لوگو دکتر محرابیان

021-88427630

تزریق مزوژل: مزایا، عوارض احتمالی، نحوه انجام و هزینه

فهرست مطالب

هر بار كه از عضلات صورت خود استفاده می كنيد، يک شيار در زير سطح پوستتان ايجاد می‌شود. مجموعه حركاتی مانند پلک و لبخند زدن موجب ايجاد خطوطی ظريف در پوست صورت می شود. تزريق مزوژل يكی از جديدترين روش های مراقبت از پوست است. روشی كم تهاجمی كه شما می توانيد بدون بستری‌شدن در بيمارستان و همچنين بدون تحمل عوارض‌ مانند اسكار و زخم، آن را مورد استفاده قرار دهيد. با محاسبه موقعيت دقيق و تزريق مستقيم مزوژل به بخش ها‌ی ناهموار زير پوست، بسياری از مشكلات زيبايی افراد برطرف می شود. پس از انجام اين عمل، پوست بلافاصله احساس لطافت و سفتی مناسبی دارد كه نسبت به ساير روش‌ها، ماندگاری بيشتری دارد. پزشكان می‌توانند تزريق مزوژل را همراه با رتينول، اسيدهيالورونيك، ويتامينB12، كلاژن و … انجام دهند. در اين مقاله قصد داريم تا شما را با روش‌ها، مراقبت‌های قبل و پس از تزريق و هزينه‌های تزريق مزوژل آشنا كنيم. اين مسئله را مد نظر قرار دهيد كه در صورت تمايل برای درمان پوست خود، بهتر است كه به پزشک‌مجرب و ماهر مراجعه كنيد تا با درمان‌ها و مديريت عوارض آن آشنايی داشته باشد و همچنين بتواند خطرات، عوارض جانبی و زمان بهبود را كاهش دهد.

مزايای تزريق مزوژل


مزايای تزريق مزوژل

هدف اوليه از انجام اين روش، متعادل كردن ميزان پری صورت و به عبارتی جوانسازی چهره است. اكثر روش‌های جراحی و ليفت صورت نتوانستند مشكل شكل صورت را بهبود دهند اين به دليل آن است كه نمی توانند آتروفی بافت نرم چهره كه معمولا براثر افزايش سن ايجاد می‌شود را معكوس كنند. اين درحالی است كه مواد تقويت كننده بافت نرم تزريقی، گزينه های زيادی برای جوانسازی پوست دارند و بسته بندی آنها بسيار ايمن است. برخی از مزايای آنها عبارت است از:

 • پوست را برای توليد كلاژن و الاستين تحريک می كند.
 • توليد مثل سلول های بنيادی را افزايش می دهد.
 • چين و چروک را كم می‌كند.
 • می‌تواند روند شلی و افتادگی پوست را معكوس كند.
 • موجب افزايش استحكام پوست می‌شوند و خاصيت ارتجاعی آن را بهبود می‌بخشد.
 • جوانسازی و روشن كننده پوست

تزريق مزوژل چگونه عمل می كند؟


مزوژل دارای تركيبی از اسيدهای آمينه است كه موجب تغذيه بافت همبند پوست می شود و به توليد كلاژن و بهبود تغذيه پوست كمک می‌كند. با افزايش سن، پوست توانايی ترميم خود را از دست می‌دهد. به همين دليل با گذشت زمان چين و چروک و ضايعات پوستی افزايش می‌يابد. در نتيجه اسيدهای آمينه موجود در اين محصول، از عملكرد فيبروبلاست‌های در حال تخريب پشتيبانی می‌كند و چهره‌ای صاف و سالم به شما می‌دهد.

نواحي قابل درمان با اين محصول عبارت اند از:


گردن، سرشانه، زيربغل، دست، صورت، قسمت داخلی ران، شكم و داخل بازو

تزريق مزوژل براي چه كسانی مناسب است؟


اين محصول آرايشی برای افرادی است كه می خواهند خطوط و چين و چروک صورت خود را به حداقل برسانند. علاوه بر آن افرادی كه تمايل به برجسته كردن برخی از نواحی صورت از جمله لب‌ها و استخوان‌های گونه دارند، مناسب است. همچنين با استفاده از اين ماده، كشش و خشكی پوست برطرف می‌شود.

