لوگو دکتر محرابیان

021-88427630

۱۹ فروردین۱۴۰۳

لاغری و فرم دهی باسن با استفاده از دستگاه لاغری موضعی کویتیشن

فهرست مطالب

روش کویتیشن، با استفاده از یک فناوری اولتراسونیک جدید و انقلابی، برای کوچک کردن باسن و حذف چربی‌ها بدون نیاز به جراحی استفاده می‌شود. این روش یک راهکار درمانی برای تغییر شکل بدن است که باعث حذف سلول‌های چربی از منطقه باسن می‌شود. مزیت‌های این روش شامل عدم نیاز به بی‌هوشی، عدم ایجاد بافت اسکار (جای زخم) و ناراحتی، و به ویژه عدم نیاز به استراحت پس از درمان می‌باشد. فناوری کویتیشن اولتراسونیک، سلول‌های چربی را به حالت مایع تبدیل می‌کند و بدن به طور طبیعی و به تدریج آن‌ها را دفع می‌کند. این روش به صورت غیرتهاجمی، لایه‌های چربی باسن را که با ورزش و رژیم‌های غذایی سخت‌تر از بین نمی‌روند، حذف می‌کند. کویتیشن اولتراسونیک یک روش بسیار مناسب برای زنان و مردانی است که می‌خواهند از چربی‌های مقاوم در نواحی مختلف مانند شکم، باسن، پهلوها، کمر، لگن و ران‌ها خلاص شوند.

اگرچه لاغری سریع باسن با استفاده از دستگاه کویتیشن گزینه ایده‌آلی برای بسیاری از افراد محسوب می‌شود، اما باید توجه داشت که این روش حتماً باید توسط یک پزشک مجرب و آموزش‌دیده انجام شود.

مزایای لاغری باسن با استفاده از دستگاه کویتیشن


مزایای لاغری باسن با استفاده از دستگاه کویتیشن

 • سلولیت را کاهش داده و به جلوگیری از بروز مجدد آن در آینده کمک می‌کند.
 • فرورفتگی‌های ریز پوست را کاهش داده و ظاهر پوست را صاف‌تر می‌کند.
 • باعث جوانسازی پوست در ناحیه درمان شده می‌شود.
 • ضایعات سطحی پوست را کاهش می‌دهد.
 • به نابودی سلول‌های چربی کمک می‌کند.
 • کاملاً غیرتهاجمی بوده و در آن تنها از چیزی شبیه به یک دستگاه ماساژ دستی استفاده می‌شود.
 • از خود، بافت اسکار به جا نمی‌گذارد.
 • بعد از درمان به هیچگونه استراحتی نیاز نیست.

چه کسانی می‌توانند از درمان کویتیشن برای باسن استفاده کنند؟


چه کسانی می‌توانند از درمان کویتیشن برای باسن استفاده کنند؟

کسانی که از وضعیت سلامت عمومی خوبی برخوردار هستند برای استفاده از این درمان مشکلی نخواهند داشت. اما مبتلایان به بیماری‌های قلبی و عروقی، دیابت، بیماری‌های حاد و اختلال عملکرد کبد، کسانی که معمولاً دچار خونریزی‌های شدید می‌شوند، یا کسانی که در بدنشان دستگاه ضربانساز نصب شده و زنانی که در دوره بارداری یا شیردهی قرار دارند می‌بایست از انجام این درمان خودداری کنند.

آماده شدن برای کویتیشن اولتراسونیک باسن


۲ تا ۳ روز قبل و بعد از درمان از مصرف الکل و کافئین خودداری کنید. در طول این مدت دستگاه لنفاوی و کبد می‌بایست در بهترین وضعیت خود باشند تا بتوانند مواد زائد را برای تخلیه از بدن آماده کنند.

