لوگو دکتر محرابیان

021-88427630

۲۳ آبان۱۴۰۲

لیفت گونه با هایفوتراپی: مزایا، نحوه انجام و هزینه

فهرست مطالب

در فرایند لیفت گونه، پوست، عضلات و چربی گونه به صورت همزمان لیفت می‌شوند. همانطور که پیری پیش می‌رود، پوست تدریجاً خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد و عضلات و چربی زیرگونه شروع به حرکت به سمت پایین می‌کنند. لیفت گونه این افتادگی را کاهش داده و خطوط لبخند در هر دو سمت صورت را صاف می‌کند. جابجایی بافت نرم گونه به بالاتر، به رفع گودی زیر چشم نیز کمک می‌کند. نتیجه لیفت گونه، ظاهری جوان‌تر و پوستی بشاشتر است. برای انجام این کار، روش‌های متعددی وجود دارد، و یکی از روش‌های رایج، هایفوتراپی است. در هایفوتراپی، از انرژی مافوق صوت متمرکز برای هدفگیری لایه‌های زیرسطحی پوست گونه استفاده می‌شود. انرژی مافوق صوت باعث گرم شدن سریع بافت می‌شود و وقتی سلول‌های منطقه هدف به دمای خاصی می‌رسند، آسیب عصبی رخ می‌دهد. این آسیب سلولی، به طور غیرمنتظره، تولید بیشتر کلاژن را آغاز می‌کند. افزایش تولید کلاژن، منجر به پوستی سفت‌تر و کمتر چروک خواهد شد. به دلیل تمرکز انرژی مافوق صوت در فرکانس بالا بر روی محل خاصی در زیر پوست گونه، لایه‌های بالایی پوست و بافت‌های مجاور آسیب نمی‌بینند. در این مقاله، به مزایا، روش انجام، دوره بازیابی، خطرات و عوارض جانبی لیفت گونه با هایفوتراپی پرداخته خواهد شد. باید توجه داشت که برای انجام لیفت گونه، بهتر است به یک پزشک ماهر و مجرب مراجعه کنید که به خوبی با روش انجام و مدیریت مشکلات آشنا است. پزشک ماهر، احتمال بروز خطرات و عوارض جانبی و همچنین دوره بازیابی را کاهش خواهد داد.

مزایای لیفت گونه با هایفوتراپی


مزایای لیفت گونه با هایفوتراپی

هایفوتراپی به عنوان یک روش بدون جراحی لیفت گونه با افزایش محبوبیت چشمگیری در چند سال گذشته مواجه شده و از همین رو تعداد فرایندهای انجام شده به کمک این روش هم افزایش یافته است.

هایفوتراپی، مزایای زیبایی بسیاری دارد که از آن جمله عبارتند از:

 • کاهش چین و چروک گونه ها
 • سفت شدگی پوست آویزان گونه ها
 • لیفت گونه
 • افزایش کانتور خط چانه
 • هموارسازی پوست گونه
 • کمک به بازیابی ظاهری جوان، با دوره نقاهت حداقلی
 • ساده ترین و کوتاهترین دوره ریکاوری
 • بهبود خاصیت ارتجاعی پوست گونه ها

مقایسه هایفوتراپی و جراحی لیفت گونه


در حالی که هزینه و خطرات لیفت گونه با هایفوتراپی در مقابل جراحی لیفت صورت بسیار کمتر است، اما ماندگاری آن نیز کمتر است و احتمالا به تجدید نیاز پیدا می کند. خلاصه ای از تفاوت های عمده میان روش ها را در جدول زیر آورده ایم:

تهاجمی هزینه دوره ریکاوری خطرات کارآمدی ماندگاری
هایفوتراپی غیرتهاجمی؛ بدون برش ارزانتر از جراحی لیفت گونه    _ قرمزی و تورم خفیف ۹۴ درصد افراد، بهبود لیفت پوست در سه ماهه اول بعد از ویزیت پزشک را گزارش کردند. بهبود ظاهر معمولا حداقل تا ۶ ادامه پیدا می کند. احتمالا نیاز باشد تا در صورت بروز مجدد نشانه های پیری، اقدام به هایفوتراپی نمایید.
جراحی لیفت صورت فرایندی تهاجمی که به برش و بخیه نیاز دارد. گران ۲ تا ۴ هفته
 • خطرات بیهوشی
 • خونریزی
 • عفونت
 • انعقاد خونی
 • درد و جای زخم
 • ریختن مو در قسمت برش
۹۷.۸ درصد افراد، بهبود ظاهر بعد از یک سال را خیلی خوب و فراتر از حد انتظار توصیف کردند. ماندگاری نتایج جراحی، طولانی مدت است. ۶۸.۵ درصد از افراد، بهبود صورت گرفته بعد از جراحی را بسیار خوب و فراتر از حد انتظار توصیف کردند.

