لوگو دکتر محرابیان

021-88427630

۲۳ آبان۱۴۰۲

لیزر الکساندرایت برای رفع موهای زائد تیره و روشن صورت و بدن

فهرست مطالب

فرآیند حذف موهای زائد به وسیله ی قرار گرفتن در معرض پالس های نور لیزر که فولیکول ها را تخریب میکنند، را لیزر گویند.این اتفاق زمانی رخ می دهد که رنگدانه در ریشه فولیکول نور و گرمای لیزر را دریافت میکند.

لیزر الکساندرایت قابلیت کار بر روی انواع رنگ مو (قهوه ای تا سیاه) را به بهترین حالت دارد. این لیزر بر روی انواع رنگ پوست روشن ، گندمی ، گندمی تیره هم اثرگذار است همچنین قویترین و کارا ترین لیزر موجود در مارکت جهانی ست.

دکتر محرابیان براساس نوع پوست و مو بهترین دستگاه را برای رفع موهای زائد به شما پیشنهاد می کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت با شماره های ۰۲۱۸۸۴۲۷۶۳۰ و ۰۲۱۸۸۴۰۳۸۱۵ تماس حاصل فرمایید.

لیزر از بین برنده ی موهای زائد الکساندرایت چیست؟


لیزر از بین برنده ی موهای زائد الکساندرایت چیست؟

مکانیزم این لیزر بر اساس عملکرد لیزر روبی بوده و طول موج ۷۵۵ نانومتر را استفاده می‌کند که مشابه لیزر روبی استفاده می‌شود.

این طول موج تنها توسط ملانین و فولیکول‌های مو جذب می‌شود و به هیچ وجه وارد بافت‌های اطراف نمی‌شود.

با بررسی عملکرد این دستگاه، خواهید یافت که بسیار سریعتر و بهتر از تمام لیزرهای جدید بازار عمل می‌کند.

این لیزر برای پوست‌های روشن، حساس به نور و دارای لک و جوش مناسب و کارآمد است که اکثر لیزرها نمی‌توانند بر روی آن‌ها تراپی انجام دهند.

بر خلاف بسیاری از لیزرهای دیگر که فقط روی سطح پوست عمل می‌کنند، این سیستم همزمان با شناسایی سلول‌های زیرین، بدون تحریک یا عفونت بر روی لایه‌های پوست عمل می‌کند.

امواج این لیزر به شکل پرتو متمرکز نور در پوست رنگدانه ای به نام ملانین را در هم میشکند.

به زبان ساده تر ملانین رنگدانه ای ست در بافت های مختلف بدن که از سلول ها در برابر اشعه uv حفاظت نموده و مسئول ایجاد رنگ در پوست افراد است.

با هدف گرفتن این رنگدانه ی خاص و نه حذف موها ، لیزر به بافت پوست آسیب نزده و موجب درد و زخم نمیشود، بلکه پوست صاف، نرم ، عاری از درد و عفونت می شود و جوان باقی می ماند.

