لوگو دکتر محرابیان

021-88427630

۲۴ آبان۱۴۰۲

ماندگاری بوتاکس لیفت ابرو و خط اخم با بهترین مارک بوتاکس

فهرست مطالب

بوتاکس BOTOX نوعی تزریق است که برای شل کردن عضلات و به منظور جلوگیری از انقباض نواحی خاصی از بدن استفاده می‌شود. به طور معمول، از این تزریق بیشتر در نواحی صورت استفاده می‌کنند و به صاف کردن خطوط ابرو، خطوط پنجه کلاغی کنار چشم و خطوط لبخند شما کمک می‌کند. این خطوط و چین و چروک‌های روی پوست تا حدی به دلیل حرکات مکرر عضلات موجود در صورت شما ایجاد می‌شوند. اگر به پزشک و متخصصی مراجعه کنید که درک کاملی از سلامت پوست دارند و می‌دانند که چگونه می‌توانند برنامه‌های درمانی مؤثری را برایتان در نظر بگیرند، می‌توانید انتظار رسیدن به نتایج ماندگارتر و یک برنامه مراقبت مداومی را داشته باشید که در عین صرفه‌جویی در بودجه شما، می‌توانید ظاهر خود را در بهترین حالت نگه دارید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ایجاد یک طرح درمانی و ماندگاری بیشتر و مؤثرتر بوتاکس، ادامه مطلب را مطالعه فرمایید.

آیا انجام زود هنگام تزریق (BOTOX®) از بروز چین و چروک جلوگیری می‌کند؟ 


اسکار زمانی شکل می‌گیرد که لایه عمیقی از پوست، که به آن درمیس معروف است، آسیب ببیند. فراوانی عوامل می‌توانند منجر به ایجاد اسکار و آسیب دیدگی پوست شوند، از جمله عمل جراحی، تصادف، سوختگی، بیماری و برخی اختلالات پوستی مثل آکنه.

بعد از آسیب دیدن، پوست شروع به ترمیم خود می‌کند و یک لایه بافت جدید را تولید می‌کند که در ساختار و بافت با نواحی اطراف تفاوت دارد. با این حال، در بسیاری از موارد، پوست به درستی ترمیم نمی‌شود. به طور کلی، اسکار به دلیل واکنش بدن برای پوشاندن زخم شکل می‌گیرد. در طول زمان، بدن تلاش می‌کند تا برجستگی ایجاد شده را بهبود بخشد. با این حال، قدرت بدن برای انجام این کار به اندازه و نوع اسکار و همچنین فاکتورهای فردی مانند ژنتیک، سن و سلامت پوست بستگی دارد.

بهترین سن برای تزریق بوتاکس 


بهترین سن برای تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس برای پیشگیری از پیری صورت، هنگامی توصیه می‌شود که خطوط ناشی از حالات صورت، وقتی حالتی هم در صورتتان ایجاد نکرده‌اید، همچنان باقی می‌مانند. صورت افراد هنگام انقباض عضلات خطوطی را نشان می‌دهد، مانند اخم یا لبخند یا نشان دادن هر نوع حالتی؛ که این امری طبیعی است – آنچه باید مراقب آن باشید این است که خطوط پس از خنثی شدن حالت چهره شما، همچنان بر روی صورتتان باقی بمانند.

می‌توانید این وضعیت را با ایستادن در مقابل آینه، نگه‌داشتن یک حالت خاص (مانند بالا انداختن ابروها یا لبخند زدن) امتحان کنید، سپس صورتتان را به حالت طبیعی برگردانید. اگر صورت شما کاملاً به حالت عادی برگردد و هیچ نشانه‌ای از خطوط وجود نداشته باشد، نیازی به استفاده از تزریق بوتاکس پیشگیرانه نخواهید داشت. اگر هیچ نشانه‌ای از خطوط و چین و چروک بر روی صورتتان وجود نداشته باشد، بسیاری از ارائه‌دهندگان خدمات بوتاکس، تزریق بوتاکس برای شما را رد می‌کند زیرا در این صورت نیازی به تزریق ندارید.

