لوگو دکتر محرابیان

021-88427630

معجزه مزونیدلینگ برای لک صورت + عکس قبل و بعد

فهرست مطالب

لک‌ها، قسمت‌های پررنگی در زیر پوست هستند که دلیل وجود آن‌ها، ژن شماست. اغلب، لک‌ها در دوران کودکی به‌وجود می‌آیند و تا وقتی که به دهه‌ی دوم زندگی خود برسید، تعداد آن‌ها بیشتر و بیشتر می‌شود. احتمال ابتلا به آن، در افرادی که پوست سفید و روشن یا موی قرمز دارند، بیشتر است. اکثر افراد می‌خواهند که آن‌ها را ازبین‌ببرند. راه‌های زیادی برای درمان این مشکل وجود دارد و مزونیدلینگ عملکرد خوبی داشته‌است.

مزونیدلینگ یک روش ایمن و مؤثر است که با ایجادکردن سوراخ‌هایی در پوست شما، با سوزن‌های ریز، از روند طبیعی بدن برای جوانسازی و ترمیم پوست استفاده می‌کند. بدن شما به این زخم‌های مزو پاسخ‌داده و شروع به درمان و ساخت بافت جدید، کلاژن و الاستین می‌کند. این روند، با کاهش چروک، سفت‌کردن پوست شل و حذف اسکارها، باعث بهترشدن ظاهر پوستتان می‌شود. با این‌حال، این کار باید حتماً توسط پزشکی ماهر و مجرب انجام شود تا دوران نقاهت کوتاه‌تر شود.

مزایای مزونیدلینگ صورت برای لک


مزایای مزونیدلینگ صورت برای لک

پوستتان، سوراخ‌های سوزن‌ها را به‌عنوان یک آسیب می‌شناسد و فوراً وارد حالت ترمیم می‌شود. با تلاش آن برای ترمیم آسیب، بدنتان کلاژن و الاستین بیشتری تولید می‌کند که دو مورد از بهترین مواد موردنیاز پوست هستند. کلاژن و الاستین باهم به‌عنوان مواد اصلی برای مزایای بی شمار مزونیدلینگ، که شامل موارد زیر است، کار می‌کنند:

 • کاهش اسکار، چروک و خطوط ریز
 • صاف‌کردن بافت پوست
 • جوانسازی پوست
 • کمک به کشش پوست و حفظ شکل آن
 • روشن‌کردن هیپرپیگمنتاسیون‌
 • کم‌کردن اندازه‌ی منافذ
 • تحریک بازسازی و تولید بافت
 • کاهش ظاهر ترسناک ناشی از پیری پوست

چه‌کسانی کاندید مزونیدلینگ برای لک صورت هستند؟


چه‌کسانی کاندید مزونیدلینگ برای لک صورت هستند؟

اگر می‌خواهید که ظاهر پوست خود را بهبود ببخشید و مشکلات پوستی دیگری هم دارید، ظاهراً این روش، درمانی مناسب برای شماست. این روش برای تمام رنگ‌ها و انواع پوست مؤثر است و برای پوست شما مزایای بسیاری دارد. همچنین برای افرادی که می‌خواهند پوستشان جوان‌تر به‌نظر برسد نیز انتخاب مناسبی است. تقریباً هرکس با هر رنگ پوستی کاندید مزونیدلینگ است. این روش، برای کاهش یا رفع هیپرپیگمنتاسیون و ملاسما بسیار عالی است. اما همه‌ی افراد کاندید مزونیدلینگ نیستند.

آماده‌سازی برای مزونیدلینگ لک‌های صورت


آماده‌سازی برای مزونیدلینگ لک‌های صورت

برخی از داروها باعث می‌شوند که فرد نتواند مزونیدلینگ انجام‌دهد. کسانی که آکنه‌ی فعال دارند، باید قبل از مزونیدلینگ، از روش‌های دیگری برای درمان آکنه استفاده‌کنند؛ زیرا این روش می‌تواند باکتری‌ها را پخش‌کند و باعث آکنه‌ی بیشتر شود. اگر تبخال فعال دارید نیز باید قبل از مزونیدلینگ، صبرکنید تا درمان شود. باید 3هفته، قبل و بعد از مزونیدلینگ تزریقی نداشته‌باشید. افرادی که دچار نقص سیستم دفاعی بدن هستند یا بیماری جدی دارند، باید همانند هر درمان دیگری، برای مزونیدلینگ هم با پزشکشان مشورت کنند.

