لوگو دکتر محرابیان

021-88427630

لوگو دکتر محرابیان

درمان زگیل تناسلی در دختران مجرد (باکره)

فهرست مطالب

زگیل‌های تناسلی برجستگی‌های دانه‌ای یا خوشه ایی هستند که در نواحی دستگاه تناسلی (لابیا، مقعد و رکتوم) زنان و مردان و حتی دختران مجرد ظاهر می‌شوند. زگیل‌های تناسلی ضایعات ویروسی می‌باشند که به‌صورت توده‌هایی با اندازه‌ای کوچک و به رنگ گوشت هستند و در علوم پزشکی به نام کاندیلوما شناخته می‌شوند. آن‌ها در اثر ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) ایجاد می‌شوند. زگیل‌های تناسلی عموماً از طریق تماس پوست به پوست بین شرکای جنسی منتقل می‌شوند. دختران باکره، در صورت داشتن زگیل قابل مشاهده در دستگاه تناسلی یا مناطق اطراف آن، معالجه خواهند شد. درمان به طور معمول یا با یک کرم یا لوسیون انجام می‌شود که به طور مستقیم در ناحیه آسیب دیده استعمال می‌شوند و یا با برداشتن فیزیکی زگیل از طریق انجماد، بسته به وضعیت هر بیمار، انجام می‌شود.

دختران مجرد چگونه به زگیل تناسلی مبتلا می‌شوند؟


دختران مجرد چگونه به زگیل تناسلی مبتلا می‌شوند؟

زگیل‌های تناسلی بسیار مسری هستند و می‌توانند در طی رابطه جنسی دهانی، دستگاه تناسلی یا مقعد از طریق یک شریک جنسی آلوده شیوع پیدا کنند. برای انتقال ویروس نیازی به رابطه جنسی دخولی نیست، در صورتی که منطقه آلوده کاملاً تحت پوشش کاندوم نباشد، می‌تواند از طریق تماس پوست به پوست منتقل شود. زگیل تناسلی نمی‌تواند از طریق بوسیدن، در آغوش گرفتن، حمام رفتن، استفاده از حوله مشترک یا صندلی توالت سرایت کند.

 

جهت مشاهده فیلم های آموزشی در مورد زگیل تناسلی و درمان آن بر روی لینک زیر کلیک کنید

فیلم های بیشتر

علائم زگیل تناسلی در دختران مجرد (باکره)


انواع خاصی از زگیل تناسلی، نواحی دستگاه تناسلی، دهان و گلوی دختران مجرد را آلوده می‌کند. در زیر برخی از علائم زگیل تناسلی در دختران باکره آورده شده است:

  • زگیل‌ها معمولاً به رنگ خاکستری یا گوشتی مشخص می‌شوند و در ناحیه‌ی لگن، داخل مهبل، گردن رحم و اطراف مقعد ایجاد می‌شوند.
  • بسیاری از اوقات، ظاهر و حضور مداوم این زگیل‌ها بدون درد است، اما ممکن است باعث بروز خارش، ترشحات غیرمعمول و قرمزی شوند.
  • گاهی اوقات، مبتلایان به زگیل تناسلی به دلیل شرایط پیشرفته، درد زیادی را احساس می‌کنند.
  • در بعضی موارد، HPV می‌تواند به فردی منتقل شود حتی اگر شریک زندگی وی هرگز بیماری در او ظاهر نشده باشد و علائم عفونت را مشاهده نکرده است.
  محافظت از پوست در برابر آفتاب: راه پیشگیری از آفتاب سوختگی

تشخیص


تشخیص

هنگامی که شما به عنوان یک دختر مجرد برای مشاوره خصوصی به مطب مراجعه می‌کنید، با پزشک متخصص باتجربه در این خصوص ملاقات خواهید کرد. ایشان ماهیت شخصی بودن ویزیت شما را درک می‌کنند، بنابراین هر کاری که می‌توانند انجام می‌دهند تا به شما کمک کنند تا احساس راحت‌تری داشته باشید. در طی این ویزیت، شما می‌توانید تجربه خود را از زگیل دستگاه تناسلی‌تان بگویید. پزشک معمولاً از طریق معاینه مستقیم و دیداری می‌تواند زگیل تناسلی را تشخیص دهد. این شامل معاینه کامل ران‌ها و ناحیه لگن می‌باشد. در برخی موارد، بیوپسی (نمونه‌برداری) از ضایعه برای تایید تشخیص زگیل تناسلی ضروری است.

پزشک معالج شما از سابقه‌ی بیماری شما سؤال خواهد کرد و اطلاعاتی در مورد وضعیت و درمان‌های موجود ارائه می‌دهد. ممکن است نیاز به معاینه زگیل تان باشد تا بتواند یک دوره درمانی مناسبی را برایتان تعیین کند. این اطلاعات منجر به ایجاد یک برنامه درمانی متناسب با نیازهای شما خواهد شد.

درمان زگیل تناسلی دختر مجرد (باکره)


درمان زگیل تناسلی دختر مجرد (باکره)

پزشکان بسته به عوامل خاصی مانند اندازه و محل قرارگیری زگیل‌های دستگاه تناسلی، اقدامات مختلفی را برای درمان زگیل‌های تناسلی در دختران مجرد ارائه می‌دهند. درمان‌های مختلف شامل دارو، برداشتن جراحی یا کرایوتراپی (فریز کردن) می‌باشد. اگرچه زگیل‌های نرم به تمام درمان‌های دارویی پاسخ می‌دهند، اما زگیل‌های سخت ممکن است با درمان جراحی و فیزیکی مانند کرایوتراپی، برش، الکتروکاتری (electrocautery) و یا لیزر درمانی بهتر درمان شوند.

