لوگو دکتر محرابیان

021-88427630

مصپورت: رفع چین و چروک صورت با تزریق مصپورت

فهرست مطالب

امروزه شرکت‌های مختلفی در سراسر دنیا اقدام به تولید بوتاکس و دیسپورت می‌کنند. مصپورت که می توان آن را دیسپورت ایرانی دانست محصول دیگری در این راستاست و می توان مصپورت تولید داخل را از نظر کمی و کیفی برابر با انواع مشابه خارجی آن دانست. مصپورت به صورت پودر لیوفیلیز استریل تزریقی در واحدهای ۵۰۰ و ۱۵۰ در دسترس می باشد. مصپورت به مسدود کردن عصب منتهی به عضله می‌پردازد که به آن دستور به طور طبیعی منقبض شود. از آنجایی که تزریق مصپورت به درون عضله باعث می‌‌شود دیگر حرکت نکند چروک اطراف محل تزریق شل می‌شوند و سپس از بین خواهند رفت. از بوتاکس به عنوان یک روش درمانی ضد چروک مورد استفاده قرار می‌گیرد و برای درمان خطوط روی پیشانی، خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم و خط اخم به کار می‌رود.

منظور از تزریق مصپورت برای اهداف زیبایی چیست؟


 مصپورت که در عرصه زیبایی مورد استفاده قرار می‌گیرد با هدف درمان برخی اختلالات پزشکی طراحی و ساخته شده است. از مصپورت برای کاهش موقت چین و چروک صورت استفاده می‌شود. هنگامی ‌که به درون عضله موردنظر تزریق می‌گردد عضله فلج می‌شود و چروک صورت از بین خواهد رفت. مصپورت با مسدود کردن روند طبیعی ارسال پیام به عضلات چروک صورت را از بین می‌‌برد و ظاهری طبیعی و جذاب را به وجود می‌آورد.

سم بوتولینیوم نوع آ چیست؟


 سم بوتولینیوم نوع آ ترکیب اصلی انواع مختلف محصولات بوتاکس، دیسپورت و مصپورت است که پس از تزریق در صورت وظیفه فلج کردن عضلات و ایجاد ظاهر بهتر را برعهده دارد.

کاربردهای مصپورت


کاربردهای مصپورت

مصپورت موثرترین محصول برای از بین بردن خطوطی است که در هنگام خندیدن، لبخند زدن، بالا آوردن ابرو یا خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم جلب توجه می‌کنند. به این نوع خطوط، چروک پویا نیز گفته می‌‌شود و هنگامی ‌که صورت در حالت طبیعی و ریلکس قرار داشته باشد کمتر به چشم می‌آیند. می‌‌توان از مصپورت برای از بین بردن خطوط اطراف دهان و بهبود ظاهر این ناحیه استفاده کرد.

چه افرادی می‌توانند متقاضی مناسبی برای تزریق مسپورت باشند؟


 بهترین متقاضیان برای تزریق مصپورت افرادی هستند که روی صورت آنها چین و چروک وجود دارد و کمتر از ۷۰ سال سن دارند. در برخی موارد چروک روی صورت افرادی که ۶۵ سال به بالا سن دارند ثابت شده و حتی در مواقعی که صورت در حالت طبیعی و ریلکس قرار دارد تغییر نمیکنند. از آنجایی که هیچ یک از افراد شبیه یکدیگر نیستند پزشک پس از جلسه مشاوره و ارزیابی شرایط صورت آنها یک برنامه درمانی خاص را طراحی می‌کند تا نتایج مطلوبی به دست بیاید.

نحوه تزریق مصپورت


نحوه تزریق مصپورت

 جلسه اول مراجعه به پزشک شامل ارزیابی و مشاوره است سپس پزشک با توجه به تعداد چین و چروک صورت که در هنگام تکان دادن برخی از حالات خاص دیده می‌شوند به به این نتیجه می‌‌رسد که شما به چه مقدار مصپورت نیاز دارید و باید تزریق در کدام نقاط صورت انجام شود. پس از آن که پزشک نقاطی که باید مصپورت در آنجا تزریق شود را مشخص کرد در صورت رضایت شما فرایند درمان آغاز خواهد شد.

