لوگو دکتر محرابیان

021-88427630

هایفوتراپی دور چشم برای چین و چروک + هزینه و فیلم

فهرست مطالب

با بالا رفتن سن، برخی از بافت های اطراف چشم مانند پوست، عضلات و رباط ها ضعیف و سست می شوند. این باعث می شود چربی زیر چشم بیرون بزند و زیر چشم ها پف کرده به نظر برسد. علت پف کردن زیر چشم جمع شدن مایعات و تجمع چربی زیر چشم است. همچنین ممکن است دور چشم چین و چروک ایجاد شود. روش های زیادی برای برطرف کردن چین و چروک دور چشم و پف زیر چشم وجود دارد. هایفوتراپی (HIFU Therapy) بهترین درمان برای رفع علائم پیری دور چشم است. هایفوتراپی روشی غیرجراحی است که از انرژی اولتراسوند برای لیفت دادن پوست دور چشم استفاده می کند. امواج اولتراسوند کلاژن موجود در لایه های عمیق پوست را هدف قرار می دهد. این امواج با تقویت کلاژن موجود در ناحیه تحت درمان و تحریک بدن برای تولید کلاژن جدید پوست را سفت می کند و چروک های اطراف چشم را از بین می برد. در این مقاله به مزایا، نحوه انجام، بهبودی پس از درمان، خطرات و عوارض جانبی هایفوتراپی دور چشم می پردازیم. اگر می خواهید چین و چروک دور چشم تان را با هایفوتراپی درمان کنید حتما به پزشکی با تجربه و ماهر مراجعه کنید که با روش صحیح انجام هایفوتراپی آشنا باشد و در صورت وقوع هرگونه عارضه حین و پس از درمان بتواند آن را کنترل و برطرف کند. به این ترتیب احتمال وقوع خطرات و عوارض جانبی کمتر خواهد شد و پس از درمان نیز بهبودی سریعتر حاصل می شود.

مزایای هایفوتراپی دور چشم


مزایای هایفوتراپی دور چشم

هایفوتراپی دور چشم مزایای بسیاری دارد، از جمله:

 • تقریبا در تمام افراد اثرگذاری بسیار خوبی دارد.
 • برای بافت دور چشم کاملا بی خطر است.
 • علائم پیری را کاهش می دهد.
 • شلی پوست را برطرف می کند.
 • چین و چروک و پف زیر چشم را رفع می کند.
 • اثربخشی فوری
 • جلسات کوتاه و بدون دوره نقاهت
 • نتایج این درمان کاملا طبیعی است.
 • ماندگار بالای نتایج درمان
 • بدون نیاز به انجام جراحی های گران قیمت
 • مناسب برای افراد شهرنشین و پرمشغله
 • مناسب تمام افراد (با هر نوع و رنگ پوست)
 • درمان غیرتهاجمی

نحوه اثرگذاری هایفوتراپی دور چشم


نحوه اثرگذاری هایفوتراپی دور چشم

هایفوتراپی درمانی برای تحریک کلاژن سازی در لایه درمیس پوست و سیستم آپونوروتیک عضلانی سطحی است. اولتراسوند در عمق 1.55 میلی متری پوست نفوذ می کند و به منبع کلاژن سازی پوست میرسد. اولتراسوند کلاژن های موجود را تحریک می کند و سبب رشد کلاژن جدید می شود. تولید بیشتر کلاژن بسیار مهم است زیرا کلاژن سلول های پوست را به یکدیگر متصل می کند و پوست را سفت، لطیف و کشسان می کند زیرا کاهش یافتن تولید کلاژن باعث شل شدن پوست می شود و به دنبال آن در پوست خطوط و چین و چروک به وجود می آید. هایفوتراپی دور چشم روند پیری پوست اطراف چشم را کند می کند.