تزريق مزوژل برای چه كسانی مناسب نيست؟


معمولا تزريق مزوژل به دليل داشتن مواد طبيعی، برای اكثر افراد مناسب است اما معمولا اين روش برای افراد زير تجويز نمی‌شود:

 • افراد باردار و شيرده
 • افراد دارای عفونت و تحريک پوستی كه نياز به درمان دارند.
 • افراد دارای خودايمنی
 • افراد حساس به دارو

انواع مختلف مزوژل‌ها


مزوژل پروفايلو

مزوژل پروفايلو

مزوژل پروفايلو روشی جديد برای درمان شلی پوست آن هم بدون جراحي است. به منظور رفع چين  و چروک، بهبود تن، بافت و همچنين آبرسانی به پوست است. اين روش معمولا برای افرادی استفاده می‌شود كه علائم پيری پوست دارند. براي موثر بودن اين روش ابتدا بايد دوره درمانی سه مرحله‌ای را طی كنيد(در صورتی كه زير ٤٥ سال سن داشته باشيد ممكن است نياز به طی دو مرحله آن باشد)

مزوژل جالپرو

مزوژل جالپرو

اين محلول تزريقی به عنوان يك ضد چروک قوی عمل كرده و برای بهبود بافت پوست، روشن كردن پوست و به حداقل رساندن چين و چروک استفاده می‌شود. موثر و بی‌خطر است، محلولی منحصر به فرد و غنی از موادی است كه بری درخشندگی و جوانسازی پوست مورد نياز است. اين ماده توانايی بالايی در آبرسانی پوست دارد و چين وچروک و كشش ناخواسته پوست را بهبود می‌بخشد. روشی درمانی چند منظوره است كه برای بهبود ساير درمان های زيبايی مانند بهبود درم ابريژن و ليزر درمانی نيز استفاده می شود.

مزوژل پروسترولن

مزوژل پروسترولن

ژل تزريقی است كه به منظور تزريق در بافت عميق پوست به منظور اصلاح چين و چروک‌های متوسط تا شديد پوست، بهبود خطوط اطراف دهان استفاده می‌شود و جزو روش‌های درمانی(فناوری نوين پپتيد) به ثبت رسيده است.

مراحل تزریق مزوژل


مراحل تزریق مزوژل

 • محل تزريق شناسايی و تميز شود( با محلول‌های مخصوص ضدعفونی)، از دستكش يكبار مصرف استفاده شود.
 • پيستون سرنگ را با دقت فشار دهيد تا يک قطره كوچک در نوک سوزن مشاهده شود.
 • از سوزن ظريف و استريل استفاده كنيد.
 • سوزن را با زاويه ٣٠ درجه وارد لايه زيرين پوست كنيد.
 • مزوژل را با تكنيک‌های مختلف می‌توان تزريق كرد:
  • تزريق يكباره: تزريق وريدی مستقيم انجام می شود و سپس به منظور قالب گيری با انگشت، فشار ملايمی وارد می‌شود. اين روش تنها به منظور جوانسازی انجام می‌شود كه موجب از بين رفتن ظاهر خسته و فرورفته می‌شود. اين روش برای افراد ٣٠ تا ٣٥ سال مناسب است.
  • تزريق چند سوراخ: در اين روش، تزريق‌های متعدد در امتداد چين و چروک‌ها انجام می‌شود(مزيت اين روش: پركنندگی دقيق، معايب اين روش: ايجاد زخم و يا سوراخ متعدد)
  • تكنيك رتروگراد: داخل بردن كامل سوزن كانولا در وسط چين یا به عبارت ديگر، وارد کردن سوزن به یکباره و تزریق در طول مسير مورد نظر (تكنيک نخ يا فشار به جلو)
  • وش هاشوری: تزريق به صورت خطوط موازي در فواصل پنج تا ده ميليمتري انجام مي شوند. علاوه بر آن يك سري تزريق ديگر در زواياي قائم با خطول اول، تزريق شده و به اين صورت يك شبكه هاشور مانند را تشكيل مي دهند.( اين روش پوشش ناحيه تحت درمان را به حداكثر مي رساند)
 • محل تزريق را بيش از حد دستكاری نكنيد: حجم ماده فيلر در هر تزريق يك دهم تا دو دهم ميلي ليتر به ازای هر تزريق باشد و در نهايت بين نيم تا يك ونيم ميلي ليتر، مزوژل تزريق شده نتيجه مناسبی به ما می‌دهد. اين روش درمانی بايد بين ٢ تا٣ بار به فاصله چند هفته تكرار شود تا بهترين نتيجه به دست آيد. بسته به ناحيه مورد نظر و همچنين مقدار مورد استفاده كرم موضعی‌، زنان تزريق مزوژل بين سی تا چهل و پنج دقيقه متغير است.

پس از مرحله درمان برچسب كاليبراسيون قابليت رديابی به پرونده پزشكی بيمار چسبانده شود.

پس از درمان چه كنيم؟


پس از درمان چه كنيم؟

نتايج فوری پس از تزريق مزوژل به پوست خود مشاهده خواهيد كرد مانند كاهش علائم پيری و آبرسانی به پوست(هيدراتاسيون شدن پوست)

موارد كمي وجود دارند كه پس از تزريق بايد رعايت شود:

 • از حركت دادن و يا ماساژ زياد محل تزريق خودداری كنيد.
 • به مدت ٢٤ ساعت از ورزش های طولاني و سخت خودداری كنيد.
 • اگر محل تزريق متورم است، هر ساعت به مدت پانزده دقيقه از كمپرس آب سرد استفاده كنيد
 • در صورت تداوم تورم سعي كنيد رو بالا بخوابيد.

