لوگو دکتر محرابیان

021-88427630

۲۴ آبان۱۴۰۲

درمارولر برای درمان جای جوش و آکنه چه مزایا و معایبی دارد؟

فهرست مطالب

ممکن است فکر کنید آکنه، مسئله آزاردهنده‌ای برای پوست شما است. اما به نظر می‌رسد ایجاد زخم‌های پس از آکنه در سطح صورت شما، مسئله‌ای بسیار آزاردهنده و ناامیدکننده است. این زخم‌ها نه تنها باعث ناهموار شدن پوست پس از تجربه آکنه و در نهایت بهبودی آن می‌شوند، بلکه باعث کاهش اعتماد به نفس شما نیز می‌گردند.

باید توجه داشت که در برخی موارد، زخم‌ها پس از آکنه مشاهده نمی‌شوند و همه افراد این تجربه را ندارند. افرادی که معمولاً زخم‌های پس از آکنه را تجربه می‌کنند، افرادی هستند که به راحتی در پوستشان زخم ایجاد می‌شود. این زخم‌ها به طور دقیق در محل آکنه ظاهر می‌شوند و ممکن است رنگ تیره یا قهوه‌ای داشته باشند که به عنوان هایپرپیگمنتیشن شناخته می‌شوند. درمان با استفاده از درمارولر در میکرونیدلینگ بسیار موثر برای اسکارهای آکنه است. این تأثیر به دلیل اثرات ساختاردهی کلاژن است. بنابراین، در این مقاله، ما در مورد استفاده از درمارولر برای درمان زخم‌های پس از آکنه که در بهبود جای آکنه مورد استفاده قرار می‌گیرد، توضیح خواهیم داد. قبل از استفاده از این روش، حتماً با یک پزشک مشورت کنید تا از وقوع عوارض ناخواسته جلوگیری شود.

درمارولر چیست؟


درمارولر چیست؟

درمارولر یک وسیله کوچک میکرونیدلر دستی است که شباهت زیادی به غلتک رنگی مینیاتوری دارد که با سوزن های ظریف پوشانده شده است. این وسیله به عنوان یک روش درمانی که شامل سوراخ شدن پوست و ایجاد سوراخ های ریز برای شروع مکانیسم بهبودی است، روی پوست استفاده می‌شود. این روش درمانی تولید کلاژن را تحریک می کند که باعث بهبود بافت، سلامت آن و کشش پوست می‌شود.

یک درمارولر دقیقاً چگونه به تقویت درمان جای زخم آکنه کمک می کند؟ 


چگونگی نحوه درمان جای جوش با درمارولر

حالا وقت پاسخ دادن به این سوال بزرگ است که این وسیله چگونه زخم آکنه را درمان می کند. وقتی درمارولر روی پوست حرکت می کند، سوزن های ریز و ظریف موجود روی غلتک پوست را سوراخ می‌کند، کانال‌های ریزی ایجاد می کند یا یک آسیب پوستی کنترل شده ایجاد می کند که به لایه خارجی پوست آسیب واقعی نمی رساند. سوزن ها به تجزیه هرگونه بافت اسکار که باعث تولید کلاژن در بدن می‌شود، کمک می کنند. این عمل “میکرونیدلینگ” نامیده می‌شود.

این موضوع در واقع به این معنی است: حرکت کردن سوزن های ریز (درمارولر) بر روی پوست دسته های کلاژن موجود در لایه بالایی درم را که باعث ایجاد زخم‌های ناهموار می شوند، تجزیه می کند که با تقویت فوری تولید کلاژن بیشتر، روند ترمیم را تحریک می کند.

هنگامی که کانال‌های ریزی با استفاده از درمارولر ایجاد می‌شود، این امر باعث می‌شود که درمان‌های اصلاح کننده لکه ها با جلوگیری از تولید ملانین، به عمق پوست نفوذ کرده و کار خود را انجام دهند، که به طور قابل توجهی مشکل زخم‌های آکنه و به طور کلی افزایش رنگدانه ها را کنترل و درمان می کند.

طبق یک مطالعه، تقریباً ۱۰۰٪ از شرکت کنندگان در میکرو نیدلینگ تفاوت محسوس و بهبودی چشمگیری در زخم‌های آکنه خود پس از درمان گزارش کردند.

همچنین مطالعه تأثیر میکرونیدلینگ بر اسکارهای آکنه آتروفیک نشان داد که بیماران پس از سه ماه درمان میکرونیدلینگ، بهبودی بالینی قابل ملاحظه ای را در ظاهر زخم‌های خود پس از بروز آکنه تجربه کردند.

