لوگو دکتر محرابیان

021-88427630

۲۳ آبان۱۴۰۲

لیفت شقیقه با ژل: مزایا و عوارض + هزینه

فهرست مطالب

آیا احساس می‌کنید که ظاهر جوانانه‌تان در آینه به شما دلتنگی می‌دهد؟ آیا فکر می‌کنید که دور چشم‌هایتان چاله‌ای شده و ابروهایتان فرو رفته‌اند؟ شاید به شقیقه‌هایتان توجه نکنید زیرا در طول روز بر روی آنها قرار می‌گیرید، اما با تزریق ژلبه این نواحی، می‌توانید به صورتی طبیعی و جوانانه‌تری بپردازید و ابروها را لیفت کنید. پزشکان با بررسی شما، بهترین روش درمانی را برای شما توصیه خواهند کرد. در این مقاله، به مزایا، افراد مناسب، روش انجام، مراقبت‌های پس از درمان، خطرات و عوارض جانبی، و همچنین هزینه این روش اشاره خواهیم کرد. توجه داشته باشید که اگر قصد تزریق ژل به شقیقه‌هایتان را دارید، حتماً باید به یک پزشک ماهر و با تجربه در این زمینه مراجعه کنید. این کار خطرات و عوارض جانبی را کاهش داده و فرآیند بهبودی شما را نیز تسریع خواهد کرد.

مزایای لیفت شقیقه با ژل


مزایای لیفت شقیقه با ژل

در ادامه به برخی از مزایای قابل توجه این روش اشاره می‌ کنیم.

رسیدن به ظاهری جوان‌ تر

مزیت اصلی تزریق ژل به شقیقه رسیدن به ظاهری جوان‌ تر خواهد بود. با گذشت زمان و افزایش سن، چربی‌ های صورت تحلیل رفته و پخش می‌ شوند. افزایش سن باعث تحلیل رفتن حجم شقیقه‌ ها به سمت بخش‌های تحتانی صورت شده و با افزایش مجدد حجم این ناحیه می‌توان ظاهر جوان فرد را بازسازی کرد.

لیفت شقیقه بدون نیاز به عمل جراحی

از بین رفتن حجم شقیقه می‌ تواند باعث افتادگی ابرو و ایجاد ظاهری خسته، خشمگین، ناراحت و پیر شود. تزریق ژل به شقیقه می‌ تواند باعث لیفت این ناحیه و نهایتاً لیفت ابروها و جوانسازی صورت شود. همچنین می‌توان از بوتاکس نیز به عنوان یک درمان مکمل و به منظور از بین بردن خطوط ریز اطراف این مناطق استفاده کرد.

پر کردن فرو رفتگی‌ ها و بهبود شکل صورت

تزریق ژل به شقیقه می‌ تواند تعادل کلی صورت شما را بهبود بخشد. افرادی که تحت درمان با این روش قرار می‌ گیرند به صورت‌ هایی بیضی و قلبی شکل دست پیدا می‌ کنند که معمولاً برای خانم‌ ها جذاب است. آقایان نیز می‌ توانند با کمک این روش ظاهری قدرتمندتر و مردانه به صورت خود بدهند. این روش تغییرات گسترده‌ ای در صورت شما ایجاد نکرده و تنها با اضافه کردن حجم در ناحیه‌ شقیقه می‌ تواند فرم کلی صورت شما را به شکلی طبیعی بهبود بخشد. ایجاد تناسب بین شقیقه و گونه‌ ها توسط پزشک می‌ تواند ظاهری طبیعی، متقارن و هماهنگ را برای فرد به ارمغان بیاورد.

تزریق ژل به شقیقه ظاهری طبیعی خواهد داشت.

