لوگو دکتر محرابیان

021-88427630

هزینه تزریق بوتاکس در تهران

فهرست مطالب

هزینه تزریق بوتاکس یکی از عواملی است که برای بسیاری از افراد از اهمیت زیادی برخوردار است. متقاضیان تمایل دارند از گزینه‌های درمانی متناسب با وضعیت مالی خود استفاده کنند، ولی بایستی در ارتباط با افرادی که از تجربه و مهارت کافی در این زمینه برخوردار نیستند و امکان دارد سلامت شخص را به خطر بیاندازند، بسیار احتیاط شود. جهت کمک به دستیابی به بهترین نتیجه درمانی و اطمینان از به‌کارگیری محصول با کیفیت توسط پزشک با تجربه، نکات ذکر شده در این مقاله را به دقت مطالعه کنید. در این مقاله، در ارتباط با عوامل موثر در قیمت تزریق بوتاکس مطالب لازم، شرح داده می‌شوند. متقاضی جهت تزریق بوتاکس بایستی به پزشک معتبر و با تجربه که از این روش درمانی به طور کامل اطلاع دارد، مراجعه کند تا از عوارض درمان کاسته شود.

عوامل موثر بر هزینه تزریق بوتاکس

عوامل موثر بر هزینه تزریق بوتاکس

عوامل مختلفی بر قیمت تزریق بوتاکس تاثیر دارند. مواردی مانند محصول مورد نظر، زمان مورد نیاز برای تزریق، ناحیه تحت درمان، نتایج به دست آمده، محل جغرافیایی کلینیک، محصولات و لوازم مورد استفاده در روند درمان (دستکش، سوزن‌ها، مواد بی‌حسی) و هزینه‌های مرتبط با کلینیک همگی بر قیمت تزریق بوتاکس تاثیر می‌گذارند. هزینه بوتاکس با توجه به تعداد واحدهای مورد نیاز در هر ناحیه تزریق در نظر گرفته شده و امکان دارد تعداد واحدهای مورد نیاز در هر شخص متفاوت باشد.

بایستی توجه شود که نتایج حاصل از تزریق بوتاکس موقتی هستند. گاهی، نتایج مورد نظر تنها از طریق جلسات متعدد درمانی حاصل می‌شوند و جهت حفظ نتایج بایستی به طور منظم از تزریق بوتاکس استفاده شود. برای مثال برای حفظ نتیجه درمان در قسمت خطوط اطراف چشم، هر چهار ماه یک بار به تزریق بوتاکس نیاز است. در ارتباط با هزینه تزریق بوتاکس در تهران بایستی توجه شود که جهت حفظ نتایج درمان امکان دارد به صرف هزینه نسبتا زیادی نیاز باشد.

عوامل موثر در هزینه تزریق بوتاکس توضیحات
ناحیه تحت درمان رفع خطوط ظریف و چین و چروک، درمان تعریق بیش از حد، کاهش حجم عضلات ساق پا و …
پزشک مورد نظر تجربه، مهارت، تخصص
هزینه مشاوره امکان دارد هزینه مشاوره برای محاسبه هزینه درمان در نظر گرفته نشود.
هزینه بوتاکس مورد نیاز در هر واحد به پزشک و محل جغرافیایی کلینیک بستگی دارد
محل جغرافیایی کلینیک هزینه درمان بسته به محل جغرافیایی، متفاوت است.
تعداد جلسات درمانی تکمیلی برای حفظ نتیجه درمان بسته به جلسات درمانی تکمیلی، متفاوت می‌باشد

با توجه به جلسات درمانی تکمیلی مورد نیاز، بسیاری از کلینیک‌ها طرح‌ها و تحفیف‌های ویژه به متقاضیان ارائه می‌دهند. استفاده از این طرح‌ها می‌تواند سبب کاهش هزینه قیمت تزریق بوتاکس شود.

ناحیه‌های مختلف تزریق بوتاکس در صورت

ناحیه‌های مختلف تزریق بوتاکس در صورت

هزینه نهایی تزریق بوتاکس، توسط تعداد واحدهای مورد نیاز برای تزریق بوتاکس جهت دستیابی به نتیجه مورد نظر تعیین می‌شود. از تزریق بوتاکس در قسمت‌های مختلف بدن استفاده می‌شود که قسمت‌های مختلف بدن به مقدار خاصی از بوتاکس نیاز دارند. در این قسمت، مقدار بوتاکس مورد نیاز جهت تزریق در هر قسمت شرح داده می‌شود:

خطوط بین دو ابرو و خطوط اخم

در زنان به 5 واحد و در مردان به 5 تا 7 واحد جهت تزریق بوتاکس نیاز است. در ارتباط با هزینه تزریق بوتاکس برای خط اخم بایستی توجه شود که به مجموع 20 تا 30 واحد در زنان و 30 تا 40 واحد برای تزریق بوتاکس در قسمت خطوط اخم مورد نیاز می‌باشد.