 پزشک مقادیر کمی از مصپورت را به طور مستقیم به درون عضلات مورد نظر در صورت تزریق می‌کند. معمولاً مقدارتزریق مورد نیاز در واحد محاسبه می‌شود. از آنجایی که سوزن مورد استفاده نازک است اکثر بیماران در هنگام تزریق دچار درد بسیار خفیفی می‌شوند و به عبارتی مصپورت به عنوان یک روش نسبتا بدون درد و سریع در نظر گرفته می‌شود. ممکن است پس از تزریق دچار مقداری تورم و درد خفیف شوید اما جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد زیرا این وضعیت به سرعت بهبود خواهد یافت و شما می‌توانید به انجام فعالیتهای طبیعی و روزمره خود بپردازد. پیروی کردن از همه نکاتی که پزشک در خصوص مراقبت‌های پس از تزریق به شما گوشزد کرده است کاملاً ضروری می‌باشد به ویژه در مواردی که مصپورت درون خط اخم و ناحیه پیشانی تزریق شده است.

مراقبت‌های بعد از تزریق مصپورت


 پس از تزریق به منظور پیشگیری از پخش شدن آن و حرکت کردن مصپورت به سایر نقاط صورت باید از نکات توصیه شده توسط پزشک پیروی کنید. از ماساژ دادن یا دستکاری کردن قسمتی که تزریق شده است خودداری کنید. در صورتی که قصد استفاده از لوازم آرایش را دارید از فشار دادن یا ماساژ صورت خودداری کنید. تاتو ساعت پس از تزریق از انجام دادن فعالیت جسمانی سنگین از قبیل برداشتن اجسام سنگین، کار سنگین و هر نوع فعالیتی که باعث افزایش ضربان قلب می‌شود اجتناب کنید.

مصپورت چه عوارضی دارد؟


 در موارد نادر بیمار پس از تزریق دچار مقداری قرمزی، تورم و التهاب، حساسیت، درد موضعی، کبودی و خونریزی می‌شود.

نتایج حاصل از تزریق کی قابل مشاهده است؟


نتایج حاصل از تزریق کی قابل مشاهده است

 معمولاً حدود ۳ تا ۱۴ روز طول می‌کشد تا مصپورت تاثیر خود را بگذارد. در این دوران اگر شما تلاش کنید صورت عضلات صورت خود را منقبض نمایید نتایج حاصل از درمان سریع تر ایجاد خواهد شد.

ماندگاری مصپورت چقدر است؟


 معمولاً نتایج حاصل از تزریق مصپورت حدود ۳ تا ۴ ماه باقی می‌ماند و اغلب تکرار فرایند درمان و استفاده از مقادیر بالای بوتاکس به افزایش ماندگاری آن کمک می‌‌کند. واقعیت این است که هر یک از افرادی که تحت درمان قرار می‌‌گیرند نتایج متفاوتی را به دست می‌‌آورند. در برخی از افراد ماندگاری حدود سه ماه است اما برخی دیگر از افراد حدود شش ماه یا یک سال پس از اولین مرحله تزریق مجدداً به پزشک مراجعه می‌کنند. این موارد بسیار نادر هستند و به عنوان یک حالت طبیعی در نظر گرفته نمی‌شوند.

هزینه مصپورت چقدر است؟


قیمت مصپورت برای هر بیمار متفاوت است و هزینه نهایی در جلسه مشاوره به بیمار اعلام خواهد شد. عواملی که در تعیین هزینه مصپورت اثر دارد تعداد واحد مورد نیاز برای رفع چین و چروک پوست هر فرد است. عواملی که در تعیین هزینه بوتاکس مصپورت اثر دارد تعداد واحد مورد نیاز برای رفع چین و چروک پوست هر فرد است. پزشک با توجه به تعداد چروک صورت و عمق آنها و اهداف شما از درمان مقدار مورد نیاز را مشخص خواهد کرد. سپس پزشک بر اساس این نتایج به طراحی یک برنامه درمانی جامع و شخصی خواهد پرداخت، به همه سوالات شما پاسخ می‌دهد، و به شما کمک می‌کند و نتایج عالی را از درمان به دست بیاورید.