در حالی که بدبینی نسبت به عمل‌ های زیبایی در حال کم رنگ شدن است هنوز افرادی هستند که می‌ خواهند عمل خود را مخفی نگه دارند. تزریق ژل به شقیقه به شکل قابل توجهی شما را جوان‌تر کرده ولی نتایج آن به شکلی هستند که افراد در نگاه اول نمی‌ توانند انجام عمل زیبایی را تشخیص دهند. افرادی که این روش را انجام داده‌ اند معمولاً به دلیل داشتن ظاهری جوان و سرزنده توسط دوستان، همکاران و اعضای خانواده‌ خود تحسین شده ولی کسی متوجه انجام عمل زیبایی بر روی آنها نخواهد شد زیرا در عوض افراد فکر می‌ کنند که به دلیل خوابیدن بیشتر ظاهر شما خوشحال و سرزنده شده است.

عوارض جانبی خفیف و موقتی

همانند دیگر تزریقات، فیلر شقیقه نیز می‌تواند عوارض خفیف و موقتی به دنبال داشته باشد ولی نیازی به استراحت پس از درمان نخواهد داشت. پس از انجام تزریقات ممکن است شاهد تورم و قرمزی باشید. این عوارض به سرعت برطرف شده و نتیجه‌ درمان بلافاصله قابل مشاهده خواهد بود. پس از درمان می‌ توانید بلافاصله به انجام کارهای قبلی خود ادامه داده و به محل کار یا تحصیل خود بازگردید. البته توصیه می‌ شود که به مدت ۲۴ ساعت به منظور پیشگیری از ایجاد کبودی از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنید. همچنین توصیه می‌ شود که به مدت ۱ هفته به منظور جلوگیری از کند شدن روند بهبودی، از مصرف الکل خودداری کنید.

ماندگاری بالای فیلر شقیقه

تزریق ژل به شقیقه روشی دائمی نبوده ولی ماندگاری بالایی خواهد داشت. برخی از ژل‌ های مورد استفاده می‌ توانند تا ۲ سال و حتی بیشتر ماندگاری داشته باشند. پس از تجزیه‌ ژل می‌ توانید برای حفظ نتایج درمان تزریقات را تکرار کنید. در طی جلسه‌ مشاوره، پزشک ژل مناسب برای شما را مشخص کرده و ماندگاری حدودی آن را به شما خواهد گفت. بدین ترتیب می‌ توانید بر اساس نیاز خود برای انجام مجدد تزریقات برنامه ریزی کنید.

تزریق ژل به شقیقه تولید کلاژن در بدن را تحریک می‌ کند.

تزریق ژل به شقیقه حجم از دست رفته در این ناحیه و همچنین دور چشم را بازیابی کرده و تولید کلاژن توسط بدن را نیز تحریک می‌ کند که باعث ماندگاری بیشتر نتایج درمان خواهد شد.

می‌توان از تزریق ژل به همراه روش‌ های دیگر بدون جراحی استفاده کرد.

افراد به وفور از تزریق ژل به همراه دیگر روش‌های بدون جراحی استفاده می‌ کنند. علاوه بر تزریق ژل به شقیقه می‌ توانید این تزریقات را در نقاط دیگر نیز انجام دهید. با تزریق ژل به نواحی مختلف صورت می‌توانید حجم از دست رفته صورت را جبران کرده و ظاهری بی نقص پیدا کنید. توجه کنید که تناسب بین تزریقات شقیقه و گونه برای رسیدن به ظاهری طبیعی اهمیت زیادی خواهد داشت. به همین دلیل ممکن است پزشک مقداری ژل به گونه‌ های شما نیز تزریق کند تا ظاهری طبیعی‌ تر برای شما ایجاد شود.