میکرونیدلینگ با استفاده از درمارولر سایر مشکلات پوستی مانند تغییر رنگ علائم کشش، چین و چروک، خطوط ریز، رنگدانه های بعد از التهاب و حتی افتادگی پوست را برطرف می کند. میکرونیدلینگ در حقیقت در تحریک تولید کلاژن و افزایش جذب سریع محصولات مراقبت از پوست بسیار ضروری است.

اگر واقعاً از استفاده از درمارولر در خانه مطمئن نیستید، لطفاً پیشنهاد می کنیم این کار را توسط یک متخصص در کلینیک انجام دهید. درمان‌های درمارولینگ کاملاً رایج هستند و خیلی هم گران نیست. این روش در کلینیک حدود ۴۵ دقیقه تا یک ساعت طول می کشد.

جالب است که به شما اطلاع دهیم که درمارولر دارای اندازه های مختلف سوزن می باشد، هر کدام از این اندازه ها به طور خاص برای اهداف مختلف پوستی استفاده می‌شود.

انواع اندازه سوزن درمارولر 


  • سوزن های پوستی به اندازه ۰.۲ – ۰.۳ میلی متر کوچک ترین سوزن های میکرونیدل غلتکی درما هستند. این اندازه ها اساساً برای افزایش میزان جذب محصولات مراقبت از پوست در عمق پوست استفاده می شوند. رشد کلاژن را تحریک نمی کند، اما اپیدرم را ضخیم می کند و باعث می‌شود پوست بتواند به محصولات مختلف مراقبت از پوست پاسخ مثبت دهد. از این اندازه سوزن می‌توان روز دیگر استفاده کرد.
  • ۰.۵ – ۰.۱ میلی متر این اندازه های سوزن غلتکی درما برای درمان چین و چروک‌های گود دار، علائم کشش، آسیب UV، و زخم‌های جزئی و پر رنگ استفاده می‌شود. آنها به تحریک تولید کلاژن کمک می کنند و همچنین به افزایش جذب محصول برای نتایج سریع تر و کارآمدتر کمک می کنند. از این سوزن ها می‌توان به صورت هفتگی یا دو بار در هفته استفاده کرد.
  • ۱.۵ – ۲.۰ میلی متر. این سوزن غلتکی درما با اندازه متوسط ​​است. قرار نیست از آنها در صورت استفاده شود. از آنها برای درمان بیماری های پوستی بدن استفاده می‌شود، به عنوان مثال: پشت دست ها، شکم، ران ها، بازوها و قسمت فوقانی قفسه سینه، از جمله گردن، چین های بدن و شانه.

استفاده از سوزن‌ها برای درمان جای زخم‌های عمیق، چین و چروک‌ها و علائم کشش موثرتر است. با این حال، باید توجه داشت که استفاده از سوزن‌ها نباید توسط افراد مبتدی و بدون داشتن دانش قبلی درباره پوست یا مدارک حرفه‌ای انجام شود. برای کاهش درد، می‌توانید یک کرم بی حس کننده را بر روی ناحیه‌ای که قصد درمان با این سوزن‌های پوستی را دارید، استفاده کنید. در طول فرآیند درمان، احتمال خروج خون از طریق استفاده از این سوزن‌ها وجود دارد (که طبیعی است). هیچ دلیلی برای نگرانی وجود ندارد. این روش درمانی باید بعد از بهبودی تکرار شود و جلسه بعدی می‌تواند بین ۳ تا ۴ هفته بعد برگزار شود.

  • ۳.۰ میلی متر. این سوزن ها بزرگ ترین سوزن های غلتکی درما هستند که می‌توان از آن ها استفاده کرد. این سوزن ها فقط توسط افراد حرفه ای استفاده می شوند و بیشتر برای درمان‌های بیمارستانی و کلینیکی استفاده می‌شود. از این اندازه سوزن در نواحی سخت شده مانند ران، پا، بازوها، پایین تنه و قسمت بالای کمر، کف و پشت دست استفاده می‌شود. از این سوزن ها نباید در صورت استفاده شود. اندازه سوزن غلتکی درما ۳.۰ میلی متر در زخم‌های سوختگی شدید و علائم کشش استفاده می‌شود. روند بازیابی بین ۷-۱۰ روز است. اگر این روش درمانی انجام شده باشد، یک درمان دیگر با غلتک درما تکرار نمی‌شود تا بعد از دو ماه که بیمار بهبودی کامل بیابد.

