لوگو دکتر محرابیان

021-88427630

۱۹ فروردین۱۴۰۳

لاغری موضعی و کاهش سایز

فهرست مطالب

از ویژگیهای مهم لاغری موضعی با استفاده از دستگاهای لاغری (powershape و megason) که ازمکانیسم های واکیوم، رادیوفرکوانسی و لیزر کم توان استفاده می کنند، امکان لاغری در قسمتهای دلخواه، ایجاد تناسب اندام و کاهش سایز متناسب با نیاز هر فرد می باشد.

با استفاده از تکنیک‌های ویژه، می‌توان به کاهش سایز بالاتنه، شکم، باسن، پهلوها و رانها بدون نیاز به رژیم‌های سخت غذایی و بدون تأثیر بر لاغری صورت یا شل شدن پوست بدن دست یافت. این روش‌ها همچنین برای لاغری موضعی در افرادی که به طور کلی چاق نیستند و تنها در بخش‌های خاص بدن چاقی موضعی دارند، و همچنین برای درمان سلولیت که عبارتند از فرورفتگی‌های پوست پرتغالی شکل در مناطقی مانند شکم، باسن و ران‌های خانم‌ها، کاربرد دارند.

لاغری موضعی

اندازه‌گیری درصد چربی بدن با تجزیه و تحلیل و آنالیز بدن ، به شما گزارش اندازه‌گیری‌های دقیقی از ترکیب بدن، از جمله شاخص توده بدن (BMI)، توده بافت بدون چربی، توده بافت چربی و رقم کسر چربی بدن می دهد .این آزمایش همچنین نتایج را به صورت موضعی نشان می‌دهد، این امر به تعیین مناطقی از بدن که نیاز به توجه بیشتری دارد، کمک می‌کند. اندازه‌گیری ترکیب بدن برای تعیین سطح کلی تناسب اندام مفید است. برای افرادی که در حال اجرای یک برنامه کاهش وزن و یا تناسب اندام هستند، این اندازه‌گیری می‌تواند مبنای مهمی برای سنجش پیشرفت و تهیه یک برنامه منطبق با نیازهای خاص خود باشد.

دستگاه لاغری موضعی برای کاهش وزن نیست بلکه برای کاهش سایز است دستگاه را می توان برای غبغب ، پشت ، بازو ، شکم ، ران ، باسن و غیره استفاده کرد. از آنجایی که می توان سیستم را برای نواحی که چربی دارند مستقیما استفاده کرد نتیجه به صورت محسوس توسط بیمار مشاهده می گردد.
وضعیت تابش پرتو لیزر به چربیهای زیر پوست در این دستگاه در مقایسه با انواع مشابه به صورتی است که عمق نفوذ لیزر به دلیل شکل تابش آن عمقی تر و برای لاغری موضعی موثرتر است.این روش باید هفته ای ۲ بار انجام شود.

تعداد جلسات برای هر ۱۵ کیلوگرم اضافه وزن تقریبأ حدود ۱۵ جلسه است.مزیت مهم این دستگاه لیفت همزمان پوست با لیزر کردن چربی است. ، این دستگاه هیچگونه عوارض جانبی ندارد ، سالهاست که تاثیرات لیزر کم توان به صورت علمی طی آزمایشات متعدد اثبات و ثبت شده است.در این روش همراهی رژیم غذائی نقش بسزائی دارد.

در صورتی که بیمار از یک رژیم مناسب و صحیح پیروی کند، می‌توان از جلسات ۹ تا ۱۰ جلسه در هفته برای استفاده از تابش استفاده کرد. حفظ نظم در جلسات بسیار حائز اهمیت است و پس از پایان دوره درمان، در صورتی که وزن بیمار در محدوده مطلوب باشد، برای جلوگیری از بازگشت سلولیت، بیمار هر ماه یک بار تابش خواهد داشت. در صورت افزایش وزن بیش از ۱۵ کیلوگرم، نیاز به دوره‌های جدید وجود دارد.

مصرف آب به میزان روزانه بیش از ۱۰ لیوان توصیه می‌شود. همچنین، مصرف ویتامین‌های E و C نیز توصیه می‌شود. ورزش و فعالیت بدنی، به ویژه در فاصله ۶ تا ۸ ساعت پس از جلسات لیزر، در بهبود کیفیت درمان بسیار مؤثر است. رعایت یک رژیم کم چرب نیز برای سهولت در تجزیه و متابولیسم چربی‌های مورد تهاجم درمان، بسیار مؤثر است. درمان لاغری موضعی و کاهش سایز، بعد از ۱۰ جلسه به میزان ۲ تا ۴ سایز (بسته به منطقه و ناحیه لاغری) افزایش می‌یابد (حدوداً ۴ تا ۸ سانتیمتر).

