لوگو دکتر محرابیان

021-88427630

پاسخ به پرسش های شایع خانم ها از زگیل تناسلی ( بخش 3)

فهرست مطالب

آیا لیزر در درمان زگیل های تناسلی خانمها کاربرد دارد؟


IPL و نیز لیزر های PDL و CO2 در درمان زگیل ها به کار رفته اند که در صورتی که بجا و درست توسط پزشک با تجربه به کار رود، نتایج خوبی دارد. در یک مطالعه که در اصفهان انجام شده و نیز تجربیات شخصی اینجانب، اثرات لیزر CO2در درمان زگیل تناسلی زنان بسیار خوب و بهتر از کرایوتراپی بوده ولی انتخاب این روش درمانی، مختص به بیماران انتخاب شده به صلاحدید پزشک و مستلزم هزینه بالاتری می باشد. البته هزینه آن با توجه به عود احتمالی کمتر آن ممکن است در مجموع با روشهای دیگر خیلی متفاوت نباشد. ضمنا به علت آلوده بودن بخارات ناشی از لیزر، وجود دستگاه کشنده دود مجهز به فیلتر نانو در محل الزامی می باشد.

نور شدید پالسی و یا IPL، نوعی از درمان با لیزر است که در آن طول موج‌های مختلف نور برای درمان انواع مختلف بیماریهای پوستی مورد استفاده قرار می‌گیرد. طبق نظر پزشکان و متخصصان پوست، طول موجهای مختلف نور دارای قابلیت‌های متفاوتی برای هدف قرار دادن و درمان انواع مختلف بیماری‌های پوستی و نیز درمان منافذ باز پوست هستند. نور لیزر با شدت بالا باعث تحریک پوست برای تشکیل کلاژن می‌شود و نهایتا” منجر به کوچک شدن منافذ پوست می‌گردد.

 

جهت مشاهده فیلم های آموزشی در مورد زگیل تناسلی و درمان آن بر روی لینک زیر کلیک کنید

فیلم های بیشتر 

آیا بعد از درمان زگیل تناسلی، آلوده کنندگی بیمار از بین می رود؟


پس از درمان ضایعات زگیل تناسلی در زنان هنوز احتمال عود و آلوده کنندگی (البته به میزان کمتر ) وجود دارد.

در چه صورت آلوده کنندگی یک خانم مبتلا، به شریک جنسی وی از بین می رود ؟


در این مورد نظرات متناقض و چالش بر انگیز است. ولی در منابع ذکر شده چنانچه فرد درمان شده تا یک سال هیچ گونه عودی نداشته باشد احتمال آلوده کنند گی و انتقال بسیار پایین خواهد بود. در تجارب شخصی اینجانب نیز چنانچه یک سال پس از عدم عود، تست PCR منفی گردد با احتمال زیاد می توان به عدم آلوده کنندگی اطمینان حاصل کرد.

درمان زگیل های تناسلی خانم ها

چه کسانی به احتمال به احتمال بیشتری می توانند از آلودگی ویروسی پاک شوند؟


چون پاک کردن بدن از این ویروس پس از درمان بر عهده سیستم ایمنی بدن می باشد، لذا فاکتورهایی همچون،سن، تضعیف سیستم ایمنی، سیگار و استرس در این خصوص نقش اساسی دارند. در سنین زیر 30 سال احتمال پاک شدن ویروس بسیار زیاد است و هر چقدر سن پایین تر باشد، این احتمال بیشتر خواهد بود. بنابر این بسیاری از خانم های جوان پس از درمان و معاینات منظم و مکرر می توانند به پاک سازی ویروس امیدوار باشند.

نقش واکسیناسیون خانم ها بر علیه اچ پی وی در مصونیت در برابر این بیماری چیست؟


چنانچه خانمی قبل از آلودگی به این ویروس، در سن مناسب اقدام به واکسیناسیون بر علیه این بیماری نماید، به احتمال 85% نسبت به انواع شایع زگیل تناسلی(6و11) و انواع پرخطر مرتبط با سرطان دهانه رحم (16 و18) مصون خواهد گردید.

آیا خانمهای مبتلا به زگیل تناسلی نیز می توانند واکسن بزنند و از این واکسیناسیون سود ببرند؟


واکسن های موجود در بازار جهت مصونیت بیماریهای ناشی از اچ پی وی تناسلی شامل 2 نوع سرواریکس و گارداسیل است. هر دو واکسن بر روی اچ پی وی های نوع 16 و 18 (که عامل سرطان دهانه رحم می باشند) موثر هستند ولی گارداسیل، علاوه بر نوع 16 و 18 در جلوگیری از ابتلا به انواع 6 و 11 یعنی عوامل ایجاد زگیل تناسلی نیز موثر است. بنابراین اگر خانمی به زگیل تناسلی مبتلا باشد، با تزریق واکسن، از نظر درمان زگیل تناسلی سودی نخواهد برد ولی در صورت عدم آلودگی به انواع 16 و18 به جهت مصونیت در برابر سرطان دهانه رحم، از طریق این واکسن ها سود خواهد برد.