هایفوتراپی دور چشم در چه کسانی بهترین تاثیرگذاری را دارد؟


هایفوتراپی دور چشم در چه کسانی بهترین تاثیرگذاری را دارد؟

اگر فردی بالغ هستید و از وضعیت سلامت کلی خوبی برخوردار هستید و به دنبال روشی برای سفت کردن و درمان چین و چروک دور چشم خود می گردید هایفوتراپی برای شما بسیار گزینه خوبی است. افراد از هر سن، جنسیت و رنگ پوستی می توانند از مزایای هایفوتراپی بهره مند شوند. هایفوتراپی علائم پیری و شلی پوست دور چشم را کاهش می دهد و درمانی برای پیشگیری و رفع چین و چروک دور چشم است. اکثر کسانی که در محدوده سنی بالای ۳۰ و زیر ۵۰ سال هستند و به دنبال روش های جوانسازی پوست می گردند، می توانند از هایفوتراپی برای رسیدن به نتایج مطلوبشان کمک بگیرند. همچنین افراد زیر ۳۰ سال هم می توانند برای جلوگیری از ایجاد چین و چروک و سایر علائم پیری از هایفوتراپی استفاده کنند. هایفوتراپی برای اکثر افراد بی خطر است اما اگر به مشکل خاصی مبتلا هستید مثلا اگر بیماری خود ایمنی، اختلال خونریزی یا عفونت فعال دارید درمان هایفوتراپی به شما توصیه نمی شود. همچنین زنان باردار یا شیرده تا پایان دوره بارداری و شیردهی باید از انجام هایفوتراپی خودداری کنند.

مشورت با پزشک پیش از هایفوتراپی دور چشم


مشورت با پزشک پیش از هایفوتراپی دور چشم

در جلسه مشاوره با پزشک هر سوالی درباره هایفوتراپی دور چشم و دیگر روش های درمانی برای رفع چین و چروک دور چشم داشتید حتما مطرح کنید. اولویت اصلی پزشک اطمینان از رضایت کامل شما از اثربخشی درمانتان است. اگر داروی خاصی مصرف می کنید این مسئله را با پزشک خود در میان بگذارید تا اطمینان حاصل کنید که در روند درمانتان اختلالی ایجاد نمی شود. همچنین پزشک تشخیص خواهد داد که با توجه به نوع و رنگ پوستتان چه روشی برای شما بهترین تاثیرگذاری را خواهد داشت.

روند هایفوتراپی دور چشم به چه صورت است؟


روند هایفوتراپی دور چشم به چه صورت است؟

در هایفوتراپی دور چشم معمولا پزشک ابتدا ناحیه مورد نظر را تمیز می کند و در آن ناحیه از ژل مخصوصی استفاده می کند. سپس با استفاده از دستگاه مخصوص هایفوتراپی که از خود امواج اولتراسوند منتشر می کند هایفوتراپی را انجام می دهد. هر جلسه معمولا ۳۰ تا ۹۰ دقیقه طول می کشد.

برخی افراد در طول جلسه درمان حس ناراحتی خفیفی تجربه میکنند و برخی نیز پس از درمان احساس درد دارند. پزشک ممکن است پیش از شروع هایفوتراپی برای جلوگیری از احساس درد از بی حس کننده موضعی استفاده کند. مصرف مسکن های بدون نسخه نیز مانند استامینوفن یا ایبوپروفن می توانند به تسکین درد بیمار کمک کند.

هایفوتراپی برخلاف روش های دیگر زیبایی(مانند لیزر موهای زائد) به آمادگی خاصی نیاز ندارد. با پایان جلسه درمانی فرد می تواند به فعالیت های روزمره خود بازگردد و به استراحت خاصی نیاز نخواهد بود. بسته به نتایجی که فرد در نظر دارد ممکن است بین ۱ تا ۶ جلسه هایفوتراپی دور چشم نیاز باشد.

بهبودی پس از هایفوتراپی دور چشم


بهبودی پس از هایفوتراپی دور چشم

نمی توان پیش بینی کرد که هایفوتراپی پس از چه مدتی اثر می کند چون پوست افراد با یکدیگر فرق دارد. در برخی افراد اثرگذاری محدودی در همان روز اول صورت می گیرد اما برای افراد دیگر ممکن است زمان بیشتری نیاز باشد. در همان چند روز اول پس از هایفوتراپی بسیاری از مراجعه کنندگان متوجه مقداری لیفت در پوست دور چشمان خود می شوند. این نشان دهنده شروع تاثیرات هایفوتراپی و افزایش کلاژن سازی در بدن است.

با توجه به اینکه تولید کلاژن فرآیندی است که در بدن دائما صورت می گیرد پس از گذشت ۲ – ۳ ماه اثربخشی کامل درمان مشخص می شود. در این مدت بدن در حال جایگزین کردن کلاژن های فرسوده با کلاژن های جدید است. با گذشت ۳ ماه از هایفوتراپی پوست دور چشم به میزان قابل توجهی بهبود یافته است.