طرز کار این روش چگونه است؟


طرز کار این روش چگونه است؟

این روند با قراردادن دستگاهی دارای مزونیدل روی پوست و ایجاد زخم در اپیدرم و درم، انجام می‌شود. این زخم‌ها، تولید کلاژن طبیعی و الاستین را تحریک می‌کند. علاوه بر درمان منافذ باز پوست، چروک‌های ریز، ازبین‌رفتن حالت ارتجاعی پوست (الاستیسیته)، کم‌کردن اسکار آکنه و اسکارهای دیگر، این روش باعث‌می‌شود که داروهای موضعی، در عمق بیشتری از پوست نفوذکند و تأثیر آن افزایش یابد.

ترکیب آماده‌سازی موضعی پوست و سوراخ‌کردن پوست با سوزن، می‌تواند برای درمان پیگمنتاسیون، لک‌ها و نقاط پیری پوست، استفاده‌شود. این جذب بیشتر مواد فعال در پوست، نتایج سریع‌تر و جوانسازی پوست را به‌همراه خواهدداشت.

بیمار در طول درمان چه احساسی خواهد داشت؟


بیمار در طول درمان چه احساسی خواهد داشت؟

قبل از شروع درمان، از کرم بی‌حسی موضعی استفاده خواهدشد. همچنان ممکن‌است در طول درمان، کمی احساس ناراحتی وجود داشته‌باشد که احساس سوزن‌سوزن‌شدن خفیفی است. در طول درمان، دستگاه سوزن زدن، به‌صورت خانه‌به‌خانه‌ی ضربدری، روی پوست قرارمی‌گیرد. همزمان با آن سرم مزو روی پوست ریخته‌می‌شود که شامل هیالورونیک‌اسید: آبرسانی قوی است و می‌تواند هزاران برابر جرم خود، آب نگه‌دارد، ایدبنون: فوتوپروتکتور و ضد رادیکال‌های آزاد است، تائورین: آنتی‌اکسیدان و آبرسان است و خاصیت حفاظت از سلول دی‌ان‌ای را دارد و ویتامین C: محرک سنتز کلاژن است و اثرات آنتی‌اکسیدان و ضدچروک دارد، می‌باشد. در انتهای درمان، از ژل خنک‌کننده یا محلول‌های موضعی دیگر، استفاده‌می‌شود.

فاصله‌ی زمانی درمان مزونیدلینگ چگونه است؟


فاصله‌ی زمانی درمان مزونیدلینگ چگونه است؟

شما می‌توانید هر 4-6 هفته، مزونیدلینگ انجام‌دهید تا اینکه به نتایج دلخواهتان برسید. اگر هدفتان کاهش اسکار است، احتمالاً 3-6 جلسه درمان لازم خواهیدداشت. برای افزایش کلاژن، 3جلسه خوب است. اینکه چند جلسه درمان لازم‌دارید، بستگی به این دارد که پوستتان چگونه به مزونیدلینگ پاسخ‌دهد. مزونیدلینگ، درمان مؤثری برای اغلب انواع پوست و مشکلات پوستی مختلف است. مهم‌تر از همه اینکه اکثر افراد بعد از یک یا دو جلسه درمان، نتیجه می‌گیرند.

دوران نقاهت مزونیدلینگ برای لک صورت، چقدر است؟


دوران نقاهت مزونیدلینگ برای لک صورت، چقدر است؟ -min

خوبی مزونیدلینگ این است که به‌سرعت بهبود می‌یابید و دوران نقاهت آن کوتاه است. عوارض جانبی متداول در اولین روز بعد از درمان این است که اکثر افراد احساسی شبیه به آفتاب‌سوختگی دارند و افرادی که پوستشان حساس‌تر است، کمی تورم بیشتری خواهندداشت. همیشه به بیماران توصیه‌می‌شود که از آرایش‌کردن و اسیدهای حساسیت‌زا و رتینول‌ها، حداقل به‌مدت 72ساعت دوری‌کنند تا به پوست اجازه‌دهند که درمان‌شود. به‌مدت چند روز، پوست صورتی رنگ خواهدبود، اما در اکثر افراد، این یک واکنش جزئی است و با مرطوب‌کننده‌ی رنگی ملایم، قابل پوشش است.

