لوگو دکتر محرابیان

021-88427630

لیفت شقیقه با بوتاکس: مزایا، معایب و عوارض احتمالی + هزینه

فهرست مطالب

با افزایش سن، چین و چروک‌های ما از حالت پویا به ایستا تبدیل می‌شوند. به این معنی که پوست ما پس از حرکت به عقب برنمی‌گردد. همچنین افتادگی پوست اطراف شقیقه می‌تواند گوشه‌های چشم را به سمت پایین بکشد و حالت افتادگی به چهره بدهد. تزریق بوتاکس شقیقه یک راه حل عالی برای افرادی است که می خواهند چین و چروک آن ناحیه را صاف یا از آن جلوگیری کنند. آن را میتوان به گونه‌ای انجام داد که حرکت طبیعی همچنان امکان پذیر باشد. در این مقاله با مزایا، کاندیدای مناسب، روش، مراقبت‌های پس از آن، خطرات، عوارض و هزینه‌های لیفت شقیقه با تزریق بوتاکس آشنا خواهید شد. باید بدانید هر زمان که می‌خواهید می‌توانید چین و چروک شقیقه خود را درمان کنید، باید به یک پزشک مجرب و ماهر مراجعه کنید که درمان‌ها و مدیریت عوارض را می‌داند. خطرات و عوارض جانبی و همچنین زمان بهبودی درمان را کاهش می‌دهد

مزایای لیفت شقیقه با تزریق بوتاکس 


لیفت شقیقه با تزریق بوتاکس مزایای زیادی دارد از جمله:

لیفت شقیقه با بوتاکس دردناک نیست 

اکثر مردم هنگام تزریق بوتاکس هیچ دردی احساس نمی‌کنند. در مقابل، جراحی و درمان‌های لیزری دردناک هستند و تا هفته‌ها بعد از عمل دردناک باقی می‌مانند.

باعث صرفه جویی در زمان می‌شود 

افراد زیادی وجود ندارند که بتوانند هفته‌ها را به دلیل جراحی زیبایی استراحت کنند. بوتاکس این مشکل را با ارائه یک درمان جایگزین با نتایج مشابه، حل می‌کند. می‌توانید بلافاصله پس از لیفت شقیقه از روی صندلی بیمار بلند شوید و به فعالیت بعدی خود بپردازید.

بوتاکس باعث صرفه جویی در هزینه‌ها می‌شود 

در حالی که جراحی زیبایی ابرو درخواستی‌ترین روش نیست، اما باید مبالغ هنگفتی را در اختیار داشته باشید. این روش به خودی خود گران است. علاوه بر این، شما باید هزاران دلار برای بهبودی و مراقبت‌های بعدی خرج کنید. هزینه بوتاکس لیفت شقیقه مقرون به صرفه‌تر است.

احتمال کمتر عوارض جانبی شدید 

احتمال بروز مشکل در زمانی که عمل جراحی انجام می دهید، بسیار بیشتر از تزریق است. علاوه بر این، این احتمال وجود دارد که پزشک اندازه‌گیری‌ها را به هم بزند و در نهایت با چشم‌های خیلی گشاد و ابروهای خیلی بلند مواجه شوید.

کاندیدای خوب برای لیفت شقیقه با تزریق بوتاکس 


بوتاکس فقط برای بزرگسالان 18 سال و بالاتر توصیه می‌شود. هم مردان و هم زنانی که دارای چین و چروک‌های متوسط ​​تا شدید هستند ممکن است از لیفت شقیقه با بوتاکس سود ببرند. افرادی که پوست افتاده و چین و چروک‌های متوسط ​​تا عمیق دارند، برای لیفت شقیقه با بوتاکس مناسب هستند.

افرادی که به دنبال تزریق بوتاکس برای لیفت شقیقه هستند، احتمالاً قبلاً درمان‌های بدون نسخه را امتحان کرده‌اند. این نوع لیفت شقیقه برای افتادگی پوست قابل توجه که می‌توان با این نوع لیفت عضلات را اصلاح کرد، بهترین است. برخی از کاندیداها ممکن است به طور همزمان بلفاروپلاستی را برای حداکثر نتیجه در اطراف ناحیه چشم در نظر بگیرند.