نتیجه به دست آمده از هایفوتراپی ماندگاری خوبی دارد چون کلاژن تولید شده پس از اولین جلسه هایفوتراپی ۲ تا ۳ سال در پوست باقی می ماند. با این وجود روند پیر شدن پوست هم ادامه خواهد داشت و ممکن است پوست پس از ۱ سال ظاهر خوبی را که پس از هایفوتراپی به دست آورده بود کم کم از دست بدهد. اگرچه در اکثر افراد تنها به یک جلسه هایفوتراپی برای رفع چین و چروک دور چشم نیاز است اما در بیشتر موارد برای حفظ نتایج به دست آمده از جلسه اول تکرار جلسات هایفوتراپی ضروری است.

پس از پایان جلسه هایفوتراپی نیازی به ایجاد تغییرات بسیاری در برنامه روزانه تان نخواهید داشت. همچنان می توانید از مواد آرایشی و کرم های مرطوب کننده استفاده کنید،‌ ورزش کنید و سایر فعالیت های معمول خود را از سر بگیرید. از آنجا که هایفوتراپی درد و ناراحتی طولانی به دنبال ندارد به مصرف مسکن هم نیاز نخواهد بود. پس از هایفوتراپی برای دستیابی به بهترین و ماندگارترین تاثیرگذاری حتما از پوست خود در برابر نور خورشید محافظت کنید، توصیه می شود حتما از ضدآفتاب و کلاه لبه دار استفاده کنید.

خطرات و عوراض جانبی هایفوتراپی دور چشم


خطرات و عوراض جانبی هایفوتراپی دور چشم

با اینکه هایفوتراپی روشی غیرجراحی و کم خطر است اما کاملا هم بدون خطر نیست و لازم است این را بدانید که مانند هر درمان دیگری، هایفوتراپی نیز با عوارضی همراه است. شایع ترین عوارض جانبی هایفوتراپی عبارتند از:

درد

با اینکه اکثر کسانی که هایفوتراپی را تجربه کرده اند این درمان را کاملا بدون درد می دانند یا گزارش می دهند که حین درمان احساس بسیار خفیف سوزن سوزن شدن و گرما در پوستشان دارند از نظر عده ای نیز این درمان با درد و سوزش همراه است. گرچه هایفوتراپی ممکن است با احساس ناراحتی همراه باشد اما این احساس تنها در حین درمان وجود دارد و با پایان جلسه درمانی برطرف می شود.

ایجاد لک در پوست

ممکن است پس از هایفوتراپی دور چشم، پوست آن ناحیه کمی قرمز و لکه دار شود که این ناشی از گرمای داده شده به پوست حین هایفوتراپی است. مانند هر عارضه دیگری این مشکل نیز موقتی است و با پایان جلسه درمانی از بین می رود.

ورم کردن پوست

بسته به واکنش فرد به درمان، ممکن است پوست ناحیه تحت درمان ورم کند. این ورم طی چند روز از بین خواهد رفت و بر نتیجه درمان هیچ تاثیری نمیگذارد.

بی حس شدن

امواج اولتراسوند ساطع شده در هایفوتراپی به طور ویژه برای هدف قرار دادن لایه های عمیق پوست به کار می رود به این ترتیب می تواند عمیق ترین چین و چروک های پوست را هم برطرف کند. در برخی مواقع امواج اولتراسوند در اعماق پوست ناحیه تحت درمان، احساس سوزن سوزن شدن یا بی حسی ایجاد می کند البته این عارضه معمولا در نواحی حساس مانند چشم و لب ایجاد می شود. در تمام کسانی که در ناحیه تحت درمان دچار بی حسی شده اند، این عارضه در کمتر از ۲ هفته به طور خود به خود برطرف شده است.

هزینه هایفوتراپی دور چشم


هزینه هایفوتراپی دور چشم

هزینه هایفوتراپی به فناوری به کار رفته در دستگاه هایفوتراپی بستگی دارد. برخی دستگاه ها قوی ترند،‌ درد کمتری ایجاد می کنند و اثرگذاری بهتری دارند. پزشک درباره تفاوت دستگاه ها و مزیت هر یک بر دیگری برایتان توضیح می دهد. در بازار دستگاه های هایفوتراپی بسیاری وجود دارد و بسیاری از آنها اصل نیستند که در بهترین حالت هیچ تاثیری ندارند اما در بدترین حالت می توانند خطرناک و باعث ایجاد سوختگی یا شرایطی وخیم در پوست فرد شوند. علت این آسیب رسانی این است که امواج ساطع شده از دستگاه های تقلبی دقت درستی ندارند و بافت پوست را در عمق مناسبی هدف قرار نمی دهند.