دوران نقاهت مزونیدلینگ برای لک صورت چگونه است؟


دوران نقاهت مزونیدلینگ برای لک صورت چگونه است؟

باید پوستتان را تمیز نگه‌دارید و هرروز از ضدآفتاب استفاده‌کنید، حتی اگر فقط چند دقیقه می‌خواهید بیرون باشید. رژیم سلول‌های بنیادی بعد از درمان، باعث تسریع بهبود و بهترشدن نتایج درمان می‌شود.

قبل از استفاده از هرگونه محصول موضعی روی پوست، مطمئن شوید که حساسیت‌زا نیست، بر پایه‌ی آب است، سمی نیست، باعث واکنش‌های حساسیتی پوست نمی‌شود، باعث بسته‌شدن منافذ نمی‌شود و از عصاره‌های گیاهی یا طبیعی ساخته‌شده‌است. بهتراست که با متخصص پوست خود مشورت کنید.

برخی از افراد، حدود یک هفته بعد از درمان، چون پوست درحال پرکردن میکروکانال‌های ناشی از سوزن‌های ریز است، احساس سفتی و خشکی در پوستشان دارند. بعد از حدود 5-7 روز، احساس خواهیدکرد که پوستتان سفت‌تر، شفاف‌تر و صاف‌تر شده و درخشندگی را برای شما به ارمغان خواهدآورد.

اگر آسیب‌هایی در اثر نور آفتاب داشته‌اید، متوجه خواهیدشد که این نواحی، روشن‌تر شده و همانند بقیه‌ی قسمت‌های پوستتان شده‌است. نتایج تنها یک جلسه درمان، تا 9ماه ماندگار خواهدبود.

چقدر طول می‌کشد تا نقاط تیره‌رنگ، بعد از مزونیدلینگ رفع شود؟


چقدر طول می‌کشد تا نقاط تیره‌رنگ، بعد از مزونیدلینگ رفع شود؟

پوست شما، بلافاصله بعد از درمان، با شروع تولید بافت جدید سالم، به درمان پاسخ خواهدداد. بعد از حدود یک هفته، لایه‌های پوستی قدیمی خشک شده و با جایگزین‌شدن سلول‌های جدید و تازه، جداخواهدشد (پوسته ریزی). بعد از 10-14 روز، متوجه تغییر کلی تناژ و رنگ پوست خواهیدشد. برای رسیدن به بهترین نتایج، 6جلسه درمان، با فاصله‌ی 2-6 هفته، عالی است. در پایان دوره‌ی درمان، پوستی درخشان‌تر و یکدست‌تر خواهیدداشت.

آیا نتایج مزونیدلینگ دائمی است؟


آیا نتایج مزونیدلینگ دائمی است؟

با مراقبت صحیح از پوست و اقدامات مراقبتی شخصی، تا مدت زیادی می‌توانید از نتایج فوق‌العاده‌ی مزونیدلینگ لذت‌ببرید؛ اما متأسفانه، دائمی نیست. همانند همه‌ی جانداران، پوست ما نیز باگذر زمان و به‌خصوص باتوجه به میزان قرارگرفتن در معرض عوامل خارجی روزانه، تغییر می‌کند. دراین‌حالت، می‌توانید جلسات دیگری نیز مراجعه‌کنید تا آن درخشش و جوانی پوست را حفظ‌کنید. یک بار که مزایای آن را ببینید، برای انجام مجدد آن مشکلی نخواهید داشت.

هزینه‌ی مزونیدلینگ برای از بین‌ بردن لک صورت


هزینه‌ی مزونیدلینگ برای از بین‌ بردن لک صورت

باید توجه داشته‌باشید که هزینه‌ی مزونیدلینگ به عوامل جزئی بستگی دارد که عارتند از:

 • طول درمان
 • فردی که این کار را برایتان انجام‌می‌دهد.
 • محل زندگیتان
 • تعداد جلسات تکمیلی که نیاز خواهیدداشت.
 • نیاز به مرخصی خواهیدداشت یا نه

مزونیدلینگ یک درمان زیبایی است و درنتیجه تحت پوشش بیمه قرارنمی‌گیرد؛ این امر به این معناست که کل هزینه‌ی آن را باید خودتان بپردازید. ممکن‌است پزشکتان برنامه‌ی خاصی برای پرداخت داشته‌باشد که باعث تقسیط هزینه شود، اما این امر در کلینیک‌های مختلف، متفاوت خواهدبود. بسیاری از پزشکان، مشاوره‌ی رایگان برای بررسی نتایج دلخواه شما و هزینه، ارائه خواهندداد.