با این حال، اگر متوجه شدید خطوطی روی صورتتان باقی مانده است، می‌توانید تزریق بوتاکس را برای پیشگیری در نظر بگیرید. برای دانستن اینکه چه زمانی باید از مزایای بوتاکس برای جلوگیری از چین و چروک صورتتان استفاده کنید، هیچ سن دقیق و قطعی وجود ندارد. آنچه برای یک شخص مفید است همیشه برای فرد دیگری مفید نخواهد بود. در حقیقت، ممکن است تا ۳۰ سالگی هیچ نوع تغییر و چین و چروک یا خطوط باقی مانده‌ای را بعد از خنثی شدن حالت صورت خود مشاهده نکنید، در حالی که شخص دیگری ممکن است از اوایل بیست سالگی این خطوط را در صورت خود مشاهده کند. در واقع، رویکرد کلی و واحدی برای همه افراد وجود ندارد.

بنابراین، اگر فکر می‌کنید به تزریق بوتاکس برای جلوگیری از خطوط و تورفتگی‌هایی در صورت خود نیاز دارید، بهتر است با یک متخصص مشورت کنید. متخصصان پوست می‌توانند به شما بگویند که آیا این کار برای شما بهتر است یا نه و همچنین توصیه‌هایی را در مورد آنچه می‌توانید روزانه انجام دهید تا به طولانی شدن ظاهر جوانی‌تان کمک کند، ارائه می‌دهند.

میزان قرار گرفتن شما در معرض آفتاب و نوع پوست و فرم چهره شما، بیشتر از سنتان بر زمانی که باید به دنبال انجام تزریق بوتاکس بروید تأثیر می‌گذارد. افرادی که رنگ پوستی روشن‌تر دارند بیشتر در معرض آسیب‌های نور خورشید قرار دارند، به این معنی که معمولاً بهتر است زودتر برای تزریق بوتاکس پیشگیری اقدام کنند.

علاوه بر این، اگر زمان قابل توجهی را در زیر نور آفتاب سپری کرده باشید، احتمالاً نشانه‌هایی از چین و چروک در اطراف پیشانی و چشمتان نمایان می‌شود که این به دلیل جمع کردن پیشانی یا بالا انداختن ابروها می‌باشد.

مشاوره 


بوتاکس یک درمان زیبایی محافظه کارانه برای رفع خطوط ریز و چین و چروک صورت است که برای استفاده در بزرگسالانی که از سلامت جسمی خوبی برخوردار هستند و سابقه بیماری عصبی عضلانی ندارند (مانند ام اس) در نظر گرفته می‌شود. علاوه بر این، استفاده از بوتاکس برای مادران باردار یا شیرده توصیه نمی‌شود. “اگرچه بوتاکس یک راه‌حل کم تهاجمی برای بهبود سریع ظاهر چین و چروک‌ها ارائه می‌دهد و میلیون‌ها نفر هر ساله با خیال راحت و بدون هیچ خطری این روش درمانی را دریافت می‌کنند، این به این معنی نیست که بهترین گزینه در هر شرایطی است. قبل از شروع برنامه‌ی درمانی برای تزریق بوتاکس، پزشک قرار ملاقات اولیه‌ای را برای بررسی پرونده شما تعیین می‌کند و مطمئن می‌شود این گزینه مناسب برای نیازهای خاص شماست یا خیر.

نحوه تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو و رفع خط اخم 


نحوه تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو و رفع خط اخم

پس از یک جلسه مقدماتی برای بررسی شرایط خود و اطمینان از اینکه بوتاکس بهترین راه‌حل برای شما است یا خیر، می‌توانید برای جلسه درمانتان برنامه‌ریزی کنید که این روش معمولاً در کمتر از ۳۰ دقیقه به پایان می‌رسد. در طول جلسه‌ی تزریق بوتاکس، شما چندین تزریق خواهید کرد. هر تزریق نواحی عضلانی خاصی را هدف گرفته و عضلات آن ناحیه را شل می‌کند. بوتاکس برای کاهش خطوط اخم، خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم، چین و چروک‌های پیشانی و انواع دیگر خطوط و چین و چروک‌های ناشی از بالا رفتن سن مورد تائید قرار گرفته است. سوزن‌هایی که برای تزریق بوتاکس استفاده می‌شود در اندازه‌های بسیار ظریفی هستند، بنابراین در طول درمان باید درد و ناراحتی بسیار کمی داشته باشید و بعد از آن تورم، کبودی یا ناراحتی کمتری نیز خواهید داشت.