افراد مناسب برای لیفت شقیقه با ژل


افراد مناسب برای لیفت شقیقه با ژل

اگر افتادگی شقیقه‌ها و ابروها و پلک‌های خود را متوجه شده‌اید، می‌توانید از روش تزریق ژل استفاده کنید. قبل از تصمیم‌گیری برای تزریق ژل، وضعیت سلامت شما باید مناسب باشد. همچنین، بهتر است مصرف سیگار را قطع کنید، زیرا سیگار باعث کند شدن فرآیند بهبودی پس از تزریقات می‌شود و علائم پیری مانند چین و چروک‌ها را تشدید می‌کند. قبل از تزریق ژل به شقیقه، لازم است مصرف داروهای ضد انعقاد مانند آسپرین و برخی از مکمل‌های غذایی را نیز قطع کنید. افرادی با آلرژی‌های شدید نیز ممکن است برای این روش مناسب نباشند. پیش از درمان، وضعیت سلامت و سوابق شما توسط پزشک بررسی شده و تعیین خواهد شد که آیا این روش برای شما مناسب است یا خیر.

از چه فیلرهایی برای لیفت شقیقه استفاده می‌ شود؟


از چه فیلرهایی برای لیفت شقیقه استفاده می‌ شود؟

طیف وسیعی از ژل‌ های تزریقی برای نیازهای مختلف افراد وجود دارند که به برخی از آن‌ ها اشاره خواهیم کرد:

بلوترو ولوم

نوعی ژل هیالورونیک اسید که برای افزایش حجم شقیقه‌ ها و دیگر نواحی صورت استفاده می‌ شود. ماندگاری این ژل به طور میانگین ۲ سال است.

ژوویدرم ولوما

نوعی فرمولاسیون خاص که برای افزایش حجم شقیقه به کار می‌ رود. ژوویدرم ولوما در مقایسه با ژوویدرم قوام بیشتری داشته و ماندگاری آن تا ۲ سال خواهد بود.

ژوویدرم

یک ژل هیالورونیک اسید معروف که به دلیل قوام نرم و ژله‌ای آن در بسیاری از نقاط صورت مورد استفاده قرار می‌ گیرد. ماندگاری این محصول بین ۶ ماه تا ۲ سال بوده که به محل تزریق و سرعت متابولیسم شما بستگی خواهد داشت.

رادیس

در این محصول از کلسیم هیدروکسی آپاتیت به منظور تحریک تولید کلاژن استفاده می‌ شود که آن را به روشی مؤثر برای لیفت بدون جراحی شقیقه تبدیل می‌ کند. ماندگاری این محصول به طور میانگین ۱۵ ماه خواهد بود.

تئوسیال

نوع دیگری از ژل‌ های هیالورونیک اسید که می‌ توان در شقیقه از آن استفاده کرد. معمولاً از فرمول‌های تئوسیال اولترادیپ، تئوسیال اولتیمیت یا RHA4 در این ناحیه توصیه می‌ شود. ماندگاری این محصول بین ۱ تا ۲ سال خواهد بود.

نحوه‌ لیفت شقیقه با تزریق ژل


نحوه لیفت شقیقه با تزریق ژل

اطلاع پزشک از اهداف و انتظارات شما از این روش اهمیت زیادی خواهد داشت. پس از گرفتن عکس‌ های قبل از درمان، مشخص شدن وضعیت سلامت شما و پر کردن فرم رضایت عمل، یک کرم بی حسی بر روی پوست شما زده می‌ شود. تزریقات تنها چند دقیقه زمان خواهند برد. با استفاده از سوزن‌ های بسیار نازک، ۵ تا ۱۰ تزریق در هر شقیقه انجام می‌ شود. پس از ماساژ ناحیه توسط پزشک می‌ توانید از کمپرس سرد بر روی آن استفاده کنید.