رعایت یک رژیم غذایی کم کالری، کم کربوهیدرات، کم چرب و با قند پایین به مدت ۲۴ ساعت قبل از درمان و سه روز بعد از آن کمک می‌کند تا درمان نتیجه بهتری داشته باشد. این کار در واقع تضمین می‌کند که بدنتان از تری‌گلیسریدهای (نوعی چرب بدن) آزاد شده توسط پروسه کویتیشن استفاده ‌کند. البته، افراد می‌توانند چنین رژیمی را چندین بار و به مدت بسیار طولانی‌تر از ۲ تا ۳ روز دنبال کنند. به علاوه، خود این رژیم شروع خوبی برای رفتن به سوی یک سبک زندگی سالم‌تر است.

کویتیشن اولتراسونیک باسن چگونه انجام می‌شود؟


کویتیشن اولتراسونیک باسن چگونه انجام می‌شود؟

در طول جلسه درمان کویتیشن، که حدوداً ۴۵ تا۶۰ دقیقه طول می‌کشد، روی ناحیه‌ای که قرار است درمان شود مقداری ژل اولتراسونیک اعمال می‌کند. سپس او یک دستگاه دستی را به آرامی روی ناحیه مورد نظر حرکت می‌دهد. در اینجا ممکن است بیمار کمی احساس گرمی و مورمور شدن کرده و یک صدای وز وز بشنود که ناشی از امواج صوتی است. این عمل بدون درد بوده و غالباً ریلکس کننده نیز هست.

بین جلسات درمان چربی با کویتیشن چقدر فاصله باید باشد؟


بعد از هر درمان بدن به ۷۲ ساعت برای حذف سموم نیاز دارد بنابراین بین هر جلسه ۴۰ دقیقه‌ای درمان حداقل باید ۳ روز فاصله وجود داشته باشد به طور متوسط، اکثر مراجعین برای رسیدن به بهترین نتیجه ممکن به ۶ تا ۱۰ جلسه فرم دهی بدن نیاز دارند. با این حال، بهترین کسی که می‌تواند یک برنامه واقع‌بینانه برای درمانتان تهیه کند پزشک شما است.

بعد از درمان کویتیشن اولتراسونیک باسن


بعد از درمان کویتیشن اولتراسونیک باسن

در طول ۷۲ ساعت بعد از جلسه درمان خواهید دید که بدنتان همچنان در حال فرآوری و دفع سلول‌های چربی تجزیه شده است. همچنین متوجه خواهید شد که در این مدت خیلی بیشتر از حالت عادی به دستشویی رفتن نیاز پیدا می‌کنید، بنابراین به مقدار زیاد مایعات و خصوصاً آب مصرف کنید تا بدنتان با کمبود آب مواجه نشده و پروسه دفع چربی‌های تجزیه شده و سموم از بدنتان دچار اختلال نشود. آب بهترین وسیله برای به حرکت درآوردن این مواد زائد در بدن و در نهایت تخلیه آن‌ها است. غیر از مسئله آب چند نکته دیگر هم وجود دارد که رعایت آن‌ها بعد از درمان، باعث خواهد شد نتیجه درمانتان را در سریعترین زمان ممکن ببینید:

 • ورزش کردن درست بعد از درمان به حذف سریعتر چربی‌ها و سموم از بدن کمک کرده و در نتیجه به پروسه بهبودی سرعت می‌دهد. هرگونه ورزش یا تمرینی که باعث شود عرق کنید به این پروسه کمک خواهد کرد. نشستن در سونا یا اتاق بخار هم یکی دیگر از گزینه‌های عالی برای سرعت بخشیدن به دفع چربی‌ها و سموم است.
 • مصرف زیاد آب را تا سه روز ادامه بدهید تا این مواد زائد به خوبی از بدنتان دفع شوند.
 • در طول این سه ورزش را نیز همچنان ادامه بدهید.
 • از نتیجه درمانتان لذت ببرید
 • در صورت نیاز می‌توانید با انجام یک یا چند جلسه درمان بیشتر به فرم مورد نظرتان برسید