عمل لیپوماتیک برای رهایی از شر چربی‌های زائد و شکم بزرگ و ناخوشایندی انجام می‌شود که شما را از پوشیدن لباس‌های تنگ و خوش‌فرم بازداشته است. اما برای جلوگیری از بازگشت مجدد این چربی‌ها بعد از لیپوماتیک هم لازم است به تغذیه بعد از لیپوماتیک توجه داشته باشید و ورزش کنید. بنابراین حفظ یک سبک زندگی سالم بعد از عمل لیپوماتیک، اهمیت بسیار زیادی در ماندگاری نتایج این عمل در درازمدت خواهد داشت. درمورد هزینه لیپوماتیک،ارائه برآورد دقیقی از متوسط هزینه لازم، به سادگی ممکن نیست، چراکه هزینه نهایی آن به متغیرهای زیادی (از قبیل اندازه ناحیه مورد عمل، حجم بافت چربی برداشته شده، مرکز درمانی لیپوماتیک لاغری  انتخاب شده برای عمل و غیره) بستگی دارد. لیپوماتیک، یا به‌اصطلاح رایج‌تر لیپوساکشن بدون درد ، نوعی از لیپوساکشن است که با تجربه نوعی احساس غلغلک در اطراف ناحیه هدف توسط بدن، این تصور را برای بدن ایجاد می‌کند که هیچ دردی وجود ندارد. خصیصه ایمن لیپوماتیک حصول اطمینان از آسیب ندیدن بافت‌های غیر چرب است. در این روش از هیچ منبع گرمایی یا اولتراسوندی استفاده نمی‌شود. در عوض استفاده از انرژی مادون صوت این اطمینان را به وجود می‌آورد که بافت‌های سالم برای جمع شدن بهتر پوست دست نخورده باقی می‌مانند. این روش مورد تأئید FDA به‌اندازه لیپوساکشن سنتی برای حذف چربی و زیباسازی فرم بدن مؤثر است.

عمل جراحی لیپوساکشن به روش بادی جت که با نام «لیپوساکشن آب» یا «لیپوساکشن با کمک آب» نیز شناخته می‌شود، یک روش ابتکاری برای حذف چربی‌های اضافی بدن است. این روش از جریان مایعات شور استفاده می‌کند تا چربی‌ها را به آرامی از جای خود براند و بردارد. واترجت لاغری یک روش لیپوساکشن پیشرفته است که برای برداشتن چربی‌های اضافی بدن از فشار آب استفاده می‌کند.

وکیوم تراپی یکی از روش‌های موضعی برای لاغری است. این روش با استفاده از فشار منفی، سلولیت و تجمع چربی را کاهش می‌دهد و با دفع مواد سمی، بهبود خاصیت ارتجاعی پوست را فراهم می‌کند. علاوه بر این، وکیوم تراپی عضلات سرینی را بالا می‌برد و به آن‌ها حجم و اندازه می‌دهد، پوست را نرم می‌کند و فشار و کشش روی عضلات را کاهش می‌دهد. این روش درمانی بدون درد، ایمن و بسیار موثر است. همچنین، با افزایش خاصیت ارتجاعی پوست، وکیوم تراپی به رفع چین و چروک‌های صورت و کاهش پوست پرتقالی در مناطقی مانند ران و باسن کمک می‌کند.

هایفوتراپی نیز یک روش غیرجراحی برای لاغری و کاهش چربی است. این روش از امواج مافوق صوت متمرکز با شدت بالا استفاده می‌کند. هایفوتراپی با استفاده از تکنولوژی اولتراسوند متمرکز، چربی اضافی را برای همیشه از بین می‌برد. با انتقال انرژی اولتراسوند متمرکز به ناحیه درمانی، هایفوتراپی به ناحیه مورد نظر به صورت مستقیم و با روشی موثر، کاهش و لاغری می‌دهد.

درمان با فرکانس رادیویی (RF) یک فن‌آوری جدید و نوید بخش برای رفع چاقی موضعی، کاهش چربی و سلولیت بدون نیاز به جراحی است. کاهش سایز با RF به تنهایی یا در ترکیب با دیگر روشها (مانند طب سوزنی)، رژیم غذایی، کویتیشن و مزوتراپی را می‌توان به طور مؤثری برای درمان چاقی موضعی و کاهش سلولیت و چربی استفاده کرد.

تعیین نوبت مطب: ۸۸۴۲۷۶۳۰ (۰۲۱) عصر روزهای فرد

دکتر ابوالفتح محرابیان

دکتر ابوالفتح محرابیان

متولد سال ۱۳۴۹ پس از اخذ دیپلم در رشته تجربی در سال۱۳۶۸ با رتبه عالی درکنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شده و در سال۱۳۷۵ با مدرک دکتری پزشکی فارغ التحصیل گردید .پس از گذراندن خدمات با توجه به علاقه فراوان به رشته پوست با موفقیت در امتحان دستیاری این رشته پذیرفته و موفق به اخذ مدرک تخصصی پوست ،مو و زیبایی گردید.

دکتر ابوالفتح محرابیان

دکتر ابوالفتح محرابیان

متولد سال ۱۳۴۹ پس از اخذ دیپلم در رشته تجربی در سال۱۳۶۸ با رتبه عالی درکنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شده و در سال۱۳۷۵ با مدرک دکتری پزشکی فارغ التحصیل گردید .پس از گذراندن خدمات با توجه به علاقه فراوان به رشته پوست با موفقیت در امتحان دستیاری این رشته پذیرفته و موفق به اخذ مدرک تخصصی پوست ،مو و زیبایی گردید.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
تماس با ما