لوگو دکتر محرابیان

021-88427630

بوتاکس چشم گربه‌ای: مزایا، نحوه انجام و مراقبت‌ها + هزینه

فهرست مطالب

چشم‌های کشیده با انتهایی رو به بالا که به آن چشم گربه‌ای نیز گفته می‌شود را می‌توان با روشی غیرتهاجمی به نام تزریق بوتاکس ایجاد کرد. در روش بوتاکس چشم گربه‌ای، تزریق بوتاکس در نواحی اطراف چشم، باعث ایجاد حالت کشیدگی شده و ظاهری طبیعی و بادامی شکل به چشم‌‍‌ها می‌دهد. از تزریق بوتاکس برای رفع چین‌و‎‌چروک پوستی نیز استفاده می‌شود؛ که در این مورد تزریق بوتاکس به اطراف چشم‌ها به منظور لیفت این نواحی انجام می‌شود. در این مقاله، با مزایای تزریق بوتاکس چشم گربه‌ای، کاندیدای مناسب این روش، اقدامات مراقبتی بعد از تزریق بوتاکس و همچنین عوارض جانبی این روش برای ایجاد ظاهر چشم گربه‌ای بیشتر آشنا خواهید شد.

بوتاکس چشم گربه‌ای چیست؟


بوتاکس چشم گربه‌ای چیست؟

چشم گربه‌ای اصطلاحا به چشمانی بادامی شکل گفته می‌شود که کمی گشادتر بوده و انتهای آنها رو به بالا باشد. لیفت چشم گربه‌ای کاملا شما را از بقیه متمایز خواهد کرد، چرا که دیدن شکل ظاهری چشم‌های شما هر فردی را به یاد چشمان گربه می‌اندازد. یکی از مهم‌ترین فاکتورهای زیبایی، داشتن چشمانی کشیده و بزرگ است. از این‌رو، بهترین راه برای دست‌یابی به این چشم‌ها تزریق بوتاکس است.

زمانی که بوتاکس به عضلاتی که ناحیه ابرو را به سمت پایین می‌کشند (عضلات پایین برنده) تزریق می‌شود، عملکرد این عضلات مختل شده و این امر به عضلاتی که ناحیه ابرو را به سمت بالا می‌کشند (عضلات بالا برنده) امکان می‌دهد تا عملکرد بهتر و موثرتری داشته باشند. در نتیجه،‌ ابروها لیفت شده، پوست صاف می‌شود و ظاهر خسته و افتاده‌ چهره فرد نیز برطرف می‌شود. با تزریق بوتاکس، می‌توان به راحتی و با ظرافت تمام به این ظاهر رسید و چشم‌ها را به حالت چشم گربه‌ای نزدیک‌تر کرد.

مزایای ایجاد چشم گربه‌ای با تزریق بوتاکس


مزایای ایجاد چشم گربه‌ای با تزریق بوتاکس (h2

تزریق بوتاکس نسبت به سایر روش‌های ایجاد چشم گربه‌ای مزایای بیشتری دارد که عبارتند از:

نتایج آنی و فوری

شما می‌توانید در این روش، بلافاصله پس از درمان نتایج آن را مشاهده کنید.

بدون دوره نقاهت

این روش درمانی هیچگونه دوره نقاهتی نداشته و می‌توانید بلافاصله پس از درمان به امورات روزمره خود برسید.

کمتر بودن خطر عفونت

در مقایسه با روش‌های جراحی ایجاد چشم گربه‌ای، خطر عفونت با تزریق بوتاکس به مراتب کمتر است.

دائمی نبودن

نتایج این روش برگشت‌پذیر هستند؛ به این معنا که اگر از نتایج خود راضی نباشید، می‌توانید ۳ تا ۶ ماه منتظر بمانید تا بدن به طور طبیعی بوتاکس تزریق شده را حل کرده یا اصطلاحا متابولیزه کند. اما در تزریق فیلر اگر از نتایج خود راضی نباشید، باید تزریق هیالورونیک اسید انجام شود.

