لوگو دکتر محرابیان

021-88427630

لوگو دکتر محرابیان

هزینه لیزر موهای زائد صورت، زیر بغل و بیکینی چقدر است؟

فهرست مطالب

خلاص شدن از شر موهای ناخواسته بدن با استفاده از روش های رفع موی موقت مانند اصلاح، بند و وکس می توانند خسته کننده باشند. اگر از بریدگی های ناشی از اصلاح یا درد سوختگی وکس خسته شدید و نتایج طولانی مدت تری را می خواهید داشته باشید، پس ممکن است به لیزر رفع موهای زائد فکر کنید.

یکی از معروفترین روش های زیبایی، لیزر رفع موهای زائد می باشد که روشی آسان برای راحت شدن از موهای زائد است. هر شخصی که با این روش آشنا نیست معمولا تعداد زیادی سوال دارد که شامل هزینه آن نیز می شود. در اینجا هر چه که در ارتباط با لیزر موهای زائد لازم است را بیان کرده ایم.

این نگرانی در ذهن مردم وجود دارد که شاید این درمان تاثیرات منفی روی پوست یا مو داشته باشد اما کاملا غلط است. زیرا یکی از پیشرفته ترین، از نظر بالینی بی خطرترین و مقبول ترین روش ها برای رفع موهای زائد به طور دائم می باشد. دلیل محبوبیت روز افزون لیزر موهای زائد نتایج طولانی مدت و امیدوارکننده آن است. با این وجود، هزینه لیزر رفع موهای زائد و نظرات مرتبط با درمان لیزری مهمترین دلیلی است که مردم را در مورد انجام لیزر رفع موهای زائد درچار تردید می کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت با شماره های ۰۲۱۸۸۴۲۷۶۳۰ و ۰۲۱۸۸۴۰۳۸۱۵ تماس حاصل فرمایید.

لیزر رفع موهای زائد چیست؟


لیزر رفع موهای زائد چیست؟

لیزر رفع موهای زائد، رفع موهای بدن به صورت دائم است که از پالس های نور لیزری برای تخریب فولیکول های مو استفاده می کند. اصلاح، نوک فولیکول مو را از بین می برد و وکس، مو را از ریشه می کشد و در هر دو مورد، موها دوباره رشد می کنند. اما نور لیزری، اساسا فولیکول های مو را از بین می برد تا دوباره رشد نکنند.

لیزر رفع موهای زائد به یک لیزر حقیقی برای هدف گرفتن رنگ دانه و گرم و تخریب کردن فولیکول های مو نیاز دارد. وقتی پیگمانت در پیاز مو گرم می شود، به شکل نامحسوسی به بافت های اطراف آن آسیب می زند و از رشد دوباره موهای جدید جلوگیری می کند. در حقیقت، تحقیقات ثابت کرده اند که لیزر رفع موهای زائد روشی موثر برای خلاصی از موهای ناخواسته است.

در طی درمان لیزری رفع موهای زائد، شما در ابتدا مشاوره ای برای بررسی نوع پوست، مو و انتظارت کلی خود خواهید داشت. در اینجا، متخصص مشخص می کند که آیا شما گزینه مناسب درمان هستید یا خیر و اگر بودید، شما درمان لیزری را انجام خواهید داد. می توانید از کرم های بی حسی موضعی برای ناحیه تحت درمان به منظور کم کردن آزردگی در طول درمان استفاده کنید و سپس لیزر را انجام دهید. اگر موهای زبر داشته باشید، احتمالا قبل از درمان اصلاح بشوند.

  موارد مثبت و منفی کاذب در تشخیص آزمایشگاهی HPV کدامند؟

بعد از اینکه درمان لیزری کامل شد، یک ژل موضعی آرامش بخش برای شما استفاده خواهد شد. علاوه بر آن اگر در معرض تابش آفتاب قرار بگیرید، SPF نیز برای ناحیه تحت درمان استفاده می شود.

مزایای لیزر رفع موهای زائد بدن


مزایای لیزر رفع موهای زائد بدن

لیزر رفع موهای زائد بدن ممکن است گران باشد، اما مزایایی نیز به همراه دارد که شامل:

  • رهایی از موهای ناخواسته بدن: این درمان یکی از طولانی ترین راه حل ها برای رفع یا کاهش موهای زائد بدن می باشد.
  • پوست را صاف و نرم می کند: لیزر رفع موهای زائد می تواند مشکلات پوستی مرتبط با رشد موها مثل فولیکولیت یا تغییر رنگ پوست را کاهش دهد و همچنین قادر است مشکلات رنگدانه ای مربوط به موهای ناخواسته را نیز کم کند.
  • کاهش زمانی که صرف رفع موهای بدن می شود. وقتی که جلسات لیزر درمانی تمام شد، نیازی به صرف زمان بیشتر برای اصلاح یا وکس ندارید. نیازی به اپیلاسیون، وکس، اصلاح و دیگر روش های آزاردهنده که همانند اینهاست نمی باشد.
  • بدون خطر تشکیل موهای زیر پوستی: موهای زیر پوستی که اغلب همراه با اصلاح و وکس بوجود می آیند، بعد از انجام لیزر رفع موهای زائد متعلق به گذشته می باشند.

