لوگو دکتر محرابیان

021-88427630

هایفوتراپی بینی برای چین و چروک

فهرست مطالب

خطوط خرگوشی (Bunny Lines) شایع ترین نوع چین و چروک در ناحیه بینی است. این خطوط از گوشه های داخلی چشم شروع می شوند و در طول بینی به سمت پایین و رو به خط وسط بینی امتداد می یابند. متاسفانه هنگامی که فرد می خندد یا حرف می زند خطوط خرگوشی بیشتر مشخص می شوند، چون پوست بینی اکثر افراد هنگام خندیدن چروک می شود. با بالا رفتن سن، این چین و چروک مدتی پس از خندیدن روی پوست باقی می مانند و در نهایت برای همیشه در آنجا ماندگار می شوند. برای از بین بردن چین و چروک بینی روش های بسیاری وجود دارد. هایفوتراپی از بهترین روش ها برای از بین بردن چین و چروک بینی است. در هایفوتراپی با بهره گیری از اولتراسوند متمرکز لایه های زیرین پوست بینی را هدف قرار می دهند. انرژی اولتراسوند بافت پوست را به سرعت گرم میکند. با گرم شدن سلول های ناحیه مورد نظر و رسیدن دمایشان به میزان خاصی این سلول ها آسیب میبینند و به دنبال این آسیب، سلول ها تحریک میشوند تا کلاژن بیشتری تولید کنند. کلاژن نوعی پروتئین است که در تشکیل ساختار پوست نقش مهمی دارد. با افزایش سطح کلاژن، چین و چروک پوست کاهش می یابد. در این مقاله به مزایا، فرآیند درمان، بهبودی پس از درمان و خطرات احتمالی و عوراض جانبی هایفوتراپی بینی می پردازیم. اگر می خواهید چین و چروک بینی تان را از بین ببرید حتما به پزشکی باتجربه و ماهر مراجعه کنید که با نحوه صحیح به کارگیری این روش کاملا آشنا باشد و درصورت وقوع هر عارضه ای بتواند مشکل را کنترل و برطرف کند.

مزایای هایفوتراپی بینی


مزایای هایفوتراپی بینی

امروزه میان مردم هایفوتراپی بینی بسیار محبوب است. مطابق آمار، موارد به کارگیری هایفوتراپی برای سفت کردن پوست بینی 64.8 درصد افزایش داشته است.

این محبوبیت به این خاطر است که هایفوتراپی بینی تاثیرات مثبت بسیاری بر زیبایی فرد می گذارد و به چهره فرد جوانی و شادابی را باز می گرداند. در ادامه به برخی مزایای هایفوتراپی بینی اشاره شده است:

 1. کاهش چین و چروک بینی
 2. سفت شدن پوست بینی و برطرف کردن شلی و افتادگی پوست بینی
 3. صاف و یک دست کردن پوست بینی

علاوه بر این با گذشت چند هفته تا چند ماه از درمان هایفوتراپی بینی، خاصیت کشسانی پوست بینی بهبود میابد. همچنین صورت فرد پس از گذشت حداقل ۳ ماه از درمان جوانتر و زیبا تر می شود.

هایفوتراپی بینی در چه کسانی بهترین تاثیر را می گذارد؟


هایفوتراپی بینی در چه کسانی بهترین تاثیر را می گذارد؟

این را به خاطر داشته باشید که هایفوتراپی بینی در مواردی که افتادگی پوست خیلی وخیم باشد تاثیرگذار نیست. بنابراین باید میزان افتادگی و چین و چروک پوست متوسط باشد تا با هایفوتراپی قابل درمان باشد. پزشکان، هایفوتراپی را به کسانی توصیه می کنند که پوستشان ریلکس است و سفتی کمی دارد. یکی از علائم به بلوغ رسیدن افراد، افتادگی پوست شان است. بنابراین هایفوتراپی بهترین اثرگذاری را در کسانی ایجاد میکند که سنشان حدودا ۳۰ سال یا بیشتر باشد و شدت افتادگی پوستشان خفیف تا متوسط است.

آمادگی های لازم پیش از هایفوتراپی بینی


آمادگی های لازم پیش از هایفوتراپی بینی

پیش از هایفوتراپی نیاز به آمادگی خاصی نخواهید داشت. تنها کار لازم این است که اگر مواد آرایشی رو پوستتان دارید آن را پاک کنید و صورتتان را پیش از درمان تمیز کنید تا ناحیه مورد نظر برای هایفو آماده باشد. اگر داروی خاصی (آنتی بیوتیک هایی مانند داکسی سیکلین و تتراسیکلین و…) مصرف می کنید که ممکن است در هایفوتراپی اختلال ایجاد کند پزشک به شما توصیه خواهد کرد که از چند روز قبل از هایفوتراپی مصرف آن را قطع کنید.