بهترین اندازه سوزن درمارولر برای درمان جای زخم آکنه چیست؟ 


بهترین اندازه سوزن درمارولر برای درمان جای زخم آکنه

پاسخ این سوال سوزن با اندازه ۰.۵ – ۰.۱ میلی متر است. این اندازه سوزن درمارولر برای درمان جای زخم‌های عمیق و غیر برجسته آکنه، چین و چروک های کمی فرو رفته، برطرف کردن علائم کششی، درمان آسیب UV، ایجاد زخم‌های خفیف و هایپرپیگمانتاسیون مناسب است. آنها به تحریک تولید کلاژن کمک می کنند و همچنین به افزایش جذب محصول برای نتایج سریع تر و کارآمدتر کمک می نمایند. از این سوزن ها می‌توان به صورت هفتگی یا دو بار در هفته استفاده کرد. در حالی که از درمارولر استفاده می‌کنید، ممکن است خون کمی خارج شود، وحشت نکنید، این موضوع طبیعی است.

چگونه از درمارولر برای درمان جای زخم آکنه در خانه استفاده کنیم؟ 


چگونه از درمارولر برای درمان جای زخم آکنه در خانه استفاده کنیم؟

در مواردی که می دانید چگونه از درمارولر به درستی استفاده کنید، مراحل لازم برای اطمینان از انجام کامل آن وجود دارد.

  • مرحله ۱: غلطک درما را ۳-۵ دقیقه ضد عفونی کنید و بگذارید در الکل ایزوپروپیل خیس بخورد.
  • مرحله ۲: با استفاده از پاک کننده ملایم، قسمت آسیب دیده ای را که می خواهید از این روش درمانی استفاده کنید تمیز کنید.
  • مرحله ۳: یک کرم بی حس کننده بزنید، این کار با افزودن لایه ای بین پوست و سوزن به کاهش درد کمک می کند.
  • مرحله ۴: روند غلتک درما را با غلت دادن غلتک درما بر روی ناحیه پوست آسیب دیده از آکنه آغاز کنید.

با دست آزاد پوست را محکم بکشید، در حالی که به سمت جلو و عقب روی ناحیه ای که قرار است درمان شود، می چرخید.

  • مرحله ۵: ۸-۱۰ بار در هر جهت رول کنید: به صورت عمودی، افقی و مورب (جلو و عقب برابر است با دو رول). کمی فشار وارد کنید تا سوزن ها به تمام طول پوست نفوذ کنند. غلتک درما را بعد از هر بار چرخش کمی بلند کنید – این کار باعث می‌شود که سوزن ها میکرو کانال‌های جدیدی در پوست ایجاد کنند نه اینکه مرتبا از همان کانال ها عبور کنند. در حالی که روند غلتک درما ادامه دارد مقدار کمی خون ظاهر می‌شود (این طبیعی است) ترس نداشته باشید.
  • مرحله ۶: ناحیه تحت درمان را با آب یا شوینده ملایم بشویید و با حوله تمیز خشک کنید و اجازه دهید تا در هوا خشک شود. سپس سرم هیالورونیک اسید را بزنید تا رطوبت را از بین ببرد، قرمزی را آرام کند و محل را مرطوب نگه دارد. فراموش نکنید که درمارولر خود را در الکل ایزوپروپیل خیس کنید تا قبل و بعد از استفاده تمیز و ضد عفونی شود.

مراقبت های بعدی 


بلافاصله پس از درمان درمارولینگ بر روی جای زخم‌های خود از محصولات مراقبت از پوست و یا سایر محصولات مراقبتی (به جز سرم هیالورونیک اسید یا مرطوب کننده) استفاده نکنید. این کار ممکن است باعث تحریک پوست شود زیرا پوست هنوز حساس و قرمز است.

بعد از جلسه میکرونیدلینگ، در روز بعد می‌توانید از محصولات اصلاح کننده لکه‌های تیره یا مراقبت از پوست استفاده کنید. استفاده از سرم‌ها یا کرم‌های اصلاح کننده لکه‌های تیره پس از میکرونیدلینگ، به دلیل ورود این مواد از طریق کانال‌های ایجاد شده روی صورت، منجر به اثربخشی ۱۰ برابر سریعتر آنها می‌شود. این محصولات به طور مستقیم در پوست جذب می‌شوند و با کاهش لکه‌ها، جای زخم‌های آکنه را تسکین می‌دهند.

پس از جلسه میکرونیدلینگ با استفاده از درمارولر، پوست صورت شما کمی قرمز و حساس می‌شود. این وضعیت طبیعی است و در روز بعد به حالت عادی برمی‌گردد. در این مرحله، تأکید می‌شود که از مرطوب کننده استفاده کنید.