سایر مزایای بوتاکس چشم گربه‌ای

 • افزایش جذابیت چهره و ایجاد چشمانی شبیه به چشم گربه
 • رفع افتادگی پلک بالایی
 • عوارض جانبی بسیار محدود
 • بدون نیاز به جراحی و با حداقل دوره نقاهت

کاندیدای مناسب برای دریافت بوتاکس چشم گربه‌ای


کاندیدای مناسب برای دریافت بوتاکس چشم گربه‌ای

افتادگی گوشه‌های چشم و حالت غمگین و عبوس چشم‌‍‌ها، باعث می‌شود تا چهره فرد جذابیت لازم را نداشته و همواره خسته و پژمرده به نظر برسد. اما با بوتاکس چشم گربه‌ای می‌توان نقص‌ها و چین و چروک‌های اطراف چشم را برطرف کرده و علاوه‌براین با لیفت ابروها به معکوس کردن موارد منفی و افزایش جذابیت چشم‌ها و به طور کلی چهره کمک کرد. افرادی که انتهای بیرونی چشم‌های آنها دچار افتادگی شده، می‌توانند از مزایای بوتاکس چشم‌ گربه‌ای بهره‌مند شوند. اگر از حالت چهره خود در آیینه یا در عکس‌هایتان راضی نیستید، احتمالا این امر به دلیل کشش انتهای بیرونی چشم‌ها به سمت پایین باشد. فرم و شیب ابروها نیز می‌توانند در این امر دخیل باشند. از این‌رو، معکوس کردن شیب ابرو و رفع افتادگی انتهای بیرونی چشم‌ها، می‌تواند باعث جذاب‌تر شدن چهره شما شود. لیفت ابرو با تزریق بوتاکس نیز نسبت به عمل جراحی ایمن‌تر بوده و نتایج بهتری نیز در پی خواهد داشت.

زنانی که در دوره بارداری یا شیردهی هستند و به طور کلی افرادی که سابقه حساسیت به بوتاکس دارند، نباید لیفت ابرو با تزریق بوتاکس را دریافت کنند. افرادی که به اختلالات عصبی_عضلانی (اعم از بیماری اسکلروز جانبی آمیوتروفیک، میاستنی گراویس (MG) و غیره) مبتلا هستند نیز باید قبل از دریافت این تزریق، ابتدا با پزشک خود مشورت کنند.

آماده‌سازی برای دریافت بوتاکس چشم گربه‌ای


آماده‌سازی برای دریافت بوتاکس چشم گربه‌ای

۱ هفته قبل از درمان، مصرف داروها و مکمل‌های زیر را قطع کنید چرا که باعث افزایش احتمال خونریزی میشوند:

 • آسپرین
 • روغن ماهی
 • سیر
 • ویتامین  E
 • کپسول اکسدرین
 • الیو
 • ادویل
 • جینسینگ

علاوه‌بر موارد بالا، ۱ هفته قبل از درمان، از مصرف مشروبات الکلی خودداری کنید.

در حین تزریق بوتاکس چشم گربه‌ای چه اتفاقی می‌افتد؟


در حین تزریق بوتاکس چشم گربه‌ای چه اتفاقی می‌افتد؟

این روش حتما باید توسط پزشک متخصص و مجرب که آموزش این کار را دیده است، انجام شود تا از هرگونه خطرات و عوارض‌حانبی جلوگیری شود. اگر این روش توسط افراد غیرمجاز انجام شود، احتمال ناهمترازی ابروها یا بروز نتایج نامطلوب وجود خواهد داشت.

در جلسه مشاوره قبل از درمان، متخصص زیبایی به طور کامل چهره و پوست شما را بررسی خواهد کرد. چنانچه کاندیدای مناسبی برای تزریق بوتاکس چشم گربه‌ای باشید، پزشک به شما کمک خواهد کرد تا از بین دو نوع سم بوتولیم، اونا بوتولینوم نوع A و اینکو بوتولینوم توکسین نوع A یکی را برای تزریق به عضلات ناحیه انتخاب کنید که به طور موقت موجب فلج شدن ماهیچه‌های ناحیه مدنظر خواهند شد.