سوالات متداول


آیا یک جلسه درمان برای رفع چروک صورت کافی است؟

 پزشک از بیمار می‌خواهد که به منظور افزایش ماندگاری نتایج حاصل از تزریق مصپورت هر ۳ تا ۴ ماه یک بار تحت درمان قرار بگیرد. یک جلسه درمان می‌تواند به کاهش چین و چروک ناحیه ای که مصپورت تزریق شده کمک کند. پس از آن که مصپورت شروع به اثر گذاری نمود و عضله را فلج کرد شما شاهد کاهش چین و چروک صورت و جوان تر شدن صورت خود خواهید بود.

پس از آن که اثر تزریق از بین رفت چه اتفاقی رخ می‌دهد؟

 با از بین رفتن اثر مصپورت مجدد چین و چروک روی صورت به وجود می‌آیند اما در مقایسه با گذشته خیلی عمیق یا قابل توجه نیستند. در صورتی که شما قصد دارید به حفظ شادابی و طراوت صورت خود بپردازید بهتر است مجدداً به پزشک مراجعه کنید تا به تزریق مجدد بپردازد. تزریق منظم که معمولاً هر ۳ تا ۴ ماه یک بار انجام شود نتایج ماندگارتری را به وجود می‌آورد و شما به تدریج به تزریق کمتری نیاز خواهید داشت.

آیا پس از تزریق باید استراحت کرد؟

پاسخ این سوال منفی است و اکثر افراد پس از تزریق می‌‌توانند فعالیت‌های طبیعی خود را انجام دهند با این حال پزشک به شما توصیه می‌‌کند به مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت پس از تزریق از انجام دادن فعالیت ورزشی سنگین، هر کاری که باعث عرق کردن می‌شود، برداشتن اجسام سنگین، رفتن به سونا خشک یا بخار و ماساژ دادن ناحیه ای که تزریق انجام شده است، خودداری کنید.

 آیا پس از تزریق مصپورت حالت‌های صورت طبیعی به نظر می‌‌رسد؟

با تزریق مسپورت از میزان فعالیت عضله ای که باعث به وجود آمدن خط اخم بین هر دو ابرو می‌شود کاسته خواهد شد و به این ترتیب شما می‌‌توانید همچنان اخم کنید یا به نشانه تعجب ابروی خود را بالا ببرید بدون آنکه هیچ گونه خط یا چروکی بین ابروهای شما به وجود بیاید.

تزریق مصپورت چقدر طول می‌کشد؟

تزریق مصپورت چقدر طول میکشد

 تزریق به سرعت انجام می‌‌شود و معمولاً شما می‌توانید در هنگام ساعت ناهار برای درمان به پزشک مراجعه کنید زیرا عوارض جانبی حاصل از تزریق مصپورت بسیار خفیف است و پس از تزریق هیچ مشکلی در ارتباط با برگشتن به محیط کار وجود نخواهد داشت.

در صورت ادامه ندادن درمان چه اتفاقی برای خطوط بین ابرو می‌افتد؟

 در صورتی که شما قصد ادامه دادن درمان را نداشته باشید به تدریج خطوط بین ابروها پدیدار می‌‌شوند و به ظاهر خود قبل از تزریق بر می‌گردند.

