لوگو دکتر محرابیان

021-88427630

مزوتراپی مو: تقویت و پرپشت کردن موهای کم پشت و ضعیف با مزوتراپی

فهرست مطالب

مزوتراپی یکی از روش‌های زیبایی شناسی مدرن است و به دلیل راندمان بالا و سرعت بروز نتایج محبوبیت زیادی پیدا کرده است. این روش بسیار کم هزینه است زیرا فقط به سرنگ ، دارو و یک پزشک ماهر نیاز دارد. مزوتراپی نوعی جراحی پوست نیست اما هنوز تحت درمان با جوان سازی بالینی قرار دارد که برای معالجه نواحی مشکل دار در صورت و بدن در نظر گرفته می شود. این روش درمانی تا حدی برای درمان ریزش مو ، درمان طاسی و رشد مجدد مو نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین این روش برای جوان سازی صورت ، گردن و زیر چشم استفاده می شود.

نمای کلی ریزش مو


نمای کلی ریزش مو

زن و مرد هر دو به موهای خود اهمیت می‌دهند. روش‌های درمانی و نگهداری زیادی برای بهبود کیفیت مو ، زیباتر شدن و براق تر شدن آن و جلوگیری از ریزش مو وجود دارد. بیایید ابتدا با هم به بررسی علل ریزش مو بپردازیم:

طاسی الگوی مردانه ، که به آن آلوپسی نیز گفته می شود. آلوپسی نامی است که بعد از نازک شدن ، ضعیف شدن مو در تاج سر ، ناحیه راس و ناحیه کناری و جلو سر شروع به ریزش مو می‌کند. با گذشت زمان ، این ریزش مو در یک منطقه بزرگ تر گسترش می‌یابد. مو فقط روی ناخن ، در وسط قسمت جلویی قرار می‌گیرد و با گذشت هر روز طاسی افزایش می‌یابد. طاسی مردانه از دهه 20 شروع می شود و تا سن 35 سالگی به سرعت ادامه می‌یابد. با این حال ، به طور کلی در آن سن مورد توجه قرار نمی‌گیرد و با ریزش مو به مرور زمان ، مشکل به ابعاد جدی می‌رسد. ریزش موی الگوی مردانه به دلیل عوامل ژنتیکی رخ می‌دهد.

اگر ریزش مو ژنتیکی دارید ، حتماً باید از درمان‌های مو برای محافظت از موهای موجود استفاده کنید.

الگوی زنانه ریزش مو یک دوره متفاوت دارد. با توجه به فاکتور ژنتیکی ، ریزش موی الگوی زنانه متفاوت است. ریزش مو در خانم‌ها بعد از بلوغ، بعد از زایمان یا در دوران یائسگی ظاهر می شود. در مقایسه با ریزش مو با الگوی مردانه ، ریزش مو زنانه کمتر است. در حالی که طاسی در مردان مورد زیاد مورد سوال قرار می‌گیرد، اما در زنان این موضوع بسیار نادر است.

مزایای مزوتراپی


مزایای مزوتراپی

 • جلسه مزوتراپی زمان کمتری می‌گیرد ، چیزی در حدود 15 تا 30 دقیقه.
 • به نظر می‌رسد این روند برای یک جلسه مفرد مقرون به صرفه است.
 • مزوتراپی فولیکول‌های مو را تقویت می‌کند.
 • عوارض جانبی و درد و ناراحتی بسیار کم در روش مزوتراپی وجود دارد.
 • مزوتراپی به تقویت فولیکول‌های مو کمک می‌کند زیرا مواد تزریقی باعث تقویت فولیکول‌های مو می‌شوند.
 • بعد از انجام عمل مزوتراپی ، فرد می‌تواند پس از اتمام جلسه ، به زندگی عادی خود برگردد زیرا این روش نیازی به بیهوشی عمومی ندارد.
 • مزوتراپی به افزایش جریان گردش خون در پوست سر کمک می‌کند.
 • بیماران در هنگام تزریق مزوتراپی هیچ دردی متحمل نمی‌شوند.

چه کسانی کاندیداهای خوبی برای انجام مزوتراپی هستند؟


استفاده از مزوتراپی را می‌توان در نظر گرفت و نتایج موفقی در موارد ریزش مو ، استعداد ژنتیکی ریزش مو و ریزش مو با موارد ناگهانی ریزش مو ثانویه در رژیم غذایی به دست آورد. علاوه بر این ، اگر فرد از موهای ضعیف و فرسوده شکایت داشته باشد و رشد مو کند باشد ، مزوتراپی گزینه مناسبی است. محدودیت سنی برای مزوتراپی وجود ندارد.