یک گزینه دیگر نیز استفاده از سرم ویتامین C است. سرم ویتامین C یک آنتی‌اکسیدان قوی است که با تأمین آنتی‌اکسیدان‌های مورد نیاز پوست، به ترمیم پوست آسیب دیده کمک می‌کند. این سرم علاوه بر مقابله با علائم پیری پوست مانند چین و چروک و خطوط ریز، تحریک تولید کلاژن را افزایش می‌دهد و باعث بهبود بافت پوست می‌شود.

سوالات متداول 


سوالات متداول درمارولر

چه زمانی من نتایج احتمالی را پس از استفاده از درمارولر در زخم‌های آکنه خود مشاهده خواهم کرد؟

برخی از نتایج بعد از ۶ هفته دیده می‌شود که این زمان لازم برای بالغ شدن کلاژن است. (این حالت در صورتی است که شما فقط از درمان پوستی استفاده می‌کنید). اما اگر شما باید یک درمان درمارولر را با درمان‌های اصلاح کننده لکه‌های تیره ترکیب کنید، باید نتایج احتمالی را طی ۲-۳ هفته مشاهده کنید.

آیا درمارولر ۰.۵ – ۰.۱ میلی متر درد زیادی دارد؟ 

۰.۵ – ۰.۱ میلی متر درمارولر هنگام غلت زدن صدمه ای نمی‌زند. این نوع درمارولر بدون درد، ایمن و موثر است ! اما ممکن است کمی احساس سوزن سوزن شدن داشته باشید. (این کاملا طبیعی است).

آیا بعد از درمان با میکرونیدلینگ، لازم است ضد آفتاب بزنم؟

بهتر است پس از درمان با میکرونیدلینگ از نور خورشید دور باشید.

به دلیل سمومی که ممکن است در لوسیون موجود باشد، از هیچ کرم ضد آفتاب استفاده نکنید. دلیل این امر این است که، کانال‌های پوستی کاملاً باز هستند و هرگونه سموم موجود در مواد موضعی ممکن است برای شما مضر باشد.

چند بار باید از درمان درمالولر ۰.۵ – ۰.۱ میلی متر استفاده کنم؟ 

از این درمارولر ها می‌توان به صورت هفتگی یا دو بار در هفته استفاده کرد.

آیا میکرونیدلینگ می‌تواند به اشتباه پیش رود؟ 

وقتی به درستی و در فواصل مناسب انجام شود، پوست شما با گذشت زمان صاف، سالم و بدون مشکل به نظر می‌رسد. اما هشدار داده شده است که میکرونیدلینگ می‌تواند منجر به آسیب دیدن پوست نیز شود! اگر به روش صحیح و توسط یک متخصص مجاز و ماهر انجام نشود، ممکن است پوست بدی داشته باشید که ممکن است برای همیشه ماندگار باشد.

من پوست حساسی دارم، آیا هنوز می‌توانم از درمارولر با اندازه سوزن ۰.۵ – ۰.۱ میلی متر استفاده کنم؟

درمارولر با اندازه سوزن ۰.۵ – ۰.۱ میلی متر بدون درد است و صدمه ای به پوست شما نمی‌زند و برای پوست‌های حساس مناسب است. فقط اطمینان حاصل کنید که از سرم اسید هیالورونیک استفاده می‌کنید تا قرمزی پوست را آرام کند و پوست را مرطوب نگه دارد.

دکتر ابوالفتح محرابیان

دکتر ابوالفتح محرابیان

متولد سال ۱۳۴۹ پس از اخذ دیپلم در رشته تجربی در سال۱۳۶۸ با رتبه عالی درکنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شده و در سال۱۳۷۵ با مدرک دکتری پزشکی فارغ التحصیل گردید .پس از گذراندن خدمات با توجه به علاقه فراوان به رشته پوست با موفقیت در امتحان دستیاری این رشته پذیرفته و موفق به اخذ مدرک تخصصی پوست ،مو و زیبایی گردید.

دکتر ابوالفتح محرابیان

دکتر ابوالفتح محرابیان

متولد سال ۱۳۴۹ پس از اخذ دیپلم در رشته تجربی در سال۱۳۶۸ با رتبه عالی درکنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شده و در سال۱۳۷۵ با مدرک دکتری پزشکی فارغ التحصیل گردید .پس از گذراندن خدمات با توجه به علاقه فراوان به رشته پوست با موفقیت در امتحان دستیاری این رشته پذیرفته و موفق به اخذ مدرک تخصصی پوست ،مو و زیبایی گردید.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
تماس با ما