لوگو دکتر محرابیان

021-88427630

لوگو دکتر محرابیان

تمام نکات مهم درباره ویروس اچ پی وی و ازدواج

فهرست مطالب

عوارض احساسی در درگیری با ویروس HPV  اغلب به سختی جنبه های درمانی آن است و حتی سخت تر تشخیص داده میشوند.

این مشکل ممکن است نقطه ای باشد که شما بیشترین احساس آسیب پذیری را داشته باشید و کمبود پیام های نصحیت کننده می تواند ای شرایط را مضطرب تر کند مخصوصا زمانی که روابط نگران کننده هستند.

ما معمولا سوالاتی را درباره صحبت پیرامون ویروس HPV با شریک جنسی فعلی یا آینده خود دریافت میکنیم . برای مثال: هرچه شما درباره ویروس HPV مطلع تر باشید، برای دادن اطلاعات مورد نیاز جهت پاسخ به سوالات شریک جنسی خود راحت تر خواهید بود .

اطلاعاتی که در این بخش قرار دارد را استفاده کنید تا بتوانید پایه ای برای اطلاعات خود داشته باشید .

اگر شما متوجه ابتلا خود به HPVشدید، باید با دکتر متخصص خود برای برنامه ریزی مشورت کنید. این برنامه شامل صحبت با شریک جنسیتان در این باره نیز میشود.

 

دکتر محرابیان با کمک جدیدترین و موثرترین روش های روز دنیا به شما برای رفع این مشکل کمک خواهند کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت با شماره های ۰۲۱۸۸۴۲۷۶۳۰ و ۰۲۱۸۸۴۰۳۸۱۵ تماس حاصل فرمایید.

فهم HPV


فهم ویروس اچ پی وی

HPV به گروهی از ویروس ها که شامل بیش از 100 ویروس است گفته می شود . که حدود 40سویه از آنها جزو عفونت های مقاربتی (STI)محسوب می شوند . این انواع از HPV از طریق تماس مستقیم پوست ناحیه تناسلی منتقل می شود. این انتقال از طریق روابط واژینال، آنال و روابط دهانی نیز اتفاق می افتد .

تقریبا تمام افراد فعال از لحاظ جنسی به نوعی در دوره ای از زندگیشان به HPV مبتلا میشوند و هر کسی که از نظر جنسی فعال است، ریسک تماس با ویروس یا انتقال آن به شریک جنسی خود را دارد .

امکان ابتلا به HPV و نشان ندادن علایم آن در طی سال ها وجوددارد . وقتی علائم شروع به ظاهر شدن میکنند، معمولا به صورت زگیل تناسلی یا زگیل حلق خود را نشان می دهند. HPV به ندرت میتواند منجر به سرطان دهانه رحم و یا دیگر سرطان های ناحیه تناسلی سر گردن و حلق شود. چون HPVمیتواند برای مدت طولانی نهفته باقی بماند، ممکن است شما متوجه ابتلا خود به این عونت مقاربتی نشوید و در روابط جنسی متعددی شرکت کنید. همین موضوع میتواند تشخیص اولین تماس شما با این ویروس را سختتر کند.

چگونه با شریک جنسی خود درباره ویروس HPV صحبت کنیم؟


چگونه با شریک جنسی خود درباره ویروس اچ پی وی صحبت کنیم؟

صحبت با شریک جنسی خود ممکن است نگران کننده تر و پر تنش تر از تشخیص آن باشد. این نکات کلیدی میتوانند به شما در آماده شدن برای صحبت درباره آن کمک کند و همچنین شما و شریکتان را درباره اتفاقات بعدی مطلع کند.

اطلاعات خود را بالاببرید.

اگر خود شما راجع به تشخیص بیماری خود سوالاتی داشته باشید، احتمال اینکه شریکتان نیز سوالاتی داشته باشد زیاد است. زمانی را صرف مطالعه راجع به بیماری خود کنید. آگاه شوید که سویه ای که به آن مبتلا  هستید از نوع پر خطر یا کم خطر است. بعضی از سویه ها ممکن است هیچگاه مشکلی ایجاد نکند، در حالی که برخی دیگر ممکن است شمارا در ریسک بیشتری مانند سرطان یا زگیل قرار دهد. دانش این که ویروس چیست؟ چه اقداماتی باید انجام شود؟ و چه آینده ای در انتظار شماست؟ میتواند هر دو شما را از ترس های بی جا دور کند. به خاطر داشته باشید که شما هیچ گونه کار اشتباهی انجام نداده اید .

به یاد داشته باشید، شما هیچ کار اشتباهی نکردید.

فکر نکنید که شما نیاز به عذر خواهی راجع به تشخیص بیماری خود دارید . HPV بسیار متداول است و اگر شما از نظر جنسی فعال هستید، این ویروس یکی از ریسک هایی ست که با آن برخورد خواهید کرد و به این معنا است که نه شما و یا شریک جنسیتان یا شریک های جنسی قبلی شما کار اشتباهی انجام نداده اید. در روابط جنسی