لیزر فرکشنال پوست به زبان ساده

shayeste-far-(2)

Fractional برگرفته از کلمه Fraction به معنی تکه، بخش یا قسمت می باشدو نشانگر آن است که تنها بخش هایی از پوست تحت تاثیر نور لیزر قرار می گیرند و در این بخش ها باعث جمع شدن و کشش همه ی پوست و در نتیجه فرآیند جوان سازی می گردد.

لیزرهای Fractional ( لیزر فرکشنال ) به دلیل دارا بودن فیلتر،پوست را به صورت نقطه نقطه و یا در مقطع طولی به صورت ستونی درمان و عملیات ترمیم را در آن انجام میدهند.این لیزر مانند یک غربال عمل نموده و نور را به صورت چندصد و تا چند هزار ستون موازی به سطح پوست می تاباند و در نتیجه باعث تولید کلاژن های نو، جوان سازی و سفت شدن پوست می شود.

از آنجا که بافت اطراف این ستون ها دست نخورده باقی مانده اند،ترمیم و بازسازی پوست با کمک سلول های دست نخورده با سرعت صورت می گیرد و به همین دلیل موجب کوتاه شدن و یا حذف دوره ی نقاهت و خانه نشینی می شود.

برای درمان دلخواه به صورت میانگین به سه تا پنج جلسه درمان و با فواصل دو تا چهار هفته و یا به صلاحدید پزشک با فواصل طولانی تری نیاز هست.این نوع لیزر نیاز به بیهوشی و اتاق عمل ندارد و برای کم کردن مختصر ناراحتی می توان از کرم های بی حسی موضعی استفاده نمود.

کاربردهای لیزر Fractional


لیزرهای Fractional برای جوانسازی و هموار سازی پوست کاربرددارد.چروک های دور چشم،چروک های ظریف صورت،هموار سازی گوده های جای جوش و پاک سازی لک ها و کاهش اندازه ی روزنه ها از جمله کاربردهای این نوع لیزر می باشد.

برتری های لیزر Fractional


سرعت بیشتر و عدم وقت گیر بودن. عدم نیاز به بیهوشی و قابلیت انجام با بی حسی موضعی. دوره ی نقاهت کوتاه بعداز لیزر. ترمیم سریع ظرف ۲۴ تا ۴۸ ساعت بعداز انجام لیزر. لیزر rf فرکشنال از اختراعات جدید محقیقین است بطوریکه ترمیم پوست بعد ازکار بااین لیزر بسیار سریعتراز لیزر های قدیمی است و عوارض ان هم بسیار کمتر و در واقع بی عارضه است به هرحال به علت مزایای فوق هزینه لیزر فرکشنال از همه لیزرهای دیگر بالاتر است.

مراقبت های بعداز لیزر Fractional


بعداز انجام این نوع لیزر استفاده از مرطوب کننده و ضد آفتاب کافی است.محافظت از آفتاب به خصوص در نواحی گرم و آفتابی با کلاه لبه دار و عینک توصیه می شود.

تعیین نوبت مطب: ۸۸۴۲۷۶۳۰ (۰۲۱)

به این پست امتیاز دهید.
لیزر فرکشنال پوست به زبان ساده
۵ از ۱ رای