خطوط افقی در قسمت پیشانی

هدف از تزریق بوتاکس، رفع خطوط و در عین حال حفظ قابلیت حرکتی و جلوگیری از فلج کامل عضلات می‌باشد. در این قسمت، تعداد ناحیه‌های تزریق می‌توانند بین 3 تا 8 ناحیه باشند. برای ارزیابی هزینه تزریق بوتاکس به پیشانی، متقاضی بایستی توجه کند که در زنان به مجموع 10 تا 20 واحد و در مردان 20 تا 30 واحد برای تزریق بوتاکس در این ناحیه نیاز می‌باشد. تعداد واحد مورد نیاز در هر ناحیه، 1 تا 5 واحد در مردان و مقداری کمتر از همین میزان در زنان می‌باشد. خطوط عرضی در پیشانی مردان به میزان بیشتری گسترش پیدا کرده و به سمت پایین در قسمت بالای بخش جانبی ابرو ادامه دارند.

چین و چروک‌های اطراف چشم

این خطوط در اثر فعالیت عضلانی و آسیب ناشی از نور خورشید ایجاد می‌شوند. توصیه می‌شود این خطوط به جای رفع کامل، فقط کاهش داده شوند تا ظاهر طبیعی صورت حفظ شود. برای ارزیابی میزان شلی پوست از تست Snap استفاده می‌شود. چنانچه پلک تحتانی در وضعیت مناسبی قرار داشته باشد، درمان ادامه داده می‌شود. در زنان تعداد 8 تا 16 واحد (2 تا 5 تزریق) و در مردان تعداد 12 تا 16 واحد بوتاکس تزریق می‌شود.

ارزیابی وضعیت عضله گونه‌ای بزرگ (Zygomaticus Major) از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که این عضله در افتادگی زاویه گوشه دهان و گونه موثر است.

چین و چروک‌های بالای بینی

این خطوط در قسمت بالای بینی ایجاد شده و توسط رشته‌های عرضی بینی به وجود می‌آیند و معمولا به همراه خطوط بین ابرو و بیشتر در زنان تحت درمان قرار می‌گیرند. برای این منظور، تزریق بوتاکس در 2 تا 3 ناحیه انجام می‌شود. تزریق بایستی 1 سانتی‌متر بالای فک فوقانی و 1 سانتی‌متر دورتر از عضله اربیکولاریس میانی انجام شود (جهت جلوگیری از افتادگی لب بالا و آبریزش از پلک پایین). به 2 تا 5 واحد بوتاکس در هر ناحیه تزریق نیاز می‌باشد. در مردان، به طور کلی این تزریق مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. در صورتی که در مردان از این روش استفاده شود، 1 واحد اضافی در هر ناحیه به کار برده می‌شود.

خطوط اطراف لب

لب‌ها در زیبایی ظاهری بخش پایین صورت تاثیر زیادی دارند. خطوط عمودی اطراف لب توسط عضلات حلقوی دهان برجسته‌تر به نظر می‌رسند. سیگار کشیدن در این مسئله موثر می‌باشد. ساختار این بخش از صورت پیچیده است و درمان در این قسمت به صورت سطحی انجام می‌شود. در صورتی که به درمان عضلات حلقوی دهان در قسمت لب فوقانی نیاز باشد، امکان دارد در این قسمت روش‌های دیگر مانند تزریق فیلر، جوانسازی پوست با لیزر یا لایه‌برداری شیمیایی به کار برده شوند.

در زنان به میزان 5/0 تا 1 واحد بوتاکس در هر ناحیه و در مردان 2 واحد بوتاکس در هر ناحیه تزریق می‌شود. ناحیه‌های تزریق به شکل متقارن در قسمت لب فوقانی و بدون در نظر گرفتن نحوه قرارگیری خطوط مورد نظر قرار دارند. امکان دارد درمان در قسمت لب پایین نیز انجام شود ولی معمولا این کار با توجه به احتمال بروز عدم تعادل و اختلال در عملکرد دهان انجام نمی‌شود. عوارض دیگر شامل عدم توانایی در تلفظ حروف پ و ب، دشواری در نوشیدن با نی، ناتوانی در خوردن و مسواک زدن دندان‌ها و در موارد شدید، ریزش آب از دهان و عدم تقارن در قسمت دهان می‌باشند. درمان در قسمت لب در مردان، چندان باعث بروز مشکل نمی‌شود.