از آنجا که شما با یک متخصص پوست ماهر در این زمینه که از سال‌ها آموزش و تجربه در زمینه سلامت پوست برخوردار است کار خواهید کرد، می‌توانید مطمئن باشید که وی دانش لازم را برای هدف قرار دادن گروه‌های درستی از عضلات دارند تا با خیال راحت، مشکلات ظاهری شما را برطرف کنند. پزشکان می‌دانند که پوست شما چگونه می‌تواند بر سلامت بدن تأثیر بگذارد و بالعکس. یک متخصص پوست دوره دیده می‌تواند از این دانش برای ایجاد طرحی مؤثر برای تزریق‌های بوتاکس استفاده کند که شما را در خطرِ ایجاد حالتی بی روح و “یخ زده” (خشک و بدون حالت) یا سایر خطراتی که اغلب با این روش درمانی حاصل می‌شوند قرار ندهد. امروزه تعداد افرادی که اقدام به تزریق بوتاکس و سایر روش‌های درمانی نوروتوکسین می‌کنند، روز به روز در حال افزایش است.

بهترین مارک بوتاکس چیست؟ 


مارک‌های بسیار مختلفی برای بوتاکس وجود دارد و افراد اغلب فکر می‌کنند که همه آن‌ها با هم یکسان هستند، اما در واقع، هر نوع تزریق بوتاکس و نوروتوکسین توصیه خاصی را برای استفاده دارد. پزشکان معمولاً تزریق نوروتوکسین های بوتاکس، دیسپورت و ژیو (Jeuveau) را انجام می‌دهند. دیسپورت شباهت زیادی به بوتاکس دارد اما در آن از پروتئین‌های کوچک‌تری استفاده می‌شود که احتمال رد شدن آن توسط بدن کمتر است. اثبات شده است که بوتاکس دیسپورت در کمک به افراد در کاهش ظاهر خطوط عمودی سرسخت و چین و چروک بین چشم‌ها مؤثر است. ژیو- Jeuveau، جدیدترین نوروتوکسین موجود است که تقریباً از هر لحاظ با اندازه پروتئین مشابه و مشخصات ساختاری کاملاً قابل مقایسه با بوتاکس است. متخصص پوست شما با توجه به سابقه پزشکی و نتایج خاصی را مد نظر دارید، توصیه می‌کند که کدام نوع نوروتوکسین برای شما مناسب است.

چه مدت طول می‌کشد تا بوتاکس اثر کند؟ 


اکثر افراد ظرف ۴۸ ساعت پس از تزریق بوتاکس، اثرات آن را مشاهده می‌کنند و اثرات کامل درمان پس از ۷ تا ۱۰ روز قابل مشاهده است. اگر بعد از دو هفته تغییری مشاهده نکردید و یا اینکه همچنان اثرات منفی بوتاکس مانند تورم یا کبودی را تجربه می‌کنید، برای معاینه و بررسی باید به متخصص پوست خود مراجعه کنید.

آیا به تزریق مجدد بوتاکس نیاز خواهیم داشت؟ 


بوتاکس به عنوان یک روش پیشگیری، می‌تواند کمک کند تا چین و چروک‌ها که به دلیل حرکت مکرر عضلات در صورت شما ایجاد می‌شوند، کاهش یابند. بوتاکس باعث شل شدن و به طور مجازی فلج شدن عضلات و کاهش حرکت آن‌ها می‌شود، که در نتیجه از انقباض و ایجاد چین خوردگی ماهیچه‌ها جلوگیری می‌کند. این روش یک راه‌حل عالی برای از بین بردن چین و چروک‌ها است.