موارد عدم استفاده در مزوتراپی شامل چه مواردی است؟


مزوتراپی برای خانم‌های شیرده ، بیماران مبتلا به سرطان یا دیابت قندی و افرادی که داروهای رقیق کننده خون مصرف می‌کنند انجام نمی‌شود. اگر فردی تصمیم به انجام مزوتراپی داشته باشد ، پزشکان آن‌ها لزوماً باید در مورد داروهایی که به طور فعال استفاده می‌کنند و بیماری‌های قبلی و موجود اطلاع داشته باشند.

مزوتراپی چگونه کار می‌کند؟


مزوتراپی چگونه کار می‌کند؟

مزوتراپی با استفاده از یک سری تزریق در لایه‌های میانی و پایین پوست برای به حالت تعلیق رساندن انتشار چربی و سلولیت انجام می شود. محلول تزریق شده ممکن است شامل مواد معدنی، بی حس کننده ، ویتامین‌ها یا مواد شیمیایی دیگر باشد. اما معمولاً بستگی به فرمول پزشک شما دارد. این مواد شیمیایی با هم کار می‌کنند تا ابتدا سلول‌های چربی را فلج و سپس به طور کامل از بین ببرد. به طور کلی مزوتراپی با استفاده از روش‌های درمانی اضافی ، سلول‌های مرده را از لایه‌های پایین پوست خارج می‌کند.

مزوتراپی تمایل دارد که با اتصال سلول‌های چربی به بافت عضلانی، به روش تکمیلی عمل کند تا سرعت سوخت و ساز این سلول‌ها که بدن به طور طبیعی آن‌ها را می‌سوزاند، را افزایش دهد. تمام پزشکانی که از مزوتراپی استفاده می‌کنند ، فرمول متفاوتی از مواد شیمیایی و مواد معدنی را برای حل سلول‌های چربی به کار می‌گیرند. از این رو نتیجه هر روشی متفاوت است و به این ترتیب قادر به نمایش سطح مشابه نتایج رضایت بخش نیستند.

فرآیند و پروسه عمل


فرآیند و پروسه عمل

خود روش درمانی که توسط متخصص انجام می شود بسته به مساحت منطقه مورد نظر ، بین 10 تا 30 دقیقه طول می‌کشد.

در طول درمان ، مقدار کمی از محلول مزوتراپی به طور مستقیم در پوست سر به وسیله سوزن تزریق می شود. در حالی که داروهای خوراکی قبل از جذب شدن در جریان خون باید از دستگاه گوارش عبور کنند ، در مزوتراپی داروها و مواد مورد نظر مستقیماً به فولیکول‌ها تحویل داده می شود. این روش تأثیرات مواد دارویی را چند برابر می‌کند و می‌تواند نتایج مؤثرتری نسبت به راه حل‌های خوراکی یا موضعی به تنهایی ارائه دهد.

تعداد جلسات


معمولاً حداقل 10 جلسه برای تحریک رشد مو لازم است. توصیه می‌کنیم هر دو هفته یکبار و طی 2-3 ماه اول یک دوره فشرده از درمان را شروع کنید. تعداد جلسات پس از آن به تدریج کاهش می‌یابد و نتایج جوان سازی مو سپس بعد از 2-3 ماه آشکار می شود. به منظور حفظ نتایج ، درمان‌های نگهداری به طور کلی هر 2 تا 3 ماه یکبار مورد نیاز است.

تفاوت بین مزوتراپی و پی آر پی


 • تزریق مزوتراپی در لایه میانی پوست انجام می شود ، در حالی که پی آر پی بر روی لایه ای از پوست که نیاز به درمان دارد ، تزریق می شود.
 • در روش پی آر پی مواد تزریقی از خون خود بیمار گرفته می شود ، اما در تزریق مزوتراپی ویتامین‌ها ، آنزیم‌ها ، مواد معدنی و داروهای سفارشی استفاده شده است.
 • پس از کاشت مو ، پی آر پی می‌تواند برای تقویت بهبودی استفاده شود. اما مزوتراپی با هر روش کاشت مو دیگر قابل استفاده نیست.
 • پی آر پی شامل چندین ماده تزریقی است ، در حالی که مزوتراپی فقط شامل تزریق اسید هیالورونیک است.
 • با مزوتراپی ، بیمار به حدود پنج تا هشت جلسه نیاز خواهد داشت ، در حالی که پی آر پی فقط به هفت تا ده جلسه نیاز دارد.
 • مزوتراپی دارای زمان بستری است ، در حالی که هیچ زمانی برای بستری نیاز ندارد.
 • معمولاً مزوتراپی ارزان تر از پی آر پی است

تکنیک‌های مزوتراپی و پی آر پی چگونه با کاشت مو مقایسه می‌شوند؟


عمل جراحی مزوتراپی ، پی آر پی و کاشت مو از لحاظ اجرای آن‌ها و داروهای حاوی آن‌ها متفاوت است. در غیر این صورت ، همه آن‌ها به یک هدف خدمت می‌کنند. مدت زمان اجرا نیز متفاوت است.

