لوگو دکتر محرابیان

021-88427630

لیفت پلک چشم با هایفوتراپی: مزایا و هزینه

فهرست مطالب

جراحی بلفاروپلاستی برای سال های زیادی تنها روش برای لیفت پلک بود. در حال حاضر لیفت پلک با هایفوتراپی یک روش بسیار خوب و جایگزینی برای کسانی است که ترجیح می دهند تحت عمل جراحی زیبایی سنتی قرار نگیرند. هایفوتراپی یک روش درمانی برای لیفت و سفت کردن هر دو پلک بالا و پایین است. این روش درمانی روز به روز محبوب تر می شود چون در مقایسه با روش های جراحی مرسوم یا روش های درمانی سنتی تر دوران نقاهت و عوارض بسیار جانبی کمتری دارد. در این مقاله شما می توانید با مزایا، نحوه درمان، خطرات و عوارض جانبی لیفت پلک با هایفوتراپی آشنا شوید. برای هایفوتراپی باید به یک پزشک با تجربه و ماهر مراجعه کنید تا خطرات، عوارض جانبی و دوران نقاهت شما کاهش یابد.

مزایای لیفت پلک با هایفوتراپی


مزایای لیفت پلک با هایفوتراپی

لیفت پلک با هایفوتراپی مزایای زایادی دارد که عبارتند از:

 • باعث ایجاد کلاژن می شود.
 • اکسیژن رسانی به پوست را افزایش می دهد.
 • بافت را از داخل به بیرون بازسازی می کند.
 • افتادگی پلک را لیفت و سفت می کند.
 • شلی پوست پلک را بهبود می بخشد.
 • بدون نیاز به تزریق، جراحی و درد
 • نتیجه طبیعی
 • درد بسیار خفیف
 • بدون خطرات جراحی
 • بدون دوارن نقاهت

لیفت پلک با هایفوتراپی برای چه کسانی مناسب است؟


لیفت پلک با هایفوتراپی برای چه کسانی مناسب است؟

لیفت پلک با هایفوتراپی برای کسانی که قبلا درمان های بدون نسخه چین و چروک را امتحان کرده اند و به نتایج دلخواه نرسیده اند می توانند مناسب باشد. برخی از بیماران هایفوتراپی را در کنار جراحی انجام می دهند تا درمان آنها نتیجه بهتری داشته باشد. قبل از درمان حتما درباره خطرات احتمالی و سایر موارد با پزشکتان صحبت کنید.

هایفوتراپی برای افراد زیر 18 سال، زنان باردار و شیرده مناسب نیست. بیمارانی که دارای ایمپلنت های فلزی، ضربان ساز و اختلالات خونی هستند یا به پلک هایشان سیلیکون تزریق کرده اند نباید هایفوتراپی انجام دهند. در صورتی که داروهای خاصی مانند رقیق کننده های خون استفاده می کنید ممکن است هایفوتراپی برای شما مناسب نباشد. قبل از هایفوتراپی درباره داروها یا مکمل هایی که مصرف می کنید با پزشکتان صحبت کنید چون ممکن است مصرف آنها با هایفوتراپی تداخل داشته باشد.

مراحل لیفت پلک با هایفوتراپی


مراحل لیفت پلک با هایفوتراپی

برای لیفت پلک با هایفوتراپی ابتدا پوست شما تمیز شده و ژل اولتراسوند روی پوست اعمال می شود. سپس با استفاده از یک ابزار خاص امواج اولتراسوند به زیر پوست شما فرستاده می شود. پروب اولتراسوند به طور یکنواخت روی نواحی تحت درمان یعنی پلک ها حرکت می کند تا امواج اولتراسوند متمرکز با شدت بالا را به بافت های زیرین منتقل کند. مراحل لیفت پلک با هایفوتراپی بدون آسیب به پوست انجام می شود.

هایفوتراپی برای لیفت پلک یک روش غیرجراحی است که با استفاده اولتراسوند، پوست شل یا افتادگی پلک را بدون نیاز به دوران نقاهت بالا می برد. این روش تنها درمان غیر تهاجمی است که می تواند ساختارهای عمقی زیر پوست که در جراحی زیبایی درمان می شوند را بدون ایجاد برش یا آسیب به پوست درمان کند. مدت زمان درمان با توجه به ناحیه تحت درمان بین 30 دقیقه تا 2.5 ساعت طول می کشد.

تعداد جلسات هایفوتراپی برای لیفت پلک


تعداد جلسات درمانی مورد نیاز بستگی به پوست پلک شما دارد. به طور کلی بعد از یک جلسه درمانی شما شاهد نتایج چشمگیری خواهید بود. البته ممکن است بعد از 8 تا 12 ماه نیاز به یک جلسه درمانی ترمیمی داشته باشید. پزشک ممکن است برای تقویت رشد و بازسازی کلاژن محصولات آرایشی خاصی را برای شما تجویز کند.