فرورفتگی در قسمت چانه

مردان کمتر از زنان از تزریق بوتاکس در این قسمت استفاده می‌کنند. فرورفتگی چانه در اثر کاهش چربی زیرپوستی، کلاژن و فعالیت عضله چانه ایجاد می‌شود. درمان در این قسمت با یک نوبت تزریق بوتاکس در عضله به میزان 10 واحد انجام می‌شود (امکان دارد دو تزریق به میزان 5 واحد نیز مورد استفاده قرار گیرد). در صورت تزریق در این قسمت توسط مردان، تا 12 واحد نیز بوتاکس تزریق خواهد شد. جهت بهبود نتیجه درمان می‌توان از تزریق فیلر استفاده کرد.

خطوط در ناحیه نوارهای عمودی در قسمت گردن

تزریق بوتاکس در این قسمت در افراد دارای پوست انعطاف‌پذیر و حداقل مقدار چربی در قسمت زیر چانه سبب دستیابی به نتیجه رضایت‌بخش می‌شود. تزریق در 3 تا 5 قسمت با فاصله 1 سانتی‌متی برای هر نوار عمودی انجام می‌شود. در زنان 10 تا 30 واحد بوتاکس در 2 تا 12 ناحیه و در مردان 10 تا 14 واحد بوتاکس در 3 تا 12 ناحیه انجام می‌شود. در این روش بوتاکس به طور مستقیم در عضله تزریق شده و در هر بار تزریق، 2 تا 3 نوار تحت درمان قرار می‌گیرند. می‌توان به همراه بوتاکس، از فیلر نیز در قسمت پایین صورت استفاده کرد. ماندگاری تزریق بوتاکس در این قسمت بین 3 تا 4 ماه می‌باشد و تاثیر بوتاکس نیز در این ناحیه به 3 روز زمان نیاز دارد و جهت دستیابی به حداکثر تاثیر نیز 3 هفته زمان لازم است.

توصیه می‌شود که علاوه بر طرح‌ریزی برنامه درمانی، استفاده از روش تزریق بوتاکس در چند مرحله انجام شود تا بیمار از خطرات و عوارض درمان به طور کامل آگاه شود.

تعداد جلسات درمانی مورد نیاز

جهت اطلاع از هزینه تزریق بوتاکس بایستی توجه شود که نتایج حاصل از تزریق در بیشتر موارد بین 3 تا 4 ماه ماندگار است. در نتیجه امکان دارد برای حفظ نتیجه درمانی به چهار بار تزریق در طول سال نیاز باشد.

انواع تزریق بوتاکس

انواع تزریق بوتاکس

بوتاکس متداول‌ترین اصطلاحی است که برای این دارو به کار برده می‌شود، چرا که اولین نوع داروی قابل تزریق در نوع خودش محسوب می‌شده است. انواع دیگر داروی بوتولینوم نوع A نیز برای تزریق موجود هستند که شامل دیسپورت، ژیوو و زئومین می‌باشند (البته بوتاکس 80 درصد از میزان استفاده در بازار را به خود اختصاص می‌دهد). تمامی این نوع داروها توسط FDA مورد تایید هستند و ایمن محسوب می‌شوند.

تفاوت داروهای فوق به نوع ساختار آن‌ها مربوط می‌شود و این مسئله بر میزان مورد نیاز برای استفاده و زمان مشاهده نتایج تاثیر می‌گذارد. در نتیجه این داروها به جای یکدیگر قابل استفاده نیستند و بایستی جهت انتخاب نوع مناسب دارو با پزشک مشورت شود.

میزان تجربه و مهارت پزشک

بهترین روش جهت کاهش میزان عوارض و دستیابی به بهترین نتیجه، مراجعه به پزشک باتجربه در این زمینه می‌باشد. تزریق بوتاکس توسط تمامی پزشکان دارای مجوز قانونی امکان‌پذیر است. با این حال جهت کاهش چین و چروک صورت و جوانسازی پوست توصیه می‌شود به متخصص پوست که دارای مدرک در زمینه درماتولوژی و یا جراحی پلاستیک است مراجعه شود.

