز هم تأکید می‌شود که برای کمک به پروسه دفع مواد زائد نوشیدن آب فراوان ضروری است. البته، انجام اقدامات دیگری مثل ماساژ تخلیه لنف و سونا هم می‌تواند به بهبود نتیجه درمان کمک کند. همچنین، برای اینکه نتیجه کویتیشن اولتراسونیک دوام داشته باشد می‌بایست به طور منظم ورزش کنید و رژیم غذایی سالمی داشته باشید.

مدت از کار افتادگی و عوارض احتمالی کویتیشن باسن


مدت از کار افتادگی و عوارض احتمالی کویتیشن باسن

شایع‌ترین عوارض این درمان عبارتند از کبودی، قرمزی و درد خفیف که معمولاً در کوتاه مدت رفع می‌شوند. البته، در موارد نادری شل یا موج‌دار شدن پوست نیز گزارش شده است.

ناهمواری‌های پوست را می‌توان طی جلسات اصلاحی و ترمیمی رفع کرد. اگرچه کویتیشن باسن روش ایمنی بوده و مورد تأیید سازمان غذا و دارو است اما کسانی که دچار نارسایی کبدی و کلیوی، بیماری‌های قلبی و دیابت هستند، در محل مورد نظر برای درمان دچار عفونت شده‌اند، زنانی که در دوره بارداری یا شیردهی هستند و کسانی که دستگاه ضربانساز نصب کرده‌اند نمی‌توانند از این درمان استفاده کنند. به علاوه، ما قسمت‌های استخوانی بدن مثل سر، گردن، کمر و قفسه سینه را درمان نمی‌کنیم. اگر هرگونه نگرانی یا سؤالی دارید لطفاً از قبل آن را با پزشک ما مطرح کنید. کویتیشن باسن زمان از کار افتادگی نداشته و می‌توانید بدون نیاز به استراحت مستقیماً بعد از جلسه درمان به فعالیت‌های عادی‌تان برگردید. رویهم رفته، لاغری و فرم‌دهی باسن با دستگاه کویتیشن روشی مؤثر و مقرون به صرفه برای رسیدن به فرم دلخواهتان است.

قیمت کویتیشن باسن


قیمت کویتیشن باسن

کویتیشن اولتراسونیک یک عمل زیبایی انتخابی محسوب می‌شود. این یعنی اینکه هزینه درمان و سایر هزینه‌های مرتبط با آن را تماماً خودتان باید پرداخت کنید چراکه عموماً بیمه عمل‌های اصلاح فرم (کانتورینگ) بدن که شامل کویتیشن باسن هم می‌شود را پوشش نمی‌دهد.

هزینه این نوع درمان بسیار متغیر بوده و  به عوامل زیر بستگی دارد:

 • نوع دستگاه مورد استفاده
 • میزان تجربه پزشک
 • تعداد جلسات درمان مورد نیاز

کویتیشن باسن غیر از دستمزد پزشک هزینه اضافی چندانی ندارد. برای مثال، این نوع درمان عموماً بدون نیاز به بیهوشی انجام می‌شود. یکی از مزایای لاغری باسن با استفاده از دستگاه کویتیشن که باعث شده بین افراد مختلف محبوبیت زیادی کسب کند این است که این روش دوره بهبودی ناچیزی دارد.

پرسش‌های متداول


آیا کویتیشن اولتراسونیک برای باسن جواب می‌دهد؟

کویتیشن هم برای زنان و هم برای مردانی که قصد دارند از چربی‌های مقاوم ناحیه‌هایی از بدن مثل شکم، باسن، پهلوها، کمر، اطراف لگن و ران‌ها خلاص شوند گزینه مناسبی است. روش کویتیشن یک پدیده طبیعی برنامه امواج اولتراسوند با فرکانس پایین است.

برای دیدن نتیجه کامل کویتیشن باسن چه مدت زمان نیاز است؟

روش کویتیشن به تدریج و بدون هرگونه دوره از کار افتادگی ناحیه درمان شده را بالا برده و به آن ظاهری پرتر و صاف‌تر می‌دهد. تعداد جلسات توصیه شده برای این درمان 6 تا 12 است. طی حدود دو ماه فرم عضلات سرینی مشخص‌تر شده و این روند تا شش ماه همچنان ادامه پیدا می‌کند.

آیا کویتیشن باسن پوست را سفت می‌کند؟

روش کویتیشن به خاطر استفاده از امواج اولتراسونیک گرمایی تولید می‌کند که به بازسازی کلاژن کمک کرده و در نتیجه باعث سفت شدن پوست می‌شود.

آیا می‌توانم بعد از کویتیشن باسن دوش بگیرم؟

تا 24 ساعت بعد از درمان از سونا، جکوزی یا دماهای شدید (داغ یا خیلی سرد) اجتناب کنید. اما درست بعد از درمان می‌توانید دوش بگیرید و محل درمان شده را تمیز کنید.

آیا می‌توان بعد از کویتیشن باسن کافئین مصرف کرد؟

به مدت 3 تا 4 ساعت قبل از جلسه درمان و تا 24 ساعت بعد از آن به هیچ وجه کافئین یا نوشیدنی‌های گازدار مصرف نکنید.

دکتر ابوالفتح محرابیان

دکتر ابوالفتح محرابیان

متولد سال ۱۳۴۹ پس از اخذ دیپلم در رشته تجربی در سال۱۳۶۸ با رتبه عالی درکنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شده و در سال۱۳۷۵ با مدرک دکتری پزشکی فارغ التحصیل گردید .پس از گذراندن خدمات با توجه به علاقه فراوان به رشته پوست با موفقیت در امتحان دستیاری این رشته پذیرفته و موفق به اخذ مدرک تخصصی پوست ،مو و زیبایی گردید.

دکتر ابوالفتح محرابیان

دکتر ابوالفتح محرابیان

متولد سال ۱۳۴۹ پس از اخذ دیپلم در رشته تجربی در سال۱۳۶۸ با رتبه عالی درکنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شده و در سال۱۳۷۵ با مدرک دکتری پزشکی فارغ التحصیل گردید .پس از گذراندن خدمات با توجه به علاقه فراوان به رشته پوست با موفقیت در امتحان دستیاری این رشته پذیرفته و موفق به اخذ مدرک تخصصی پوست ،مو و زیبایی گردید.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
تماس