جدای از این ملاحظات، هنگام مراجعه برای اولین بار، باید سابقه پزشکی کامل خود را نیز به اشتراک بگذارید. به این ترتیب، متخصص زیبایی پزشکی می‌تواند برنامه‌ای تنظیم کند که خطاها یا خطرات مرتبط با شرایط پزشکی از قبل موجود را به حداقل برساند.

اگر باردار هستید یا در دوران شیردهی هستید، ممکن است کاندیدای مناسبی برای تزریق بوتاکس نباشید. سموم استفاده شده در این تزریق‌ها می‌تواند به نوزادان و جنین‌های متولد نشده آسیب برساند.

روش لیفت شقیقه با تزریق بوتاکس 


در حالی که لیفت شقیقه با جراحی ممکن است پیچیده باشد، لیفت با بوتاکس اینطور نیست. اگر نمی‌دانید لیفت شقیقه با بوتاکس چگونه عمل می‌کند یا فکر می‌کنید ممکن است ساعت‌ها درد داشته باشد، در اشتباه هستید.

لیفت شقیقه با بوتاکس به دلیل کم درد بودن این روش رایج است. این روش غیر تهاجمی است. مثل این است که وقتی بیمار هستید چندین بار تزریق کنید اما فرقش این است که روی صورتتان است.

پزشک محل‌های تزریق را با یک بی‌حس کننده تماسی مالش می‌دهد. بنابراین زمانی که سوزن وارد پوست می‌شود، بعید است که احساس درد کنید. اگرچه ممکن است کمی احساس گزگز وجود داشته باشد. با این حال، این احساس اغلب اتفاق نمی‌افتد و به سرعت ناپدید می‌شود.

از لحظه‌ای که اولین تزریق انجام می‌شود و تا آخرین واحدی که استفاده می‌شود، تنها چند دقیقه طول می‌کشد. فقط ممکن است20 تا 30 دقیقه را در مطب پزشک بگذرانید.

اما چند نکته وجود دارد که باید در مورد لیفت شقیقه با بوتاکس بدانید. ممکن است از شما بخواهند که قبل از عمل، نوشیدن الکل را برای مدت کمی متوقف کنید. مطمئناً از شما خواسته می‌شود که مصرف داروهای رقیق کننده خون را حداقل یک هفته قبل از عمل متوقف کنید. این به این دلیل است که این داروها می‌توانند روند بهبودی را کندتر از حد معمول کنند.

ریکاوری لیفت شقیقه با بوتاکس 


اگرچه می‌توانید بلافاصله پس از انجام عمل به زندگی روزمره خود بازگردید، قوانینی وجود دارد که باید بلافاصله پس از درمان به آن‌ها توجه کنید.

 1. در عرض 24 ساعت پس از درمان، هیچ تمرینی را انجام ندهید که ضربان قلب شما را به شدت افزایش دهد. پیاده روی یا هر ورزش کم تاثیر خوب است. همچنین توصیه می‌شود تا دو ساعت اول پس از عمل هیچ گونه تمرینی انجام ندهید.
 2. تا یک روز پس از عمل از کلاه یا هدبند استفاده نکنید.
 3. تا یک روز بعد از عمل، نواحی تزریق شده را فشار ندهید، ماساژ ندهید یا دستکاری نکنید.
 4. از ماساژ صورت خودداری کنید. همچنین از قرار دادن صورت خود در گهواره ماساژ یا صندلی کایروپراکتیک خودداری کنید.
 5. از مصرف داروهای رقیق کننده خون تا 24 ساعت پس از لیفت شقیقه با بوتاکس خودداری کنید. داروهای رقیق کننده خون شامل ایبوپروفن و آسپرین است.
 6. یک عارضه جانبی رایج پس از لیفت شقیقه با بوتاکس، سردرد است. شما ممکن است از داروهای بدون نسخه مانند تایلنول یا هر داروی تجویز شده سردردی که دارید استفاده کنید.
 7. حرکات اغراق آمیز صورت را یک ساعت بعد از عمل شروع کنید.
 8. اگر کبودی در اطراف محل تزریق ظاهر شد، هر ربع ساعت یکبار یخ بزنید.