  • متخصصین پوست در زمینه درمان انواع مشکلات پوستی و بهبود زیبایی ظاهری صورت دارای تجربه هستند بنابراین بایستی جستجوی خود را با این گروه از متخصصین آغاز کنید.
  • در صورت نیاز به تزریق بوتاکس برای رفع اسپاسم در گردن یا تنبلی چشم بایستی در ارتباط با تخصص‌های دیگری مانند متخصص ارتوپدی یا متخصص چشم‌پزشکی ارزیابی‌های لازم را انجام دهید. البته امکان دارد پزشک عمومی نیز در این زمینه دارای تجربه کافی باشد.
  • در صورت نیاز به تزریق بوتاکس در عضلات صورت، بایستی به پزشکی که از آناتومی صورت و اصول زیبایی‌شناسی به طور دقیق اطلاع داشته باشد مراجعه کنید. بیشتر پزشکان عمومی دارای چنین تجربه‌ای نمی‌باشند.
  • می‌توانید به پزشکانی که توسط اعضای خانواده یا دوستان نزدیک معرفی می‌شوند، مراجعه کنید. در صورتی که این افراد از نتیجه درمان رضایت داشته باشند، امکان دارد در نهایت شما نیز رضایت کافی از نتیجه تزریق بوتاکس را کسب کنید.

موقعیت جغرافیایی کلینیک برای تزریق بوتاکس

میزان تجربه و مهارت پزشک

قیمت تزریق بوتاکس به موقعیت جغرافیایی کلینیک مورد نظر نیز بستگی دارد. در شهرهایی مانند اصفهان یا تهران که هزینه زندگی بیشتر می‌باشد، هزینه تزریق بوتاکس نیز معمولا زیادتر است. البته برخی از بهترین متخصصین پوست در این شهرها حضور دارند و در نتیجه بسیاری از افراد برای سفر به این شهرها تمایل دارند.

هزینه مواد بی‌حسی

سوزن مورد استفاده برای تزریق بوتاکس بسیار ظریف و کوتاه است و تزریق در عمق زیاد صورت نمی‌گیرد. با این حال در برخی از افراد درد ایجاد می‌شود و در نتیجه ترجیح می‌دهند که برای تزریق بوتاکس جهت بی‌حس کردن ناحیه مورد نظر، از ماده بی‌حسی موضعی استفاده شود. انتخاب ماده بی‌حس‌کننده دشوار نمی‌باشد ولی بایستی در تعیین نوع مناسب ماده بی‌حسی دقت شود. هزینه هر نوع ماده بی‌حسی متفاوت است.

نحوه کاهش هزینه تزریق بوتاکس

روش‌های مختلفی برای کاهش هزینه تزریق بوتاکس به صورت وجود دارند. بهترین روش برای این منظور، ارزیابی تخفیف‌های ویژه از جانب پزشک مورد نظر می‌باشد. البته بایستی در ارتباط با پیشنهادات ویژه با قیمت پایین از جانب افراد غیر معتبر تحقیق شود. برخی از پزشکان در صورت خرید چندین سرنگ و یا واحد بوتاکس، تخفیف برای متقاضی قائل می‌شوند. برخی از پزشکان نیز برنامه‌های ویژه‌ای برای تشویق مشتریان جهت استفاده مجدد از خدمات به کار می‌برند و این برنامه‌ها سبب کاهش هزینه‌ها در بلندمدت می‌شوند.

در برخی از موارد نیز پزشک این امکان را در اختیار متقاضی قرار می‌دهد که  به جای پرداخت کل هزینه در یک نوبت، هزینه درمان را در چد نوبت و در مدت زمان طولانی‌تر پرداخت کند.

در صورتی که پرداخت هزینه بوتاکس برای شما دشوار می‌باشد، در این مورد با متخصص مورد نظر مشورت کرده و در مورد توانایی مالی خود با متخصص صادق باشید. متخصص با همکاری شما می‌تواند گزینه مناسب درمانی را انتخاب کرده و در جهت بهبود زیبایی ظاهری بدون پرداخت هزینه زیاد به شما کمک می‌کند.

نکات کلی در ارتباط با قیمت تزریق بوتاکس

هزینه تزریق بوتاکس بسته به نیازهای متقاضی، موقعیت جغرافیایی کلینیک و پزشک مورد نظر متفاوت می‌باشد. اطلاعات موجود در این مقاله به شما در جهت ارزیابی هزینه تزریق بوتاکس کمک کرده و شما می‌توانید از این اطلاعات جهت مشاوره با پزشک در جلسه مشاوره استفاده کنید.