سؤالات متداول


آیا مزونیدلینگ برای صورتتان و ازبین‌بردن لک‌هایش، مفید است؟

مزونیدلینگ، روشی ایمن و مؤثر است که باعث بهبود ظاهر پوست می‌شود. می‌تواند چروک‌ها را کاهش‌داده، اسکارها را ناپدیدکرده و پوست پیر و شل را سفت و جوان کند.

ماندگاری مزونیدلینگ چقدر است؟

نتایج حدود 3-5 ماه، ماندگار خواهدبود و بسیاری از افراد، دوبار در سال برای شارژ درمان و ماندگارشدن نتایج، مراجعه‌می‌کنند. مراقبت صحیح از پوست با پیروی از روتین زیبایی پوست در خانه، باعث ماندگاری نتایج خواهدشد.

عوارض جانبی مزونیدلینگ صورت و ازبین‌بردن لک‌های صورت چیست؟

مزونیدلینگ با تعدادی عوارض جانبی موقتی همراه خواهدبود. این روند، باعث تورم کوتاه‌مدت، قرمزی و پوسته‌ریزی خواهدشد که چندین روز ادامه خواهدداشت. اکثر افراد می‌توانند بعد از یک روز، آرایش کنند.

آیا مزونیدلینگ درد دارد؟

مزونیدلینگ دردناک نیست اما ممکن‌است، مخصوصاً در افرادی که از سوزن می‌ترسند، ناراحتی داشته‌باشد. در مزونیدلینگ از سوزن‌های ریزی برای سوراخ‌کردن درم استفاده‌می‌شود؛ این کار باعث تحریک ساخت کلاژن و الاستین شده و منجر به جوان‌تر شدن و صاف‌شدن پوست می‌شود.

چه‌کسانی نباید صورتشان را مزونیدل کنند؟

مزونیدل باعث خونریزی خفیف خواهدشد؛ پس برای افرادی که دچار مشکلات انعقاد خون یا خونریزی هستند و یا داروی رقیق‌کننده‌ی خون مصرف می‌کنند، توصیه‌نمی‌شود. اگر مشکلی مانند اگزما یا دیابت دارید که پوستتان را تحت‌تأثیر قرارداده یا دچار نقص سیستم ایمنی هستید، مزونیدلینگ انجام ندهید.

آیا بعد از مزونیدلینگ می‌توانم دوش‌بگیرم؟

تا برطرف‌شدن قرمزی، به سونا و حمام بخار نروید و با آب داغ حمام نکنید.

بایدها و نبایدهای بعد از مزونیدلینگ چیست؟

 • تا یک هفته بعد از درمان، هیچگونه داروی ضدالتهابی مصرف نکنید.
 • روی پوست صورتتان یخ قرارندهید و از آرنیکا و بروملین استفاده‌نکنید.
 • حداقل به‌مدت دو هفته، حمام آفتاب نگیرید و از قرارگرفتن طولانی‌مدت در معرض نور مستقیم خورشید اجتناب کنید.
 • اگر تورم داشتید، از مسکن‌هایی مانند استامینوفن استفاده‌کنید.

دکتر ابوالفتح محرابیان

دکتر ابوالفتح محرابیان

متولد سال ۱۳۴۹ پس از اخذ دیپلم در رشته تجربی در سال۱۳۶۸ با رتبه عالی درکنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شده و در سال۱۳۷۵ با مدرک دکتری پزشکی فارغ التحصیل گردید .پس از گذراندن خدمات با توجه به علاقه فراوان به رشته پوست با موفقیت در امتحان دستیاری این رشته پذیرفته و موفق به اخذ مدرک تخصصی پوست ،مو و زیبایی گردید.

دکتر ابوالفتح محرابیان

دکتر ابوالفتح محرابیان

متولد سال ۱۳۴۹ پس از اخذ دیپلم در رشته تجربی در سال۱۳۶۸ با رتبه عالی درکنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شده و در سال۱۳۷۵ با مدرک دکتری پزشکی فارغ التحصیل گردید .پس از گذراندن خدمات با توجه به علاقه فراوان به رشته پوست با موفقیت در امتحان دستیاری این رشته پذیرفته و موفق به اخذ مدرک تخصصی پوست ،مو و زیبایی گردید.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
تماس