بعد از تزریق بوتاکس، عضلات شما دیگر قادر به انقباض نیستند و به همین ترتیب، احتمال بروز چین و چروک‌های جدید کاهش می‌یابد. تزریق بوتاکس پیشگیری کننده معمولاً تا سه تا چهار ماه، در برخی موارد تا شش ماه اثر خود را دارد. این تزریق به ناحیه صورت شما فرصتی برای استراحت می‌دهد. با شروع این روش در مراحل اولیه ایجاد چین و چروک‌های عمیق، احتمال ایجاد چین و چروک‌های جدید را به طور قابل توجهی کاهش می‌دهید.

بوتاکس تا چه مدت در نواحی اطراف چشم دوام خواهد داشت؟ 

بوتاکس تا چه مدت در نواحی اطراف چشم دوام خواهد داشت؟

در طی چند روز تا یک هفته بعد از درمان، احتمالاً نتیجه تزریق بوتاکس در اطراف چشم‌هایتان را مشاهده خواهید کرد. هنگامی که عضلات شل شدند، نتایج شما حدود سه تا چهار ماه ادامه خواهد داشت. عوامل فردی که بر تعداد دفعات تکرار تزریق بوتاکس در اطراف چشم تأثیر می‌گذارند عبارت‌اند از:

  • سن
  • شدت (عمق، طول، تعداد) چین و چروک‌ها
  • مشکلاتی دیگر در سلامت پوست (اگزما، آسیب ناشی از خورشید و غیره)
  • میزان دفعات حرکات چشم (آگاهانه و ناخودآگاه)
  • استفاده از عینک، پیرسینگ (نصب نگین) در ناحیه چشم و سایر منابع فشار وارد بر عضلات چشم

نتایج تزریق بوتاکس تا چه مدت بر روی پیشانی دوام می‌آورند؟ 

دوام نتایج تزریق بوتاکس روی پیشانی

تزریق بوتاکس پیشانی، در حدودی که برای سایر مناطق استفاده می‌شود، دوام خواهد داشت. با این حال، در صورت وجود چین و چروک‌های عمیق در پیشانی، رفع و رسیدگی به این خطوط و چین و چروک‌ها ممکن است در جلسات تزریق بوتاکس منظم دشوار باشد. برای افرادی که خطوط عمیق پیشانی و چین و چروک‌های قابل توجهی دارند، ترکیب تزریق بوتاکس با روش‌های دیگر زیبایی پوست، مانند لیزر، می‌تواند بهترین نتیجه را به ارمغان آورد. این ترکیب ممکن است باعث افزایش اثرات تزریق بوتاکس شده و بهبود کلی نتایج را به همراه داشته باشد.

دکتر ابوالفتح محرابیان

دکتر ابوالفتح محرابیان

متولد سال ۱۳۴۹ پس از اخذ دیپلم در رشته تجربی در سال۱۳۶۸ با رتبه عالی درکنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شده و در سال۱۳۷۵ با مدرک دکتری پزشکی فارغ التحصیل گردید .پس از گذراندن خدمات با توجه به علاقه فراوان به رشته پوست با موفقیت در امتحان دستیاری این رشته پذیرفته و موفق به اخذ مدرک تخصصی پوست ،مو و زیبایی گردید.

دکتر ابوالفتح محرابیان

دکتر ابوالفتح محرابیان

متولد سال ۱۳۴۹ پس از اخذ دیپلم در رشته تجربی در سال۱۳۶۸ با رتبه عالی درکنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شده و در سال۱۳۷۵ با مدرک دکتری پزشکی فارغ التحصیل گردید .پس از گذراندن خدمات با توجه به علاقه فراوان به رشته پوست با موفقیت در امتحان دستیاری این رشته پذیرفته و موفق به اخذ مدرک تخصصی پوست ،مو و زیبایی گردید.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
تماس با ما