عوارض تزريق مزوژل چيست؟


اگرچه اين محلول تا حدودD از تركيبات موجود در بدن انسان ساخته شده اما معمولا ممكن است عوارض رايجD مانند درد در محل، قرمزD، تورم، كبودD و خارش نيز رخ دهد. با اين وجود معمولا اين گونه عوارض پس از دو روز ناپديد می‌شوند.

تزريق مزوژل را با چه درمان های ديگری می‌توان تركيب كرد؟


اين روش را می‌توان همراه با درمان های جوانسازی زير انجام داد:

 • ميكرويدلينگ
 • لايه برداری پوست
 • جوانسازی با ليزر
 • تزريقات ضدچروک

هزينه تزريق مزوژل


هزينه تزريق مزوژل

با دانستن مقدار هزينه اين روش در منطقه‌تان می‌توانيد یک مركز خدماتی مناسب و منصفانه را پيدا كنيد همچنين از رفتن به مراكزی كه قيمت ارائه خدماتشان به طور مشكوكی پايين است، بپرهيزيد.

اين نكته را بدانيد كه هزينه تزريق مزوژل به عوامل متعددي وابسته است:

 • تجربه و تخصص پزشک
 • موقعيت جغرافيايی
 • نوع و ميزان مزوژل مصرفی
 • تعداد جلسات مورد نياز
 • منطقه مورد نظر

اين نكته را بدانيد كه اين روش توسط شركت‌های بيمه سلامت پوشش داده نمی‌شود. برخي از پزشكان بابت تزريق مزوژل، وام و تخفيف‌های خاصی در نظر دارند. در نتيجه از پرسيدن اين موضوع خجالت نكشيد.

سوالات متداول


مزوژل چيست؟

مزوژل به تركيب فرموله شده و غلظت بالا از اسيدهيالورونيک گفته می‌شود كه موجب بازسازی پوست می‌شود و می‌توان همراه با روش ميكرونيدلينگ يا بدون آن به پوست تزريق شود.

مزوژل به چه عمقی از پوست تزريق می‌شود؟

مزوژل برای مقابله با پیری پوست طراحی شده است و موجب سفت شدن آن می‌شود. با تزريق صحيح اين ماده چهره پرتر و سفت تر به نظر می‌رسد. پس از تزريق اين ماده به طور طبيعی و در عمق چهار سانتی پوست، جذب می‌شود.

آيا مزوژل ارزش هزينه كردن را دارد؟

بله همينطور است. مزوژل روشی سريع، كم عارضه و كم خطر است و در نتيجه به شما پوستی سالم، شاداب و درخشنده می‌دهد و سالها باقی می‌ماند.

مزوژل پروفايلو نيازمند چند جلسه است؟

پروفايلو معمولا بسته به ناحيه تزريقي، با الگويی خاص به زير پوست تزريق می‌شود. اين پروسه معمولا ٤ هفته به طول می‌انجامد. مرحله اول برای تحريک پوست و مرحله بعد به منظور تقويت و افزايش طول عمر آن.

آيا تزريق مزوژل دردناک است؟

تزريق‌ها معمولا درد بسيار كمی دارند و پس از درمان بيماران ناراحتي كمی را گزارش می‌كنند كه پس از ٢٤ تا٧٢ ساعت برطرف می‌شود.

آيا تزريق مزوژل برای زير چشم مفيد است؟

مزوژل معمولا به طور مستقیم به زير چشم تزريق نمی‌شود. معمولا وقتی تزريق در قسمت پايين تر صورت انجام می‌شود، به طور چشمگيری ناحيه زير چشم نيز درمان می‌شود و در برخی اوقات تاثير بيشتری از ليزرهای زير چشم برای صافی پوست آن ناحيه دارد.

دکتر ابوالفتح محرابیان

دکتر ابوالفتح محرابیان

متولد سال ۱۳۴۹ پس از اخذ دیپلم در رشته تجربی در سال۱۳۶۸ با رتبه عالی درکنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شده و در سال۱۳۷۵ با مدرک دکتری پزشکی فارغ التحصیل گردید .پس از گذراندن خدمات با توجه به علاقه فراوان به رشته پوست با موفقیت در امتحان دستیاری این رشته پذیرفته و موفق به اخذ مدرک تخصصی پوست ،مو و زیبایی گردید.

دکتر ابوالفتح محرابیان

دکتر ابوالفتح محرابیان

متولد سال ۱۳۴۹ پس از اخذ دیپلم در رشته تجربی در سال۱۳۶۸ با رتبه عالی درکنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شده و در سال۱۳۷۵ با مدرک دکتری پزشکی فارغ التحصیل گردید .پس از گذراندن خدمات با توجه به علاقه فراوان به رشته پوست با موفقیت در امتحان دستیاری این رشته پذیرفته و موفق به اخذ مدرک تخصصی پوست ،مو و زیبایی گردید.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
تماس