چه افرادی مجاز به تزریق مصپورت نیستند؟

 در صورت وجود عفونت در محلی که قرار است تزریق انجام شود یا در افرادی که به هریک از ترکیبات موجود در مصپورت حساسیت دارند باید از تزریق خودداری نمود. در افراد مبتلا به اختلالات عصبی عضلانی ریسک بروز عوارض جانبی حاد افزایش پیدا می‌کند. تزریق در افرادی که در دوران شیردهی قرار دارند انجام نمی‌شود و پزشک با توجه به شرایط بیمار همه نکات در خصوص محدودیت ‌های تزریق مصپورت را گوشزد می‌کند.

آیا پس از تزریق امکان انجام برخی حالت صورت وجود دارد؟

 همه پزشکان می‌‌خواهند که حالت صورت بیمار آنها پس از تزریق طبیعی به نظر برسد. به همین دلیل آنها تا اندازه‌ ای به تزریق می‌پردازند که هیچ گونه تاثیرات منفی بر عضلات صورت نگذارد. این امر به بیمار برای حفظ حالت طبیعی صورت خود کمک می‌کند.

آیا تزریق مصپورت بر حس در ناحیه صورت تاثیر می‌گذارد؟

 پاسخ این سوال منفی است و مصپورت هیچ تاثیری بر حس لامسه شما ندارد.

چه موقع می‌‌توان به تزریق مجدد پرداخت؟

 شما زمانی می‌توان برای تزریق مجدد مصپورت استفاده کنید که خطوط و چروک صورت برگشته اند. با تزریق مجدد برای رفع چین و چروک صورت شما نتایج ماندگارتری را به دست خواهید آورد.

آیا تزریق مصپورت درد دارد؟

از آنجایی که از هیچ ترکیب بی حس کننده ای قبل از تزریق مصپورت استفاده نمی شود معمولا از این روش به عنوان یک روش بدون درد یاد می‌شود. سوزن مورد استفاده کوچک و نازک است و با کمترین درد فرآیند تزریق انجام می‌شود.

 

آیا مصپورت باعث بوتولیسم می‌شود؟

 خطر بوتولیسم در ارتباط با تزریق بوتاکس و مصپورت وجود ندارد و در واقع به منظور به وجود آمدن بوتولیسم حدوداً ۱۰۰ برابر بیشتر از مقدار طبیعی بوتاکس تزریق شده، به این سم نیاز است.

آیا در صورت عدم تزریق مجدد مصپورت پوست صورت شل می‌شود؟

 پاسخ این سوال منفی است و عدم تزریق مجدد فقط باعث می‌شود خطوط و چروک صورت به دوباره پوست ظاهر گردد.

آیا امکان انجام سایر روش‌های زیبایی در کنار تزریق مصپورت وجود دارد؟

 بدون شک می‌توان علاوه بر تزریق به انجام سایر روش‌های دیگر نیز پرداخت. تعداد زیادی از افرادی که برای تزریق مصپورت به پزشک مراجعه می‌کنند به طور همزمان به تزریق فیلر نیز می‌پردازند.

دکتر ابوالفتح محرابیان

دکتر ابوالفتح محرابیان

متولد سال ۱۳۴۹ پس از اخذ دیپلم در رشته تجربی در سال۱۳۶۸ با رتبه عالی درکنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شده و در سال۱۳۷۵ با مدرک دکتری پزشکی فارغ التحصیل گردید .پس از گذراندن خدمات با توجه به علاقه فراوان به رشته پوست با موفقیت در امتحان دستیاری این رشته پذیرفته و موفق به اخذ مدرک تخصصی پوست ،مو و زیبایی گردید.

دکتر ابوالفتح محرابیان

دکتر ابوالفتح محرابیان

متولد سال ۱۳۴۹ پس از اخذ دیپلم در رشته تجربی در سال۱۳۶۸ با رتبه عالی درکنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شده و در سال۱۳۷۵ با مدرک دکتری پزشکی فارغ التحصیل گردید .پس از گذراندن خدمات با توجه به علاقه فراوان به رشته پوست با موفقیت در امتحان دستیاری این رشته پذیرفته و موفق به اخذ مدرک تخصصی پوست ،مو و زیبایی گردید.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
تماس