یک هفته پیش از هایفوتراپی از قرار گرفتن در معرض خورشید و برنزه شدن خودداری کنید. اگر از محرک های پوستی (مانند محصولات دارای رتینول، بنزوئیل پراکسید، سالیسیلیک اسید و گلیکولیک اسید) استفاده میکنید حتما این کار را متوقف کنید. اگر سابقه زدن تبخال یا تاول دارید روز قبل از هایفوتراپی این مسئله را با پزشک خود درمیان بگذارید تا داروی ضدویروس برایتان تجویز کند.

نحوه انجام هایفوتراپی بینی


نحوه انجام هایفوتراپی بینی

هایفوتراپی برای از بین بردن چین و چروک بینی به صورت زیر انجام می شود:

 1. پزشک پیش از درمان با شما صحبت میکند و روش درمان را شرح می دهد.
 2. ناحیه ای که قرار است تحت درمان با اشعه فرابنفش قرار گیرد پاکسازی می شود.
 3. پیش از شروع هایفوتراپی، در پوست ناحیه مورد نظر از کرم بی حس کننده استفاده می شود.
 4. در ادامه در ناحیه تحت درمان از ژل مخصوص اولتراسوند استفاده می کنند.
 5. حال برای انتقال انرژی اولتراسوند به پوست، دستگاه مخصوص هایفو را روی ناحیه مورد نظر قرار می دهند.
 6. متخصص دستگاه هایفو را تنظیم میکند تا فرآیند هایفوتراپی شروع شود.
 7. سپس به مدت ۹۰ ثانیه انرژی اولتراسوند به پوست اعمال میشود. جلسه درمانی تقریبا ۳۰ تا ۹۰ دقیقه طول میکشد و در طول درمان به پوست ناحیه تحت درمان پالس های کوتاه اولتراسود منتقل می شود.
 8. همزمان با انتقال انرژی اولتراسوند به پوست ممکن است در پوستتان احساس گرما و سوزش داشته باشید. درصورت نیاز میتوانید دارو ضددرد مصرف کنید.
 9. با بالا رفتن دمای بافت های تحت درمان و پس از رسیدن به دمای مشخصی، دستگاه هایفو کنار گذاشته میشود. حال فرآیند تولید کلاژن آغاز می شود.
 10. پس از پایان هایفوتراپی میتوانید بلافاصله به منزل بازگردید و فعالیت های معمول خود را از سربگیرید.

درصورتی که به اقدامات اضافی نیاز باشد پزشک آن را تجویز میکند. علاوه بر این داروهای خاصی برای کنترل درد یا عوارض جانبی احتمالی برای بیمار تجویز می شود. البته این داروها تنها درصورتی باید مصرف شوند که درد قابل تحمل نباشد یا عارضه خاصی به وجود آمده باشد.

هایفوتراپی بینی را چند وقت یک بار باید انجام داد؟


بیشتر مراجعه کنندگان تنها به یک جلسه هایفوتراپی نیاز دارند. با این وجود ممکن است نیاز باشد از چند جلسه هایفوتراپی بهره مند شوید. بنابراین پاسخ این سوال به چند عامل بستگی دارد مانند: میزان افتادگی و چین و چروک پوست بینی و میزان کلاژن سازی بدن پس از هر جلسه هایفوتراپی. پزشک پس از معاینه و بررسی پوست بینی تعداد جلسات هایفوتراپی مورد نیاز شما را مشخص میکند.

مراقبت های فوری و دراز مدت پس از هایفوتراپی


مراقبت های فوری و دراز مدت پس از هایفوتراپی

از آنجا که پس از هایفوتراپی به استراحت خاصی نیاز ندارید تقریبا بلافاصله پس از درمان میتوانید به فعالیت های روزانه تان بازگردید. به همین علت اکثر افراد شاغل هایفوتراپی بینی را در تایم استراحت و ناهار انجام میدهند. بعد از درمان میتوان از مواد آرایشی استفاده کرد و با گذشت ۳ روز از درمان میتوانید از موچین و وکس برای از بین بردن موهای زائد صورت استفاده کنید.

روتین مراقبت از پوست خود را از فردای هایفوتراپی می توانید از سر بگیرید. بلافاصله پس از هایفوتراپی می توانید از مرطوب کننده ملایم و پاک کننده فاقد خاصیت لایه برداری استفاده کنید. توجه داشته باشید که تا مدتی از رفتن به سونا و اتاق بخار اجتناب کنید. از ۳ روز بعد از هایفوتراپی استفاده از محرک های پوستی (مانند ویتامین سی، محصولات دارای رتینول، بنزوئیل پراکسید، سالیسیلیک اسید و گلیکولیک اسید) بلا مانع است. برای کاهش حداکثری تحریک پوستی و کسب بهترین نتیجه ممکن از هایفوتراپی بینی روزانه از زینک اکسید و ضد آفتاب با SPF 30 یا قوی تری استفاده کنید. پس از درمان، پزشک به شما کمک خواهد کرد تا برنامه مراقبت از پوست موثری را دنبال کنید تا از هایفوتراپی بهترین نتیجه ممکن را به دست آورید.