بهبودی پس از لیفت شقیقه با تزریق ژل


بهبودی پس از لیفت شقیقه با تزریق ژل

هر بیمار از نظر سرعت بهبود پس از لیفت شقیقه با ژل متفاوت خواهد بود. در صورت استفاده از حجم ژل بیشتر، طول دوره‌ بهبودی نیز طولانی‌تر خواهد بود. با وجود اینکه پزشکان از تکنیک‌ های پیشرفته‌ تزریق برای کاهش هر چه بیشتر کبودی استفاده می‌ کنند، این مشکل همچنان ایجاد شده و ممکن است شاهد تورم خفیف این ناحیه نیز باشید. استفاده از کمپرس یخ بلافاصله پس از درمان به مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت می‌ تواند کبودی و تورم را به طور قابل توجهی کاهش دهد. در اکثر روش‌های برجسته سازی شقیقه خطر کمی برای بروز کبودی وجود داشته ولی خطر بروز تورم متفاوت خواهد بود.

پس از تزریق ژل نیازی به استراحت نخواهید داشت و می‌ توانید ۲۴ ساعت پس از درمان به فعالیت‌ های عادی خود ادامه دهید. برخی از افراد با مدل دادن به موهای خود در دوره‌ بهبودی شقیقه‌ های خود را پوشانده و یا از کلاه استفاده می‌ کنند. با وجود اینکه بسیاری از افراد بلافاصله پس از درمان نتایج آن را مشاهده می‌ کنند، ظهور نتایج نهایی درمان احتمالاً به ۱ تا ۲ هفته زمان نیاز خواهد داشت. لازم است تا ۲ هفته پس از تزریقات مجدداً برای بررسی و معاینه به پزشک خود مراجعه کنید تا نتیجه‌ی درمان و عکس‌های قبل و بعد از درمان ارزیابی شوند.

خطرات و عوارض جانبی لیفت شقیقه با ژل


خطرات و عوارض جانبی لیفت شقیقه با ژل

همانند دیگر روش‌های درمانی همیشه خطراتی وجود خواهند داشت. شایع‌ترین عوارض مربوط به تزریق ژل کبودی و تورم هستند. کبودی و تورم در اثر آسیب به عروق خونی زیر پوست در اثر تزریقات ایجاد می‌ شوند. این عوارض در صورت بروز پس از ۴ تا ۷ روز برطرف خواهند شد.

موضوع عوارض جدی مرتبط با تزریق ژل در عروق، انسداد عروقی است که می‌تواند پیامدهای جدی داشته باشد. این مشکل در صورتی رخ می‌دهد که ژل به طور مستقیم در عروق خونی تزریق شود و باعث قطع جریان خون به بافت‌ها می‌شود که در نهایت باعث نکروز پوست و حتی کوری می‌شود. برخی از بیماران نگرانی کور شدن به دنبال تزریق ژل در مناطقی مانند بینی دارند. کوری زمانی رخ می‌دهد که ژل تزریق شده به عروق خونی حرکت کرده و به عصب بینایی دسترسی پیدا کند. همچنین، نکروز یا مرگ بافت پوست نیز به دلیل انسداد عروق و عدم رسیدن خون به بافت‌ها رخ می‌دهد.

داشتن دانش کافی درباره عروق خونی اهمیت بالایی در کاهش خطر کوری و نکروز پوست دارد. بنابراین، برای انجام این تزریقات باید به یک پزشک با تجربه مراجعه کنید. بیش از ۹۰ درصد از عوارض تزریق ژل در سالن‌های زیبایی و آرایشگاه‌ها رخ می‌دهد که مجوزهای لازم برای انجام این تزریقات را ندارند.

هزینه‌ لیفت شقیقه با ژل


هزینه‌ لیفت شقیقه با ژل

هزینه‌ این تزریقات به دو طریق محاسبه می‌شود: تعداد تزریقات انجام شده و یا ناحیه‌ مورد درمان. برای لیفت شقیقه نسبت به نواحی کوچک‌ تر مثل خطوط دور چشم ممکن است از تزریقات بیشتری استفاده شود. هزینه‌ این روش به تجربه‌ پزشک، نوع ژل مورد استفاده، موقعیت جغرافیایی و وسایل موردنیاز برای درمان نیز بستگی خواهد داشت. همچنین در نظر داشته باشید که شرکت‌ های بیمه این روش را پوشش نخواهند داد. البته برخی از پزشکان تسهیلاتی را برای تزریق ژل ارائه می‌ کنند که می‌ توانید در این باره سؤال کنید.