این دستورالعمل‌ها اوج رعایت برای شما هستند و به حداکثر رساندن نتایج و جلوگیری از هرگونه عارضه کمک می‌کنند.

هم نتایج و هم بهبودی بعد از درمان بوتاکس نسبتا سریع است. این فرآیند تنها چند دقیقه طول می‌کشد و شما می‌توانید در عرض یک هفته نتایج را مشاهده کنید. نتایج قابل توجهی تا حدود یک ماه پس از تزریق اولیه مشاهده نخواهد شد.

یکی از دلایلی که بسیاری از افراد بوتاکس را به جراحی ترجیح می‌دهند، کوتاه بودن زمان بهبودی است. پس از انجام عمل، باید بتوانید به برنامه روزانه خود حتی محل کار یا مدرسه، بازگردید. با این حال پزشکان توصیه می‌کنند که حداقل تا دو ساعت بعد از تزریق ورزش نکنید.

تا زمانی که سموم موجود در بوتولینوم عضلات شما را آرام نگه دارند، اثرات لیفت ادامه خواهد داشت. مدت زمان ماندگاری نتایج به متابولیسم، سبک زندگی و مدت زمانی که از بوتاکس استفاده کرده‌اید بستگی دارد.

اگر متابولیسم سریعی دارید، بوتاکس شما سریع‌تر از طریق سم می‌سوزد و باید زودتر درمان دیگری را انجام دهید. همچنین، اگر عادت به ورزش مکرر دارید، نتایج شما آنقدر دوام نخواهد داشت زیرا ورزش متابولیسم شما را افزایش می‌دهد.

اکثر مطالعات و کلینیک‌ها یک جدول زمانی بین سه تا چهار ماه ارائه می‌دهند. با این حال، سوزاندن بوتولینوم در کمتر از دو ماه امکان پذیر است.

برعکس، این امکان وجود دارد که نتایج لیفت شقیقه بوتاکس شما تا شش ماه دوام داشته باشد. این برای افرادی اتفاق می افتد که به طور مرتب از بوتاکس در همان نقطه استفاده می‌کنند. با چندین تزریق بوتاکس در یک نقطه و روی یک عضله، این احتمال وجود دارد که عضله به مرور زمان شل شود و نفوذ سم آسان‌تر شود.

خطرات و عوارض جانبی لیفت شقیقه با بوتاکس 


به طور کلی، تزریق بوتاکس برای اکثر افراد بی‌خطر در نظر گرفته می‌شود. با این حال، خطر عوارض جانبی نیز وجود دارد. ممکن است کمی قرمزی، تورم و کبودی در محل تزریق مشاهده کنید. علائم در عرض یک هفته از بین می‌رود.

عوارض جانبی خفیف بوتاکس عبارتند از:

 • سردرد
 • درد
 • بی‌حسی

عوارض جانبی جدی نادر است. با این حال، اگر هر یک از موارد زیر را تجربه کردید، باید فوراً به پزشک خود اطلاع دهید:

 • مشکلات تنفسی
 • افتادگی ابروها یا پلک ها
 • مشکلات در خوردن و بلعیدن
 • تغییر گفتار

اگر همزمان با تزریق بوتاکس جراحی لیفت شقیقه انجام می‌دهید، ممکن است در معرض خطر عوارض جانبی مربوط به جراحی مانند عفونت باشید.

در نهایت، هرگز مواد بوتاکس را آنلاین نخرید یا به دنبال تزریق در یک مرکز غیرپزشکی نباشید. این می‌تواند منجر به عوارض جدی، حتی فلج شود.