دوران نقاهت بعد از هایفوتراپی پلک


دوران نقاهت بعد از هایفوتراپی پلک

بعد از هایفوتراپی پزشک محصولات مراقبتی خاصی را به شما می دهد. در دوران نقاهت برای به حداکثر رساندن نتایج درمان و کاهش خطر عوارض جانبی باید به نکات خاصی توجه کنید:

 • بعد از هایفوتراپی دچار تورم خفیفی می شوید و نقاط ریزی روی پلک شما ایجاد می شوند. این نقاط ریز در نهایت پوسته پوسته می شوند و بعد از حدود یک هفته می ریزند. وقتی که این نقاط روی پوست شما ایجاد می شوند آنها را نخارانید، ناحیه مورد نظر را تمیز و خشک نگه دارید و برای شستشو از آب گرم استفاده کنید. برای کاهش تورم می توانید از کمپرس سرد استفاده کنید. تورم یکی از عوارض شایع بعد از هایفوتراپی است و در عرض یک تا سه روز برطرف می شود.
 • بهتر است تا شش هفته بعد از درمان از کرم ضد آفتاب با SPF بالا استفاده کنید و در طول دوران نقاهت از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید خودداری کنید.
 • از قرار دادن چسب زخم در ناحیه مورد نظر خودداری کنید.
 • قبل از افتادن پوسته های اضافی از مصرف کرم های غیر ضروری در ناحیه مورد نظر خودداری کنید.
 • از انجام فعالیت ها و قرار گرفتن در محیط هایی که ممکن است باعث عفونی شدن ناحیه درمان شود خودداری کنید. به عنوان مثال از شنا کردن یا رفتن به سونا جدا خودداری کنید. شاید لازم باشد تا چند روز فعالیت های بدنی تان را محدود کنید تا درمان تاثیر کامل خود را نشان دهد. بعد از درمان مممکن است نتایج اولیه قابل مشاهده باشند اما با افزایش تولید کلاژن و سفت شدن پوست پلک نتایج نهایی قابل مشاهده خواهند بود.

خطرات و عوارض جانبی لیفت پلک با هایفوتراپی


بعد از درمان بلافاصله می توانید فعالیت های عادی خود را ار سر بگیرید چون هایفوتراپی آسیبی به لایه های بالایی پوست شما وارد نمی کند. در برخی موارد ممکن است بیمار دچار قرمزی یا تورم خفیف شود که به سرعت برطرف می شوند. همچنین ممکن است تا حدی احساس گزگز خفیف داشته باشید که تا چند هفته ادامه دارد. در موارد نادر برخی بیماران دچار کبودی و بی حسی موضعی می شوند که یک عارضه موقت است. همه این عوارض بعد از چند روز برطرف می شوند. سایر عوارض جانبی هایفوتراپی پلک عبارتند از:

 • درد یا بی حسی
 • آسیب های عصبی
 • خارش
 • جوش
 • کبودی
 • عفونت
 • مشکلات تنفسی یا مشکل در غذا خوردن
 • افتادگی ابروها یا پلک ها
 • جای زخم
 • هایپرپیگمانتاسیون (دراثر لایه برداری با لیزر)

هزینه های لیفت پلک با هایفوتراپی


هزینه های لیفت پلک با هایفوتراپی

با توجه به اینکه لیفت پلک با هایفوتراپی یک عمل زیبایی محسوب میشود شرکت های بیمه هزینه های آن را پوشش نمی دهند بنابراین بهتر است قبل از درمان درباره هزینه ها با پزشکتان صحبت کنید چون ممکن است شرایط خاصی را برای آسان تر کردن پرداخت هزینه ها در نظر گرفته باشند. لیفت پلک با هایفوتراپی به استراحت نیاز ندارد اما ممکن است پزشک شما توصیه کند برای مدت خاصی دست از کار بکشید. هزینه های دقیق درمان به ناحیه درمان یعنی پلک ها، پزشک و موقعیت جفرافیایی کلینیک بستگی دارد.

سوالات پرتکرار


آیا می توان از هایفوتراپی برای لیفت پلک ها استفاده کرد؟

لیفت پلک با هایفوتراپی یک روش درمانی پیشرفته است که برای لیفت و سفت کردن هر دو پلک بالا و پایین استفاده می شود.

هایفوتراپی پلک چقدر طول می کشد؟

جلسات درمانی هایفوتراپی هر 3 تا 8 هفته یکبار انجام می شود. فاصله بین جلسات به پوست پلک شما این فرصت را می دهد تا بهبود یابد. بعد از دور اول درمان نتایج تا یک سال ماندگار خواهند بود. توصیه می شود که برای حفظ نتایج درمان سالانه یک جلسه ترمیمی داشته باشید.

آیا لیفت پلک با هایفوتراپی دردناک است؟

لیفت پلک با هایفوتراپی یک روش بدون درد و غیر تهاجمی است که باعث جوانسازی عمیق پوست می شود و نتایج بسیار خوبی دارد.

دکتر ابوالفتح محرابیان

دکتر ابوالفتح محرابیان

متولد سال ۱۳۴۹ پس از اخذ دیپلم در رشته تجربی در سال۱۳۶۸ با رتبه عالی درکنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شده و در سال۱۳۷۵ با مدرک دکتری پزشکی فارغ التحصیل گردید .پس از گذراندن خدمات با توجه به علاقه فراوان به رشته پوست با موفقیت در امتحان دستیاری این رشته پذیرفته و موفق به اخذ مدرک تخصصی پوست ،مو و زیبایی گردید.

دکتر ابوالفتح محرابیان

دکتر ابوالفتح محرابیان

متولد سال ۱۳۴۹ پس از اخذ دیپلم در رشته تجربی در سال۱۳۶۸ با رتبه عالی درکنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شده و در سال۱۳۷۵ با مدرک دکتری پزشکی فارغ التحصیل گردید .پس از گذراندن خدمات با توجه به علاقه فراوان به رشته پوست با موفقیت در امتحان دستیاری این رشته پذیرفته و موفق به اخذ مدرک تخصصی پوست ،مو و زیبایی گردید.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
تماس