آیا تزریق واکسن در درمان زگیل تناسلی خانم ها نیز نقشی دارد؟


خیر، مجددا تاکید می گردد واکسن های فعلی موجود در بازار، نقشی در درمان زگیل تناسلی نداشته و شما را در برابر گونه هایی از اچ پی وی که در حال حاضر به آن مبتلا هستید حفظ نمی کند.

بهترین سن تزریق واکسن در درمان زگیل تناسلی خانم ها چیست؟


بهترین سن برای تزریق واکسن جهت حداکثر ایمنی زایی، سن بین 9 تا 12 سالگی می باشد و بعد از آن تا 26 سالگی نیز مفید است. البته این به این معنی نیست که در سنین بالاتر از 26 سالگی (حد اکثر تا 30 ) قابل تزریق نیست، لیکن میزان اثر بخشی آن کمتر است.

سن تست پاپ اسمیر

واکسن در چند نوبت و به چه فواصلی تزریق می گردد؟


تا قبل از سال 2014میلادی تعداد تزریق ها را در هر سنی 3 نوبت می دانستند. (تزریق اول -2ماه بعد از اولین تزریق -6 ماه بعد از اولین تزریق) ولی مقالات جدید در سال 2014میلادی عنوان نموده اند بر اساس مطالعات انجام شده به دلیل قدرت بالای ایمنی زایی در سنین بین 9 تا 12 سال ،چنانچه واکسن در این سنین تزریق گردد، 2نوبت تزریق واکسن نیز به همان اندازه 3 نوبت، اثر بخشی و ایمنی زایی دارد و بدین صورت هزینه آن کمتر خواهد گردید.

آیا به غیر از این 2 نوع واکسن ،واکسن دیگری نیز برای مصونیت و درمان بیماریهای ناشی از اچ پی وی موجود است؟


در حال حاضر فقط 2 نوع واکسن ذکر شده موجود است ولی در مقالات سال 2014 میلادی حاکی از ساخت واکسن های 9 تایی (یعنی 9 گونه از اچ پی وی را مصونیت می دهد) و نیز تحقیق و کار برای ساخت واکسن های درمانگر می باشد که امیدوارم خبرهای خوش اجرایی شدن آن را در آینده نزدیک در مقالات بعدی به اطلاع خوانندگان محترم برسانم.

با توجه به اینکه پایان نامه دوره تخصصی اینجانب در مورد زگیل تناسلی بوده وبه همین علت در مورد این بیماری تحقیقات زیادی نموده ودارای تجارب بالینی زیادی می باشم، چنانچه خانمها وآقایان محترم در این زمینه نیاز به توضیح،مشاوره و هرگونه راهنمایی تشخیصی و درمانی بیشتری دارند می توانند سوالات خود را در سایت مطرح نموده و یا با شماره همراه اینجانب تماس گرفته و یا با تعیین وقت قبلی به مطب مراجعه نمایند.

زگیل تناسلی را جدی بگیرید. با توجه به محدودیت نوبت های مطب لطفا با تعیین وقت قبلی مراجعه فرمایید.

ساعت کاری مطب: شنبه تا چهارشنبه ساعت 16 تا 20 – پنج شنبه: ساعت 9 تا 13  (با تعیین وقت قبلی)

 تعیین نوبت مطب: 02188427630 

پاسخ به پرسشهای شایع خانمها ( بخش 1 )

پاسخ به پرسشهای شایع خانمها ( بخش 2 )

دکتر ابوالفتح محرابیان

دکتر ابوالفتح محرابیان

متولد سال ۱۳۴۹ پس از اخذ دیپلم در رشته تجربی در سال۱۳۶۸ با رتبه عالی درکنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شده و در سال۱۳۷۵ با مدرک دکتری پزشکی فارغ التحصیل گردید .پس از گذراندن خدمات با توجه به علاقه فراوان به رشته پوست با موفقیت در امتحان دستیاری این رشته پذیرفته و موفق به اخذ مدرک تخصصی پوست ،مو و زیبایی گردید.

دکتر ابوالفتح محرابیان

دکتر ابوالفتح محرابیان

متولد سال ۱۳۴۹ پس از اخذ دیپلم در رشته تجربی در سال۱۳۶۸ با رتبه عالی درکنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شده و در سال۱۳۷۵ با مدرک دکتری پزشکی فارغ التحصیل گردید .پس از گذراندن خدمات با توجه به علاقه فراوان به رشته پوست با موفقیت در امتحان دستیاری این رشته پذیرفته و موفق به اخذ مدرک تخصصی پوست ،مو و زیبایی گردید.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
تماس