هزینه‌های لیفت شقیقه با بوتاکس 


تزریق بوتاکس به دو صورت انجام می‌شود: یا بر اساس تعداد واحدهای استفاده شده یا بر اساس منطقه. برای لیفت شقیقه، پزشک ممکن است از تزریق کمی بیشتر استفاده کند. این با یک روش کوچکتر مقایسه می‌شود مانند چین و چروک دور چشم. همچنین به خاطر داشته باشید که بیمه پزشکی شخصی، بوتاکس مورد استفاده به دلایل زیبایی را پوشش نمی‌دهد.

نکته مهم 


لیفت شقیقه با بوتاکس می تواند به درمان چین و چروک‌های پویا یا چین و چروک‌های ایجاد شده از حرکت روی شقیقه کمک کند. می‌تواند ارتفاع ابروها را نیز کمی افزایش دهد. همچنین ممکن است با سایر روش‌ها مانند بلفاروپلاستی یا جراحی پلک ترکیب شود. به خاطر داشته باشید که بوتاکس یک راه حل دائمی برای لیفت شقیقه نیست. تکنیک‌های خوب مراقبت از پوست می‌تواند به حفظ ظاهری جوان‌تر کمک کند.

سوالات متداول 


آیا می‌توانید با بوتاکس لیفت شقیقه انجام دهید؟ 

بوتاکس روشی موثر برای صاف کردن چین و چروک و خطوط بدون جراحی است. لیفت شقیقه با بوتاکس شامل تزریق بوتاکس به طور مستقیم در زیر شقیقه برای شل شدن عضلات زیر است. این به ماهیچه‌های آن ناحیه اجازه می‌دهد تا ابروها را به سمت بالا و به جای اصلی خود بکشند و به پوست اجازه می‌دهد صاف شود.

چه مدت طول می‌کشد تا بوتاکس برای لیفت شقیقه عمل کند؟ 

لیفت شقیقه بوتاکس تا زمانی که نوروتوکسین از بین برود ادامه دارد که معمولاً 3 تا 4 ماه طول می‌کشد. توجه داشته باشید که بین 7 تا 10 روز طول می‌کشد تا نتایج اولیه شما با اثرگذاری محصول ظاهر شود.

چقدر بعد از لیفت شقیقه می‌توانید صورت خود را بشویید؟ 

ممکن است از روز بعد از تزریق شروع به دوش گرفتن و شستن صورت خود کنید. با این حال، چون در صورت و لاله گوش بی‌حسی خواهید داشت، از اتو، اتو فر یا سشوار استفاده نکنید. اگر باید موهای خود را خشک کنید، آن را در حالت خنک قرار دهید. حداقل تا 4 هفته پس از درمان، موهای خود را رنگ نکنید.

آیا می ‌توانم بعد از تزریق بوتاکس برای لیفت شقیقه قهوه بنوشم؟ 

از مصرف الکل، سیگار، نیکوتین و کافئین بپرهیزید، زیرا این‌ها به طور چشمگیری روند بهبودی را کند می‌کنند

دکتر ابوالفتح محرابیان

دکتر ابوالفتح محرابیان

متولد سال ۱۳۴۹ پس از اخذ دیپلم در رشته تجربی در سال۱۳۶۸ با رتبه عالی درکنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شده و در سال۱۳۷۵ با مدرک دکتری پزشکی فارغ التحصیل گردید .پس از گذراندن خدمات با توجه به علاقه فراوان به رشته پوست با موفقیت در امتحان دستیاری این رشته پذیرفته و موفق به اخذ مدرک تخصصی پوست ،مو و زیبایی گردید.

دکتر ابوالفتح محرابیان

دکتر ابوالفتح محرابیان

متولد سال ۱۳۴۹ پس از اخذ دیپلم در رشته تجربی در سال۱۳۶۸ با رتبه عالی درکنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شده و در سال۱۳۷۵ با مدرک دکتری پزشکی فارغ التحصیل گردید .پس از گذراندن خدمات با توجه به علاقه فراوان به رشته پوست با موفقیت در امتحان دستیاری این رشته پذیرفته و موفق به اخذ مدرک تخصصی پوست ،مو و زیبایی گردید.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
تماس