مزایای استفاده از لیزر الکساندرایت چیست؟


مزایای استفاده از لیزر الکساندرایت چیست؟

 • با افزایش محبوبیت لیزر برای حذف موهای زائد بسیاری از مراجعه کنندگان به دلیل برتری هایی که این روش نسبت به روش های سنتی پیشین دارد(از جمله سرعت) به لیزر روی می آورند.
 • کاهش موهای زائد با لیزر می تواند در عرض چند دقیقه با کمترین درد اتفاق بیفتد .
 • لیزر موهای زائد کاملا به دور از مواد شیمیایی ست که ممکن است باعث ایجاد تحریک یا حساسیت پوستی شوند و برای افرادی که پوست حساس دارند یا از حساسیت شدید رنج می برند راه مناسبی ست.
 • هدف گیری دقیق: این یکی از بزرگترین مزایای لیزر موهای زائد است زیرا ممکن است فقط یک ناحیه را هدف قرار دهد یا قسمت های بیشتری از بدن را طی یک جلسه درمان کند.
 • لیزر موهای زائد میتواند هزینه ها را با کاهش تعداد جلسات اصلاح یا اپیلاسیون کمتر کند ضمن اینکه رطوبت و طراوت پوست هم حفظ میشود.
 • تاثیر گذاری در دراز مدت : این روش لیزر ، موهای زائد را ده تا چهل درصد کاهش میدهد و تا نود درصد مراجعه کنندگان طی سه الی هفت جلسه به حذف دائمی موهای زائد خود برسند.
 • از بین بردن و جلوگیری از رشد موهای زائد با لیزر برخلاف روش های دیگر که التهاب و زخم میسازند ایمن است.
 • در صورت مشاهده رویش مجدد موهای زائد بین جلسات نگران نباشید چون میتوانید اصلاح کنید.
 • ایده آل برای پوست های تیره تر: ملانین به مقدار بیشتری در پوست های تیره وجود دارد و علاوه بر محافظت از پوست در برابر آفتاب و گرما این رنگدانه میتواند باعث حساسیت به نور هم بشود و دیدن فولیکول روی پوست را دشوار میکند.
 • با توجه به این موضوع لیزر موهای زائد نسبت به روش های دیگر مانند الکترولیز که باعث پوسته پوسته شدن میشود مناسب تر است.

مشاوره اولیه


قبل از انجام لیزر، بهتر است با یک پزشک مشورت کنید تا او بتواند انتظارات واقع بینانه شما را توجیه کند. علاوه بر این، او می‌تواند در مورد روش کار دستگاه بر روی پوست شما، زمان لازم برای اثرگذاری لیزر و مهمترین امر، توضیح دهد که آیا پوست شما برای این روش مناسب است یا خیر. البته که برای اکثر انواع پوست، لیزر قابل استفاده است، اما در صورتی که شما به سرطان پوست مبتلا هستید، دارای زخم تاول هستید، از اگزما و پسوریازیس رنج می‌برید یا در دوره بارداری یا شیرده‌ای قرار دارید، نمی‌توانید از این روش استفاده کنید.

اگر شما دستورالعمل‌های پیش از درمان را رعایت کرده و هیچ ممنوعیتی ندارید، می‌توانید یک آزمایش برای تعیین بهترین روش برای خود و پوستتان انجام دهید. این آزمایشات در بعضی موارد می‌تواند توسط پزشک در همان روز صورت گیرد یا در صورت داشتن نتایج پیشین، می‌توانید مستقیماً به تراپی بروید.

قبل از لیزر


اگر آزمایشات را انجام داده اید چند نکته هست که باید قبل از انجام لیرز بدانید که تراپی شما به بهترین و کارامدترین نحو انجام شود.

 • قبل از لیزر از قرار گرفتن در معرض خورشید به طور مستقیم بپرهیزید.
 • هم چنین از افتاب گرفتن یا سولاریوم بپرهیزید.
 • سالم بخورید.ویتامین B6به ترمیم پوست کمک کرده و از تحریک جلوگیری میکند.
 • زینک هم سرعت جایگزینی سلولهایی که در اثر لیزر اسیب دیده اند را بالا میبرد.
 • پوست خود را هیدراته نگه دارید. که اب خشکی و التهاب را از بین میبرد.
 • مطمئن شوید پوست تان تمیز و عاری از لوسیون و روغن است. این برای پوست صورت هم صدق میکند که بایست عاری از لوازم ارایش باشد .
 • حداقل بیست و چهار ساعت قبل لیزر اصلاح کنید چون لیزر برای فولیکول هایی ک با موی زائد احاطه نشده اند کاراتر است.
 • از تحریک محل خودداری کنید.
 • در حین و بعد تز لیزر لباس گشاد بپوشید که احساس راحتی کنید.
 • روتین پوستی خود را به محصولاتی که دکتر داده و شیمیایی نیست محدود کنید
 • اگر سوالی داشتید به راحتی از پزشک بپرسید.