سؤالات متداول


تزریق ژل به شقیقه چه کاری انجام خواهد داد؟

بسیاری از ژل‌ های تزریقی می‌ توانند حجم شقیقه را افزایش داده و پوست را برجسته کنند. این کار پوست شما را کشیده و خطوط ریز اطراف شقیقه، چشم و پیشانی را از بین خواهد برد. ژل‌های هیالورونیک اسید برای انجام این روش مناسب خواهند بود چراکه این ماده به طور طبیعی در بدن تولید می‌ شود.

ماندگاری ژل در شقیقه چقدر خواهد بود؟

به طور میانگین فیلر شقیقه بین ۹ تا ۱۲ ماه ماندگاری خواهد داشت. این زمان به متابولیسم بیمار و محصولات مورد استفاده بستگی خواهد داشت.

آیا تزریق ژل دردناک است؟

تزریق ژل به شقیقه دردناک نخواهد بود. قبل از درمان از داروهای بی حسی برای شما استفاده شده و خود ژل نیز معمولاً به منظور کاهش هرگونه ناراحتی حاوی مقداری داروی بی حسی خواهد بود.

آیا ممکن است ژل شقیقه حرکت کند؟

زمانی که فیلر در محل خود جای گرفت احتمال حرکت آن پایین است. چیزی که احتمالاً شاهد آن هستید تخریب ژل و تغییرات ظاهری صورت در طی زمان خواهد بود. توصیه می‌شود که برای تکرار تزریقات به پزشک خود مراجعه کنید.

ژل شقیقه به کجا تزریق می‌ شود؟

تزریقات بی خطر ژل در ناحیه‌ی سوپرولترال حدقه‌ی چشم، حدوداً ۱ سانتیمتر زیر خط فیوژن تمپورال و حدود ۱ پهنای انگشت بالای مرز فوقانی زیگوما انجام می‌شوند تا خطری متوجه ورید میانی تمپورال نباشد.

چقدر ژل برای شقیقه لازم است؟

تخمین زده می‌شود که ۱ میلیلیتر برای این ناحیه کافی باشد. پس از تزریق نیم میلیلیتر ناحیه را بررسی کرده و در صورت نیاز مجدداً تزریق کنید.

پس از تزریق چگونه بخوابم؟

به مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت پس از تزریقات سعی کنید به پشت بخوابید. پس از آن می‌توانید بدون نگرانی در مورد ژل به پهلو نیز بخوابید.

دکتر ابوالفتح محرابیان

دکتر ابوالفتح محرابیان

متولد سال ۱۳۴۹ پس از اخذ دیپلم در رشته تجربی در سال۱۳۶۸ با رتبه عالی درکنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شده و در سال۱۳۷۵ با مدرک دکتری پزشکی فارغ التحصیل گردید .پس از گذراندن خدمات با توجه به علاقه فراوان به رشته پوست با موفقیت در امتحان دستیاری این رشته پذیرفته و موفق به اخذ مدرک تخصصی پوست ،مو و زیبایی گردید.

دکتر ابوالفتح محرابیان

دکتر ابوالفتح محرابیان

متولد سال ۱۳۴۹ پس از اخذ دیپلم در رشته تجربی در سال۱۳۶۸ با رتبه عالی درکنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شده و در سال۱۳۷۵ با مدرک دکتری پزشکی فارغ التحصیل گردید .پس از گذراندن خدمات با توجه به علاقه فراوان به رشته پوست با موفقیت در امتحان دستیاری این رشته پذیرفته و موفق به اخذ مدرک تخصصی پوست ،مو و زیبایی گردید.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
تماس با ما