قبل از تزریق بوتاکس چشم گربه‌ای، ممکن است کرم بی‌حسی موضعی بر روی ناحیه اعمال شود. اکثریت بیماران به این مورد نیازی پیدا نمی‌کنند، چرا که این روش درمانی عملا بدون درد و ناراحتی انجام می‌شود. پزشک ناحیه تحت درمان را علامت گذاری می‌کند. حین تزریق دارو (بوتاکس)، حس نیشگون گرفتن ناحیه اطراف چشم را خواهید داشت. این درمان به طور کلی تنها ۱۰ الی ۱۵ دقیقه طول خواهد کشید.

در عرض ۲ الی ۳ روز، متوجه تغییرات اولیه پوست خود خواهید شد و با گذشت ۱ هفته الی ۱۰ روز،‌ نتایج کامل درمان قابل مشاهده خواهندبود. عضلات ناحیه تزریق، به مرور شل شده و خطوط و چین‌وچروک پوست صاف می‌شوند. همچنین شل شدن عضلات ابرو نیز موجب جوان‌تر و شاداب‌تر دیده شدن پوست ناحیه ابرو و پیشانی می‌شود.

اقدامات مراقبتی بعد از تزریق بوتاکس چشم گربه‌ای


اقدامات مراقبتی بعد از تزریق بوتاکس چشم گربه‌ای

پس از درمان، تا 24 ساعت:

 • از ورزش یا هرگونه فعالیت جسمانی سنگین خودداری کنید.
 • ناحیه تزریق را لمس نکرده و مالش ندهید.
 • از مصرف مشروبات الکلی خودداری کنید.
 • از لایه‌برداری پوست با لایه‌بردارهای شیمیایی یا انجام میکرودرم ابریژن خودداری کنید.

برای کنترل کبودی محل تزریق می‌توانید از کمپرس یخ استفاده کنید.

اقدامات مراقبتی و عوارض جانبی ناشی از تزریق بوتاکس چشم گربه‌ای


عوارض جانبی رایج ناشی از بوتاکس چشم گربه‌ای عبارتند از:

 • سردرد
 • تورم یا کبودی پلک
 • خشکی چشم
 • درد یا تورم در محل تزریق
 • ضعف عضلانی در محل تزریق
 • سرگیجه
 • خستگی
 • علائم شبیه به آنفولانزا

این عوارض جانبی معمولا با گذشت چند روز برطرف می‌شوند، اما در صورت تداوم درد یا تورم باید به پزشک مراجعه کنید.

هزینه تزریق بوتاکس چشم گربه‌ای


هزینه تزریق بوتاکس چشم گربه‌ای به عوامل متعددی بستگی دارد. این عوامل عبارتند از:

 • تخصص و تجربه پزشک
 • تعداد واحد بوتاکس تزریق شده
 • موقعیت جغرافیایی مطب
 • پیچیدگی مورد درمانی و سایر مواد استفاده شده برای تزریق

توجه داشته باشید که بیمه هزینه این روش را پوشش نمی‌دهد و شما باید تمام هزینه را از جیب خود بپردازید. با این حال، ممکن است برخی از پزشکان پرداخت قسطی را بپذیرند که در این مورد باید با پزشک خود صحبت کنید.

سوالات متداول


آیا تزریق بوتاکس چشم گربه‌ای درد دارد؟

تزریق بوتاکس چشم گربه‌ای و لیفت ابرو تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و به همین دلیل فرد در طول این فرآیند، هیچگونه درد و ناراحتی حس نمی‌کند. پس از درمان،‌ ممکن است تحریک شدگی ناحیه و درد بسیار جزئی و خفیفی داشته باشید. در دوره نقاهت یا همان دوره بهبودی ممکن است کبودی و تورم خفیفی نیز داشته باشید که این مورد نیز کاملا طبیعی و گذرا خواهد بود.