نواحی لیزر موهای زائد


نواحی لیزر موهای زائد

لیزر برای همه ی نواحی بدن قابل استفاده است حتی نواحی ای که دسترسی به آن ها برای اپیلاسیون دشوار است.

به هر حال تمام مراجعه کنندگان تمام بدن را لیزر نمیکنند و به طور معمول نواحی ای که بین خانم ها و آقایون مشترکا انتخاب میشود، که شامل: بازو ، زیربغل ، صورت و پاهاست.

درمورد نواحی حساس که بیشترین درخواست را در سال های اخیر داشته روش برزیلی کارا بوده که توسط سلبریتی ها مورد استفاده قرار گرفته است.

لیزر هم چنین برای از بین بردن موهای زائد صورت ، خط ریش ، انگشتان پا ، سینه و پشت و نقاطی که به آن ها دسترسی ندارید استفاده میشود.

در حین انجام لیزر


در حین انجام لیزر

از خدماتی که ارائه میشود ، میتوان به دادن عینک مخصوص اشاره کرد که از چشمان شما و تکنسین در برابر اشعه محافظت کند.

تکنسین این کار را با هدایت دستگاه روی نقطه ی مورد نظر انجام میدهد.

بعد از هر پالس لیزر یک شات اسپری خنک کننده اسپری میشود که شما را از درد می رهاند.

برای بعضی از مراجعین به صلاح دید پزشک ، بی حس کننده هم استفاده میشود.

بعد از لیزر


 • تا ۲۴ ساعت از تمرین ورزشی بپرهیزید.
 • از آفتاب گرفتن که موجب تغییر رنگ میشود بپرهیزید.
 • ضد افتاب SPF40 استفاده کنید.
 • قرار بعدی را رزرو کنید.

عوارض جانبی


مانند هر روند زیبایی دیگری، استفاده از لیزر نیز دارای چند عارضه جانبی است که در افراد مختلف متفاوت است.

 • سوزش و خارش موقت: بعضی افراد ممکن است پس از انجام لیزر سوزش و خارش موقتی در ناحیه مورد درمان احساس کنند. این عارضه معمولاً به طور موقت و خودبخود برطرف می‌شود.
 • تخلخل و نازکی پوست: در برخی موارد، استفاده از لیزر می‌تواند منجر به تخلخل و نازکی پوست در ناحیه مورد درمان شود. این امر ممکن است به دلیل تحریک و تاثیر لیزر بر فیبرهای کلاژنی پوست باشد. با احتمال زیاد، پوست به طور طبیعی بازسازی می‌شود و این عارضه به مرور زمان کاهش می‌یابد.
 • ناهمواری و عدم تطابق رنگ: در برخی موارد، لیزر می‌تواند باعث ایجاد ناهمواری و عدم تطابق رنگ در پوست گردد. این ممکن است به دلیل تغییرات در ساختار پوست و تولید ملانین باشد. در بعضی موارد، این تغییرات قابل تصحیح با روش‌های دیگر مانند ترمیم پوست یا محصولات زیبایی می‌باشد.
 • روشن شدن: در برخی افراد، لیزر ممکن است منجر به روشن شدن پوست در ناحیه مورد درمان شود. این امر معمولاً به دلیل کاهش ملانین پوست است. با این حال، در بعضی موارد، رنگ پوست می‌تواند به طور طبیعی بازگردد.
 • گرگرفتگی و حرارت: بعضی افراد ممکن است در طول جلسات لیزر، حس گرگرفتگی و حرارت در ناحیه مورد درمان را تجربه کنند. این عارضه معمولاً به طور موقت است و پس از اتمام جلسات تراپی تسکین می‌یابد.

در طول درمان با لیزر، به دلیل تولید بیشتر ملانین توسط پوست، ممکن است تورم کوچکی ایجاد شود. این تورم معمولاً به سرعت درمان می‌شود.