هزینه لیزر رفع موهای زائد بدن شامل چه چیزهایی می شود؟


هزینه لیزر رفع موهای زائد بدن شامل چه چیزهایی می شود؟

هزینه لیزر رفع موهای زائد بدن معمولا شامل ویزیت، استفاده از بی حسی موضعی برای رفع درد، درمان لیزری و استفاده از محصولات مراقبتی بعد از درمان مثل ضد آفتاب و تسکین دهنده ها می باشد. هزینه رفع موهای زائد بستگی به عوامل متفاوتی مانند ناحیه تحت درمان، نوع لیزر استفاده شده، نوع پوست و موی تحت درمان و تعداد جلساتی که باید انجام شود، دارد.

ناحیه تحت درمان

ناحیه ای که بیمار می خواهد درمان بشود مهمترین عامل در تعیین قیمت می باشد. نواحی بزرگتر هزینه بیشتری نسبت به تکه های کوچکتر دارند زیرا زمان بیشتری برای درمان نیاز دارند. برای مثال، به طور میانگین، درمان یک ناحیه بزرگ ۳۰ تا چهل دقیقه زمان می برد.

متوسط قیمت لیزر رفع موهای زائد

لیزر رفع موهای زائد اغلب سرمایه گذاری زیبایی محسوب می شود. هزینه آن بیشتر از اصلاح یا وکس می باشد، اما در گذر زمان، وقتی دیگر به درمان نیاز نبود، می توانید روی هزینه های رفع موهای زائد پول خود را پس انداز کنید.

  نقاط فوردایس (تجمع غدد چربی زیر پوست) چیست؟

عوامل زیادی روی هزینه این روش درمانی تاثیر می گذارد. هزینه لیزر رفع موهای زائد با ناحیه تحت درمان، منطقه جغرافیایی، تخصص و تجربه شخصی که این روش را انجام می دهد و مدت زمان انجام آن تفاوت می کند.

در ادامه، ما متوسط هزینه ها را برای نواحی درمانی رایج بررسی می کنیم. به یاد داشته باشید هزینه های متوسط فهرست شده در زیر بر اساس هر جلسه درمان می باشند و شما ممکن است نیاز به چهار تا شش جلسه درمانی داشته باشید.

متوسط هزینه لیزر رفع موهای زائد نواحی وسیع 

اگر می خواهید لیزر رفع موهای زائد را در نواحی بزرگی از بدن انجام بدهید، مثلا کمر یا پاها، هزینه احتمالا بیشتر از نواحی کوچک خواهد بود.

متوسط هزینه رفع موهای زائد برای نواحی کوچک

نواحی کوچکتر بدن کمتر هزینه خواهند داشت و می تواند شامل خط بیکینی، زیر بغل و صورت مثلا چانه، لب ها و خط ریش شود.

لیزر بیکینی برای هر جلسه متفاوت می باشد و به اینکه برزیلی (از بین بردن موها از ناحیه لابیال تا پیش مقعدی) یا خط V معمولی بیکینی باشد (از بین بردن موها از کشاله ران و باقی گذاشتن قسمت V یا مقداری در ناحیه تناسلی) بستگی دارد.

نوع پوست و مو 

تراکم، ضخامت، طول موها، نوع پوست و تیرگی ها نقش مهمی را در تعیین روش و هزینه کلی هر جلسه دارد.

استاندارد کلینیکی

هزینه کلی درمان بستگی به استاندارد و کیفیت کلینیکی که در آن درمان را دریافت می کنید نیز دارد. بیمارستان ها و کلینیک های متنوعی وجود دارند که جلسات درمانی لیزر را ارئه می دهند و هزینه هر جلسه از کلینیکی به کلینیکی دیگر متفاوت است.

تعداد جلسات

هزینه کلی درمان به تعداد جلسات تقسیم می شود که قیمت های متفاوتی دارند. بیماران باید به تعداد جلساتی که برای تکمیل درمان نیاز دارند توجه کنند. شاید در آخر، راه حلی برای رفع موهای زائد به صورت دائم داشته باشیم، اما رفع موهای زائد با این درمان به سرعت ایجاد نمی شوند. تنها یک جلسه لیزر درمانی رفع موهای زائد می تواند برای نازتر، ظریفتر و روشن تر کردن موها کافی باشد، اما به منظور بدون مو شدن کامل، شما مجبور به داشتن چهار تا شش جلسه خواهید بود.