مراقبت های لازم پس از هایفوتراپی بینی


 • تا ۲۴ ساعت پس از هایفوتراپی صورت خود را با آب داغ نشویید.
 • تا ۵ روز پس از هایفوتراپی از ورزش سنگین، تعریق، حمام آب گرم و سونا خودداری کنید.
 • تا ۱۵ روز پس از هایفوتراپی از زدن مواد لایه بردار به پوست صورتتان خودداری کنید. همچنین از پوست صورتتان در برابر نور خورشید و اشعه فرابنفش محافظت کنید.
 • روزانه به پوست ناحیه هایفو شده کرم مرطوب کننده و احیا کننده بزنید.
 • حتما از ضدآفتاب استفاده کنید.
 • پوست ناحیه درمان شده را نخارانید.

خطرات و عوارض جانبی هایفوتراپی بینی


خطرات و عوارض جانبی هایفوتراپی بینی

ورم و قرمزی پوست ناحیه درمان شده در عرض چند ساعت فروکش میکند. ممکن است در ناحیه درمان شده پس از گذشت چند هفته همچنان حس سوزن سوزن خفیفی داشته باشید. در موارد نادری پیش می آید که به صورت موقت بیمار در ناحیه درمان شده دچار کبودی و بی حسی شده است اما پس از چند روز این مشکلات خود به خود برطرف خواهند شد. پزشکان تمام تلاش خود را میکنند تا خطرات و عوارض جانبی به کمترین میزان برسد و بتوانند راحتی و ایمنی شما را پس از هایفوتراپی تضمین کنند. به ندرت ممکن است پوست ناحیه درمان شده تاول بزند یا کبود شود اما در صورت وقوع می توانید برای برطرف کردن آن دو بار در روز تا زمانی که تاول یا کبودی از بین میرود از پماد آنتی بیوتیک استفاده کنید.

هزینه هایفوتراپی بینی


هزینه هایفوتراپی بینی

هزینه هایفوتراپی برای افراد مختلف متفاوت است. این هزینه به عوامل بسیاری بستگی دارد مانند: تجربه پزشک، موقعیت جغرافیایی مرکز درمانی، تعداد جلسات درمانی مورد نیاز هر فرد، مواد استفاده شده در فرآیند درمان (مانند کرم ضدویروس یا داروی ضددرد) و مواردی که برای بهبودی کامل پس از درمان به کار رفته اند. شرکت های بیمه هزینه هایفوتراپی را پوشش نمی دهند. حتما نحوه قیمت گذاری و شرایط پرداخت را از پزشک تان سوال کنید.

سوالات پرتکرار


تاثیر هایفوتراپی تا چه مدت ماندگار است؟

نتایج یک جلسه هایفوتراپی ۱۲ تا ۱۸ ماه دوام دارد.

ممکن است هایفوتراپی به پوست بینی آسیب بزند؟‌

هایفوتراپی بینی درمانی بی خطر است. انرژی اولتراسوند تنها بافت زیرین پوست بینی را هدف قرار میدهد. بنابراین مطمئن باشید که هایفوتراپی هیچ آسیبی به لایه های بالایی پوست بینی وارد نمی کند.

حداکثر تا چند جلسه هایفوتراپی بینی را می توان انجام داد؟

برای دستیابی به نتایج بلند مدت پزشکان توصیه کرده اند که در اولین سال دو جلسه هایفوتراپی با فاصله زمانی ۶ ماه انجام دهید. پس از آن میتوانید سالی یک جلسه هایفو انجام دهید تا نتایج به دست آمده حفظ شود. در مواردی که شدت چین و چروک بیشتر است میتوان پس از گذشت ۳ ماه از اولین جلسه چند بار دیگر هایفوتراپی را تکرار کرد.

هایفوتراپی بینی چقدر درد دارد؟

حین هایفوتراپی بینی ممکن است احساس ناراحتی خفیفی داشته باشید. برخی افراد این احساس را به وارد شدن پالس الکتریکی ضعیف به بدن یا حس سوزن سوزن خفیفی تشبیه کرده اند.

دکتر ابوالفتح محرابیان

دکتر ابوالفتح محرابیان

متولد سال ۱۳۴۹ پس از اخذ دیپلم در رشته تجربی در سال۱۳۶۸ با رتبه عالی درکنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شده و در سال۱۳۷۵ با مدرک دکتری پزشکی فارغ التحصیل گردید .پس از گذراندن خدمات با توجه به علاقه فراوان به رشته پوست با موفقیت در امتحان دستیاری این رشته پذیرفته و موفق به اخذ مدرک تخصصی پوست ،مو و زیبایی گردید.

دکتر ابوالفتح محرابیان

دکتر ابوالفتح محرابیان

متولد سال ۱۳۴۹ پس از اخذ دیپلم در رشته تجربی در سال۱۳۶۸ با رتبه عالی درکنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شده و در سال۱۳۷۵ با مدرک دکتری پزشکی فارغ التحصیل گردید .پس از گذراندن خدمات با توجه به علاقه فراوان به رشته پوست با موفقیت در امتحان دستیاری این رشته پذیرفته و موفق به اخذ مدرک تخصصی پوست ،مو و زیبایی گردید.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
تماس