در هر صورت، مهم است که قبل از انجام لیزر، بهتر است با یک پزشک متخصص مشورت کنید تا در مورد عوارض جانبی ممکن و توضیحات بیشتریبتواند به شما توضیح دهد و پیش‌بینی کند که آیا لیزر برای شما مناسب است یا خیر. همچنین، همواره مطمئن شوید که قبل از درمان، دستورالعمل‌های پیش از درمان را رعایت کنید و در صورت عدم وجود هرگونه ممنوعیت، می‌توانید برای تشخیص روش مؤثرتر برای خود و پوستتان، آزمایشی انجام دهید. این آزمایشات در بعضی موارد می‌توانند در همان روز توسط پزشک انجام شوند یا در صورت داشتن نتایج پیشین، می‌توانید مستقیماً به تراپی بروید.

ماندگاری این روش چقدر است؟


ماندگاری لیزر

بعد از یک دوره لیزر به صورت مداوم، ماندگاری افزایش می یابد و حتی ممکن است به چند سال بیانجامد. این روش همیشگی نیست و بسته به ضخامت موهای رائد و تعداد دفعاتی که برای چکاپ مراجعه میکنید دارد.

آیا لیزر موهای زائد همراه با درد است؟


بستگی دارد، کسانی که حساسیت شدید دارند درد زیادی حس میکنند بعضی دیگر درد ندارند .

به نوع لیزر و شرایط پوستی هم بستگی دارد.

آیا لیزر از اپیلاسیون بهتر است؟


بله! اگر به دنبال ماندگارترین راه هستید، لیزر راهی ست که از نوعی نور برای حذف فولیکول ها استفاده میکند، در حالیکه اپیلاسیون مو را از ریشه نابود میکند.

آیا از لیزر برای حذف موهای صورت هم میتوان استفاده کرد؟


صورت حساس ترین قسمت بدن است ، مادامی که لیزر برای حذف موهای زائد در نواحی حساس مثل خط بیکینی ، بازوها و پاها استفاده میشود برای صورت هم مناسب است

لیزر برای کل صورت جز ابروها و خط پلک استفاده میشود این روش از اپیلاسیون یا الکترولیز بهتر است چون التهاب ایجاد نمیکند و رد به جا نمی گذارد.

چند جلسه برای لیزر موهای زائد نیاز است؟


مراجعه کنندگان معمولا چند هفته بین جلسات وقت میگذارند تا نتیجه ی کامل بگیرند، که معمولا بین ۷ تا ۸ هفته زمان میبرد.

برای کسانی که در این دوره دچار النهاب پوستی میشوند این زمان بیشتر خواهد بود.

دکتر ابوالفتح محرابیان

دکتر ابوالفتح محرابیان

متولد سال ۱۳۴۹ پس از اخذ دیپلم در رشته تجربی در سال۱۳۶۸ با رتبه عالی درکنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شده و در سال۱۳۷۵ با مدرک دکتری پزشکی فارغ التحصیل گردید .پس از گذراندن خدمات با توجه به علاقه فراوان به رشته پوست با موفقیت در امتحان دستیاری این رشته پذیرفته و موفق به اخذ مدرک تخصصی پوست ،مو و زیبایی گردید.

دکتر ابوالفتح محرابیان

دکتر ابوالفتح محرابیان

متولد سال ۱۳۴۹ پس از اخذ دیپلم در رشته تجربی در سال۱۳۶۸ با رتبه عالی درکنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شده و در سال۱۳۷۵ با مدرک دکتری پزشکی فارغ التحصیل گردید .پس از گذراندن خدمات با توجه به علاقه فراوان به رشته پوست با موفقیت در امتحان دستیاری این رشته پذیرفته و موفق به اخذ مدرک تخصصی پوست ،مو و زیبایی گردید.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
تماس با ما