عوامل دیگری که بر هزینه هایفوتراپی دور چشم اثر می گذارد عبارتند از:‌ تجربه و مهارت پزشک، موقعیت جغرافیایی مرکز درمانی، مواد استفاده شده حین هایفوتراپی و چیزهایی که برای بهبودی پس از درمان فرد نیاز بوده است. لازم است بدانید که هزینه های هایفوتراپی را شرکت های بیمه پوشش نمی دهند و تمام هزینه های درمان را باید خودتان تقبل کنید. درباره نحوه قیمت گذاری و شرایط پرداخت هزینه ها با پزشک خود صحبت کنید.

نکات مهم


هایفوتراپی درمانی مناسب برای کاهش علائم پیری است. هایفوتراپی روشی غیرجراحی است. در مقایسه با روش های جراحی، پس از درمان با هایفوتراپی به تایم استراحت کمتری نیاز است البته هایفوتراپی به اندازه روش های جراحی تاثیرگذار نخواهد بود. با این حال محققان به این مسئله پی برده اند که به کمک هایفوتراپی می توان پوست افتاده را سفت و چین و چروک پوست را صاف و سطح پوست را هموار و لطیف تر کرد. در صورتی که پس از درمان مراقبت های لازم را به خوبی انجام دهید مزایای هایفوتراپی می تواند تا ۱ سال پس از درمان ماندگار باشد.

سوالات پرتکرار


آیا هایفوتراپی دور چشم درد دارد؟

آستانه تحمل درد افراد با یکدیگر متفاوت است اما با این وجود احتمالا رسیدن امواج اولتراسوند به پوست با احساس ناراحتی (حس سوزن سوزن شدن) قابل تحملی همراه است. این احساس موقتی است و میتوان به کمک بی حسی موضعی آن را برطرف کرد.

آیا هایفوتراپی دور چشم می تواند جایگزین خوبی برای جراحی لیفت صورت باشد؟

به کمک هایفوتراپی می توان شلی خفیف تا متوسط پوست را برطرف کرد و بافت پوست را سفت تر کرد. هایفوتراپی برای کسانی که در مراحل اولیه افتادگی پوست دور چشم هستند بسیار موثر است. اما لازم است این را بدانید که هایفوتراپی نمی تواند جایگزین جراحی لیفت صورت شود. البته برای کسانی که آمادگی روحی لازم برای جراحی را ندارند یا به دلایل مالی مایل به رفتن زیر تیغ جراحی نیستند هایفوتراپی روش بسیار خوبی است.

آیا می توان از هایفوتراپی برای پوست دور چشم استفاده کرد؟

می توان در هر بخشی از بدن که پوست دچار افتادگی شده باشد یا خاصیت کشسانی و لطافت خود را از دست داده باشد هایفوتراپی را انجام داد.

آیا ممکن است هایفوتراپی به پوست آسیب بزند؟

هایفوتراپی درمانی ایمن و بی خطر است. انرژی اولتراسوند تنها بافت زیرین پوست ناحیه تحت درمان را هدف قرار میدهد. به همین علت میتوان اطمینان داشت که هایفوتراپی هیچ آسیبی به لایه های بالایی پوست وارد نخواهد کرد.

دکتر ابوالفتح محرابیان

دکتر ابوالفتح محرابیان

متولد سال ۱۳۴۹ پس از اخذ دیپلم در رشته تجربی در سال۱۳۶۸ با رتبه عالی درکنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شده و در سال۱۳۷۵ با مدرک دکتری پزشکی فارغ التحصیل گردید .پس از گذراندن خدمات با توجه به علاقه فراوان به رشته پوست با موفقیت در امتحان دستیاری این رشته پذیرفته و موفق به اخذ مدرک تخصصی پوست ،مو و زیبایی گردید.

دکتر ابوالفتح محرابیان

دکتر ابوالفتح محرابیان

متولد سال ۱۳۴۹ پس از اخذ دیپلم در رشته تجربی در سال۱۳۶۸ با رتبه عالی درکنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شده و در سال۱۳۷۵ با مدرک دکتری پزشکی فارغ التحصیل گردید .پس از گذراندن خدمات با توجه به علاقه فراوان به رشته پوست با موفقیت در امتحان دستیاری این رشته پذیرفته و موفق به اخذ مدرک تخصصی پوست ،مو و زیبایی گردید.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
تماس