قبل از عمل جراح شما از سر شما عکس می‌گیرد و همین کار را نیز بعد از عمل انجام می‌دهید. این کار به گونه ای انجام می شود که تفاوت بین قبل و بعد از عمل را به شما نشان می‌دهد. اما این به معنای این نیست که می‌توانید نتایج را بلافاصله مشاهده کنید.

سوالات متداول


سوالات متداول

آیا درمان مزوتراپی بی خطر است؟

بله ، مزوتراپی 100٪ بی خطر است و بسیار کم دیده شده است که بیماران عوارض جانبی درمانی را تجربه کنند. پزشکان فقط از فرمول معلق در زمینه ثبت اختراع از داروهای تأیید شده توسط FDA ، ویتامین‌های طبیعی و گیاهان دارویی استفاده می‌کنند. این فرمول توسط متخصصان ایجاد شده است که سال‌ها تجربه در زمینه ریزش مو و ترمیم مو دارند. به هیچ وجه عوارض جانبی برای نگرانی وجود ندارد، اگرچه در معدود بیماران عوارض نادری نیز ثبت شده است که منطقه تحت درمان ممکن است دچار کبودی شود. این امر به طور معمول طی 3 روز برطرف می شود.

آیا این روش درمانی دردناک است؟

برخی از بیماران ناراحتی جزئی دارند اما به صورت کلی این روش درمانی دردناک نیست. پزشکان با تجویز یک ترکیب بی حس کننده با محلول فیوژن ، ناراحتی را به حداقل می‌رسانند.

نتایج این روش درمانی چه مدت پس از شروع درمان قابل مشاهده می شود؟

نتایج هر روش ترمیم مو همیشه بین افراد متفاوت است ، اما در بیشتر موارد 3 تا 4 ماه طول می‌کشد تا نتایج قابل توجه باشد.

اگرچه برخی از بیماران ظرف چند هفته از شروع درمان نتایج خوبی را گزارش می‌دهند ، اما بهتر است سه تا شش ماه اجازه دهید تا تأثیر روش درمانی به صورت کامل انجام شود.

میزان بستری این روش درمانی چه مدت است؟

از آنجا که مزوتراپی یک روش غیر تهاجمی است، معمولاً هیچ گونه زمان بستری در این روش وجود ندارد. شما می‌توانید بلافاصله به فعالیت‌های عادی خود بازگردید.

چه مدت باید منتظر شستن موهایم بعد از یک جلسه درمانی باشم؟

شما می‌توانید موهای خود را بعد از 24 ساعت از مزوتراپی با شامپو معمولی خود بشویید.

چه مدت طول می‌کشد تا من تأثیر درمان را متوجه شوم؟

معمولاً حدود دو تا سه جلسه طول می‌کشد تا نتایج قابل مشاهده شود ، اگرچه برخی از مراجعین گزارش کرده اند که بعداً مزایایی را مشاهده می‌کنند و بعضی از آن‌ها فقط پس از یک درمان واحد نتایج را می‌بینند. با این حال ، دو تا سه جلسه به طور میانگین مورد نیاز است. نتایج خاصی که در پایان مشاهده خواهید کرد افزایش رشد در امتداد مو ، بهبود تراکم مو و ظاهر سالم و بافت موهای شماست.

اثر درمان چه مدت تداوم دارد؟

اگر بیش از چهار جلسه درمانی داشته باشید ، می‌توانید بیش از 80 درصد از موفقیت عمل و نتایج طولانی مدت انتظار داشته باشید.

دکتر ابوالفتح محرابیان

دکتر ابوالفتح محرابیان

متولد سال ۱۳۴۹ پس از اخذ دیپلم در رشته تجربی در سال۱۳۶۸ با رتبه عالی درکنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شده و در سال۱۳۷۵ با مدرک دکتری پزشکی فارغ التحصیل گردید .پس از گذراندن خدمات با توجه به علاقه فراوان به رشته پوست با موفقیت در امتحان دستیاری این رشته پذیرفته و موفق به اخذ مدرک تخصصی پوست ،مو و زیبایی گردید.

دکتر ابوالفتح محرابیان

دکتر ابوالفتح محرابیان

متولد سال ۱۳۴۹ پس از اخذ دیپلم در رشته تجربی در سال۱۳۶۸ با رتبه عالی درکنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شده و در سال۱۳۷۵ با مدرک دکتری پزشکی فارغ التحصیل گردید .پس از گذراندن خدمات با توجه به علاقه فراوان به رشته پوست با موفقیت در امتحان دستیاری این رشته پذیرفته و موفق به اخذ مدرک تخصصی پوست ،مو و زیبایی گردید.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
تماس