چقدر طول می‌کشد تا نتیجه درمان را ببینم؟


در بعضی موارد، نتیجه درمان با دستگاه کویتیشن را می‌توان پس از جلسه اول مشاهده کرد، اما نتیجه نهایی درمان ممکن است تا ۶ تا ۱۲ هفته زمان ببرد. به نظر متخصصان، با انجام ۶ تا ۱۲ جلسه درمان با فاصله یک هفته، به بهترین نتیجه ممکن دست پیدا خواهید کرد. پس از هر جلسه، چند روز زمان می‌برد تا چربی و سموم دفع شوند. لازم به ذکر است که مصرف آب به میزان کافی برای کمک به فرایند دفع مواد زائد بسیار ضروری است. همچنین، اقداماتی مانند ماساژ تخلیه لنف و سونا نیز می‌توانند بهبود نتیجه درمان را تسریع کنند. علاوه بر این، برای حفظ نتیجه کویتیشن اولتراسونیک، ورزش منظم و رژیم غذایی سالمی را رعایت کنید.

مدت از کار افتادگی و عوارض احتمالی کویتیشن باسن


مدت از کار افتادگی و عوارض احتمالی کویتیشن باسن

شایع‌ترین عوارض این درمان عبارتند از کبودی، قرمزی و درد خفیف که معمولاً در کوتاه مدت رفع می‌شوند. البته، در موارد نادری شل یا موج‌دار شدن پوست نیز گزارش شده است.

ناهمواری‌های پوست را می‌توان طی جلسات اصلاحی و ترمیمی رفع کرد. اگرچه کویتیشن باسن روش ایمنی بوده و مورد تأیید سازمان غذا و دارو است اما کسانی که دچار نارسایی کبدی و کلیوی، بیماری‌های قلبی و دیابت هستند، در محل مورد نظر برای درمان دچار عفونت شده‌اند، زنانی که در دوره بارداری یا شیردهی هستند و کسانی که دستگاه ضربانساز نصب کرده‌اند نمی‌توانند از این درمان استفاده کنند. به علاوه، ما قسمت‌های استخوانی بدن مثل سر، گردن، کمر و قفسه سینه را درمان نمی‌کنیم. اگر هرگونه نگرانی یا سؤالی دارید لطفاً از قبل آن را با پزشک ما مطرح کنید. کویتیشن باسن زمان از کار افتادگی نداشته و می‌توانید بدون نیاز به استراحت مستقیماً بعد از جلسه درمان به فعالیت‌های عادی‌تان برگردید. رویهم رفته، لاغری و فرم‌دهی باسن با دستگاه کویتیشن روشی مؤثر و مقرون به صرفه برای رسیدن به فرم دلخواهتان است.

قیمت کویتیشن باسن


قیمت کویتیشن باسن

درمان کویتیشن اولتراسونیک یک روش زیبایی انتخابی است که شامل هزینه‌های مرتبط کامل به عهده خود فرد می‌باشد. این بدان معناست که هزینه درمان و سایر هزینه‌های مربوطه باید توسط فرد خود پرداخت شود، زیرا بیمه‌های عمومی عمل‌های اصلاحی فرم بدن، از جمله کویتیشن باسن را پوشش نمی‌دهند.

هزینه‌های مربوط به درمان کویتیشن اولتراسونیک بسیار متغیر است و به عوامل زیر وابسته است:

 1. نوع دستگاه استفاده شده: نوع دستگاه مورد استفاده در درمان کویتیشن اولتراسونیک می‌تواند تأثیر زیادی بر هزینه نهایی داشته باشد. برخی از دستگاه‌ها با قیمت بالاتر و فناوری پیشرفته‌تری عرضه می‌شوند که ممکن است باعث افزایش هزینه درمان گردند.
 2. تجربه پزشک: تجربه و تخصص پزشکی که در درمان کویتیشن اولتراسونیک دارد نقش مهمی در تعیین هزینه دارد. پزشکان با تجربه بیشتر معمولاً هزینه‌های بیشتری را دریافت می‌کنند.
 3. تعداد جلسات درمان: تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان کویتیشن اولتراسونیک نیز تأثیر زیادی بر هزینه دارد. افزایش تعداد جلسات معمولاً به افزایش هزینه درمان منجر خواهد شد.