افراد مناسب لیفت گونه با هایفوتراپی


افراد مناسب لیفت گونه با هایفوتراپی

لیفت گونه با هایفوتراپی معمولا برای اصلاح افتادگی انباشت چربی صورت انجام می شود که منجر به از دست رفتن حجم و گود افتادن زیر چشم و عمیق شدن خط لبخند کشیده شده از کنار بینی تا گوشه لب شده است. این تغییرات معمولا قبل از تغییر در خط استخوان فک رخ می دهد، بنابراین افرادی که لیفت گونه با هایفوتراپی انجام داده اند از بیمارانی که لیفت صورت سنتی انجام داده اند جوان تر هستند. آنها معمولا در دهه سوم یا میانه و انتهای دهه چهارم زندگیشان هستند و می خواهند از پیری بیشتر جلوگیری کنند. خاصیت ارتجاعی پوست گونه، فاکتور مهمی است و بیماران جوان تر بیشتر از این ویژگی برخوردارند که به ماندگاری بیشتر نتایج منجر می‌شود. مهم است که برای تعیین بهترین روش دستیابی به اهدافتان، حداقل با دو جراح زیبایی دارای بورد تخصصی مشورت کنید.

روش لیفت گونه با هایفوتراپی


روش لیفت گونه با هایفوتراپی

هیچ آماده سازی به خصوصی برای انجام فرایند هایفوتراپی نیاز نیست. باید آرایش و تمامی محصولات مراقبتی پوستتان را از جایی که تحت درمان قرار می گیرد، پاک کنید.

از جلسه هایفوتراپی چه انتظاری داشته باشیم:

 • پزشک ابتدا محل درمان مانند گونه را پاک می کند.
 • آنها ممکن است یک کرم بی حسی موضوعی را قبل از شروع فرایند بر روی گونه بمالند.
 • سپس یک ژل بر روی گونه مالیده می شود.
 • ابزار هایفوتراپی بر روی پوست صورت قرار داده می شود.
 • پزشک با کمک تصویر ناشی از دستگاه مافوق صوت، تنظیمات درست دستگاه را اعمال می کند.
 • به کمک پالس های کوتاه در مدت زمان ۳۰ تا ۹۰ دقیقه ای، انرژی اولتراسوند به محل مورد نظر اعمال می شود.
 • دستگاه از روی محل برداشته می شود.

اگر به جلسات بیشتری نیاز باشد، جلسه بعدی مراجعه نیز هماهنگ می شود.

دوره ریکاوری بعد از لیفت گونه با هایفوتراپی


دوره ریکاوری بعد از لیفت گونه با هایفوتراپی

در طول جلسات هایفوتراپی، ممکن است با کمی سوزش و درد روبرو شوید. برخی افراد این تجربه را با امواج الکتریکی کوچک، خراشیدن پوست یا گرمایش و قلقلک توصیف می‌کنند. اگر نگران درد هستید، ممکن است پزشک قبل از جلسه مصرف آستامینوفن یا داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی مانند ایبوپروفن را توصیه کند. قرمزی و تورمی که پس از جلسه درمان رخ می‌دهد، طبیعی است و با گذشت چند ساعت از بین می‌رود. شما می‌توانید بلافاصله به خانه برگردید و به کارهایتان ادامه دهید.

خطرات و عوارض جانبی لیفت گونه با هایفوتراپی


علیرغم درد و سوزش اندکی که برخی بعد از جراحی تجربه می کنند، عوارض جانبی اندکی برای لیفت گونه با هایفوتراپی گزارش شده است.

برخلاف گزارشاتی از بروز موارد زیر، هیچ عارضه جانبی جدی برای این درمان وجود ندارد:

 • تورم
 • بیحسی
 • قرمزی
 • کبودی
 • جوش های بنفش کبود

یافته های محققین نشان دهنده آن است که بعضی از بیمارانی که تحت هایفوتراپی قرار گرفته اند، با درد بعد از جلسه درمان مواجه شدند، اما بعد از گذشت ۴ هفته و بدون هرگونه درمان، نشانی از این مشکل باقی نمانده است.

هزینه لیفت گونه با هایفوتراپی


هزینه لیفت گونه با هایفوتراپی

اختلاف چشمگیری در لیفت صورت توسط جراحی و استفاده از هایفوتراپی وجود دارد. نهایتا هزینه فرایند به ناحیه تحت درمان و موقعیت جغرافیایی محل زندگی و همچنین تعداد جلسات مورد نیاز تا دستیابی به نتایج مطلوب بستگی دارد. باید برای برآورد دقیق تر هزینه لیفت گونه با هایفوتراپی، با یک متخصص هایفوتراپی در نزدیکی محل زندگیتان تماس بگیرید و باید بدانید که هزینه هایفوتراپی تحت پوشش بیمه نیست.