نتایج تزریق بوتاکس چشم گربه‌ای چقدر ماندگاری دارد؟

نتایج تا از بین رفتن کامل اثر نوروتوکسین ادامه خواهد داشت که این مدت زمان معمولا ۱۲ تا ۱۸ ماه است؛ این مدت زمان ممکن است در برخی از افراد طولانی‌تر نیز باشد. توجه داشته باشید که ظاهر شدن نتایج اولیه درمان بین ۷ الی ۱۰ روز طول خواهد کشید.

دوره نقاهت پس از تزریق بوتاکس چشم گربه‌ای چقدر است؟

در ۲۴ ساعت اول پس از درمان، انتظار تحریک‌شدگی خفیف پلک‌ها با تورم جزئی ناحیه درمان را داشته باشید. احتمال بروز کبودی بسیار کم است و اکثریت بیماران نیازی به استراحت کردن و مرخصی گرفتن ندارند و می‌توانند بلافاصله فعالیت‌های روزمره خود را از سر بگیرند.

برای تداوم نتایج تزریق بوتاکس چشم گربه‌ای، هر چند وقت یکبار باید تزریق تکرار شود؟

ماندگاری نتایج درمان در هر بیماری متغیر است اما به طور کلی اکثریت بیماران هر ۳ الی ۴ ماه یکبار، تزریق بوتاکس را برای حفظ نتایج، تکرار می‌کنند تا از ایجاد چین و چروک و خطوط ثابت در ناحیه اطراف چشم و ابرو نیز جلوگیری شود.

آیا می توان از تزریق بوتاکس برای ایجاد چشم گربه‌ای استفاده کرد؟

همه ما با مزایای تزریق بوتاکس برای صاف کردن پوست و رفع چین و چروک پوستی آشنا هستیم، اما جالب است بدانید که می‌توان از تزریق بوتاکس برای لیفت ابروها و اصلاح افتادگی پلک نیز استفاده کرد.

آیا می‌توان با تزریق بوتاکس، فرم چشم‌ها را تغییر داد؟

تزریق مقدار کمی از سم بوتولینوم به مرکز خط مژه تحتانی در عضله حلقوی چشم باعث فلج شدن آن و گشادشدن چشم می‌شود. این امر باعث ایجاد فرم بیضی یا بادامی چشم می‌شود.

آیا بوتاکس چشم گربه‌ای باعث لیفت ابروها می‌شود؟

برای لیفت ابروها، بوتاکس به انتهای بیرونی ابروها تزریق می‌شود. لیفت شدن ابرو، موجب بالاتر رفتن پلک بالایی شده و موجب ایجاد ظاهری جذاب‌تر می‌شود. تزریق بوتاکس یک راه حل کوتاه مدت برای درمان افتادگی پلک است.

دکتر ابوالفتح محرابیان

دکتر ابوالفتح محرابیان

متولد سال ۱۳۴۹ پس از اخذ دیپلم در رشته تجربی در سال۱۳۶۸ با رتبه عالی درکنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شده و در سال۱۳۷۵ با مدرک دکتری پزشکی فارغ التحصیل گردید .پس از گذراندن خدمات با توجه به علاقه فراوان به رشته پوست با موفقیت در امتحان دستیاری این رشته پذیرفته و موفق به اخذ مدرک تخصصی پوست ،مو و زیبایی گردید.

دکتر ابوالفتح محرابیان

دکتر ابوالفتح محرابیان

متولد سال ۱۳۴۹ پس از اخذ دیپلم در رشته تجربی در سال۱۳۶۸ با رتبه عالی درکنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شده و در سال۱۳۷۵ با مدرک دکتری پزشکی فارغ التحصیل گردید .پس از گذراندن خدمات با توجه به علاقه فراوان به رشته پوست با موفقیت در امتحان دستیاری این رشته پذیرفته و موفق به اخذ مدرک تخصصی پوست ،مو و زیبایی گردید.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
تماس