با این حال، کویتیشن باسن به غیر از دستمزد پزشک، هزینه اضافی چندانی ندارد. به عنوان مثال، این نوع درمان عموماً بدون نیاز به بیهوشی انجام می‌شود. یکی از مزایای اصلی لاغری باسن با استفاده از دستگاه کویتیشن این است که روش دوره بهبودی کوتاهی دارد، که این امر موجب افزایش محبوبیت آن در بین افراد مختلف شده است.

پرسش‌های متداول


آیا کویتیشن اولتراسونیک برای باسن جواب می‌دهد؟

کویتیشن هم برای زنان و هم برای مردانی که قصد دارند از چربی‌های مقاوم ناحیه‌هایی از بدن مثل شکم، باسن، پهلوها، کمر، اطراف لگن و ران‌ها خلاص شوند گزینه مناسبی است. روش کویتیشن یک پدیده طبیعی برنامه امواج اولتراسوند با فرکانس پایین است.

برای دیدن نتیجه کامل کویتیشن باسن چه مدت زمان نیاز است؟

روش کویتیشن به تدریج و بدون هرگونه دوره از کار افتادگی ناحیه درمان شده را بالا برده و به آن ظاهری پرتر و صاف‌تر می‌دهد. تعداد جلسات توصیه شده برای این درمان ۶ تا ۱۲ است. طی حدود دو ماه فرم عضلات سرینی مشخص‌تر شده و این روند تا شش ماه همچنان ادامه پیدا می‌کند.

آیا کویتیشن باسن پوست را سفت می‌کند؟

روش کویتیشن به خاطر استفاده از امواج اولتراسونیک گرمایی تولید می‌کند که به بازسازی کلاژن کمک کرده و در نتیجه باعث سفت شدن پوست می‌شود.

آیا می‌توانم بعد از کویتیشن باسن دوش بگیرم؟

تا ۲۴ ساعت بعد از درمان از سونا، جکوزی یا دماهای شدید (داغ یا خیلی سرد) اجتناب کنید. اما درست بعد از درمان می‌توانید دوش بگیرید و محل درمان شده را تمیز کنید.

آیا می‌توان بعد از کویتیشن باسن کافئین مصرف کرد؟

به مدت ۳ تا ۴ ساعت قبل از جلسه درمان و تا ۲۴ ساعت بعد از آن به هیچ وجه کافئین یا نوشیدنی‌های گازدار مصرف نکنید.

دکتر ابوالفتح محرابیان

دکتر ابوالفتح محرابیان

متولد سال ۱۳۴۹ پس از اخذ دیپلم در رشته تجربی در سال۱۳۶۸ با رتبه عالی درکنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شده و در سال۱۳۷۵ با مدرک دکتری پزشکی فارغ التحصیل گردید .پس از گذراندن خدمات با توجه به علاقه فراوان به رشته پوست با موفقیت در امتحان دستیاری این رشته پذیرفته و موفق به اخذ مدرک تخصصی پوست ،مو و زیبایی گردید.

دکتر ابوالفتح محرابیان

دکتر ابوالفتح محرابیان

متولد سال ۱۳۴۹ پس از اخذ دیپلم در رشته تجربی در سال۱۳۶۸ با رتبه عالی درکنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شده و در سال۱۳۷۵ با مدرک دکتری پزشکی فارغ التحصیل گردید .پس از گذراندن خدمات با توجه به علاقه فراوان به رشته پوست با موفقیت در امتحان دستیاری این رشته پذیرفته و موفق به اخذ مدرک تخصصی پوست ،مو و زیبایی گردید.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
تماس با ما