نکات پایانی


هایفوتراپی یک گزینه ایمن، موثر و غیرتهاجمی برای سفت کردن پوست صورت است که نباید آن را نادیده گرفت. مقایسه با لیفت گونه از طریق جراحی، مزایای قابل توجهی را به همراه دارد. در هایفوتراپی، هیچ برش، جای زخم یا نیاز به آزمایش وجود ندارد و دوره بازیابی نیز لازم نیست. هزینه هایفوتراپی نیز به نسبت لیفت گونه توسط جراحی بسیار کمتر است. اکثر افراد در نهایت پس از سه ماه به نتایج نهایی دست پیدا می‌کنند. اگر شما به دنبال یک روش سریع، بدون درد و غیرتهاجمی هستید، هایفوتراپی بهترین راه حل است و در مقایسه با لیفت صورت توسط جراحی، بسیار مناسب محسوب می‌شود. با این حال، باید به خاطر داشت که هایفوتراپی یک معجزه در مقابل پیری نیست. بهترین نتایج این روش در بیمارانی مشاهده می‌شود که با افتادگی خفیف یا متوسط پوست گونه روبرو هستند و ممکن است نیاز به تکرار فرایند هر یک یا دو سال باشد وقتی که نشانه‌های پیری دوباره ظاهر می‌شوند. در صورتی که سن شما بالاتر است و با چین و چروک و افتادگی شدید پوست گونه روبرو هستید، نباید انتظار داشت که با هایفوتراپی، تمامی مشکلات پوست را برطرف کنید.

سوالات متداول


ماندگاری لیفت گونه با هایفوتراپی چقدر است؟

بعد از لیفت گونه با هایفوتراپی ممکن است با کمی تورم مواجه شوید، اما بهترین نتایج را بعد از دو تا سه ماه خواهید دید. بدنتان تا شش ماه بعد از جلسه درمان به ساخت کلاژن ادامه می دهد و نتیجه آن هم تا ۲ الی سه سال باقی می ماند.

آیا هایفوتراپی باعث کوچکتر شدن گونه می شود؟

اگر از ابزار و روش مناسب در هایفوتراپی استفاده شود، می تواند منجر به کاهش اندکی در چربی های گونه شود. چربی اضافی صورت را می توان با اجرای درست فرایند هایفوتراپی از بین برد.

آیا هایفوتراپی باعث آسیب به پوست صورت می شود؟

با توجه به هدف گرفتن بافت زیرسطحی پوست گونه توسط انرژی اولتراسوند، هایفوتراپی روشی ایمن محسوب می شود. بنابراین بیماران می توانند مطمئن باشند که هایفوتراپی منجر به آسیب به لایه های بالایی پوست گونه نمی شود.

آیا قبل از لیفت گونه با هایفوتراپی می توان آرایش کرد؟

لازم است تا از روز قبل از انجام هایفوتراپی، مصرف مواد آرایش و مرطوب کننده را کنار بگذارید. بنابراین با فرض سلامت شما و نداشتن سابقه پزشکی که شاید در فرایند اختلال ایجاد کند، بهتر است که در روز هایفوتراپی، کمی زودتر به مرکز درمان مراجعه کنید.

دکتر ابوالفتح محرابیان

دکتر ابوالفتح محرابیان

متولد سال ۱۳۴۹ پس از اخذ دیپلم در رشته تجربی در سال۱۳۶۸ با رتبه عالی درکنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شده و در سال۱۳۷۵ با مدرک دکتری پزشکی فارغ التحصیل گردید .پس از گذراندن خدمات با توجه به علاقه فراوان به رشته پوست با موفقیت در امتحان دستیاری این رشته پذیرفته و موفق به اخذ مدرک تخصصی پوست ،مو و زیبایی گردید.

دکتر ابوالفتح محرابیان

دکتر ابوالفتح محرابیان

متولد سال ۱۳۴۹ پس از اخذ دیپلم در رشته تجربی در سال۱۳۶۸ با رتبه عالی درکنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شده و در سال۱۳۷۵ با مدرک دکتری پزشکی فارغ التحصیل گردید .پس از گذراندن خدمات با توجه به علاقه فراوان به رشته پوست با موفقیت در امتحان دستیاری این رشته پذیرفته و موفق به اخذ مدرک تخصصی پوست ،مو و زیبایی گردید.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
تماس با ما