در سال اول، پزشکان بسته به رشد موهای شما، شش تا چهار هفته زمان را برای ترمیم توصیه می کنند. به تعدادی زیاد، جلسه درمانی نیاز دارید تا لیزر درمانی کاملا مفید واقع گردد. درمان لیزری می تواند سایز و قطر موها را کاهش دهد، آن را کاملا در مرحله کم شدن قرار بدهد یا هیچ تاثیری روی موها نداشته باشد. بدین منظور، چندین جلسه درمانی با وقفه چهار تا شش هفته ای نیاز می باشد. حتی ممکن است نیاز به تمدید سالیانه برای چند سال بعد از اولین دروه درمانی خود داشته باشید.

  تشخیص آزمایشگاهی سفلیس با کمک آزمایش خون

به طور متوسط، درمان در ۵ تا ۶ جلسه انجام می شود، اما در موارد معدودی، ممکن است تا ۸ جلسه نیز ادامه یابد که باعث افزایش هزینه می شود.

نکات مهم درباره قیمت لیزر موهای زائد


نکات مهم درباره قیمت لیزر موهای زائد

در پایین نکاتی آمده که برای اجتناب از هزینه های بی جا در هنگام انجام لیزر رفع موهای زائد باید در ذهن داشته باشید:

  • به کلینیک معتبر مراجعه کنید و در مورد نوع پوست خود، چند جلسه نیاز دارید و نوع دستگاه لیزری که برای رفع موهای زائد شما استفاده می شود، تحقیق مناسبی را انجام دهید. مشاوره مناسب با متخصص پوست برای افرادی که به طور واضح در مورد زمان مورد نیاز و هزینه ها صحبت می کنند، نیاز می باشد. معمولا هزینه ها بستگی به عواملی مانند کیفیت کلی خدمات و روش کلی درمانی که توسط پزشک معتبر و آموزش دیده انجام می دهد، دارد.
  • ممکن است هزینه های بعد از درمان یا به عبارتی هزینه ترمیم نیز اضافه گردند که بیمار باید آن را نیز حساب کرده و برای هزینه های مربوطه آمادگی داشته باشد. با این وجود وقتی با فرایندی زیستی سروکار داریم، مانند رشد مو، هیچ نتیجه ی ثابتی وجود ندارد. با این حال مراجعه کنندگان ممکن است ۷۰-۸۰ درصد کاهش را در عرض ۶ تا ۱۰ جلسه داشته باشند که بسیار عالی می باشد. با در نظر گرفتن نواحی سخت که نیاز به ترمیم دوره ای دارند، بنابراین ممکن است تعداد جلسات بیشتری نیز نیاز باشد.
  • در نهایت نباید به دام تخفیف های بزرگ بیوفتید، زیرا این یک موضوع حیاتی می باشد که به متخصصی در حیطه پوست شناسی و تکنیک های رفع موهای زائد بدن با لیزر نیاز دارد و فقط در نظر گرفتن هزینه پایین و ارزان، ممکن است نتایج بدی را به همراه داشته باشد. قیمت های پایین تر معمولا این پیام را می دهند که برخی چیزها در خطر می باشند. دستگاه ها شاید به روز نباشند، ارائه دهنده معتبر یا آموزش دیده نباشد. یکی دیگر از موارد مهم که ارزش توجه را دارد استریل کردن و اقدامات بهداشتی می باشد که اگر مناسب نباشند، می توانند منجر به عواقب جدی بشوند.
دکتر ابوالفتح محرابیان

دکتر ابوالفتح محرابیان

متولد سال ۱۳۴۹ پس از اخذ دیپلم در رشته تجربی در سال۱۳۶۸ با رتبه عالی درکنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شده و در سال۱۳۷۵ با مدرک دکتری پزشکی فارغ التحصیل گردید .پس از گذراندن خدمات با توجه به علاقه فراوان به رشته پوست با موفقیت در امتحان دستیاری این رشته پذیرفته و موفق به اخذ مدرک تخصصی پوست ،مو و زیبایی گردید.

دکتر ابوالفتح محرابیان

دکتر ابوالفتح محرابیان

متولد سال ۱۳۴۹ پس از اخذ دیپلم در رشته تجربی در سال۱۳۶۸ با رتبه عالی درکنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شده و در سال۱۳۷۵ با مدرک دکتری پزشکی فارغ التحصیل گردید .پس از گذراندن خدمات با توجه به علاقه فراوان به رشته پوست با موفقیت در امتحان دستیاری این رشته پذیرفته و موفق به اخذ مدرک تخصصی پوست ،مو و زیبایی گردید.

مقالات مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x
Call Now Buttonتماس