سوال‌های رایج در مورد هزینه تزریق بوتاکس

چه عواملی بر هزینه تزریق بوتاکس تاثیر می‌گذارند؟

به طور کلی تعداد نواحی تحت درمان، میزان بوتاکس تزریق شده، نوع و مدل بوتاکس، سابقه و مهارت پزشک و موقعیت جغرافیایی کلینیک از مهم‌ترین عوامل موثر بر هزینه تزریق بوتاکس هستند.

آیا بیمه هزینه تزریق بوتاکس را تحت پوشش قرار می‌دهد؟

بوتاکس یک روش جراحی محسوب نمی‌شود ول با این حال برای درمان بسیاری از عارضه‌ها مورد تایید FDA می‌باشد. این عارضه‌ها شامل میگرن مزمن، اسپاسم عضلانی گردن، تنبلی چشم، انقباض‌های عضلانی، تعریق بیش از حد، اختلال در عملکرد مثانه و پرش پلک چشم می‌باشند. در این موارد، هزینه تزریق بوتاکس تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد. در موارد دیگر مانند کاهش علائم سالخوردگی، تغییر ویژگی‌های ظاهری صورت و کاهش حجم عضلات ساق پا، هزینه درمان تحت پوشش بیمه نمی‌باشد.

چرا هزینه نباید تنها معیار انتخاب متخصص برای تزریق بوتاکس باشد؟

در زمان ارزیابی هزینه تزریق بوتاکس، در نظر گرفتن قیمت محصول تنها یکی از موارد مرتبط با کل هزینه درمان می‌باشد. متقاضی این هزینه را جهت دستیابی به نتیجه رضایت‌بخش و طبیعی به متخصص دارای تجربه در این زمینه پرداخت می‌کند. به همین دلیل جهت استفاده از روش‌های تزریق بوتاکس، فیلر و دیگر روش‌های جوانسازی نباید تنها به مسئله کاهش هزینه‌ها توجه شود. متاسفانه افراد بسیاری بدون تجربه و مهارت کافی همچنان خدمات مربوط به زیباسازی و جوانسازی را با قیمت‌های پایین ارائه داده و سبب وارد شدن آسیب بلندمدت در افراد می‌شوند. بنابراین مراجعه به متخصص باتجربه و معتبر یکی از مهم‌ترین عوامل جهت دست‌یابی به نتیجه رضایت‌بخش محسوب می‌شود.

بین بوتاکس و دیسپورت، کدام یک انتخاب مناسب‎تری به شمار می‌رود؟

دیسپورت و بوتاکس هر دو از سم بوتولینوم تشکیل شده و برای تزریق مورد استفاده قرار می‌گیرند. تفاوت اصلی این دو دارو به قدرت پروتئین‌های موجود در آن‌ها مربوط می‌شود. استفاده از دیسپورت سبب دست‌یابی سریع‌تر به نتیجه مورد نظر می‌شود ولی نتایج حاصل از تزریق بوتاکس دارای ماندگاری بیشتری هستند. جهت انتخاب گزینه درمانی مناسب، با پزشک مشورت کنید. هر یک از این داروها دارای قیمت متفاوت هستند و بایستی در ارتباط با  استفاده از داروی مناسب برای درمان عارضه مورد نظر، با پزشک خود مشورت نمایید.

دکتر ابوالفتح محرابیان

دکتر ابوالفتح محرابیان

متولد سال ۱۳۴۹ پس از اخذ دیپلم در رشته تجربی در سال۱۳۶۸ با رتبه عالی درکنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شده و در سال۱۳۷۵ با مدرک دکتری پزشکی فارغ التحصیل گردید .پس از گذراندن خدمات با توجه به علاقه فراوان به رشته پوست با موفقیت در امتحان دستیاری این رشته پذیرفته و موفق به اخذ مدرک تخصصی پوست ،مو و زیبایی گردید.

دکتر ابوالفتح محرابیان

دکتر ابوالفتح محرابیان

متولد سال ۱۳۴۹ پس از اخذ دیپلم در رشته تجربی در سال۱۳۶۸ با رتبه عالی درکنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شده و در سال۱۳۷۵ با مدرک دکتری پزشکی فارغ التحصیل گردید .پس از گذراندن خدمات با توجه به علاقه فراوان به رشته پوست با موفقیت در امتحان دستیاری این رشته پذیرفته و موفق به اخذ مدرک تخصصی پوست ،مو و زیبایی گردید.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
تماس