لیفت و بالا کشیدن ابرو و پیشانی بدون جراحی (بوتاکس، ژل، لیزر و هایفوتراپی)

browlift_1

افتادگی ابروها، چین‌ و چروک پیشانی و خطوط دور چشم موجب بروز بیشتر نشانه‌های پیری می‌گردد. علاوه براین، اثرات جاذبه و روند طبیعی پیری می‌تواند موجب افتادگی جزئی پیشانی به ناحیه بالای چشم شود، که خود موجب افتادگی پلک می‌شود. یک ظاهر خسته و سالخورده، می‌تواند از طریق لیفت ابرو یا بالا کشیدن ابرو و پیشانی اصلاح شود، که در آن پوست پیشانی کشیده و سفت می‌شود و به صاف شدن خطوط و چین‌وچروک و جوان‌سازی ناحیه بالایی صورت منتهی می‌گردد. در این مقاله به بحث درمورد روش های بالا کشیدن و لیفت پیشانی بدون جراحی ازجمله تزریق بوتاکس پیشانی، ژل، هایفوتراپی و لیزر می پردازیم.

در پاسخ به سوال بوتاکس چیست ، باید گفت : بوتاکس داوریی است که جهت برطرف کردن چین و چروک پیشانی، بین دو ابروها و گوشۀ چشم بکار می رود. در حقیقت این دارو شکل تخلیص و آماده شدۀ سم باکتری کلستریدیوم بوتولینیوم است. این باکتری بی هوازی است و در محیط های در بسته مثل قوطی کنسرو رشد کرده و سم خطرناکی را تولید می کند. به همین دلیل توصیه می شود قبل از باز کردن درب قوطی آنرا به مدت ۱۵ دقیقه در آب جوش قرار دهید. در آزمایشگاه باکتری بوتولینیوم را تکثیر داده و سم آن را تخلیص کرده و برای مصارف پزشکی با دوزاژ مناسب آماده می کنند.

کاندیدای مناسب برای لیفت ابرو و پیشانی


نور خورشید، باد، سن، و کشش رو به پایین جاذبه همگی بر چهره تأثیر می‌گذارند و با از دست رفتن خاصیت ارتجاعی پوست، اغلب باعث ایجاد خطوط اخم، چین‌وچروک در سراسر پیشانی و سنگینی فزاینده ابروها می‌شود. افتادگی ابروها معمولاً برای اولین بار در افرادی مشاهده می‌شود که در دهه چهل زندگی خود هستند، و در اغلب بیماران عامل سن موجب گرایش آن‌ها به تقبل هزینه لیفت پیشانی و عمل بالا کشیدن و لیفت پیشانی یا ابرو می‌شود.

روش‌های لیفت و بالا کشیدن ابرو و پیشانی


ازآنجایی‌که درمان‌های جراحی برای لیفت ابرو گران‌قیمت هستند و بسیاری از مردم حاضر به پذیرش خطرات ناشی از عمل جراحی لیفت ابرو  نیستند، روش‌های لیفت ابرو به صورت  غیرتهاجمی بسیار محبوبیت پیداکرده‌اند: لیزردرمانی، بوتاکس صورت، هایفو. این نوع از درمان می‌تواند خطوط ریز و چین‌وچروک را کاهش دهد و ظاهری جوان‌تر و شاداب‌تر را برای شما به ارمغان می‌آورد.

بوتاکس و ژل‌های پوستی

موقعیت ابروهای شما تا حد زیادی توسط دو گروه عضلانی مجزا تعیین می‌شود. یک گروه از عضلات ابروها را بالا می‌برد و گروه دیگر آن‌ها را پایین می‌کشد. بوتاکس برای شل کردن عضلاتی استفاده می‌شود که ابروها را پایین می‌کشد و به عضلات دیگر اجازه می‌دهد که پیشانی را بدون هرگونه مقاومتی بالا بکشند. تزریق بوتاکس پیشانی با تقبل هزینه تزریق بوتاکس عملی ساده می باشد .ژل‌های پوستی برای تمام بیماران موردنیاز نیست، اما برخی از آن‌ها ممکن است از یک ژل پوستی برای ایجاد ظاهر جوان‌تر بهره‌مند شوند. قیمت تزریق بوتاکس پایین و عوارض جانبی آن اندک است . مهمترین عوارض بوتاکس مربوط به ۳ چیز است، تزریق بیش از اندازه، تزریق نابجا و انتشار دارو به نقاط اطراف که مورد نظر و قابل پیش بینی‌ نیستند. در نتیجه ممکن است عضلات یا بیش از اندازه ضعیف شوند یا عضلات اطراف از کار بیفتند. علامت اینها در پیشانی و اطراف چشم افتادگی ابرو، و بینی،تا به تا شدن ابرو، افتادگی پلک، در اطراف دهان افتادگی دو گوشهٔ دهان و اشکال در غذا خوردن، و در گردن اگر عمیق تزریق شود اشکال در بلع و صدا میگردد.

آیا در مورد افتادگی ابروهای خود نگران هستید اما از رفتن به زیر تیغ جراحی برای لیفتینگ ابرو و پیشانی هراس دارید؟ جراحی برای همه مناسب نیست، و تنها گزینه ب

به این پست امتیاز دهید.
لیفت و بالا کشیدن ابرو و پیشانی بدون جراحی (بوتاکس، ژل، لیزر و هایفوتراپی)
۴٫۵ از ۲ رای