برای رفع کامل زگیل‌ها، ممکن است به چندین جلسه‌ی درمانی نیاز باشد. درمان زگیل‌های تناسلی فقط مبتلایان را از علائم و ناراحتی‌های ایجادشده توسط ویروس خلاص می‌کند.

  تشخیص آزمایشگاهی سفلیس با کمک آزمایش خون

هزینه درمان زگیل تناسلی دختران باکره


درمان زگیل‌های تناسلی یک روند منحصربه‌فرد برای هر شخص است. عوامل متعددی وجود دارد که در تعیین دوره مناسب برای درمان متناسب با نیازهای شما نقش دارند. به همین دلیل ممکن است هزینه‌های نهایی بین بیماران متفاوت باشد. تنها راه پی بردن به هزینه‌ی دقیق برای درمان زگیل تناسلی‌تان، حضور در یک جلسه‌ی مشاوره با یک متخصص است.

سؤالات متداول


چرا باید زگیل‌های تناسلی در دختران مجرد درمان شود؟

تشخیص زودرس و درمان سریع می‌تواند به جلوگیری از عوارض بعدی زگیل تناسلی کمک کند. از عوارض زگیل تناسلی می‌توان به سرطان دهانه رحم، واژن، ولووا، مقعد و دهان و گلو اشاره کرد. قرار گرفتن در یک برنامه‌ی درمانی، ازجمله اینکه تحت نظر یک پزشک قرار بگیرید، می‌تواند به کاهش انتقال جنسی یا مادرزادی HPV کمک کند. درمان زگیل تناسلی می‌تواند به کاهش علائم آن کمک کند.

بعد از درمان چه کاری باید انجام دهیم؟

پزشک برای اطمینان از عدم عود مجدد، ویزیت‌های پیگیری را ترتیب می‌دهد زیرا زگیل‌های تناسلی می‌توانند در برابر درمان بسیار مقاوم باشند. دستورالعمل مراقبت بعد از درمان نیز به کلیه بیماران داده می‌شود. هر نوع درمانی که دارید، باید بدانید که زگیل یک‌شبه از بین نمی‌رود. همچنین ممکن است آن‌ها دوباره برگردند و دوباره به درمان نیاز داشته باشید.

آیا زگیل ممکن است برگردد؟

ویروس HPV می‌تواند در پوست شما بماند و زگیل می‌تواند دوباره ایجاد شود. ممکن است زگیل بدون درمان از بین برود اما این امر می‌تواند ماه‌ها طول بکشد.

درمان زگیل تناسلی چه مدت طول می‌کشد؟

اولین دوره‌ی شیوع زگیل‌های تناسلی معمولاً شدیدتر است و مدت زمانی که طول می‌کشد تا این زگیل‌ها جدید ظاهر شده از بین بروند، همراه با دوره‌های بعدی، بستگی به توانایی بدن شما در مبارزه با ویروس دارد و اینکه آیا شما از داروی ضد ویروسی برای درمان آن‌ها استفاده می‌کنید یا خیر.

  کرایوتراپی زگیل تناسلی: مزایا، مراحل و مراقبت ها

چرخه‌ی اولیه‌ی زگیل‌های تناسلی ممکن است 14 تا 21 روز طول بکشد، برای افراد دیگر شیوع بیماری ممکن است هفته‌ها یا ماه‌ها طول بکشد، درحالی‌که برای بعضی‌ها ممکن است طی چند روز بیاید و برود – هیچ قانون قطعی برای آن‌ها وجود ندارد. استفاده از کرم‌های دارویی ضدویروسی می‌تواند باعث سرعت بخشیدن به روند بهبودی آن‌ها شود زیرا به بدن در حمله به ویروس و از بین بردن زگیل کمک می‌کند. توصیه می‌شود در هنگام استفاده از داروها برای درمان زگیل، سیگار نکشید زیرا بسیاری از داروها به این روش بهتر عمل می‌کنند. در حینی که زگیل‌ها در حال رفع و درمان شدن هستند، به‌هیچ‌وجه رابطه جنسی نداشته باشید، زیرا هنوز مسری هستند و حتی باوجود کاندوم نیز به‌راحتی می‌توانند به شریک جنسی منتقل شوند.

دکتر ابوالفتح محرابیان

دکتر ابوالفتح محرابیان

متولد سال ۱۳۴۹ پس از اخذ دیپلم در رشته تجربی در سال۱۳۶۸ با رتبه عالی درکنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شده و در سال۱۳۷۵ با مدرک دکتری پزشکی فارغ التحصیل گردید .پس از گذراندن خدمات با توجه به علاقه فراوان به رشته پوست با موفقیت در امتحان دستیاری این رشته پذیرفته و موفق به اخذ مدرک تخصصی پوست ،مو و زیبایی گردید.

دکتر ابوالفتح محرابیان

دکتر ابوالفتح محرابیان

متولد سال ۱۳۴۹ پس از اخذ دیپلم در رشته تجربی در سال۱۳۶۸ با رتبه عالی درکنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شده و در سال۱۳۷۵ با مدرک دکتری پزشکی فارغ التحصیل گردید .پس از گذراندن خدمات با توجه به علاقه فراوان به رشته پوست با موفقیت در امتحان دستیاری این رشته پذیرفته و موفق به اخذ مدرک تخصصی پوست ،مو و زیبایی گردید.

مقالات مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x
Call Now Buttonتماس